2020 Sausio 21 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Balskuose įgyvendinamas valčių nuleidimo tako projektas artėja link pabaigos

  • Įkelta: 2019-07-09

Balskų poilsiavietė taps patogi ne tik poilsiautojams, bet ir motorinių valčių mėgėjams. Valčių nuleidimo tako ir apsisukimo aikštelės įrengimo darbai jau prasidėjo, tam skirta 15 942 Eur. Žadama, jog poros metų bėgyje čia išdygs ir poilsiavietė.

 „Tauragės žiniose“ praėjusiais metais rašėme apie planuojamus Balskų poilsiavietės infrastruktūros gerinimo darbus. Pagal projektą planuota įrengti 400 kv. m apsisukimo aikštelę bei valčių nuleidimo taką. Rekonstrukcijos darbai jau prasidėjo. Pagramančio regioninio parko direkcijos vadovas Sigitas Mėlinavičius „Tauragės žinioms“ sakė, jog valčių nuleidimo takas Balskuose verkiant reikalingas, mat prasidėjus sezonui čia knibžda žvejų.

– Daug katerių plaukioja ir vasarą, tvenkinys yra didelis, o valčių nuleidimo tako nėra niekur, nei Šilalės rajone, nei pas mus. Ir kas liečia ekologinę pusę – tarša: ir vandenį užteršia, ir gruntą, ten praktiškai žolės nebėra, – yra sakęs S. Mėlinavičius.

Birželio 20 d. pasirašyta sutartis su UAB „Diržė“ dėl „Mažosios infrastruktūros sutvarkymo prie Balskų užtvankos“. Sutartyje numatytų darbų vertė 15 942,09 Eur. 95 procentai lėšų bus skirta iš paramos, kurios šaltiniai: Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondas (85 proc.) ir Lietuvos valstybės biudžetas (15 proc.). Iš Tauragės rajono savivaldybės biudžeto bus apmokama 5 proc. tinkamų finansuoti ir kitos netinkamos finansuoti projekto įgyvendinimo išlaidos.

UAB „Diržė“ darbus pradėjo vykdyti jau  liepos pradžioje – ruošiamas transporto privažiavimui kelias, aikštelė mašinų apsisukimui, pilamas gruntas, dedami borteliai. Darbus planuojama pabaigti iki š. m. liepos 31 d.

Balskų tvenkinio pakrantėje 2,43 ha sklypas priklauso Tauragės rajono savivaldybei. Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis socialiniame tinkle žadėjo, jog poros metų bėgyje čia atsiras ir moderni poilsiavietė. Šio projekto finansavimui yra pateikta paraiška pagal ES bendradarbiavimo per sieną programą.

Praėjusį trečiadienį rajono Taryba rinkosi į posėdį, kuriame, be įprastų rajono gyventojams sprendimų, buvo tvirtinamos Jaunimo reikalų tarybos bei rajono Bendruomeninių organizacijų tarybos sudėtys. Klausantis būtent pastarojo klausimo svarstyme užvirusių diskusijų posėdžio dalyviams kaito ausys. Balsavimu nepatvirtinus opozicijos siūlymo į Bendruomeninių organizacijų tarybą deleguoti Efremą Bitinienę, pasipylė įžeidinėjimai. Visgi išmone niekas nepranoko seno politikos vilko Stasio Lapės: „tamsta mere, mokslus baigėt Skandinavijoje, ar jūsų diplomas pirktas Kopenhagos turguje?“– rėžė socialdemokratas.

Vienas svarbiausių Žemaitijos metams skirtų renginių – nacionalinė istorinė mokslinė konferencija liepos 12–14 dienomis vyks Tauragėje ir Skaudvilėje. Žadama gausybė mokslinių pranešimų, atversiančių Žemaitijos istorijos klodus, įtraukiančių renginių, o jos akcentu taps opera „Pilėnai“, rodoma istorinėje vietoje – ant Ivangėnų piliakalnio, kur, manoma, kadaise iš tikrųjų įvyko Pilėnų tragedija.