2020 Spalio 29 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Vaikus vasaroti šiemet kvies 39 stovyklos

  • Įkelta: 2019-05-20
„Tauragės žinių“ inform.
informacija@taurageszinios.lt

Savivaldybė skelbia, kad šių metų vasaros poilsio programoms vykdyti skiria 60 000 Eur. Siūloma finansuoti 39 programas. Iš viso buvo gautos 42 paraiškos, lėšų poreikis joms įgyvendinti – 109 972 Eur. Stovyklas organizuoja ne tik mokyklos – vis dažniau šios veiklos imasi bendruomenės, asociacijos, viešosios įstaigos. Štai šiemet pirmą kartą jungtinę programą teikia Žalgirių gimnazija – prie tradicinės mokymo plaukti stovyklos prijungia stovyklą ,,Taikios lyderystės stovykla ,,Veringoje“ ir stovyklą būsimiems gimnazijos pirmokams. Pirmą kartą stovyklų programas paruošė ir Tauragės profesinio rengimo centras bei ir B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka.

Programų vykdymo metu vyks edukaciniai renginiai, susitikimai, ekskursijos, sporto varžybos, vaikams bus suteiktos galimybės bendrauti ir bendradarbiauti. 

– Apibendrinant galima teigti, kad pateiktos programos įdomios, apima įvairias veiklas, vaikams suteikiama galimybė aktyviai praleisti laisvalaikį. Palyginus su kitais šalies rajonais, mūsų rajono savivaldybė tikrai skiria ne tik daug dėmesio, bet ir lėšų vaikų poilsiui, – teigia Tauragės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Danguolė Petkienė.

Paklausta, ar šiemet vasaros stovykloms skirta daugiau lėšų nei ankstesniais metais, ji sakė, kad šiemet savivaldybė vaikų vasaros poilsio programoms (stovykloms) organizuoti ir vykdyti skyrė 60 000 Eur (palyginimui: 2018  m. – 60 000 Eur + 6 000 papildomų lėšų; 2017 m. – 60 000 Eur; 2016 – 34 000 Eur.) Tauragės savivaldybė paskutiniuosius 3 metus yra viena iš savivaldybių, skiriančių daugiausia lėšų rajono vaikų poilsiui organizuoti.

Tačiau lėšų stovykloms organizuoti prašyta kur kas daugiau nei gauta, taigi daugeliui jų teks verstis su mažesniais biudžetais.

– Šiemet lėšų poreikis vaikų vasaros poilsiui organizuoti – 109 972 Eur, todėl teikėjams buvo paskirstytos lėšos iš savivaldybės biudžeto pagal galimybes. Remiantis gauta informacija iš Socialinės paramos skyriaus dėl vaikų dienos centrų finansavimo visiems metams, iš SADM ir savivaldybės biudžeto, vaikų dienos centrų teiktos programos iš vaikų vasaros poilsio programos nefinansuotos, tačiau centrai informuoti, jei pritrūktų lėšų suplanuotoms veikloms vaikų vasaros atostogų metu, galėtų kreiptis į savivaldybės Socialinės paramos skyrių. Visi teikėjai prieš pasirašydami sutartį su savivaldybės administracija turi pasikoreguoti programas, atsižvelgdami į gautas lėšas, – sakė D. Petkienė.

Paklausta, į ką labiausiai atsižvelgė komisija, skirstydama lėšas, ji vardijo, kad programų konkurso sąlygose buvo numatyti prioritetai šiems metams, į kuriuos atsižvelgė komisija: tai programos, skirtos vaikams, grįžusiems gyventi arba atostogauti  iš užsienio į Tauragės rajoną, baigusiems ikimokyklinio ugdymo programą. Atsižvelgta ir į tai, ar programa vykdo prevencinę veiklą, ugdo vaikų pilietiškumą ir patriotiškumą, skatina vaikų kūrybiškumą ir iniciatyvą, vykdo bendradarbiavimą su keliomis ugdymo įstaigomis ar savivaldybėmis, aktyvia veikla užima daugiau vaikų, numato bendradarbiavimą su vaikų ir jaunimo organizacijomis, numato ilgesnės trukmės veiklą, yra tęstinė, turi kitų finansavimo šaltinių, numato užimti vaikus su negalia, augančius globos namuose ir vaikus iš šeimų, patiriančių socialinę riziką, vykdo edukacines veiklas savivaldybės teritorijoje.

