Pirmi „Spiečiaus“ metai: 11 rezidentų ir šūsnis seminarų
Įkelta:
2019-05-14
Nuotrauka

Gegužės 3 dieną VšĮ „Versli Lietuva“ įkurtas bendradarbystės centras „Spiečius“ Tauragėje šventė savo 1-ąjį gimtadienį. Šia proga vyko išskirtiniai mokymai, kuriuos vedė sporto treneris, sveikos gyvensenos šalininkas, motyvatorius Ignas Bakėjus. Nuo šių metų pradžios regiono koordinatorės pareigas užimanti Indrė Gendroliutė-Gerulienė sako, kad „Spiečius“ stengiasi pateisinti tauragiškių lūkesčius. Kartu su „Versli Lietuva“ Regionų plėtros vadove Jolanta Miloš kalbėjosi „Tauragės žinių“ žurnalistė.

– Ką pavyko sukurti per pirmuosius „Spiečiaus“ gyvavimo metus?

Indrė Gendroliūtė-Gerulienė: „Spiečiuje“ yra įkurtos 6 kompiuterizuotos darbo vietos ir papildomos erdvės susitikimams, seminarams. Per pirmuosius veiklos metus moderni erdvė pritraukė 11 rezidentų, kurie turėjo galimybę nemokamai naudotis kompiuterizuota darbo vieta, susitikimo kambariu, dalyvauti informaciniuose renginiuose bei praktiniuose mokymuose. Narystė „Spiečiuje“ prisidėjo prie jų verslo augimo – nauji projektai, plečiamas prekių asortimentas, didėjantis klientų ratas. Sulaukiame nemažai besidominčių „Spiečiaus“  teikiamomis paslaugomis.

– Rengiate daug mokymų, seminarų. Kam jie skirti?

Indrė Gendroliūtė-Gerulienė: Per pirmuosius veiklos metus „Spiečiuje“ įvyko 21 renginys, kuriuose dalyvavo 390 dalyvių. Renginių temos įvairios, todėl ir auditorija būna įvairi. Organizuojame seminarus tiek asmenims, kurie dar neturi konkrečios verslo idėjos, tiek tiems, kurie jau ne vienerius metus vysto verslą. Rinkdamiesi renginio temas atsižvelgiame ir į auditorijos lūkesčius, ko tuo metu labiausiai reikia, kokios yra tendencijos bei kokių žinių jiems trūksta.

– Ar susiduriate su sunkumais Tauragėje? Mūsų miestas nedidelis, verslo aplinka turbūt siauresnė ir dėl nedidelio gyventojų skaičiaus.

Jolanta Miloš: Tokio tipo bendradarbystės centrai yra populiarūs Lietuvos didžiuosiuose miestuose, o regionuose tai naujovė, tad reikia laiko, kol vietinis verslas supras tokios erdvės naudą. Verslas dažnai yra lokalus, veikia pagal daugelį metų taikomus principus, tad atsargiai žiūrima į pokyčius, bendradarbiavimą ar mentorystę. Todėl turime ir toliau skatinti vietinį verslą taikyti naujoves, daugiau bendradarbiauti tarpusavyje ir ieškoti unikalių sprendimų.

Taip pat regionuose nėra aiškių verslumo vystymo pagrindų, ką pastebime didesniuose miestuose. Juose jau nuo mokyklos vaikai yra mokomi verslumo, prie to prisideda mokinių mokomosios bendrovės, kuriose moksleiviai įgyvendina savo verslo idėjas ir vysto verslą realiomis rinkos sąlygomis. Tai suteikia ne tik žinių, bet ir praktinių gebėjimų.

Nors Tauragė yra nedidelis miestas, pastebime, kad jame yra verslumo ir idėjų turinčių žmonių, kuriems dažnai trūksta žinių, nuo ko pradėti verslą ar kaip jį toliau vystyti. Todėl „Spiečius“ ir suteikia galimybę ne tik nemokamai naudotis darbo erdve, bet ir mokymų bei konsultacijų paketu, kurį anksčiau regionuose būdavo sudėtinga gauti.

– Kaip vertinama Tauragė, lyginant su kitais Lietuvos verslumo centrais?

