2020 Lapkričio 27 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Krikščioniška stovykla „Judėk. Tikėk. Atrask“: keturios dienos, kupinos šilumos ir draugystės

  • Įkelta: 2019-07-26

Kam sėdėti namuose? Juk gali stovyklauti gamtoje! Juokas, kūrybinės dirbtuvės, dainos, vandens mūšiai, patys nuostabiausi savanoriai ir geriausi draugai, ilgiausi vakarai prie laužo!“ – taip šiemet Tauragės „Caritas“ kvietė į stovyklą, surengtą liepos 15–18 dienomis Mociškių poilsiavietėje. Ir išties – iš stovyklos vaikai grįžo įgiję naujų draugų ir kupini gerų emocijų.

Vasarai įpusėjus, liepos 15–18 dienomis, vaizdingame Mociškių palivarke Tauragės Švč. Trejybės parapija jau šeštus metus organizavo katalikišką jaunimo vasaros stovyklą „Judėk. Tikėk. Atrask“, kurios idėją palaiko ir parapijos kunigai. Šiemet stovykloje dalyvavo 131 vaikas (iš jų 30 vaikų iš dienos centrų bei sunkiau besiverčiančių šeimų) bei 25 savanorių komanda. Stovykloje buvo ir  vaikų iš Norvegijos, šiuo metu poilsiaujančių pas močiutes.

– Stovykla kiekvienais metais vis labiau „auga“ – pirmaisiais metais joje ilsėjosi tik 54 vaikai.  Niekuomet stipriai stovyklos nereklamavome, tačiau vis daugiau vaikų apie ją sužino iš lūpų į lūpas. Tai pati geriausia reklama, – apie stovyklą sako Švč. Trejybės parapijos „Carito“ reikalų vedėja Vitalija Šlepavičienė.

Pasak jos, stovykloje organizuojant veiklas atsižvelgta į tai, kas vaikams patinka, ką jie norėtų aplankyti, su kuo susipažinti. Stovyklautojai ne tik žaidė įvairius žaidimus, sportavo, dalyvavo konkursuose, kūrė kūrybinius darbelius, dalyvavo edukacinėse programose, bet ir turėjo ypatingą svečią Domingo Avellaneda Cabanillas – popiežiaus Pranciškaus tautietį, kunigą ir vienuolį, ateitininką iš Argentinos, kuris jau 15 metų gyvena Lietuvoje. Jis – dažnas katalikiškų jaunimo renginių svečias, turintis puikų humoro jausmą, linksmų istorijų pasakotojas.

Stovykloje netrūko ne tik juoko, linksmybių, žygių, bet buvo ir susimąstymo, susikaupimo valandėlių. Dieną vaikai visuomet užbaigdavo šv. mišiomis.

Pasak Švč. Trejybės bažnyčios klebono Mariaus Venskaus, ir popiežius Pranciškus kviečia jaunimą pakilti nuo sofų, apsiauti kelioninius batus ir... leistis į tikro gyvenimo kelionę.

– Džiaugiuos, kad Tauragės „Caritas“, atsiliepdamas į šį Popiežiaus kvietimą ir jaunų žmonių troškimą patirti gyvenimo nuotykį, kasmet organizuoja krikščioniško jaunimo stovyklą „Judėk. Tikėk. Atrask“. Pats stovyklos simbolis ir kvietimo žodžiai tinka mums kiekvienam: judėk – nebūk vietoje, ženk žingsnį, nors ir sunku būtų. Didžioji kelionė gyvenimo prasideda nuo pirmo judesio iš vietos. Tikėk – nors milijonas nesėkmingų kartų kėsintųsi priminti klaidas, tikėk geriausia versija gyvenimo ir savo paties, tokio, kokiu žmogum užaugti visad troškai... Tikėk, nes viską gali ir galėsi Kristuje, kuris tave stiprina. Atrask – kelionė praplečia akiratį, naujai pamatai ne tik sutiktus, bet ir tuos, kuriuos palikai ir pas kuriuos sugrįši po kelionės. Kelionėj atrandi sparnus, turėdamas tik tai, kas svarbiausia, su savimi. Kelionėj atrandi nuolankumą ir kitą žmogų, nes neapsieisi be kito pagalbos, – įsitikinęs jis.

O V. Šlepavičienė pasakoja, kad stovyklos tikslas –  parodyti, kad norint melstis net nebūtina užeiti į bažnyčią – galima melstis važiuojant mašina, einant pėstute į darbą ar mokyklą, galų gale stovykloje.

