2019 Lapkričio 19 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

M. Mažvydo bendruomenei yra ko džiūgauti: mokykla keičiasi neatpažįstamai

  • Įkelta: 2019-06-04
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Martyno Mažvydo progimnazijos pradinukų korpuso erdves jau sunku atpažinti. Tikimasi, kad pirmųjų dviejų renovacijos projekto etapų darbai bus baigti dvigubai greičiau nei žadėta – šį rugsėjį. Naujuosius mokslo metus mažiausi mokyklos bendruomenės nariai greičiausiai pasitiks moderniai įrengtose, išvaizdaus interjero klasėse.

Praėjusių metų rugsėjį startavusi seniausios rajono mokyklos – Martyno Mažvydo progimnazijos renovacija jau džiugina mokyklos bendruomenės akis. Pradėjus darbus buvo skelbiama, jog pirmieji du projekto etapai – pastato fasado atnaujinimas ir pradinukų korpuso įrengimas bus baigti iki 2020-ųjų. Tačiau baigiantis mokslo metams progimnazijos direktorius Remigijus Masteika džiaugiasi, jog greičiausiai į naujas klases mokinius pakvies jau šį rugsėjį. Darbai vykdomi dvigubai greičiau nei tikėtasi. Anot jo, renovacijos rezultatai atitinka lūkesčius ir džiugina, juo labiau, kad 2020-aisiais 100 metų jubiliejų švęsianti mokykla kapitalinio remonto nėra mačiusi.

I ir II projekto etapų įgyvendinimo metu atnaujinama pastato išorė bei visiškai naujai įrengiamos  pradinukų korpuso erdvės, išskyrus aktų salę – ji bus remontuojama kitame etape. Korpuse pakeisti inžineriniai tinklai, naujai įrengti sanitariniai mazgai, klasių ir koridorių apdaila atliekama pagal inovatyvų projektą – lubose įmontuojami šviestuvai, senas mokyklines lentas pakeis sienos, dengtos specialiais dažais, virš kurių bus montuojama ištraukiama multimedijos įranga – vaizdo projektorių užsklandos. Į naujai įrengtas klases tikimasi supirkti ir naujus baldus. Iki rugsėjo taip pat planuojama įrengti kito korpuso pirmąjį aukštą, kur įsikurs 5 priešmokyklinio ugdymo grupės.

Kasdien gražėja ir pastato išorė, fasadas dengiamas kelių spalvų apdailos plokštėmis. Anot Tauragės rajono savivaldybės Statybos skyriaus vedėjo Aivaro Preikšaičio, projekte numatyta pertvarkyti ir paradinį įėjimą, padidinant priestatą.

M. Mažvydo progimnazijos tėvų tarybos pirmininkė Dorota Ivanauskienė „Tauragės žinioms“ sakė,  jog bendruomenė džiaugiasi puikiai renovuojama mokykla.

– Nors dar patalpos nėra iki galo suremontuotos ir įrengtos, bet jau matom, kad bus labai gražu ir patogu. Tikimės, kad rangovas viską spės laiku ir rugsėjo 1 dieną visi kartu džiaugsimės patogiai ir inovatyviai sutvarkyta progimnazija. Taip pat džiaugiamės, kad kasmet mokykloje didėja besimokančių vaikų skaičius, – sakė ji.

D. Ivanauskienė teigė, jog dar labiau pagerinti mokymosi sąlygas planuojama mokyklos bendruomenės narių skirtomis 2 proc. pajamų mokesčio lėšomis. Pernai už šias lėšas mokiniams įrengtos užrakinamos daiktų spintelės, šiemet, jei pavyks, buvusioje rūbinėje planuojama įrengti poilsio erdvę.

Iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų gautas 503 tūkst. eurų finansavimas pradinukų korpuso patalpų remontui, būtinos mokymo įrangos ir baldų įsigijimui. Prie šių darbų savivaldybė iš biudžeto prisidėjo 15 proc. Anot savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio, I ir II etapų įgyvendinimas iš viso atsieis apie 2 mln. 300 tūkst. eurų. Darbams apmokėti ketvirtadienio Tarybos posėdyje priimtas sprendimas imti 200 tūkst. eurų paskolą. M. Petraitis žurnalistei sakė, kad progimnazijos renovacija – vienas didžiausių ir svarbiausių šios kadencijos projektų.

Įgyvendinus I ir II etapus dar laukia 4 etapai: III – aktų salės remontas ir antrojo korpuso vidaus įrengimas, IV – sporto salės vidaus darbai, V – stadiono ir aikštelių sutvarkymo darbai, VI – aplinkos sutvarkymo darbai. Rangos darbus atlieka UAB „Virdaleka“.

Mokslo metus iš remontuojamų klasių iškraustyti pradinukai baigia kitame korpuse. Rengti antros mokymosi pamainos dėl remonto neprireikė.

Pirmadienį, apie 16 val. policijos pareigūnų ir ugniagesių gelbėtojų pajėgos atskubėjo miesto centrą. Rekonstruojamos Vasario 16-osios gatvės kieme darbininkai rado sprogmenį.  

Nuo pirmadienio šalyje temperatūra kils vis aukščiau. Šią savaitę sulauksime įspūdingos vasariškos šilumos, kai kur termometrai fiksuos 30 laipsnių ir net didesnį karštį. Visgi, savaitei baigiantis tokią kaitrą nuplaus lietus, griaudės perkūnija.

Tarybos opozicija balsavimui vėl teikė tą patį kandidatą į Tarybos kontrolės komiteto pirmininkus – Vaclovą Karbauskį. Antrasis bandymas patyrė fiasko – valdantieji nuomonės nepakeitė. Raimondas Matemaitis ir Darius Stankus griežtai pasisakė prieš balsavimą už buvusį Šilumos tinklų direktorių. 

LR Seimas 2019-uosius paskelbė Pasaulio lietuvių metais. Tai dar viena priežastis visiems globaliems tauragiškiams po miesto šventės renginių, šiandien, 15 val., atvykti į Pilies kiemelį. Projekto „Globali Tauragė“ darbo grupė pasirūpins, kad popietėje vyktų jaukūs pokalbiai, žaidimai, dainos ir šokiai. Laukiami visi – vieni ar su šeimomis, kurie trumpam, ilgam ar visam sugrįžo į savo Tauragę!

Nors prasidėjus daugiabučių modernizavimo programai didžioji dalis projektų buvo pavienių namų renovacijos darbai, apie kvartalinės renovacijos naudą buvo kalbama jau tada. Šiandien Lietuvoje yra teigiamų kvartalinės renovacijos pavyzdžių, kuriuos mato ir gyventojai, ir valdžios atstovai. Renovuoti ištisus kvartalus taip didinant energinį efektyvumą jau yra pasirengusios daugiau nei pusė (35) šalies savivaldybių.