2020 Sausio 22 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Antrojoje ekologinėje stovykloje – vaikai iš aštuonių mokyklų

  • Įkelta: 2019-07-12
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Liepos pradžioje Pagramančio pagrindinės mokyklos iniciatyva antrąkart surengta rajono bendrojo lavinimo mokyklų ekologinė stovykla. Jos tikslas – ugdyti vaikų meilę gamtai.

Ne veltui pirmą stovyklos dieną surengta išvyka į Tytuvėnų regioninį parką. Žygiuojant Giliaus ežero pažintiniu taku apžvalgytos nuostabios ežero teritorijos., aplankytas „Miško muziejus“, kuriame susipažinta su mūsų geografinei platumai būdingomis paukščių ir gyvūnų rūšimis, aptarta jų svarba mūsų ekosistemai. Išsimaudyta Giliaus ežere. Vakaras stovykloje skambėjo dainomis pritariant gitarai prie laužo. Nei lietus, nei vėjas jauniesiems ekologams nesutrukdė miegoti palapinėse.

Antrąją stovyklos dieną jaunieji ekologai lankėsi Pagramančio regioninio parko direkcijoje, susipažino su naująja ekspozicija. Aptarta, kuo verta didžiuotis ir ką saugoti išskirtinėje mūsų regioninio parko teritorijoje. Rita Krompalcienė, Pagramančio regioninio parko direkcijos lankytojų centro administratorė, surengė paskaitą apie plastiko žalą gamtai. Iškart po to vaikai, lydimi mokytojų, leidosi į aštuonių kilometrų baidarių žygį Jūros upe.

Ekologinė stovykla – pirmoji tokio pobūdžio stovykla rajone. Joje dalyvavo vaikai iš aštuonių rajono bendrojo lavinimo mokyklų. Stovyklos organizatoriai tikisi tęsti šią kasmetinę tradiciją ar paskatinti kitas ugdymo įstaigas imtis panašių Žemės tausojimą akcentuojančių  iniciatyvų.

 

„Dabar pakalbam apie Tauragę“, – po gero pusvalandžio pokalbio man sako Šiauliuose gyvenantis balandininkas Rimantas Beneta. Vyras juokauja, kad visą gyvenimą, kiek save prisimena, yra apsuptas šių paukščių. Nors gyvena Šiaulių pakraštyje, bet Tauragė jam mielas ir draugiškas miestas. Čia jis gimė, čia jo artimieji, čia jis neseniai, per Jonines, Taurų parke tauragiškiams rodė reto grožio balandžius. Rimantas – vienas iš nedaugelio balandininkų Lietuvoje, kurie keliauja ir rodo, kokie įvairūs ir įspūdingi šie paukščiai. Sako, daugelis negali patikėti, kad balandžiai gali tokie būti: margaspalviai, panašūs į povus, garbanoti.

Jau paskelbti visų mokyklinių ir valstybinių egzaminų rezultatai. Tauragės rajono abiturientai parodė puikius rezultatus, lyginant su Lietuvos vidurkiais. Daugiausia, 13 valstybinių egzaminų šimtukų surinko „Versmės“ gimnazistai.

Žygaičių gyventojai socialiniuose tinkluose dalijosi nuotraukomis geriamo vandens, kurio spalva priminė „Fantą“.