– Visas laikas yra tavo laikas, ir tu jį gali paaukoti Dievui. O Dievas išlaisvina – jis duoda daugiau, nei mes galime įsivaizduoti.  Judėti per gyvenimą su Dievo palaiminimu, tikėti ir pasitikėti savo artimu, atrasti kažką ypatingo. Dažnam atrodo, kad tikintis žmogus turi būti rimtas. Ne, Dievui patinka laimingi, besišypsantys žmonės. Stovykloje buvo patys ypatingiausi vaikai su nuoširdžiomis šypsenomis, – sako stovyklos organizatorė.

Kad vaikai stovykloje išties puikiai leido laiką, patvirtina ir jų pačių mintys: „Žinot, po šios stovyklos man pradėjo patikti šv. mišios“ (10 m. stovyklautojas), „Kodėl kunigai kalba taip įdomiai, kai yra daug vaikų?“ (11 m. stovyklautojas), „Ši stovykla pati geriausia – nes čia jaučiama meilė, bet kokiu oru, ir dar duoda ledų“ (12 m. stovyklautoja). „Vadovai – nuostabūs, nes jaučiasi visų nuoširdumas ir širdies gerumas. Nemoku pasakyti žodžiais, bet pats norėčiau tokioj stovykloje dalyvauti“ (stovyklautojo tėtis). Tokie atsiliepimai, pasak V. Šlepavičienės, verčia judėti pirmyn ir ruoštis ateinantiems metams.

– Kaip ir kiekvieną kartą, pasibaigus stovyklai lieka geriausi prisiminimai, įspūdžiai, draugystės ir patirtys. Dėkojame visiems, kurie buvote, savanoriavote, organizavote ar malda prisidėjote prie to, kad ši stovykla įvyktų, o jai pasibaigus dar nesinorėtų namo, – sako stovyklos organizatorė.

Jau šįvakar, nuo 19 val., tradicinėje vietoje vyks tradicinis poetų ir bardų vakaras „Prie garažų“, kurį organizuoja Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka. Skambės tauragiškiams jau gerai pažįstamo Domanto Razausko ir grupės „VOS VOS“ dainos, savo muzikine kūryba dalinsis Bjelle. Poezijos frontą laikys multifunkcinis poetas (aktorius, režisierius, scenaristas) Alvydas Šlepikas.

Trečiadienį posėdžiavusi Vyriausioji rinkimų komisija pripažino: rinkimų agitacijos periodu globos namuose gyvenančius senelius vaišinę socialdemokratai pažeidė rinkimų įstatymą. Praėjusių Kalėdų proga į Lauksargių globos namus važiavę Pranas Petrošius, tuometinis kandidatas į merus Darius Petrošius ir Palmyra Gylienė seneliams dovanojo sausainių, saldainių ir mandarinų. Tačiau nepamiršo pridėti ir sveikinimo dr. Dariaus Petrošiaus vardu, pažymėto kaip politinė reklama, o gėrybes supakavo į maišelius su LSLDP simbolika. Nepaisant D. Petrošiaus įrodinėjimų, kad Lauksargių seneliai laukia būtent socialdemokratų, komisijos verdiktas buvo griežtas: bet kokių dovanų teikimas rinkėjams agitaciniu periodu pagal įstatymą traktuojamas kaip papirkimas.

Trečiadienį posėdžiavusi Vyriausioji rinkimų komisija pripažino: rinkimų agitacijos periodu globos namuose gyvenančius senelius vaišinę socialdemokratai pažeidė rinkimų įstatymą. Praėjusių Kalėdų proga į Lauksargių globos namus važiavę Pranas Petrošius, tuometinis kandidatas į merus Darius Petrošius ir Palmyra Gylienė seneliams dovanojo sausainių, saldainių ir mandarinų. Tačiau nepamiršo pridėti ir sveikinimo dr. Dariaus Petrošiaus vardu, pažymėto kaip politinė reklama, o gėrybes supakavo į maišelius su LSDP simbolika. Nepaisant D. Petrošiaus įrodinėjimų, kad Lauksargių seneliai laukia būtent socialdemokratų, komisijos verdiktas buvo griežtas: bet kokių dovanų teikimas rinkėjams agitaciniu periodu pagal įstatymą traktuojamas kaip papirkimas. Taip pat laikraštyje skaitykite: 

Iš 17 projektų Lietuvoje, skirtų įrengti fotovoltines elektrines ant viešųjų pastatų stogų pernai 5 laimėjo Tauragė. Ant lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ stogo jau sumontuotos saulės baterijos. Artimiausiu metu fotovoltinės elektrinės bus įrengtos ant Tauragės rajono savivaldybės administracijos, Tauragės PSPC, „Šaltinio“ progimnazijos ir Žygaičių gimnazijos stogų.

