2020 Rugpjūčio 04 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Iš nuostolių išbridę „Tauragės vandenys“ mažina kainą vartotojams

  • Įkelta: 2019-07-03
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Didėjantis vandens suvartojimas leido „Tauragės vandenims“ išsikapstyti iš nuostolių – pirmą kartą per daugelį metų bendrovė uždirbo per 100 tūkst. eurų pelno. Tai – ne vienintelė gera žinia. Pranešama, jog nuo rugsėjo 1-osios vandens kaina vartotojams mažės5 euro centais už kubinį metrą. Apie 70 proc. viso pajamų padidėjimo sudarė AB „Vilkyškių pieninės“ cechui tiekiamo vandens pardavimas ir nuotekų tvarkymas.

Pigs 5 euro centais

„Tauragės vandenų“ direktorius Eduardas Anulis informavo, jog nauja vandens kaina jau suderinta su Valstybine kainų ir energetikos kontrolės komisija. Kitą savaitę kainas turi patvirtinti Tauragės rajono savivaldybės taryba.

– Birželio 11 d. Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija suderino UAB „Tauragės vandenys“ perskaičiuotų geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bei paviršinių nuotekų tvarkymo bazines kainas.Tikėtina, kad naujos kainos įsigalios nuo rugsėjo 1 d.Daugiabučių ir individualių namų gyventojams geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina mažės 5 euro centais ir bus 2,12 Eur už kub. metrąbe PVM.Pramonės įmonėms kaina taip pat sumažės 5 euro centais ir bus 2,20 Eur/m3 be PVM. Kaina mažėja 2,3 proc., – teigė bendrovės vadovas.

Anot E. Anulio, savivaldybės kontroliuojamos įmonės eksploatacinės išlaidos, visos sąnaudos, paskolos, vykdomi projektai kainų komisijai yra pateikiami kiekvienais metais. Kainų komisija peržiūri pateiktus duomenis irkasmet perskaičiuoja bazines kainas.

Direktoriaus teigimu, pagrindinė vandens kainos mažėjimo šiemet priežastis – vandens pardavimo apimčių padidėjimas 2018 metais.Palyginus su 2017 m., vandens pardavimas išaugo 115 tūkst. kub. m arba 12 proc. Nuotekų šalinimas padidėjo 21 proc. 2018 metus bendrovė baigė su 100,3 tūkst. eurų grynuoju pelnu.

– Apie 70 proc. visų pajamų padidėjimo sudarė vienas vartotojas – AB „Vilkyškių pieninės“ Tauragės padalinys. Likusį 30 proc. pajamų padidėjimą sudarė papildomi vartotojai – gyventojai, prisijungę prie vandentiekio ir nuotekų tinklų, išsiplėtęs automobilių plovyklų tinklas, kiti smulkesni vartotojai. Vienas pagrindinių bendrovės tikslų – dirbti pelningai ir siekti, kad vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo kaina palaipsniui mažėtų, – „Tauragės žinioms“ teigė E. Anulis.

Anot įmonės vadovo, tauragiškiai gali džiaugtis tiekiamo vandens kokybe, kuri yra tikrai gera. Bendrovė turi atestuotą laboratoriją, kuri atlieka geriamojo vandens laboratorinę kontrolę. Kontrolė vykdoma pagal patvirtintą ir suderintą su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba planą. Tauragės miesto, Skaudvilės miesto ir kaimų geriamojo vandens mikrobiologiniai ir cheminiai rodikliai tikrinami vieną kartą per ketvirtį. Tauragės miesto vandenvietėje esantys gręžiniai tikrinami kartą per mėnesį, o padavimas į miestą tikrinamas kiekvieną savaitę po 1–2 kartus.

Nesijungiantiems gresia atsakomybė

„Tauragės vandenys“ taip pat intensyviai siekia, kad prie nuotekų tinklų prisijungtų kuo daugiau nuosavuose būstuose gyvenančių tauragiškių. Tam bendrovę įpareigoja Europos Sąjungos direktyva, kuria reikalaujama, jog iki 2023 m. prie centralizuotų  nuotekų tinklų būtų prisijungę 98 proc. gyventojų. Neįgyvendinus įpareigojimo atveju „Tauragės vandenims“ tektų grąžinti dalį lėšų, gautų iš Europos Sąjungos fondų, kurios buvo skirtos nuotekų tinklų plėtrai.

– Vienas pagrindinių UAB „Tauragės vandenys“ tikslų yra pasiekti, kad iki 2023 m. sausio 1 d. gyventojų prisijungimas prie centralizuotų nuotekų tinklų Tauragės aglomeracijoje (miestas ir gyvenvietės, iš kurių nuotekos patenka į Tauragės miesto nuotekų valyklą), siektų 98 proc. Šiuo metu prie nuotekų tinklų yra prisijungę 95 proc. aglomeracijos gyventojų. Likę 3 proc. sudaro apie 300 būstų. Bendrovė dės visas pastangas, kad bendradarbiaujant su Tauragės rajono savivaldybės administracija, seniūnijomis, regionine aplinkos apsaugos agentūratikslas būtų pasiektas, – informavo bendrovės vadovas.

