2020 Lapkričio 25 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Pirmi „Spiečiaus“ metai: 11 rezidentų ir šūsnis seminarų

  • Įkelta: 2019-05-14
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Gegužės 3 dieną VšĮ „Versli Lietuva“ įkurtas bendradarbystės centras „Spiečius“ Tauragėje šventė savo 1-ąjį gimtadienį. Šia proga vyko išskirtiniai mokymai, kuriuos vedė sporto treneris, sveikos gyvensenos šalininkas, motyvatorius Ignas Bakėjus. Nuo šių metų pradžios regiono koordinatorės pareigas užimanti Indrė Gendroliutė-Gerulienė sako, kad „Spiečius“ stengiasi pateisinti tauragiškių lūkesčius. Kartu su „Versli Lietuva“ Regionų plėtros vadove Jolanta Miloš kalbėjosi „Tauragės žinių“ žurnalistė.

– Ką pavyko sukurti per pirmuosius „Spiečiaus“ gyvavimo metus?

Indrė Gendroliūtė-Gerulienė: „Spiečiuje“ yra įkurtos 6 kompiuterizuotos darbo vietos ir papildomos erdvės susitikimams, seminarams. Per pirmuosius veiklos metus moderni erdvė pritraukė 11 rezidentų, kurie turėjo galimybę nemokamai naudotis kompiuterizuota darbo vieta, susitikimo kambariu, dalyvauti informaciniuose renginiuose bei praktiniuose mokymuose. Narystė „Spiečiuje“ prisidėjo prie jų verslo augimo – nauji projektai, plečiamas prekių asortimentas, didėjantis klientų ratas. Sulaukiame nemažai besidominčių „Spiečiaus“  teikiamomis paslaugomis.

– Rengiate daug mokymų, seminarų. Kam jie skirti?

Indrė Gendroliūtė-Gerulienė: Per pirmuosius veiklos metus „Spiečiuje“ įvyko 21 renginys, kuriuose dalyvavo 390 dalyvių. Renginių temos įvairios, todėl ir auditorija būna įvairi. Organizuojame seminarus tiek asmenims, kurie dar neturi konkrečios verslo idėjos, tiek tiems, kurie jau ne vienerius metus vysto verslą. Rinkdamiesi renginio temas atsižvelgiame ir į auditorijos lūkesčius, ko tuo metu labiausiai reikia, kokios yra tendencijos bei kokių žinių jiems trūksta.

– Ar susiduriate su sunkumais Tauragėje? Mūsų miestas nedidelis, verslo aplinka turbūt siauresnė ir dėl nedidelio gyventojų skaičiaus.

Jolanta Miloš: Tokio tipo bendradarbystės centrai yra populiarūs Lietuvos didžiuosiuose miestuose, o regionuose tai naujovė, tad reikia laiko, kol vietinis verslas supras tokios erdvės naudą. Verslas dažnai yra lokalus, veikia pagal daugelį metų taikomus principus, tad atsargiai žiūrima į pokyčius, bendradarbiavimą ar mentorystę. Todėl turime ir toliau skatinti vietinį verslą taikyti naujoves, daugiau bendradarbiauti tarpusavyje ir ieškoti unikalių sprendimų.

Taip pat regionuose nėra aiškių verslumo vystymo pagrindų, ką pastebime didesniuose miestuose. Juose jau nuo mokyklos vaikai yra mokomi verslumo, prie to prisideda mokinių mokomosios bendrovės, kuriose moksleiviai įgyvendina savo verslo idėjas ir vysto verslą realiomis rinkos sąlygomis. Tai suteikia ne tik žinių, bet ir praktinių gebėjimų.

Nors Tauragė yra nedidelis miestas, pastebime, kad jame yra verslumo ir idėjų turinčių žmonių, kuriems dažnai trūksta žinių, nuo ko pradėti verslą ar kaip jį toliau vystyti. Todėl „Spiečius“ ir suteikia galimybę ne tik nemokamai naudotis darbo erdve, bet ir mokymų bei konsultacijų paketu, kurį anksčiau regionuose būdavo sudėtinga gauti.

– Kaip vertinama Tauragė, lyginant su kitais Lietuvos verslumo centrais?

Jolanta Miloš: Šiuo metu Lietuvoje veikia penki bendradarbystės centrai „Spiečius“ – Alytuje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje ir Tauragėje. Kiekviename „Spiečiuje“ bendruomenės skiriasi – vienuose „Spiečiuose“ labiau buriasi technologiniai verslai, kituose – kūrybiniai verslai, o trečiuose – labai įvairių sričių verslininkai. Skiriasi ir darbo principai – vieni mėgsta dirbti dienos metu, kitiems darbas produktyvesnis vėlai vakare ar savaitgaliais. Tad „Spiečius“ suteikia galimybę nariams dirbti jiems patogiu metu.

