Tiems, kurie didžiuojasi savo miestu, – dizaineriški marškinėliai
Įkelta:
2019-05-10
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Iš Druskininkų kilusią, o dabar Vilniuje gyvenančią dizainerę Rivą Elmantę prie piešimo sugrąžino trimetis sūnelis, o išgarsino originalios iliustracijos ant marškinėlių. Pirmiausia tai buvo politikų karikatūros, o vienas paskutinių projektų – Lietuvos miestams skirti printai ant marškinėlių. Jau sukurti ir mūsų miestui skirti marškinėliai. Idėjos, sako ji, nesibaigia – kai jau atrodo, kad nebeįmanoma sukurti nieko naujo, išaušta nauja diena ir idėjos vėl puola prie pieštuko.

 – Papasakokite apie save, savo kūrybą – kur gyvenate, koks jūsų darbas, ką mėgstate veikti.

– Esu iš Druskininkų, kur mokiausi ir baigiau dailės mokyklą, dabar gyvenu Vilniuje, auginu trejų metukų sūnų ir daug bei intensyviai kuriu individualias iliustracijas bei printus ant marškinėlių, džemperių ar pirkinių krepšių. Kadangi mano darbas yra mano hobis – tai daugiausia tai ir darau tiek laisvalaikiu, tiek darbo dienomis, kai vaikas darželyje. Prieš gimstant Jonui dirbau optikoje, o išėjusi motinystės atostogų susidūriau su laisvo laiko pertekliumi, todėl grįžau prie piešimo. Tad, kaip aš sakau, mano vaikas mane atvedė prie šio pomėgio, kuris laikui bėgant tapo šiokiu tokiu pragyvenimo šaltiniu. Jonas yra ir mano įkvėpimas ne vienai iliustracijai, atvirukams, skirtiems Motinos dienai, kuriuos paruošėme kartu su „Mamų Radiju“. Jis yra absoliutus mano variklis!

– Kaip kilo mintis kurti marškinėlius, skirtus atskiriems miestams?

– Šiaip pirmieji marškinėliai, kurie pasirodė REdraw facebook puslapyje, buvo su politikais! Visiems labai patiko mano šmaikščios įžvalgos ir gavau ne vieną užsakymą su valstiečių lyderių karikatūromis. Apskritai turiu daug piešinių, ypač lietuviška tematika, kuriuos galiu perkelti ant rūbo. Vienas paskutinių mano projektų ir buvo printai, skirti Lietuvos miestams. Pastebėjau, kad trūksta šmaikščių marškinėlių miestų tematika, ne vien su herbais. Ir užsibrėžiau sau tikslą, kad sukursiu kaip įmanoma daugiau miestams skirtų marškinėlių.

– Ar sunku būna nuspręsti, koks paveikslėlis turi būti ant konkrečiam miestui skirtų marškinėlių?

– Sunku tuomet, kai su miestu esu mažiau pažįstama. Tačiau turiu įvairių draugų bei pažįstamų iš visos Lietuvos, kurie mielai padeda su marškinėlių idėjomis – esu jiems labai dėkinga!

Nuotrauka

– Ar gerai pažįstate Tauragę? Kaip išrinkote, ką piešti ant Tauragei skirtų marškinėlių?

– Su Taurage nesu labai artimai susipažinusi, tad būtinai reikės apsilankyti! Žinojau, kad Tauragė garsėja automobilių turgumi, tačiau daugiau į pagalbą man atėjo tauragiškis, kuris labai konkrečiai padėjo išpildyti vizualą. Ačiū, Linai!

– Kiek miestų jau „turi“ savo marškinėlius?

– Šiuo metu sukurti marškinėliai yra Vilniui (net keli!), Kaunui, Klaipėdai, Šiauliams, Panevėžiui ir Tauragei. Kitas sąraše – mano gimtasis miestas Druskininkai. Jau gavau ne vieną klausimą, kodėl savo gimtinei nieko nenupiešiu – teks pasitempti. Žinoma, ties Druskininkais nesustosiu!

– Kur galima įsigyti jūsų sukurtų marškinėlių?

– Kadangi internetinis puslapis dar vis kuriamas, visus užsakymus priimu socialinio tinklo „Facebook“ REdraw puslapyje asmenine žinute (netgi galiu personalizuoti užrašus, jeigu to pageidauja klientas!) arba galima rašyti į „Instagram“ @redrawarts.

– Galbūt turite dar kokių nors originalių idėjų?