Jolanta Miloš: Šiuo metu Lietuvoje veikia penki bendradarbystės centrai „Spiečius“ – Alytuje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje ir Tauragėje. Kiekviename „Spiečiuje“ bendruomenės skiriasi – vienuose „Spiečiuose“ labiau buriasi technologiniai verslai, kituose – kūrybiniai verslai, o trečiuose – labai įvairių sričių verslininkai. Skiriasi ir darbo principai – vieni mėgsta dirbti dienos metu, kitiems darbas produktyvesnis vėlai vakare ar savaitgaliais. Tad „Spiečius“ suteikia galimybę nariams dirbti jiems patogiu metu.

– Kokia „Spiečiaus“ perspektyva, tikslai?

Jolanta Miloš: Kiekvienas bendradarbystės centras turi ne tik individualius metinius veiklos tikslus, bet prisideda ir prie bendrų organizacijos „Versli Lietuva“ siekiamų poveikio rodiklių įgyvendinimo. Pagrindiniai bendradarbystės centruose „Spiečius“ teikiamų paslaugų tikslai yra skatinti tvaraus verslo kūrimą ir vystymą, verslo bendradarbiavimo skatinimas, siekiant sudaryti galimybes atsirasti naujoms verslo iniciatyvoms. Svarbiausias mūsų matuojamas ir siektinas rodiklis yra bendradarbystės centrų „Spiečius“ narių apyvartos augimas. Artimiausioje dviejų metų perspektyvoje siekiame didinti bendradarbystės centrų „Spiečius“ žinomumą, paslaugų krepšelio atitikimą besikeičiantiems rinkos poreikiams, regioninio lygmens verslo bendruomenės įsitraukimą, jų dalyvavimą „Verslo mentorių tinklo“ programoje.

– Ar bandydami išjudinti verslo plėtrą nesijaučiate „vieniši“?

Indrė Gendroliūtė-Gerulienė: Bendradarbiaujame su Užimtumo taryba, kurioje skaitome pranešimus verslumo tema, su Kauno kolegijos Tauragės skyriumi, Tauragės apskrities verslininkų asociacija, Tauragės rajono vietos veiklos grupe. Su šio bendradarbiavimo pagalba galime kurti didesnę pridėtinę vertę verslui bei miestui.