– Kokia „Spiečiaus“ perspektyva, tikslai?

Jolanta Miloš: Kiekvienas bendradarbystės centras turi ne tik individualius metinius veiklos tikslus, bet prisideda ir prie bendrų organizacijos „Versli Lietuva“ siekiamų poveikio rodiklių įgyvendinimo. Pagrindiniai bendradarbystės centruose „Spiečius“ teikiamų paslaugų tikslai yra skatinti tvaraus verslo kūrimą ir vystymą, verslo bendradarbiavimo skatinimas, siekiant sudaryti galimybes atsirasti naujoms verslo iniciatyvoms. Svarbiausias mūsų matuojamas ir siektinas rodiklis yra bendradarbystės centrų „Spiečius“ narių apyvartos augimas. Artimiausioje dviejų metų perspektyvoje siekiame didinti bendradarbystės centrų „Spiečius“ žinomumą, paslaugų krepšelio atitikimą besikeičiantiems rinkos poreikiams, regioninio lygmens verslo bendruomenės įsitraukimą, jų dalyvavimą „Verslo mentorių tinklo“ programoje.

– Ar bandydami išjudinti verslo plėtrą nesijaučiate „vieniši“?

Indrė Gendroliūtė-Gerulienė: Bendradarbiaujame su Užimtumo taryba, kurioje skaitome pranešimus verslumo tema, su Kauno kolegijos Tauragės skyriumi, Tauragės apskrities verslininkų asociacija, Tauragės rajono vietos veiklos grupe. Su šio bendradarbiavimo pagalba galime kurti didesnę pridėtinę vertę verslui bei miestui.

Pirmadienį naujos kadencijos rajono Taryba pirmą kartą sėdo prie apskrito stalo. Kadangi Tarybos komitetai dar nepatvirtinti, prieš trečiadienį vyksiantį posėdį klausimai buvo aptarti bendrame pasitarime. Pirmojo darbinio posėdžio nuotaika svyravo nuo pasišpagavimų juokais iki aštrių diskusijų. Nori nenori, naujai sudarytai valdančiajai daugumai bei atsinaujinusiai opozicijai teks apsišlifuoti kampus – laukia ketverių metų bendras darbas rajono labui.

Gegužės 18 dieną Tauragėje įvyks pagrindinis šiais metais Lietuvos kariuomenės renginys visuomenei – Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės šventė. Miesto centre, Jono Viktoro Kalvano parke, visų rūšių Lietuvos kariuomenės pajėgos, NATO priešakinių pajėgų bataliono kariai, su kariuomene bendradarbiaujančios nevyriausybinės organizacijos pristatys visuomenei savo ginkluotę, karinę techniką ir įrangą.

Sekmadienį Lietuvos prezidento rinkimų pirmajame ture Ingrida Šimonytė poros tūkstančių balsų persvara aplenkė kitą kandidatą į prezidentus Gitaną Nausėdą. Tačiau Tauragės rinkimų apygardoje ekonomistas buvo nepralenkiamas ir surinko daugiausiai, 38,87 proc. balsų.

Šią savaitę numatomi ganėtinai permainingi orai. Pirmadienį šalis bus padalinta į dvi dalis: vieną dalį lepins šiluma, o kitoje bus gerokai vėsiau ir drėgniau. Kitomis paromis temperatūra po truputį kils, protarpiais palis, o dar daugiau kritulių galima tikėtis savaitei baigiantis.

Iš Druskininkų kilusią, o dabar Vilniuje gyvenančią dizainerę Rivą Elmantę prie piešimo sugrąžino trimetis sūnelis, o išgarsino originalios iliustracijos ant marškinėlių. Pirmiausia tai buvo politikų karikatūros, o vienas paskutinių projektų – Lietuvos miestams skirti printai ant marškinėlių. Jau sukurti ir mūsų miestui skirti marškinėliai. Idėjos, sako ji, nesibaigia – kai jau atrodo, kad nebeįmanoma sukurti nieko naujo, išaušta nauja diena ir idėjos vėl puola prie pieštuko.

Lietuvos merginų salės futbolo (Futsal) žaidynėse „Ladygolas“ dešimtokių amžiaus grupėje antrus metus iš eilės prizininkėmis tapo Tauragės moksleivės.
 