– Vaikus su negalia planuoja įtraukti dauguma programų. Finansuojamos asociacijų „Austėjos šypsena“, Sutrikusio intelekto žmonių bendrijos „Tauragės viltis“, VRCM „Pušelė“ bei Skaudvilės specialiosios mokyklos programos. Ypač džiaugiamės Tauragės lopšelių darželių iniciatyvomis vykdyti vaikų vasaros stovyklas, o lopšelis darželis „Ąžuoliukas“ užims mažuosius tauragiškius visą birželio mėnesį – ne tik savo auklėtinius, bet ir iš kitų darželių, kurie baigia darželių programas ir yra būsimieji pirmokai, – teigė specialistė.

Kai kurios vasaros stovyklos rengiamos jau dešimtmečius ir seniai pamėgtos vaikų. Antai Batakių evangelikų liuteronų parapija į krikščioniškąją vaikų ir jaunimo stovyklą kviečia jau dvidešimt pirmą kartą, šiemet pailsėti joje galės net 230 vaikų.

Net 200 vaikų 5 dienas žada užimti Tauragės sporto centro rengiama stovykla „Aktyvi vasara“, tiek pat vaikų galės pailsėti ir Žalgirių gimnazijos organizuojamoje stovykloje „Aš – žalgirietis“.

O galbūt yra naujų projektų, kurių ankstesniais metais nebuvo?

– Šiemet pirmą kartą jungtinę programą teikia Žalgirių gimnazija – prie tradicinės mokymo plaukti stovyklos prijungia stovyklą ,,Taikios lyderystės stovykla ,,Veringoje“ ir stovyklą būsimiems gimnazijos pirmokams – taip sudaromos galimybės tenkinti įvairius mokinių poreikius. Pirmąkart teikia programas Tauragės profesinio rengimo centras ir B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka, – vardijo D. Petkienė.

Kokių klaidų dažniausiai daro tie, kurie rašo projektus vaikų vasaros poilsiui? Specialistė sako, kad ne visada būna numatyti ugdomieji tikslai, uždaviniai arba planuojamos veiklos nedera su tikslais ir uždaviniais, kartais netiksliai apskaičiuojamos lėšas, nenurodomi kiti finansavimo šaltiniai – ar planuoja rinkti mokestį iš vaikų tėvų, kai kada pritrūksta veiklos įvairovės. 

Paklausta, kaip vertina teikiamus projektus ir ko juose pasigenda, D. Petkienė sakė:

– Pirmiausia esame dėkingi programų teikėjams, vadovams už tai, kad imasi nelengvo, bet labai reikalingo darbo – užimti vaikus vasaros atostogų metu. Programos (projektai) visi vertinami teigiamai, nes jiems skiriamos lėšos, jei būtų netinkamai pateikti – negalėtume finansuoti. Programų recenzentai, vertindami programų turinį, informuoja teikėjus, jei reikalingi koregavimai.

Programų sąrašas skelbiamas taurage.lt.

 

Apie 1940 m., nedaug likus iki Lietuvos okupacijos, pastatoma uždara turgaus halė, kad prekiauti šalia tuometinės turgaus aikštė būtų patogu ir eilinę dieną, bet kokiomis oro sąlygomis ir išlaikant aukštesnį higienos lygį. Prie sienų ir eilėje halės vidury buvo nedidelės krautuvėlės su baltomis glazūruotų plytelių sienomis, metlacho grindimis. Kiekvienoje buvo vandentiekis, kriauklė, kanalizacija, elektros apšvietimas. Priekinė siena stiklinė su langu prekėms paduoti, durys. Nakčiai priekį su durimis buvo galima užtraukti grotomis. Užpakalinėje sienoje – lentynos, prie lango – stalviršis. Abiejuose halės galuose – dideli vartai, pro kuriuos buvo galima įvažiuoti su dvikinkiu vežimu – atvežti prekes, šalia – durys pėstiesiems. Kodėl apie ją kalbame?

Automobilį daužė kirviu
  • Įkelta: 2019-05-20

Savaitgalį Tauragėje girti vyrai linksminosi daužydami automobilius. Šeštadienio vakarą Vytauto gatvėje siautėjęs vyriškis į pagalbą pasitelkė kirvį.

Šiandien prasidėjo balsavimas iš anksto Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų antrajame ture ir rinkimuose į Europos Parlamentą. Lietuva renkasi tarp dviejų kandidatų – Ingridos Šimonytės ir Gitano Nausėdos, kuriuos pirmajame ture skyrė 3935 rinkėjų balsai. Kartu vykstančiuose Europos Parlamento rinkimuose į 11 mandatų pretenduoja 17 partijų ir rinkimų komitetų sąrašų.

Savaitės pradžia šalyje bus itin šilta, protarpiais gaivins trumpi lietūs su perkūnija. Dienoms bėgant, tikėtina, jog tropinė šiluma palaipsniui atslūgs, o krituliai nesitrauks.