2018 m. prie vandentiekio tinklų prisijungė 52 būstai arba 111 gyventojų, prie centralizuotų nuotekų tinklų – 163 būstai arba 344 gyventojai. Dar 200 gyventojųTauragės aglomeracijoje nuotekų tinklai yra įrengti iki sklypo ribos. Tačiau prie centralizuotų nuotekų tinklųnoriai jungiasi ne visi gyventojai. Anot E. Anulio, nesijungti jie randa įvairių priežasčių.

– Vieni senesnės statybos namuose neturi sanitarinių mazgų, kiti turi nuotekų kaupimo rezervuarus, kurie dažniausiai yra netvarkingi ir teršia gamtą. Kiti teigia, kad neturi lėšų pakloti tinklus iki namo. Be to, yra ir negyvenamų namų. Nenoriu gąsdinti tokių gyventojų, tačiau noriu pacituoti 2019 m. gegužės 13 d. aplinkos ministro įsakymą Nr. D1-279. Įsakyme rašoma, kad gyventojas, turintis galimybę prisijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų (tinklai privesti iki sklypo ribos) ir nesijungiantis turi būti įspėtas ir duotas terminas prisijungti – 9 mėnesių laikotarpis, – teigė E. Anulis.

Pasak jo, bendrovė rengia gyventojų būstų sąrašus, kuriuos pateiks Tauragės rajono savivaldybės administracijai. Neprisijungus per laikotarpį, nurodytą savivaldybės administracijos įspėjamajame laiške, gyventojas bus traukiamas administracinėn atsakomybėn pagal Administracinių nusižengimų kodekso 332 straipsnį.

– Taigi, kreipiuosi į gyventojus, kad būtų pasiektas abipusis supratimas ir gyventojams nereiktų taikyti administracinių nuobaudų, bendrovei nereiktų grąžinti Europos Sąjungos lėšų, būtų pasiektas 98 proc. gyventojų prisijungimas ir nereikėtų didinti vandens kainos, – kalbėjo „Tauragės vandenų“ vadovas.

 

Užs. Nr. 77

Praėjusį penktadienį nuotaikinga diplomų įteikimo šventė vyko Kauno kolegijos Tauragės skyriuje. Mantijomis pasipuošę mokslo vaisius raškė 25 įstaigų ir įmonių administravimo ištęstinių ir nuolatinių studijų studentai. Tai jau 14-oji skyriaus laida.

Tauragės rajono mero Dovydo Kaminsko komanda gausėja. Nuo vakar mero patarėjos pareigas pradėjo eiti Šarūnė Stasytienė, kuri į šį politinio pasitikėjimo postą buvo paskirta dar vadovaujant Sigitui Mičiuliui, tačiau kurį laiką augino vaikelį.

Iš darbo išeina Tauragės suaugusiųjų mokymo centro (SMC) direktorė Ona Sturonienė. Tauragės  rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas šią žinią patvirtino, tačiau tokio direktorės sprendimo priežasčių neatskleidė.

Sporto mokykloje daugelį metų veikusioje šachmatų klasėje yra išugdyta daug šachmatininkų, ir dabar joje renkasi ne tik šį žaidimą mėgstantys vaikai, bet ir vyresnio amžiaus žmonės, vyksta gražus kartų bendravimas. Sporto mokyklą prijungus prie Sporto centro prasidėjo pertvarkymai, kurie ėmė kelti nerimą šachmatų klasių lankančių vaikų tėvus. Jie baiminasi, kad klasės apskritai nebeliks. „Gaila, kad valdžia taip trumparegiškai, neįsigilinusi daro pakeitimus, griaunančius tai, kas ne vieną dešimtmetį buvo kuriama“, – rašoma laiške redakcijai.Valdžia tvirtina, kad patalpos ir šachmatų klasė Sporto mokykloje nėra naikinama.

Šeštadienį Mažonai bruzdėjo nuo pat ryto – visi ruošėsi 15-ojo bendruomenės „Mažonų rytas“ gimtadienio šventei, pavadintai „Penkiolika bendruomenės laiptelių“.

Pirmoji liepos savaitė tikrai neprimins karščiu alsuojančios vasaros, kuri Lietuvą alino birželį. Antrojo vasaros mėnesio pradžia bus gana vėsi ir vėjuota. Pasiilgusiems lietaus gera žinia – debesys su krituliais šalyje lankysis kasdien, tačiau lis ne visur vienodai. Visgi, savaitei baigiantis, tikėtina, lietus bus gausesnis.