– Oi, idėjų yra daug, tačiau jau seniai pastebėjau, kad reikia išsigryninti su jomis iki galo, prieš pateikiant auditorijai. Kol kas orientuojuosi ties miestų marškinėliais. Taip pat artėja prezidento rinkimai – ta tema irgi bus iliustracijų. Visgi REdraw didžiausias žinomumas ir yra dėl politinių iliustracijų. Kartais būna, kelias dienas nieko nenupiešiu, nes tiesiog kūryba, kaip aš sakau, „atostogauja“, arba ieško įkvėpimo. Kartais užtenka išeiti pasivaikščioti į mišką ir kyla puikių minčių. 

Tačiau jau esu tiek daug visko nupiešusi, kad kartais atrodo, jog nebeįmanoma sukurti kažką daugiau, o tada išaušta nauja diena ir idėjos vėl puola prie pieštuko. Labai kviečiu pasidairyti mano „Facebook“ arba „Instagram“ paskyrose – tikrai kiekvienas atras kažką, kas patiks, nuo mielų iki kandžių humoristinių iliustracijų aktualiomis temomis!

 

Nuotrauka
dantistas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Puiki naujiena visiems, kurie turi teisę dantis protezuoti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Išspręsta dešimtmečio problema – eilių nebelieka. Nuo sausio dantų protezavimo paslaugą galima gauti praktiškai iš karto. Negana to, pacientui nereikės vargti pildant įvairius dokumentus bei gaišti laukiant ligonių kasų laiškų. Sutrumpėjęs paslaugos gavimo kelias bus patogesnis, naudingesnis ir pacientams, ir medikams.
Nuotrauka
Registrų centras
Įkelta:
prieš 1 dieną
Neatlygintinam naudojimui visuomenei jau atviri dviejų nacionalinės reikšmės registrų – Nekilnojamojo turto ir Adresų – duomenys, o šį kartą atveriami jau trečiojo – Juridinių asmenų registro – duomenys: įregistruotų įmonių sąrašas su jų pavadinimais, buveinių adresais, informacija apie valdymo organus, įstatinį kapitalą ir kitais aktualiais duomenimis.
Nuotrauka
Nemunas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Per artimiausius trejus metus Nemuno upės ruože nuo Kauno iki Atmatos upės žiočių (Šilutės r.) numatoma stipriai pagerinti laivybos sąlygas – įrengti upės tėkmę reguliuojančias bunas, užtikrinti reikiamą laivakelio gylį ir plotį. Šiuo ruožu bus patogu plaukioti keleiviniams laivams ir krovininėms baržoms. Tokio masto Nemuno tvarkymo darbai nebuvo vykdyti jau beveik 100 metų.
Nuotrauka
paukščiai
Įkelta:
prieš 1 dieną
Lietuvą trumpam sukaustęs arktinis šaltis ir sniegas priminė, kokios žiemos kadaise būdavo. Kartu išryškino ir kitą problemą – vandens paukščiai tapo priklausomi nuo žmonių. Praėjusį sekmadienį socialinėje erdvėje viešinome vaizdo įrašą su ant užšalusio tvenkinio tupinčiomis antimis. Į redakciją paskambinusi tauragiškė susirūpino ant Zumpės ledo ir nedidelėje ledo nesukaustytoje tvenkinio properšoje susibūrusių ančių likimu – ar reikia pasirūpinti paukščiais ir kas tai turėtų daryti? Žymus gamtos fotografas, Aplinkos ministro patarėjas Marius Čepulis sako, kad tokia ančių sankaupa bus puota lapėms, jeigu paukščiai nepasitrauks, bet pati problema yra žmonių sukurta.
Nuotrauka
Rasita Li
Įkelta:
2021-01-25
Panašu, kad žiema vėl stiprins savo pozicijas. Savaitės pradžioje didesnėje šalies dalyje snigs, įsismarkaus vėjas, tad kils pūgos, o savaitei baigiantis stipriau paspaus šaltis.
Nuotrauka
VDC feisbuko nuotrauka/os
Tauragės Švč. Trejybės parapijos vaikų dienos centro stovykos veiklų akimirkos. VDC feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-01-22
Nuo šiol savivaldybėje veikiantys vaikų dienos centrai (VDC) ramiai gyvens trejus metus – tokiam laikui dvylikai jų suteikta akreditacija ilgesniam nei iki šiol laikui. Kol galios akreditacija, nereikės sukti galvos dėl finansinių sunkumų ir po metų ar dviejų galvoti, ar gaus lėšų tolimesnei veiklai vykdyti. Tuo labai džiaugiasi ir kalbinti vaikų dienos centrų vadovai.
Nuotrauka
Renovuotas daugiabutis Zarasuose. Nuotrauka iš BETA archyvo.
Renovuotas daugiabutis Zarasuose. Nuotrauka iš BETA archyvo.
Įkelta:
2021-01-22