Gegužės 20-oji šiemet yra simbolinė pirmoji diena metuose, kada pradedame dirbti nebe mokesčiams, o sau. Simbolinė laisvės nuo mokesčių diena šiemet atėjo keturiomis dienomis anksčiau nei pernai ar užpernai. Ekonomika auga sparčiau nei valstybės išlaidos, šiek tiek mažėjo vidutinio gyventojo mokami mokesčiai, suskaičiavo Lietuvos laisvosios rinkos institutas.

Tauragės krašto muziejus „Santaka“ tradiciškai prisijungė prie tarptautinės „Muziejų nakties“ akciją. Programoje – ekskursijos, edukacijos, parodos, muzikinės kompozicijos, „Slemas su ragais Nr. 2“, koncertai ir net cirko pasirodymas.
 

Tauragės policija pranešė apie neįprastą operaciją – nustatyta, jog vienoje iš Tauragėje esančių įmonių įrengtoje kriptovaliutų „fermoje“ galimai vogta elektra. ESO skaičiuoja vir 47 tūkst. eurų siekiančius nuostolius.

Planuojama, kad jau kitais metais prie Pagramančio regioninio parko lankytojų centro, kur Akmena įteka į Jūros upę, bus pastatytas apžvalgos bokštas.

Gegužės 10-ąją, iškart po Europos dienos, Tauragės Žalgirių gimnazijoje surengta „Žvaigždžių diena“, skirta pagerbti gimnazijos vardą garsinantiems olimpiadų, konkursų, varžybų prizininkams. Žvaigždžių diena gimnazijoje prasidėjo iš pat ryto, kiemelyje visiems kartu apkabinant žodį ŽALGIRIAI. Gimnazijos erdvėse skambėjo daug juoko, nusirito gyva žalgiriečių „banga“. Po pietų gimnazijos bendruomenė bei svečiai – Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas ir „Europe Direct“ informacijos centro vadovė Isvalda Aleknienė rinkosi į šauniausiųjų apdovanojimus.

38 kartai – tiek išaugo afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejų Lietuvoje, pernai metų rezultatus lyginant su 2014-ųjų, kai šalyje užfiksuotas pirmasis ligos protrūkis. Skaičiai išties grėsmingi, tad kol nėra vakcinos nuo viruso, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) pareigūnai įspėja: būtina griežtai laikytis biologinės saugos taisyklų. Tik taip bus apsaugoti kiaulių ūkiai, liga neužsikrės šernai, o AKM plitimą pavyks prislopinti ir netgi sustabdyti.

Slapto balsavimo metu Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus postas dar kartą patikėtas Liberalų sąjūdžio atstovui Modestui Petraičiui. Trečia pagal hierarchiją rajono „galva“ sulaukė ne tik koalicijos partnerių, bet ir kitų frakcijų atstovų pasitikėjimo.  

Kadenciją pradedančios rajono Tarybos nariai kibo į darbus ir vieni kitiems į atlapus. Trečiadienio posėdyje politikai formavo ketveriems metams darbo grupes – skirstėsi vietas komitetuose. Dėl pagrindinių trijų komitetų sudėties pasiektas konsensusas, tačiau Tarybos Kontrolės komiteto pirmininko kandidatūra užvirė tikrą velniavą. Į pagal įstatymą opozicijai priklausančias pareigas socdemai pasiūlė buvusį Šilumos tinklų direktorių Vaclovą Karbauskį. Su tuo valdantieji, švelniai tariant, nesutiko – ėmė traukti į dienos šviesą senas politiko nuodėmes.

Gegužės 18-ąją. Tauragėje rengiama Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės šventė. Todėl miesto gatvėse bus ribojamas eismas.

 

Vyko šaudymo varžybos
  • Įkelta: 2019-05-16

Praėjusį šeštadienį Jurbarko rajone Giedrių kaime vyko komandinės ir individualaus šaudymo varžybos „Steiner Cup 2019“. Varžybose dalyvavo nemažas būrys Tauragės medžiotojų.

Respublikos gatvėje atvėrusi duris kavos studija ne tik žada lepinti kavos gurmanus, bet ir tikisi tapti jaukia susitikimų vieta. Jaukioje minimalistiniu stiliumi įrengtoje kavinėje galima smagiai bendrauti su draugais gardžiuojantis šviežia ir itin kokybiška kava ar gaiviais vaisių gėrimais, skanaujant ledus ar kitus desertus.

Baigiantis savaitei orai palaipsniui šils vis labiau, protarpiais palis. Kiek gausesnio lietaus sulauksime penktadienį. Savaitgalį temperatūra perkops 20 laipsnių, vyraus maloni vasariška šiluma. Šeštadienį dar daug kur gali nuvilnyti trumpas lietus, o sekmadienį, tikėtina, kad dangus bus saulėtas, orai primins vasarą.