„Išmaniojo miesto“ V konkurse net 4 komandos rinkosi projektuoti objektą Tauragėje – Ledo areną. Vienas iš projektų įvertintas už geriausią architektūrinį projektavimą ir išrinktas konkurso nugalėtoju. Beje, Tauragei skirtas projektas konkursą laimėjo ir pernai – studentų suprojektuota multifunkcinė sporto arena iš konkursinės idėjos tapo realiais planais. „Ką gali žinoti, galbūt vieną dieną galėsime čiuožinėti Tauragės ledo arenoje?“ –  intriguojančia žinute „Facebooke“ dalijasi Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas.

Maltos ordino pagalbos tarnyba (MOPT) Tauragėje turi dar vieną automobilį. Tauragės maltiečiai, džiaugdamiesi dovana, ketina ne tik teikti gulinčių asmenų pervežimo paslaugą, bet ir planuoja, kaip dar būtų galima šį automobilį panaudoti plačiau.

Senovėje pirtis kasdienybėje užimdavo svarbią vietą. Pasilepinti ir, galiausiai, nusiprausti kaime bent kartą per savaitę rinkdavosi visi. Gyvenant patogumų amžiuje pirties reikšmė truputį pamiršta, na, o tradiciniai pirties ritualai mūsų laikais – jau tikra egzotika. O be reikalo, sako Viktorija – Lepūnė.

Klaipėdos džiazo orkestras ir Cecile Verny – projektas, nepaliksiąs abejingo nė vieno klausytojo. 

VMVT ekspertų duomenimis, afrikinis kiaulių maras (AKM) į ūkius, kuriuose šiemet patvirtinti ligos židiniai, pateko dėl biologinio saugumo reikalavimų pažeidimų.

Padedama mamos meilės ir aplinkinių gerumo, reta genetine liga serganti Agnė stiprėja. Jos mama tiesiog stebuklu vadina delfinų terapiją – po susitikimų su jais mergaitė tvirtėja akyse ir netgi bando vaikščioti. LIONS klubo iniciatyva tauragiškių suaukotos lėšos leis jai  naudotis delfinų terapija dar 10 kartų.

Dviejų dviratininkų užpuolimas Joninių savaitgalį Jovaruose nuskambėjo per visą Lietuvą. Mat atvykusiems policijos pareigūnams taip lengvai užpuolikų sutramdyti nepavyko – padedami būrio įžūlių jaunuolių, du įtariamieji paspruko su antrankiais. Abu „herojai“ surasti kitą dieną, ant kojų sukėlus visą Tauragės policiją. Kas jiems gresia, skaitykite laikraštyje. Gerų žinių tauragiškiams turi „Tauragės vandenys“. Kiek mokėsime už vandenį nuo rugsėjo ir kodėl, sužinosite jau netrukus. Taip pat laikraštyje – kas laimėjo konkursą vadovauti lopšeliui-darželiui „Žvaigždutė“ bei kurios mokymo įstaigos vadovas traukiasi, kodėl nerimauja mažųjų šachmatininkų tėvai. Apstu ir gerų naujienų – „Lepūnės pirties“ siūlomi malonumai, kas padeda sveikti reta genetine liga sergančiai Agnei bei pilna artėjančio tarptautinio Tauragės muzikos festivalio programa.

Antroje savaitės pusėje bus galima lengviau atsikvėpti po alinančių vasaros karščių. Ketvirtadienį daug kur palis, tačiau nuo penktadienio krituliai ir vėl išseks, sugrįš saulė. Gaivesnės dienos tęsis ne taip ir ilgai, jau savaitgalį temperatūra kils aukščiau, vietomis sekmadienį sugrįš 30 laipsnių karštis.

Birželio 27 d., lygiai prieš 100 metų, 1919-aisiais Kaune buvo įkurta Lietuvos šaulių sąjunga. Šiuolaikinė šaulių sąjunga puoselėja tas pačias idėjas, kaip ir prieš šimtmetį – patriotiškumo, valstybingumo, laisvės ir garbės. Kaip teigė LDK Kęstučio rinktinės vado pavaduotoja Vitalija Šlepavičienė, šaulys – tai pavyzdys visuomenei.

Valstybinė mokesčių inspekcija paskelbė 2018 metų turto deklaracijų duomenis. Tarp krašto politikų milijonierių nerasime, nė vienas jų nepateko ir į Lietuvos turtingiausių politikų 200-uką. Tauragėje turtingiausio politiko pozicijų neužleidžia eksmeras socialdemokratas Pranas Petrošius. Jo su žmona Rita valdomas turtas ir piniginės lėšos siekia 783 tūkst. eurų. Nuo tarybos senbuvio nedaug atsilieka šiemet po 15-os metų pertraukos išrinktas Kęstutis Balašaitis. Jo kartu su žmona Larisa valdomas turtas ir lėšos sudaro 722 tūkst. eurų.

