Prasideda turizmo sezonas: kas naujo?
Įkelta:
2019-05-07
Nuotrauka

Tradiciškai turizmo sezonas tęsiasi maždaug devynis mėnesius per metus – nuo kovo iki lapkričio. Tuo laiku žmonės daugiausia linkę keliauti, nors atvyksta jų ir žiemą. Pernai per visus metus Tauragę aplankė kone 15 tūkst. turistų, šiemet, nors praėjo dar tik trys mėnesiai, – jau per 7 tūkst. Akivaizdu, kad Tauragė turistus domina vis labiau, nors daug metų verkėme, esą nieko gražaus nei įdomaus pas mus nėra. Pokalbis su Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Kultūros, turizmo projektų ir viešųjų ryšių specialiste Agne Vitartaite – apie tai, kiek turistų atvyksta į mūsų kraštą, kuo įdomus žada būti įsibėgėjantis turizmo sezonas.

– Kiek vidutiniškai turistų per sezoną apsilanko Tauragėje? Ar metai iš metų jų srautas didėja?

– Mes į turistą žvelgiame plačiąja prasme – tai ir muziejaus lankytojas, ir miesto svečias, žmogus, ieškantis informacijos apie Tauragės miesto ir rajono lankytinas vietas. 2018 metais sulaukėme 14 616 turistų, šiemet iki dabar apsilankė 7 290 turistų. Vertindami kelerių metų statistiką, galime įžvelgti bendrą tendenciją – turistų srautai didėja. Iš visų apsilankiusių turistų kategorijų išskirtume šeimas su vaikais – pastaraisiais metais jų srautas pagausėjo.

Didėjančiam turistų srautui nemažai įtakos turi įvairūs projektai. Labiausiai vietinį turizmą paskatino akcija „Surink Lietuvą“. Į šį projektą įsitraukė didelė dalis Lietuvos gyventojų, vien Tauragėje buvo parduota daugiau nei 3000 magnetukų.

Įgyvendinamas projektas Savivaldybes jungiančių turizmo trasų ir turizmo maršrutų infrastruktūros plėtra Tauragės regione“, apimantis Tauragės, Šilalės, Jurbarko ir Pagėgių rajono savivaldybes. Projekto metu buvo sukurta internetinė svetainė http://www.karsuvosziedas.lt/, Tauragės mieste buvo pastatyti infoterminalai. Todėl kaip atskirą statistikos eilutę galėtume išskirti 139 tūkst. unikalių infoterminalo lankytojų.

Kuo tradiciškai mūsų rajonas įdomus turistams? Įvardinkite bent keletą traukos objektų.

– Turistai, keliaudami po Tauragės kraštą, aplanko Tauragės krašto muziejų „Santaka“, Taurų nuotykių parką, Viešvilės valstybinį gamtinį rezervatą, Pagramančio regioninį parką. Pastarasis neseniai pristatė atnaujintą ekspoziciją. Itin dideliu užimtumu pasižymi Norkaičių etnokultūros ir tradicinių amatų centras. Ir Skaudvilės miestelis pastaraisiais metais smarkiai žengia pirmyn. Tauragės rajono savivaldybei sutvarkius Skaudvilės miesto infrastruktūrą, turistai gali ne tik aplankyti A. Čepausko galeriją, muziejų, bet ir pasivaikščioti įrengtais pėsčiųjų takais, praleisti laiką su šeima žaidimų aikštelėse ar erdvėje prie Skaudvilės tvenkinio.

Iš kokių šalių ar miestų turistų apsilanko daugiausiai?

– Negalėtume išskirti vienos kategorijos. Tiek turizmo informacijos centrą, tiek muziejų aplanko įvairiausi turistai ir lankytojai. Nemažą dalį sudaro vietos ar aplinkinių rajonų turistai. Džiaugiamės, kad dalyvavimas ADVENTUR parodoje neša naudą – paklausti, kodėl Tauragę įtraukė į savo kelionės maršrutą, išgirstame šiltų atsiliepimų apie darbą parodoje.

Kalbant apie užsienio turistus, daugiausia jų sulaukiame iš Lenkijos, Rusijos, Vokietijos, Gruzijos, nors yra buvę ir iš Kanados, Japonijos. Esame sulaukę Amerikos lietuvių užklausų dėl Tauragės krašte gyvenusių artimųjų, jie nori atrasti ir pažinti savo šaknis.

– Artėja vasara, o tuo pačiu – ir turizmo sezonas. Kuo šiemet jis žada būti įdomus, kas naujo planuojama? Kaip pritraukiant turistus prisideda Tauragės muziejus „Santaka“?

– Kasmet bandome tiek muziejaus lankytojams, tiek turistams paruošti ką nors naujo bei plėsti teikiamas paslaugas, ieškome papildomo finansavimo. Šiais metais paruošėme naują turistinį maršrutą „Partizanų takais nuo Tauragės iki Pagramančio“, kurį pristatysime turizmo sezono atidarymo metu, bendradarbiaudami su Pagramančio regioninio parko lankytojų aptarnavimo centru.

