2020 Gegužės 27 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Tiems, kurie didžiuojasi savo miestu, – dizaineriški marškinėliai

  • Įkelta: 2019-05-10

Iš Druskininkų kilusią, o dabar Vilniuje gyvenančią dizainerę Rivą Elmantę prie piešimo sugrąžino trimetis sūnelis, o išgarsino originalios iliustracijos ant marškinėlių. Pirmiausia tai buvo politikų karikatūros, o vienas paskutinių projektų – Lietuvos miestams skirti printai ant marškinėlių. Jau sukurti ir mūsų miestui skirti marškinėliai. Idėjos, sako ji, nesibaigia – kai jau atrodo, kad nebeįmanoma sukurti nieko naujo, išaušta nauja diena ir idėjos vėl puola prie pieštuko.

 – Papasakokite apie save, savo kūrybą – kur gyvenate, koks jūsų darbas, ką mėgstate veikti.

– Esu iš Druskininkų, kur mokiausi ir baigiau dailės mokyklą, dabar gyvenu Vilniuje, auginu trejų metukų sūnų ir daug bei intensyviai kuriu individualias iliustracijas bei printus ant marškinėlių, džemperių ar pirkinių krepšių. Kadangi mano darbas yra mano hobis – tai daugiausia tai ir darau tiek laisvalaikiu, tiek darbo dienomis, kai vaikas darželyje. Prieš gimstant Jonui dirbau optikoje, o išėjusi motinystės atostogų susidūriau su laisvo laiko pertekliumi, todėl grįžau prie piešimo. Tad, kaip aš sakau, mano vaikas mane atvedė prie šio pomėgio, kuris laikui bėgant tapo šiokiu tokiu pragyvenimo šaltiniu. Jonas yra ir mano įkvėpimas ne vienai iliustracijai, atvirukams, skirtiems Motinos dienai, kuriuos paruošėme kartu su „Mamų Radiju“. Jis yra absoliutus mano variklis!

– Kaip kilo mintis kurti marškinėlius, skirtus atskiriems miestams?

– Šiaip pirmieji marškinėliai, kurie pasirodė REdraw facebook puslapyje, buvo su politikais! Visiems labai patiko mano šmaikščios įžvalgos ir gavau ne vieną užsakymą su valstiečių lyderių karikatūromis. Apskritai turiu daug piešinių, ypač lietuviška tematika, kuriuos galiu perkelti ant rūbo. Vienas paskutinių mano projektų ir buvo printai, skirti Lietuvos miestams. Pastebėjau, kad trūksta šmaikščių marškinėlių miestų tematika, ne vien su herbais. Ir užsibrėžiau sau tikslą, kad sukursiu kaip įmanoma daugiau miestams skirtų marškinėlių.

– Ar sunku būna nuspręsti, koks paveikslėlis turi būti ant konkrečiam miestui skirtų marškinėlių?

– Sunku tuomet, kai su miestu esu mažiau pažįstama. Tačiau turiu įvairių draugų bei pažįstamų iš visos Lietuvos, kurie mielai padeda su marškinėlių idėjomis – esu jiems labai dėkinga!

– Ar gerai pažįstate Tauragę? Kaip išrinkote, ką piešti ant Tauragei skirtų marškinėlių?

– Su Taurage nesu labai artimai susipažinusi, tad būtinai reikės apsilankyti! Žinojau, kad Tauragė garsėja automobilių turgumi, tačiau daugiau į pagalbą man atėjo tauragiškis, kuris labai konkrečiai padėjo išpildyti vizualą. Ačiū, Linai!

– Kiek miestų jau „turi“ savo marškinėlius?

– Šiuo metu sukurti marškinėliai yra Vilniui (net keli!), Kaunui, Klaipėdai, Šiauliams, Panevėžiui ir Tauragei. Kitas sąraše – mano gimtasis miestas Druskininkai. Jau gavau ne vieną klausimą, kodėl savo gimtinei nieko nenupiešiu – teks pasitempti. Žinoma, ties Druskininkais nesustosiu!

– Kur galima įsigyti jūsų sukurtų marškinėlių?

– Kadangi internetinis puslapis dar vis kuriamas, visus užsakymus priimu socialinio tinklo „Facebook“ REdraw puslapyje asmenine žinute (netgi galiu personalizuoti užrašus, jeigu to pageidauja klientas!) arba galima rašyti į „Instagram“ @redrawarts.

– Galbūt turite dar kokių nors originalių idėjų?

– Oi, idėjų yra daug, tačiau jau seniai pastebėjau, kad reikia išsigryninti su jomis iki galo, prieš pateikiant auditorijai. Kol kas orientuojuosi ties miestų marškinėliais. Taip pat artėja prezidento rinkimai – ta tema irgi bus iliustracijų. Visgi REdraw didžiausias žinomumas ir yra dėl politinių iliustracijų. Kartais būna, kelias dienas nieko nenupiešiu, nes tiesiog kūryba, kaip aš sakau, „atostogauja“, arba ieško įkvėpimo. Kartais užtenka išeiti pasivaikščioti į mišką ir kyla puikių minčių. 

Tačiau jau esu tiek daug visko nupiešusi, kad kartais atrodo, jog nebeįmanoma sukurti kažką daugiau, o tada išaušta nauja diena ir idėjos vėl puola prie pieštuko. Labai kviečiu pasidairyti mano „Facebook“ arba „Instagram“ paskyrose – tikrai kiekvienas atras kažką, kas patiks, nuo mielų iki kandžių humoristinių iliustracijų aktualiomis temomis!

 

Lietuvos merginų salės futbolo (Futsal) žaidynėse „Ladygolas“ dešimtokių amžiaus grupėje antrus metus iš eilės prizininkėmis tapo Tauragės moksleivės.
 

Vartoti Q10 preparatą, kurio Jūsų organizmas neįsisavina, yra tikras pinigų švaistymas, deja, neįsisavinamų preparatų rinkoje yra stebėtinai daug. Daugybė žmonių nė nenutuokia, kad Q10 preparato biologiniam įsisavinimui įtakos turi ne vien žaliavos kokybė. Kur kas svarbesnis yra to preparato pagaminimo būdas.

Iš arčiau susipažinti su populiariu aktoriumi visada įdomu. Į vakar Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje surengtą susitikimą su teatro ir kino aktoriumi Mariumi Repšiu susirinko daug žmonių, juo labiau, kad ir susitikimo progos būta išties neeilinės – aktorius pristatė savo knygą „Heraklis Nr. 4“.

Penktąjį gimtadienį pasitinkančios UAB „Šaukštelis“ veiklą drąsiai galima vadinti sėkmės istorija – bendrovei priklausančią kavinę-sušių barą „Šaukštelio studija“, įsikūrusią pačiame miesto centre, tauragiškiai ir miesto svečiai pamėgo jau seniai. Nors verslas klesti, bendrovei vadovaujanti Justina Visockienė sustoti neketina – neseniai ji įsigijo „Vilkyškių pieninės“ franšizę. Kokie verslininkės planai, sužinosite paskaitę naujausią numerį.

Antroje savaitės pusėje temperatūra stiebsis aukščiau, ypač savaitgalį. Penktadienį per šalį praslinks nedidelis lietus, tad dar bus kiek gaiviau, tačiau poilsio dienomis dažniau šildys saulė.