2020 Gegužės 26 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Skelbiama registracija į UNICEF bėgimą

  • Įkelta: 2019-05-08
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Tauragės miesto šventė šiemet, kaip ir užpernai, prasidės UNICEF vaikų bėgimu „Už kiekvieną vaiką“. Gegužės 31 dieną, penktadienį, jis startuos V. Kalvano parke.

Renginys Tauragėje debiutavo prieš dvejus metus. 1400 dalyvių Tauragė susirinko dėl mokytojų, darželių auklėtojų, tėvelių  aktyvumo ir geranoriškumo. Registracija vyko klasėmis ir grupėmis, nė viename mieste pavieniai registravimai nedavė tokio puikaus rezultato.

Kaip ir užpernai, kiekvienas bėgantis vaikas gaus rėmėjų, Tauragės rajono savivaldybės dovanojamus UNICEF marškinėlius ir aukso medalį iš žinomų žmonių rankų.

Renginio koordinatorės Isvaldos Aleknienės teigimu, šiemet yra ir naujovių – padidintas dalyvių amžius, bėgime gali dalyvauti ir 13–14 metų vaikai. Dar daugiau, kiekviename mieste bus  apdovanotos 3 kūrybingiausios ir daugiausiai vaikų geram darbui suvienijusios mokyklos ar darželiai. Prizas – kelionė į AHA mokslo centrą (Tartu, Estijoje) arba piknikas su žinomais Lietuvos žmonėmis visai mokyklai.  

2019 m. UNICEF vaikų bėgimai visoje Lietuvoje yra skiriami Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencijos 30–mečiui paminėti.

Registracija į bėgimą  jau prasidėjo. Organizatoriai ragina registraciją atlikti per  klasės mokytoją ar grupės auklėtoją. Jei taip neišeina, galima registruotis individualiai svetainėje www.unicef.lt. Ieškoti nuorodos „Bėk UNICEF vaikų bėgime“ ir susirasti savo miestą – Tauragę.

Renginio dieną nuo 15 val. V. Kalvano parke prasidės marškinėlių dalinimas individualiai užsiregistravusiems. Klasės ir grupės juos gaus iš anksto. Šventės atidarymas – 16.15 val., bėgimas startuos 17 val.

Sekmadienį minėjome Motinos dieną. Tauragės rajono neįgaliųjų draugija Kultūros rūmuose mamas sveikino pirmoji, tauragiškius į Kultūros rūmus sukvietusi dar penktadienį. Koncerte „Pavasariniai žiedai Mamai“ skambėjo mamoms skirti nuoširdūs žodžiai ir jausmingos dainos, susimąstyti apie moterų likimus privertė Neįgaliųjų draugijos saviraiškos būrelio spektaklis ir, žinoma, buvo daug gėlių.

Tradiciškai turizmo sezonas tęsiasi maždaug devynis mėnesius per metus – nuo kovo iki lapkričio. Tuo laiku žmonės daugiausia linkę keliauti, nors atvyksta jų ir žiemą. Pernai per visus metus Tauragę aplankė kone 15 tūkst. turistų, šiemet, nors praėjo dar tik trys mėnesiai, – jau per 7 tūkst. Akivaizdu, kad Tauragė turistus domina vis labiau, nors daug metų verkėme, esą nieko gražaus nei įdomaus pas mus nėra. Pokalbis su Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Kultūros, turizmo projektų ir viešųjų ryšių specialiste Agne Vitartaite – apie tai, kiek turistų atvyksta į mūsų kraštą, kuo įdomus žada būti įsibėgėjantis turizmo sezonas.

 

Artimiausiomis paromis arktinė orų masė Lietuvoje toliau lems vėsesnius orus, ypač žvarbūs bus ankstyvi rytai, kuomet daug kur vyraus šalnos. Dienomis kai kur protarpiais palis. Antroje savaitės pusėje sulauksime pokyčių – temperatūra stiebsis aukščiau.

Pirmadienį, prasidėjo išankstinis balsavimas Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose ir referendumuose dėl Konstitucijos 12 ir 55 straipsnių pakeitimų (pilietybės išsaugojimo).

Vėjuotą gegužės antrosios rytą Tauragės gimnazistų komanda išvyko į Klaipėdos Aukštosios jūreivystės mokyklos 11 metus organizuojamą konkursą „Jūrų keliais 2019“. Konkurse, susidedančiame net iš 7 skirtingų užduočių bei veiklų, dalyvavo 12 komandų iš įvairių Lietuvos gimnazijų.