Vartoti Q10 preparatą, kurio Jūsų organizmas neįsisavina, yra tikras pinigų švaistymas, deja, neįsisavinamų preparatų rinkoje yra stebėtinai daug. Daugybė žmonių nė nenutuokia, kad Q10 preparato biologiniam įsisavinimui įtakos turi ne vien žaliavos kokybė. Kur kas svarbesnis yra to preparato pagaminimo būdas.

Iš arčiau susipažinti su populiariu aktoriumi visada įdomu. Į vakar Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje surengtą susitikimą su teatro ir kino aktoriumi Mariumi Repšiu susirinko daug žmonių, juo labiau, kad ir susitikimo progos būta išties neeilinės – aktorius pristatė savo knygą „Heraklis Nr. 4“.

Penktąjį gimtadienį pasitinkančios UAB „Šaukštelis“ veiklą drąsiai galima vadinti sėkmės istorija – bendrovei priklausančią kavinę-sušių barą „Šaukštelio studija“, įsikūrusią pačiame miesto centre, tauragiškiai ir miesto svečiai pamėgo jau seniai. Nors verslas klesti, bendrovei vadovaujanti Justina Visockienė sustoti neketina – neseniai ji įsigijo „Vilkyškių pieninės“ franšizę. Kokie verslininkės planai, sužinosite paskaitę naujausią numerį.

Antroje savaitės pusėje temperatūra stiebsis aukščiau, ypač savaitgalį. Penktadienį per šalį praslinks nedidelis lietus, tad dar bus kiek gaiviau, tačiau poilsio dienomis dažniau šildys saulė.

Šiandien sukanka 15 metų, kai Lietuva tapo Europos sąjungos nare. Tauragė Europos dieną, kurios tema šiemet – „Nebūk plastikas!“, pradėjo švęsti dar vakar. Vaikų darželiuose „Ąžuoliukas“, „Kodėlčius“, „Žvaigždutė“ ir „Pušelė “ E-snaiperių būrio nariai sekė pasaką apie „Babaisą Plastiką“. Vaikai, klausydami inscenizuotos pasakos, sužinojo, koks žalingas vienkartinis plastikas gamtai, žiūrėjo nuotraukas bei filmuką. Šventė tęsiasi ir šiandien. Visą dieną Pilies aikštėje karaliaus vaikai, o suaugusieji vakare kviečiami pažiūrėti, ką vaikai sukūrė. Jiems bus demonstruojamas ir nemokamas filmas.

Balandžio 27-osios rytą Tauragės miškininkai sukvietė gamtos mylėtojus ir istorijos paveldo puoselėtojus į „Nacionalinį miškasodį 2019“, kuris vyko Pužiškės girininkijoje, jau išnykusiame Kaziškės kaime. Miškasodis vyko partizano, Kęstučio apygardos vado Aleksandro Miliulio-Neptūno žuvimo vietoje. Šioje vietoje 1949 m. birželio 8 d. kartu žuvo ir A. Norkus, S. Venskaitis, jų palaikai gulėjo išniekinti Tauragės Šubertinės kieme, manoma, kad ten ir palaidoti. Žuvimo vietoje, prie buvusio bunkerio, pastatytas paminklas žuvusiesiems, Pužiškės girininkijos darbuotojai pastatė ąžuolinę tvorelę, kuri saugos žuvusių atminimą, kol suaugs talkininkų pasodinti ąžuolai. Šventės metu pasodinta 1,5 tūkstančio ąžuoliukų, užaugę medžiai taps gyvais paminklais žuvusiesiems už Lietuvos laisvę.

Savivaldybės komisija paskirstė jaunimo užimtumo ir verslo skatinimo programai skirtas lėšas. Trylikai projektų įgyvendinti skirta 9 tūkst. eurų. Už juos bus surengti pažintiniai ir pramoginiai renginiai, sporto turnyrai.

 

Tauragės miesto šventė šiemet, kaip ir užpernai, prasidės UNICEF vaikų bėgimu „Už kiekvieną vaiką“. Gegužės 31 dieną, penktadienį, jis startuos V. Kalvano parke.

Sekmadienį minėjome Motinos dieną. Tauragės rajono neįgaliųjų draugija Kultūros rūmuose mamas sveikino pirmoji, tauragiškius į Kultūros rūmus sukvietusi dar penktadienį. Koncerte „Pavasariniai žiedai Mamai“ skambėjo mamoms skirti nuoširdūs žodžiai ir jausmingos dainos, susimąstyti apie moterų likimus privertė Neįgaliųjų draugijos saviraiškos būrelio spektaklis ir, žinoma, buvo daug gėlių.