Įsibėgėjus žemės ūkio darbams verta žinoti, kad žemės ūkio technika turi būti tvarkinga, aprūpinta ugnies gesintuvais. Draudžiama deginti žemės plotuose esančią žolę, ar kitus pasėlius, išskyrus sugriebtas daržininkystės liekanas, esančias ne arčiau kaip 30 metrų nuo statinių.

Po neįtikėtino Pilėnų triumfo Ivangėnuose šiandien – antrasis Tauragės muzikos festivalio renginys. Numatomas puikus oras ir dar puikesnis koncertas. Viešnia iš UK Judith Oven parengė programą su geru emocijų užtaisu ir kviečia 18 val. į Pilies kiemelį.

Antroje savaitės pusėje orai kasdien bus vis karštesni, tačiau protarpiais dar sulauksime trumpalaikio lietaus. Savaitgalį temperatūra svyruos apie 30 laipsnių.

Daugiavaikėms šeimoms vyriausybė jau rugsėjį žada nuolaidų. Nuo liepos 1 d. įsigaliojus Šeimos kortelės įstatymui, prasidės kortelės gavėjų duomenų tikslinimas ir vardinių kortelių gamyba, o rugsėjo mėnesį kortelės turėtų pasiekti gausias ir neįgalius vaikus prižiūrinčias šeimas. Šeimos kortelė garantuos specialias lengvatas, paslaugas, privilegijas ar nuolaidas prekėms bei renginiams, ja naudotis galės visi šeimos nariai.

Tauragės moksleivių kūrybos centro vokalinio meno studijos „Adagio“ solistė septyniolikmetė Meidė Šlamaitė dalyvavo tarptautiniame festivalyje Ukrainoje ir pelnė prizinę trečiąją vietą bei „Grand prix“ – geriausios dalininkės apdovanojimą iš alternatyvios komisijos.

Iki mokslo metų pradžios lieka kiek daugiau nei mėnuo, o Tauragės rajono savivaldybės administracijos specialistai jau dėlioja rugsėjo 1-osios šventės programą. Tiesa, šiemet Mokslo ir žinių dienos iškilmės vyks rugsėjo 2 dieną, taip buvo nuspręsta remiantis viešoje erdvėje atlikta gyventojų apklausa. „Tauragės žinios“ domisi, ką moksleiviams ir jų tėveliams ruošia šventės organizatoriai. Jau aišku, kad šventė smagumu nenusileis pernykštei.

Tauragė su Lenkijos miestu Bytovu bendradarbiavimo sutartį pasirašė prieš 7 metus. Miestai bendradarbiauja švietimo, kultūros, sporto, verslo srityse, įvairūs kolektyvai reguliariai lankosi vieni pas kitus. Liepos 12–14 dienomis vyko Bytovo miesto šventė, jos renginiuose dalyvavo Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Raulinavičius ir Tarybos sekretorė Sonata Jurgilienė.

Gaivūs vėjai į Tauragės Pilies aikštę šiandien atnešė vasaros mugę, pilną įvairiausių meniškų darbų darbelių, skanumynų, gardžių kvapų ir besišypsančių žmonių. Pastarųjų, tiesa, kol kas ne itin daug. Tačiau mugėje juk visada vyrauja gera nuotaika ir joje smagu pasivaikščioti, jei ne naudingo daikto namams, drabužio ar skanėsto beieškant, tai bent jau smalsaujant.

Norint surengti įsimintiną šventę reikia laiko, pinigų ir, svarbiausia, kūrybiškumo. Jei jums patiems jo trūksta – ne bėda. Tam ir egzistuoja švenčių dekoratoriai, kurie pasistengs, kad jūsų vestuvės, jubiliejus, krikštynos ar kita šventė būtų nepakartojama, o prisiminimus apie ją dar ilgai it žemuoges vertumėte ant šilko siūlo. Švenčių dekoratorė Jovita  Bertulienė šiame versle sukasi jau apie penkerius metus ir prisipažįsta – idėjų ji dar niekada nepritrūko, o gimsta jos vos susitikus su užsakovais.

Kultūros ministerijoje įvyko Lietuvos mažųjų kultūros sostinių projektų atrankos posėdis, kuriame paaiškėjo visos 2020 metų mažosios kultūros sostinės. Gera žinia Tauragės kraštui: mūsų apskrityje 2020-aisiais mažoji kultūros sostinė bus Skaudvilė.