Pagal Daugiabučių modernizavimo programą 2020 metais atnaujinta namų nei 300 daugiabučių, praneša Būsto energijos taupymo agentūra (BETA).
Nuotrauka
senelių namai
Įkelta:
2021-01-22
Beveik kas met eilės patekti į Lauksargių globos namus laukia apie porą dešimčių senjorų. Nors 2020-aisiais atsidarė Pagramančio savarankiško gyvenimo namai, Tauragės rajono gyventojų, pageidaujančių gauti ilgalaikės globos paslaugas, poreikis išlieka.
Nuotrauka
varvekliai
Įkelta:
2021-01-22
Sparčiai besikeičianti oro temperatūra: dieną sniegą tirpdantis pliusas, naktį šaltukas – puikios sąlygos formuotis varvekliams, sniego nuošliaužoms. Klaipėdos PGV Tauragės PGT ugniagesiai gelbėtojai ragina pastatų savininkus pasirūpinti gyventojų ir savo turto saugumu.
Nuotrauka
karves
Įkelta:
2021-01-22
2020-aisiais visas pasaulis susidūrė su COVID-19 pandemija ir visomis dėl to kylančiomis šalutinėmis pasekmėmis ir nesklandumais. Verslui ar fiziniams asmenims susidūrus su finansinėmis problemomis, skolas iš jų siekiantys susigrąžinti kreditoriai, norėdami užtikrinti, kad jų interesai bus patenkinti, paprastai reikalauja areštuoti skolininkų turtą. Tokiais atvejais sprendimai areštuoti turtą patenka į Registrų centro tvarkomą Turto arešto aktų registrą.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2021-01-21
Lietuvos kosmetikų ir kosmetologų asociacija įsitikinusi, kad grožio paslaugas teikiančiam smulkiam verslui kyla reali galimybė neišgyventi karantino. „Gaunama 257 eurų išmoka, kurią gauna net ne visi paslaugų teikėjai, nėra pakankama padengti patiriamus nuostolius ir būtinoms reikmėms, tad grožio paslaugų smulkiajam verslui, neturinčiam galimybės užsitikrinti ilgalaikio saugaus finansinio rezervo, kyla reali grėsmė neišgyventi ilgesnio karantino“, – teigiama asociacijos rašte premjerei Ingridai Šimonytei ir sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui. Kad situacija grėsminga, patvirtina ir su „Tauragės žiniomis“ susisiekusi Liveta Austinaitė – jos grožio studiją ,,Liva nagų stiliaus namai“ teko uždaryti vos spėjus įsivažiuoti darbams. „Esi jaunas žmogus, sukuri pirmiausia darbo vietą sau, tada dar kolegoms, ir tau trenkia lyg su šlapiu skuduru į veidą“, – nusivylimo neslepia ji.
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-01-21
Šiomis dienomis orų pokyčiai ne tik naikins baltą žiemos peizažą, bet ir privers vairuotojus bei pėsčiuosius būti itin atidiems. Dienomis numatoma teigiama temperatūra, tačiau vakarais, naktimis ir rytais ji nukris, tad formuosis plikledis. Kai kur keliuose papildomų sunkumų kels ir tvyrosiantis rūkas.
Nuotrauka
parduotuves
Įkelta:
2021-01-20
Kad šiais laikais galima apsipirkti neišeinant iš namų – ne naujiena. Internetinė prekyba ypač pagyvėjo užklupus pandemijai – saugodami sveikatą, žmonės vis dažniau apsiperka  internetu. Vis dėlto iki šiol tai daugiausia buvo prekybos milžinų kovos laukas. Tačiau imtis ryžtingų sprendimų gyvenimas verčia ir smulkiuosius prekybininkus: drąsiausieji irgi jau kelia koją į internetą: internetinę parduotuvę atidarė dvi mažas maisto krautuvėles turinti verslininkė, o prekiaujantieji drabužiais, pristatydami savo prekes, rengia gyvas vaizdo transliacijas.
Nuotrauka
Autobusu stotis
Įkelta:
2021-01-20
Šiemet Tauragėje planuojama atnaujinti ir išplėsti miesto ir priemiesčio autobusų maršrutų ir stotelių tinklą. Kiekvienam autobuso maršrutui ketinama priskirti tam tikrą spalvą. Toks maršrutų žymėjimas būtinas kuo paprastesniam informacijos pateikimui autobusų stotelių švieslentėse, kurias mieste tikimasi įrengti jau šį rudenį. Gyventojų prašoma atkreipti dėmesį, ar toks maršrutų suskirstymas juos tenkina.
Nuotrauka
Savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2021-01-19
Sausio 19 dieną Tauragės rajono savivaldybės administracijos savivaldybės gydytojo (vyriausiojo specialisto) pareigas pradėjo eiti Rūta Stasytienė.