Tradiciškai turizmo sezonas tęsiasi maždaug devynis mėnesius per metus – nuo kovo iki lapkričio. Tuo laiku žmonės daugiausia linkę keliauti, nors atvyksta jų ir žiemą. Pernai per visus metus Tauragę aplankė kone 15 tūkst. turistų, šiemet, nors praėjo dar tik trys mėnesiai, – jau per 7 tūkst. Akivaizdu, kad Tauragė turistus domina vis labiau, nors daug metų verkėme, esą nieko gražaus nei įdomaus pas mus nėra. Pokalbis su Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Kultūros, turizmo projektų ir viešųjų ryšių specialiste Agne Vitartaite – apie tai, kiek turistų atvyksta į mūsų kraštą, kuo įdomus žada būti įsibėgėjantis turizmo sezonas.

 

Artimiausiomis paromis arktinė orų masė Lietuvoje toliau lems vėsesnius orus, ypač žvarbūs bus ankstyvi rytai, kuomet daug kur vyraus šalnos. Dienomis kai kur protarpiais palis. Antroje savaitės pusėje sulauksime pokyčių – temperatūra stiebsis aukščiau.

Pirmadienį, prasidėjo išankstinis balsavimas Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose ir referendumuose dėl Konstitucijos 12 ir 55 straipsnių pakeitimų (pilietybės išsaugojimo).

Vėjuotą gegužės antrosios rytą Tauragės gimnazistų komanda išvyko į Klaipėdos Aukštosios jūreivystės mokyklos 11 metus organizuojamą konkursą „Jūrų keliais 2019“. Konkurse, susidedančiame net iš 7 skirtingų užduočių bei veiklų, dalyvavo 12 komandų iš įvairių Lietuvos gimnazijų.

Penktadienį Vilniuje startavo unikalios elektromobilių lenktynės „Charge it on! Vilnius – Palanga“. Šiemet jose Tauragei atstovauja merginų, dirbančių Tauragės rajono savivaldybės administracijoje, komanda.

„Jie nemoka mokesčių, jie netarnaus Lietuvos kariuomenėje, jie naudosis tik privilegijomis, bet pareigų vengs, emigracija tik didės.“ Tokių ir panašių kaltinimų išgirsta daugelis užsienyje gyvenančių lietuvių, kurie laukia gegužės 12-ąją vyksiančio Referendumo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės išsaugojimo, įgijus kitos šalies, atitinkančios europinės ar transatlantinės integracijos kriterijus atitinkančios valstybės pilietybę. Transatlantinius kriterijus atitinkančios valstybės yra nusakomos kaip NATO ir EBPO narės.

Per Atvelykį Tauragėje lankėsi ir Šv. Mišioms Švč. Trejybės bažnyčioje vadovavo Apaštališkasis Nuncijus Pedro Lopez Quintana. Po penkerių metų diplomatinės tarnystės Ekscelencija arkivyskupas palieka Baltijos šalis ir artimiausiomis dienomis išvyksta atstovauti Šv. Sostui Austrijoje.

Klaipėdos apygardos prokuratūra priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl grupės tikinčiųjų kaltinimų evangelikų liuteronų vyskupui Mindaugui Sabučiui – jis kaltintas galimu turto iššvaistymu ir  piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi.
 

Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) inicijuoti „Metų renovacijos projekto“ rinkimai supažindino su daugiabučių, dalyvavusių Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje istorijomis ir pristato daugiausiai skaitytojų ir komisijosbalsų sulaukusius projektus.Didžiausių visuomenės simpatijų po atviro balsavimo internete sulaukė Energetikų g. 11 Šiauliuose atnaujintas gyvenamasis namas. Tuo tarpu Marijampolėje, Kosmonautų g. 2, esantis daugiabutis daugiausia balsų gavo iš ekspertų komisijos.

Miesto šventė ant nosies, o Kultūros centro direktorius išeina iš darbo. Tokia naujiena antradienį pasiekė tauragiškių ausis. Kokios tokio netikėto sprendimo priežastys? Užkulisiuose kalbama, kad tokį sprendimą lėmė galimi nemalonumai dėl jubiliejinio tarptautinio vyrų chorų festivalio  „Užtraukim, vyrai, dainą“, kuriam skirtas nemenkas lėšas esą gali tekti grąžinti. Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus ieškojo „Tauragės žinios“.