2020 Gegužės 27 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Kartų parke įrengta moderni vandens kolonėlė

  • Įkelta: 2019-07-05
D. Kaminsko „Facebook“ profilio nuotrauka

Kartų parke įrengta moderni vandens kolonėlė

Tauragės gyventojai ir miesto svečiai nuo šiol turės dar vieną vietą, kur bus galima atsigaivinti nemokamu geriamuoju vandeniu. Prie Zumpės tvenkinio Kartų parke pastatyta moderni vandens kolonėlė. Ja naudotis kur kas patogiau, atsigaivinti bus galima ir keturkojams. Gyventojai, panašu, tokiu įrenginiu liko patenkinti.

Kolonėlė pastatyta tarp Žalgirių gimnazijos ir lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ prie Zumpės tvenkinio Kartų parke. Tai modernus ir patogus įrenginys. Vieno mygtuko paspaudimu vandens galima gauti trimis patogiais būdais: įsipilti į gertuvę ar buteliuką, atsigerti vietoje ar įpilti vandens savo augintiniui. Būtent ši funkcija kolonėlę jau išbandžiusius gyventojus sužavėjo.

– Labai gerai, ypač tai, kad galima šuniui vandens įpilti. Pasaka, – socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pasirodžiusį Tauragės rajono mero Dovydo Kaminsko įrašą komentavo ne vienas tauragiškis.

Ši vieta pasirinkta neatsitiktinai. Kartų parke renkasi daug žmonių, ne tik vietiniai, bet ir miesto svečiai. Todėl UAB „Tauragės vandenys“ nusprendė pasirūpinti, kad lankytojams būtų suteikta galimybė atsigaivinti karštomis dienomis. Seniūnijai reikės pasirūpinti tik apdaila.

Tauragėje karštomis vasaros dienomis atsigaivinti galima ir Pilies aikštėje bei J.V.Kalvano parke. Vanduo tiekiamas vandentvarkos bendrovės lėšomis. Kaip sakė „Tauragės vandenų“ direktorius Eduardas Anulis, bendrovė didelio nuostolio nepatiria, nes kasmet per sezoną vienoje kolonėlėje sunaudojama tik iki 4 kub. m vandens.

 

Tauragės kultūros centro nepaliauja purtyti neramumai: neseniai pakelti sparnus buvo susiruošęs direktorius Virginijus Bartušis, vėliau pakeitęs planus, paskui Valstybinė darbo inspekcija tyrė skundą dėl neva fiktyvaus darbuotojo, vis dar tęsiasi vidinis auditas, o užvakar paskutinę dieną dirbo kultūros renginių organizatorius ir dainų ir šokių ansamblio „Jūra“ vadovas Justas Kirstukas. Kas perims jo pareigas, kol kas neaišku.

Šventiniame numeryje – kai kam šypseną, o gal ir svetimos gėdos jausmą keliančios politikų rietenos. Trečiadienį rajono Taryba rinkosi į posėdį, kuriame, be įprastų rajono gyventojams sprendimų, buvo tvirtinamos Jaunimo reikalų tarybos bei rajono Bendruomeninių organizacijų tarybos sudėtys. Klausantis būtent pastarojo klausimo svarstyme užvirusių diskusijų, posėdžio dalyviams kaito ausys. Balsavimu nepatvirtinus opozicijos siūlymo į Bendruomeninių organizacijų tarybą deleguoti Efremą Bitinienę, pasipylė įžeidinėjimai. Be įžūlių klausimų merui, ar šis diplomą pirkęs Kopenhagos turguje, nuskambėjo ir pasiūlymas nutraukti tradiciją posėdžio pradžioje giedoti Lietuvos Respublikos himną. Simboliška, nes šį šeštadienį – Valstybės diena, o iniciatyva „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ švenčia dešimties metų jubiliejų.

„Papasakoti neina – reikia išgirsti“, – taip į šio vakaro festivalio „Džiazo dienos Tauragėje“ koncertą kviečia organizatoriai. Šįvakar Tauragės Pilies kiemelyje improvizacijose susijungs tradiziniai stiliai ir armėnų liaudies motyvai.

Artimiausiomis dienomis šalyje ir toliau kasdien lankysis trumpalaikis lietus, bus vėjuota, temperatūra truputį pažemės, tad ir šiltesnio rūbo prireiks. Penktadienį, tikėtina, jog krituliai bus gausesni, o nuo jų trumpam atsipūsime šeštadienį.

Nors dauguma žmonių vis dažniau renkasi sveikesnį maistą, noras retkarčiais pasmaguriauti niekur nedingsta. Remigija Skirienė, prieš metus įkūrusi savo kepyklėlę, stengiasi tuos, rodos, nesuderinamus dalykus suderinti: skanėstus ji gamina tik iš šviežių ir natūralių produktų, be maisto priedų, saldiklių ar konservantų. Nors kepyklėlė įsikūrusi nuosavo namo kieme ir niekur nesireklamuoja, klientų jai netrūksta – moteris vos spėja suktis.