Muziejus paruošė naują edukacinę programą „Raganavimas“ bei netrukus pristatys edukaciją „Balzako laiškas“. Šiuo metu vyksta intensyvūs ekspozicijų atnaujinimo darbai Skaudvilėje – muziejus persikelia į naujas patalpas, buvusį valsčiaus pastatą, statomi informaciniai stendai Tauragės mieste ir rajone.

Rudenį startuos projektas „Aktyvaus poilsio skatinimas ir turizmo išteklių sklaida Tauragės rajone“.

– Kas, jūsų nuomone, padėtų pritraukti į mūsų kraštą daugiau turistų? Ar ta kryptimi kas nors daroma? Jei taip, tai kas?

– Šiais laikais informacijos sklaida yra itin svarbi. Šiais metais planuojame atnaujinti turizmo internetinę svetainę http://www.taurageinfo.lt/, kurios pagrindinis trūkumas – kad ji nepritaikyta užsienio turistams. Rengiame ir tris maršrutus programėlei „walk15“, kurioje žingsniai galės būti mainomi į nuolaidas.

Labai padeda viešbučių plėtra – Tauragėje tai buvo opi problema. Verslas jaučia turistų augimą ir reaguoja plėsdamas apgyvendinimo paslaugų sektorių. Atsiradus didesnei apgyvendinimo ir turizmo paslaugų pasiūlai, turime galimybę turistą išlaikyti dvi dienas.