Tauragės mieste tvinksi daugybė meno gyslelių, viena iš jų – muzika. Susižavėję skandinaviškais mitais, penkių vaikinų alternatyvaus roko grupė save pavadino „Floki“. Jaunuoliai grupę įkūrė daugiau nei prieš metus, tačiau per tokį trumpą laiką spėjo laimėti du konkursus, įrašyti pirmąjį dainos įrašą, o dabar išduoda, jog netrukus bus ir vaizdo klipas.

Po itin karšto savaitgalio naujos savaitės pradžia bus šiek tiek gaivesnė, daug kur gaivins lietus, gali ir perkūnija sugriaudėti, pasirodyti kruša. Visgi, temperatūra kasdien palaipsniui kils. Šilčiausi ir saulėčiausi orai numatomi antroje savaitės pusėje, tuo metu dienomis temperatūra svyruos apie 30 laipsnių karščio.

Lietuvos kelių policijos tarnyba (LKPT) ir apskričių vyriausieji policijos komisariatai šią vasarą visoje šalyje imsis nemažai priemonių, siekdami sudrausminti vairuotojus, o kartais – ir užkirsti kelią Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimams.

Gražėja dar vienas Tauragės kampelis: Vytauto ir Prezidento gatvių sankryžoje stovintis pastatas, kuriame kažkada buvo Vilniaus bankas, prikeliamas naujam gyvenimui. Jame įsikurs odontologijos klinika „Implantera“. Panašu, kad odontologijos klinikos Tauragėje pradeda naują išskirtinio dizaino erą – apie tai byloja remontuojamo pastato projektas. Sparčiai remontuojamas pastatas traukia akį ne tik puošniu fasadu, bet ir ant sienų ištapyta freska. 

Saulėtą penktadienio popietę 105 brandos atestatai buvo įteikti Žalgirių gimnazijos abiturientams. Kaip ir kasmet, Tauragės kultūros rūmuose vilnijantis šventinis šurmulys praneša, kad mokyklą paliekantys jaunuoliai jau pradeda naują gyvenimo etapą.

Smagu susirinkti būrin po gimtinės dangumi, patirti bendrystės jausmą, gera susitikti su senais pažįstamais, vaikystės draugais. Gera sugrįžti į tėviškę, kur esi laukiamas, pabūti kartu, pasidžiaugti nuveiktais darbais ir pasilinksminti. Kraštiečių šventė  Kunigiškiuose šįkart surengta jau 24-ą kartą. Ir tokios grandiozinės šventės, kaip sako bendruomenės pirmininkas Mindaugas Lukošaitis, Kunigiškiai dar nebuvo matę.

Paskelbus paskutiniuosius valstybinių brandos egzaminų rezultatus paaiškėjo, jog šimtukininkai Tauragėje dygsta kaip grybai po lietaus. Iš viso jų šiemet – 25, daugiau nė pusę „derliaus“ išaugino „Versmė“. Kai kurių moksleivių kraičiuose net po du aukščiausius valstybinių egzaminų įvertinimus.  

Brandos atestatai
  • Įkelta: 2019-07-19

Šiandien 13 val., brandos atestatų įteikimo šventė vyks Žygaičių gimnazijoje.

Naujausiame numeryje: iki mokslo metų pradžios lieka kiek daugiau nei mėnuo, o Tauragės rajono savivaldybės administracijos specialistai jau dėlioja rugsėjo 1-osios šventės programą. Tiesa, šiemet Mokslo ir žinių dienos iškilmės vyks rugsėjo 2 dieną, taip buvo nuspręsta remiantis viešoje erdvėje atlikta gyventojų apklausa. „Tauragės žinios“ domisi, ką moksleiviams ir jų tėveliams ruošia šventės organizatoriai. Jau aišku, kad šventė smagumu nenusileis pernykštei.

Jau galioja tvarka, pagal kurią švietimo įstaigų vadovų darbas apribotas penkerių metų kadencijai, jų veikla bus vertinama kasmet, o metų veiklos ataskaitos skelbiamos viešai – tokie nauji, skaidrumą skatinantys pokyčiai mokyklų ir kitų švietimo įstaigų vadovų laukia įsigaliojus Švietimo įstatymo pataisoms. Šiuo metu ieškoma kandidatų į Moksleivių kūrybos centro (MKC) ir Muzikos mokyklos direktorių pareigas, nors jau senokai sklinda kalbos, kad šias ugdymo įstaigas planuojama sujungti. Vadovo jau kuris laikas neturi ir Sporto centras, neseniai sujungtas su Sporto mokykla.

Jau savaitei baigiantis į šalį atkeliaus gerokai šiltesni orai. Lietaus debesys palaipsniui trauksis, o temperatūra kils vis aukščiau, vietomis oras įkais iki 28 laipsnių.