Gerbiamieji,

jau labai greitai, gegužės 26 dieną, rinksime Lietuvos atstovus į Europos Parlamentą. Pastaruosius penkerius metus Europos Parlamente (EP) Lietuvai atstovavo 11 europarlamentarų, o iš viso šioje svarbiausioje Europos Sąjungos (ES) institucijoje dirba 751 atstovas iš 28 ES valstybių narių. Lyginant su Lietuvos atstovų skaičiumi, mūsų brolių latvių yra dar mažiau – tik 8, estų – 6. Palyginimui, Lenkija turi 51, Vokietija – 96, Jungtinė Karalystė, jau keleri metai neva norinti, bet vis dar nepasiryžtanti išeiti iš ES – 71 atstovą.

Šiandien Tarybos posėdyje slaptu balsavimu bus tvirtinamas savivaldybės administracijos direktorius. Darbus tęsti šioje pozicijoje teikiamas Modestas Petraitis, administracijai vadovavęs pastaruosius ketverius metus.

Šį mėnesį Tauragės pilies menėse karaliauja kinas – gegužės 1-ąją į muziejaus erdves vienmarškinis buvo „išmestas“ XX a. Robinzonas Kruzas. Šį trečiadienį tauragiškiai kviečiami  savo „Kultūros pasą“ papildyti dalyvavimo populiaraus kino filmo „Tumo kodeksas“ peržiūroje anspaudu. 

Gegužės 3 dieną VšĮ „Versli Lietuva“ įkurtas bendradarbystės centras „Spiečius“ Tauragėje šventė savo 1-ąjį gimtadienį. Šia proga vyko išskirtiniai mokymai, kuriuos vedė sporto treneris, sveikos gyvensenos šalininkas, motyvatorius Ignas Bakėjus. Nuo šių metų pradžios regiono koordinatorės pareigas užimanti Indrė Gendroliutė-Gerulienė sako, kad „Spiečius“ stengiasi pateisinti tauragiškių lūkesčius. Kartu su „Versli Lietuva“ Regionų plėtros vadove Jolanta Miloš kalbėjosi „Tauragės žinių“ žurnalistė.

Pirmadienį naujos kadencijos rajono Taryba pirmą kartą sėdo prie apskrito stalo. Kadangi Tarybos komitetai dar nepatvirtinti, prieš trečiadienį vyksiantį posėdį klausimai buvo aptarti bendrame pasitarime. Pirmojo darbinio posėdžio nuotaika svyravo nuo pasišpagavimų juokais iki aštrių diskusijų. Nori nenori, naujai sudarytai valdančiajai daugumai bei atsinaujinusiai opozicijai teks apsišlifuoti kampus – laukia ketverių metų bendras darbas rajono labui.

Gegužės 18 dieną Tauragėje įvyks pagrindinis šiais metais Lietuvos kariuomenės renginys visuomenei – Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės šventė. Miesto centre, Jono Viktoro Kalvano parke, visų rūšių Lietuvos kariuomenės pajėgos, NATO priešakinių pajėgų bataliono kariai, su kariuomene bendradarbiaujančios nevyriausybinės organizacijos pristatys visuomenei savo ginkluotę, karinę techniką ir įrangą.

Sekmadienį Lietuvos prezidento rinkimų pirmajame ture Ingrida Šimonytė poros tūkstančių balsų persvara aplenkė kitą kandidatą į prezidentus Gitaną Nausėdą. Tačiau Tauragės rinkimų apygardoje ekonomistas buvo nepralenkiamas ir surinko daugiausiai, 38,87 proc. balsų.

Šią savaitę numatomi ganėtinai permainingi orai. Pirmadienį šalis bus padalinta į dvi dalis: vieną dalį lepins šiluma, o kitoje bus gerokai vėsiau ir drėgniau. Kitomis paromis temperatūra po truputį kils, protarpiais palis, o dar daugiau kritulių galima tikėtis savaitei baigiantis.

Iš Druskininkų kilusią, o dabar Vilniuje gyvenančią dizainerę Rivą Elmantę prie piešimo sugrąžino trimetis sūnelis, o išgarsino originalios iliustracijos ant marškinėlių. Pirmiausia tai buvo politikų karikatūros, o vienas paskutinių projektų – Lietuvos miestams skirti printai ant marškinėlių. Jau sukurti ir mūsų miestui skirti marškinėliai. Idėjos, sako ji, nesibaigia – kai jau atrodo, kad nebeįmanoma sukurti nieko naujo, išaušta nauja diena ir idėjos vėl puola prie pieštuko.