Nuotrauka
dantistas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Puiki naujiena visiems, kurie turi teisę dantis protezuoti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Išspręsta dešimtmečio problema – eilių nebelieka. Nuo sausio dantų protezavimo paslaugą galima gauti praktiškai iš karto. Negana to, pacientui nereikės vargti pildant įvairius dokumentus bei gaišti laukiant ligonių kasų laiškų. Sutrumpėjęs paslaugos gavimo kelias bus patogesnis, naudingesnis ir pacientams, ir medikams.
Nuotrauka
Registrų centras
Įkelta:
prieš 1 dieną
Neatlygintinam naudojimui visuomenei jau atviri dviejų nacionalinės reikšmės registrų – Nekilnojamojo turto ir Adresų – duomenys, o šį kartą atveriami jau trečiojo – Juridinių asmenų registro – duomenys: įregistruotų įmonių sąrašas su jų pavadinimais, buveinių adresais, informacija apie valdymo organus, įstatinį kapitalą ir kitais aktualiais duomenimis.
Nuotrauka
Nemunas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Per artimiausius trejus metus Nemuno upės ruože nuo Kauno iki Atmatos upės žiočių (Šilutės r.) numatoma stipriai pagerinti laivybos sąlygas – įrengti upės tėkmę reguliuojančias bunas, užtikrinti reikiamą laivakelio gylį ir plotį. Šiuo ruožu bus patogu plaukioti keleiviniams laivams ir krovininėms baržoms. Tokio masto Nemuno tvarkymo darbai nebuvo vykdyti jau beveik 100 metų.
Nuotrauka
paukščiai
Įkelta:
prieš 1 dieną
Lietuvą trumpam sukaustęs arktinis šaltis ir sniegas priminė, kokios žiemos kadaise būdavo. Kartu išryškino ir kitą problemą – vandens paukščiai tapo priklausomi nuo žmonių. Praėjusį sekmadienį socialinėje erdvėje viešinome vaizdo įrašą su ant užšalusio tvenkinio tupinčiomis antimis. Į redakciją paskambinusi tauragiškė susirūpino ant Zumpės ledo ir nedidelėje ledo nesukaustytoje tvenkinio properšoje susibūrusių ančių likimu – ar reikia pasirūpinti paukščiais ir kas tai turėtų daryti? Žymus gamtos fotografas, Aplinkos ministro patarėjas Marius Čepulis sako, kad tokia ančių sankaupa bus puota lapėms, jeigu paukščiai nepasitrauks, bet pati problema yra žmonių sukurta.
Nuotrauka
Rasita Li
Įkelta:
2021-01-25
Panašu, kad žiema vėl stiprins savo pozicijas. Savaitės pradžioje didesnėje šalies dalyje snigs, įsismarkaus vėjas, tad kils pūgos, o savaitei baigiantis stipriau paspaus šaltis.
Nuotrauka
VDC feisbuko nuotrauka/os
Tauragės Švč. Trejybės parapijos vaikų dienos centro stovykos veiklų akimirkos. VDC feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-01-22
Nuo šiol savivaldybėje veikiantys vaikų dienos centrai (VDC) ramiai gyvens trejus metus – tokiam laikui dvylikai jų suteikta akreditacija ilgesniam nei iki šiol laikui. Kol galios akreditacija, nereikės sukti galvos dėl finansinių sunkumų ir po metų ar dviejų galvoti, ar gaus lėšų tolimesnei veiklai vykdyti. Tuo labai džiaugiasi ir kalbinti vaikų dienos centrų vadovai.
Nuotrauka
Renovuotas daugiabutis Zarasuose. Nuotrauka iš BETA archyvo.
Renovuotas daugiabutis Zarasuose. Nuotrauka iš BETA archyvo.
Įkelta:
2021-01-22
Pagal Daugiabučių modernizavimo programą 2020 metais atnaujinta namų nei 300 daugiabučių, praneša Būsto energijos taupymo agentūra (BETA).
Nuotrauka
senelių namai
Įkelta:
2021-01-22
Beveik kas met eilės patekti į Lauksargių globos namus laukia apie porą dešimčių senjorų. Nors 2020-aisiais atsidarė Pagramančio savarankiško gyvenimo namai, Tauragės rajono gyventojų, pageidaujančių gauti ilgalaikės globos paslaugas, poreikis išlieka.
Nuotrauka
varvekliai
Įkelta:
2021-01-22
Sparčiai besikeičianti oro temperatūra: dieną sniegą tirpdantis pliusas, naktį šaltukas – puikios sąlygos formuotis varvekliams, sniego nuošliaužoms. Klaipėdos PGV Tauragės PGT ugniagesiai gelbėtojai ragina pastatų savininkus pasirūpinti gyventojų ir savo turto saugumu.
Nuotrauka
karves
Įkelta:
2021-01-22
2020-aisiais visas pasaulis susidūrė su COVID-19 pandemija ir visomis dėl to kylančiomis šalutinėmis pasekmėmis ir nesklandumais. Verslui ar fiziniams asmenims susidūrus su finansinėmis problemomis, skolas iš jų siekiantys susigrąžinti kreditoriai, norėdami užtikrinti, kad jų interesai bus patenkinti, paprastai reikalauja areštuoti skolininkų turtą. Tokiais atvejais sprendimai areštuoti turtą patenka į Registrų centro tvarkomą Turto arešto aktų registrą.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2021-01-21
Lietuvos kosmetikų ir kosmetologų asociacija įsitikinusi, kad grožio paslaugas teikiančiam smulkiam verslui kyla reali galimybė neišgyventi karantino. „Gaunama 257 eurų išmoka, kurią gauna net ne visi paslaugų teikėjai, nėra pakankama padengti patiriamus nuostolius ir būtinoms reikmėms, tad grožio paslaugų smulkiajam verslui, neturinčiam galimybės užsitikrinti ilgalaikio saugaus finansinio rezervo, kyla reali grėsmė neišgyventi ilgesnio karantino“, – teigiama asociacijos rašte premjerei Ingridai Šimonytei ir sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui. Kad situacija grėsminga, patvirtina ir su „Tauragės žiniomis“ susisiekusi Liveta Austinaitė – jos grožio studiją ,,Liva nagų stiliaus namai“ teko uždaryti vos spėjus įsivažiuoti darbams. „Esi jaunas žmogus, sukuri pirmiausia darbo vietą sau, tada dar kolegoms, ir tau trenkia lyg su šlapiu skuduru į veidą“, – nusivylimo neslepia ji.
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2021-01-21
Šiomis dienomis orų pokyčiai ne tik naikins baltą žiemos peizažą, bet ir privers vairuotojus bei pėsčiuosius būti itin atidiems. Dienomis numatoma teigiama temperatūra, tačiau vakarais, naktimis ir rytais ji nukris, tad formuosis plikledis. Kai kur keliuose papildomų sunkumų kels ir tvyrosiantis rūkas.
Nuotrauka
parduotuves
Įkelta:
2021-01-20
Kad šiais laikais galima apsipirkti neišeinant iš namų – ne naujiena. Internetinė prekyba ypač pagyvėjo užklupus pandemijai – saugodami sveikatą, žmonės vis dažniau apsiperka  internetu. Vis dėlto iki šiol tai daugiausia buvo prekybos milžinų kovos laukas. Tačiau imtis ryžtingų sprendimų gyvenimas verčia ir smulkiuosius prekybininkus: drąsiausieji irgi jau kelia koją į internetą: internetinę parduotuvę atidarė dvi mažas maisto krautuvėles turinti verslininkė, o prekiaujantieji drabužiais, pristatydami savo prekes, rengia gyvas vaizdo transliacijas.
Nuotrauka
Autobusu stotis
Įkelta:
2021-01-20
Šiemet Tauragėje planuojama atnaujinti ir išplėsti miesto ir priemiesčio autobusų maršrutų ir stotelių tinklą. Kiekvienam autobuso maršrutui ketinama priskirti tam tikrą spalvą. Toks maršrutų žymėjimas būtinas kuo paprastesniam informacijos pateikimui autobusų stotelių švieslentėse, kurias mieste tikimasi įrengti jau šį rudenį. Gyventojų prašoma atkreipti dėmesį, ar toks maršrutų suskirstymas juos tenkina.
Nuotrauka
Savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2021-01-19
Sausio 19 dieną Tauragės rajono savivaldybės administracijos savivaldybės gydytojo (vyriausiojo specialisto) pareigas pradėjo eiti Rūta Stasytienė.