Tarpukariu Tauragės miestas niekada nepretendavo į provincijos vardą. Negyveno apsnūdusio užkampio gyvenimo. O miestelėnai nepakęsdavo kalbų, lyginančių Tauragę su nuobodžia Kamčatka. Tauragiškiai buvo išdidūs ir savo gimtąjį miestą garbinantys piliečiai.

Rudens pabaigoje, gyvenant gražiausių žiemos švenčių laukimu, Tauragės bendruomenių namuose surengtas šeimadienis – minėta Spalvoto meduolio diena. Tądien tauragiškiai ne tik pramogavo, bendravo, bet ir siekė rekordo – lipdė rekordinį kalėdinį meduolį. O šiomis dienomis renginio organizatorius pasiekė džiugi žinia – rekordas patvirtintas!

Balandžio pabaigoje iš įkalinimo vietos grįžęs vyriškis ir vėl sėdo į teisiamųjų suolą – šįkart jis, į įsibrovęs į savo tėvo namus, pavogė 50 eurų. Jam ir vėl teks grįžti už grotų – šįkart 6 mėnesiams.

„Labas, močiut. Labas, miško sese“ – taip vadinasi šiemet devyniasdešimtmetį minančios partizanės A. Norkutės-Kairienės istorija, kurioje ji pasakoja apie apsisprendimą pasitraukti į miškus ir kovoti už Lietuvos laisvę, areštą, kalėjime praleistas dienas ir tremtį Sibiro GULAG‘e. Partizanės anūkės Modestos Kairytės užrašytoje istorijoje pateikiami itin jautrūs A. Norkutės-Kairienės išgyvenimai – tai istorija apie miško sesę, apie mergaitę, kuri kovą už Lietuvą praėjo  būdama vos 15 metų.

Mėgaudamiesi giedru dangumi ir saulės kaitra lietuviai pasitiko Jonines. Ne išimtis ir tauragiškiai: didžiausia šventė Taurų parke vyko net dvi dienas, trumpiausia metų naktis minėta ir daugelyje rajono kaimų. Vis dėlto Taurų parke Tauragės kultūros centro surengta šventė buvo išskirtinė: ji atvėrėsimbolinius vartus į mūsų tradicijas, kvietė bandyti, išmokti, atrasti, pasidžiaugti ir puoselėti tai, kas formuoja mūsų gimto krašto įvaizdį, savitumą, identitetą. Vyko muzikinės edukacijos, išbandyti įvairiausi amatai, tradiciniai instrumentai, muzikuota, dainuota, mokytasi tradicinių žaidimų, pasidžiaugta gražia gyvūnų paroda,veikė „Sveikatos palapinė“. Unikali šventės vieta šią nepaprastą naktį sujungė ne tik pagrindinius elementus: ugnį, vandenį, žolynus, bet ir tauragiškius bei miesto svečius.

Tauragės rajono savivaldybė šią savaitę pasirašė vieną pirmųjų energijos taupymo sutarčių Lietuvoje. Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio, milijoninės vertės tarptautinis projektas leis visas natrio-gyvsidabrio lempas pakeisti naujos kartos LED šviestuvais. Naujos technologijos dėka miesto apšvietimui bus išleidžiama mažiau, o už sutaupytus pinigus per 10 metų laikotarpį bus atsiskaitoma už pačius įrenginius.

Birželio 12–14 dienomis Tauragės miesto bendruomenė „Tauragės Jovarai“ organizavo trijų dienų vasaros poilsio dienos stovyklą „Pažink savo kraštą“.

Norisi pokyčių? Visos moterys žino, kad geriausias būdas bent šiek tiek pasikeisti, o tuo pačiu ir pakelti sau nuotaiką – apsilankyti grožio salone. Tauragiškės tam turi ir dar vieną svarią priežastį –  mieste atidaryti  modernūs Miss Colour XQ Grožio namai. Jų savininkė Regita Kazlauskienė sako, kad tai jos svajonės išsipildymas, ir žada, kad jie kitokie nei dauguma miesto salonų – ne tik interjeru, bet ir paslaugų kokybe, ir požiūriu į klientą.

Projektas „Kino karavanas“ jau šeštus metus Lietuvos regionuose rodys festivalio „Kino pavasaris“ žiūrovų labiausiai pamėgtus pripažintų režisierių filmus. Per tris mėnesius šalies miestuose ir miesteliuose įvyks per 30 nemokamų gero kino seansų. Pirmasis nemokamas seansas po atviru dangumi įvyko Marijampolės poezijos parke, o tauragiškiai pirmąjį festivalio filmą „Išgyventi vasarą“ Pilies kieme pamatys birželio 27 d., 22 val.