Nuotrauka
orai
Įkelta:
prieš 6 valandas
Ypač šiltos, vasarą primenančios dienos baigėsi – Lietuvoje įsivyraus labiau gegužei būdinga temperatūra, taip pat lietaus bus atgaivinta pavasariška žaluma. Artimiausiomis dienomis vyraus maloni šiluma, dangumi vis praplauks lietaus debesys, tikėtina, kad šeštadienį kritulių bus mažiau, dažniau nušvis saulė.
Nuotrauka
civilinės pratybos
Įkelta:
prieš 1 dieną
Trečiadienį Vidaus reikalų ministerija su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu (PAGD) organizavo valstybinio lygio civilinės saugos funkcines pratybas, kuriose dalyvavo ir šalies savivaldybės bei institucijos, – praneša LRT. Per pratybas vyko gyventojų apie galimą pavojų perspėjimo ir informavimo sistemos tikrinimas – 15.00 val. visoje Lietuvoje buvo įjungtos sirenos, taip pat gyventojams per Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą (GPIS) į mobiliuosius telefonus siunčiami pranešimai.
Nuotrauka
Maisto bankas
Įkelta:
2021-05-11
Gegužės 7-8 dienomis visoje Lietuvoje vyko tradicine tapusi pavasarinė „Maisto banko“ akcija, kurios metu buvo siekiama surinkti kuo daugiau paramos ilgo galiojimo maisto produktais socialiai pažeidžiamiems Lietuvos gyventojams. Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ pirkėjai daugiau kaip 106 tūkst. vienetų ilgo galiojimo maisto produktų, kurių vertė viršijo 99 tūkst. eurų. Paramos skrajutėmis pirkėjai paaukojo dar 14 tūkst. eurų.
Nuotrauka
skiepai
Įkelta:
2021-05-11
Pasiskiepyti nuo koronaviruso jau gali ir visi norintieji nuo 18-os metų. Tiesa, vakcinos pasirinkti nėra galimybės – siūloma „Vaxzevria“ vakcina. Jos rajone susikaupė apie 700. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-11
Susisiekimo ministerija primena, kad dėl keičiamų televizijos dažnių Tauragės, Telšių, Šilalės, Laukuvos, Pagėgių ir jų apylinkių gyventojai, kurie televizijos programas žiūri naudodami kambarines ar lauko antenas antradienį, gegužės 11 d., turėtų atlikti automatinę arba rankinę televizijos kanalų paiešką.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-11
Tauragė pelnytai vadinama automobilininkų miestu, tad visos naujienos, susijusios su mašinomis, tauragiškiams itin aktualios. Nuo gegužės 1-osios norint parduoti automobilį jau privalu turėti savininko deklaravimo kodą (SDK) arba gresia bauda. SDK nukreiptas prieš nesąžiningus perpardavinėtojus, kurie nedeklaruoja sandorių, nemoka mokesčių ir dažnai neatsako už parduodamą automobilį. Tačiau ir legaliai dirbantiems automobilių importuotojams gauti tokį kodą tapo iššūkiu: naujoji „Regitros“ sistema stringa, o automobilių prekeiviai netveria pykčiu – jų verslas žlugdomas. „Tauragės žinių“ kalbinti verslininkai naująją tvarką keikia ir vadina ją nesąmone.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-05-10
Šiandien vykusiame savivaldybės administracijos Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pranešta apie tai, kad į mokyklas grįžo atskiros klasės ne tik Jovarų pagrindinėje mokykloje, bet ir „Šaltinio“ progimnazijoje. Kitų mokyklų bendruomenės irgi tariasi dėl vaikų sugrįžimo į kontaktinį ugdymą.
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2021-05-10
Šią savaitę vidaus reikalų ministerija su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu (PAGD) organizuoja valstybinio lygio civilinės saugos funkcines pratybas. Jų metu bus vertinamas institucijų gebėjimas operatyviai perduoti ir atnaujinti informaciją apie branduolinę avariją. Be to, bus tikrinama gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos (GPIS) veikla ir tai, kaip teikiama pirminė informacija bei rekomendacijos gyventojams.
Nuotrauka
spiečius
Įkelta:
2021-05-10
Tauragės rajono savivaldybės jaunimo užimtumo ir verslo skatinimo programos konkurso projektų atrankos komisija, vadovaujama mero pavaduotojos Virginijos Eičienės, paskirstė jaunimo užimtumo ir verslo skatinimo programai skirtas lėšas. Dešimčiai projektų įgyvendinti skirta 13 249 Eur. Už šias lėšas vyks jaunimo verslumo ugdymo užsiėmimai, bus organizuojami filmų vakarai ir kitos veiklos.
Nuotrauka
konteineris
Įkelta:
2021-05-10
Tarp Vasario 16-osios ir Respublikos gatvių, daugiabučių kieme stovi žalias nežymėtas atliekų konteineris. O greta jo, nepriklausomai nuo metų laiko, nuolat susikaupia krūva žaliųjų atliekų.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-09
Ką daryti, kai nugaišęs, dažniausiai po automobilio ratais žuvęs gyvūnas taip ir lieka gulėti gatvėje ar jos pakraštyje? Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Tauragės departamento atstovai tokiu atveju pataria skambinti bendruoju pagalbos telefonu. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-09
Tauragės kultūros centras kviečia prisijungti puošiant miestą šventei – įkurti šventinę alėją „Tauro ragas 2021“. Per Kalėdas Bažnyčių gatvė džiugino nuostabia eglučių alėja, o štai per miesto šventę visi norintys galės prisidėti papuošdami šią gatvę savo sukurtais tauro ragais. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-08
Europos dieną, kuri švenčiama kiekvienų metų gegužės 9-ąją, džiaugiamasi taika ir vienybe Europoje. Šią dieną kasmet švenčia tūkstančiai žmonių: klausosi koncertų, dalyvauja ekskursijose, diskusijose ir kituose renginiuose. Tai progai skirtų renginių netrūks ir Tauragėje.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-08
Šiltą dieną smagu kavinės ar restorano terasoje papietauti, pasėdėti su kavos puodeliu ar pavakaroti. Užsitęsus karantinui žmonės to išties pasiilgo. Praėjusią savaitę po daugiau nei penkių mėnesių tylos lauko kavinės, restoranai ir barai veiklą atnaujino. Deja, džiaugsmu jų darbuotojai netrykšta: įvairiausi apribojimai niekur nedingo, o taip lauktą lankytojų antplūdį sustabdė atvėsę ir lietingi orai.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-05-07
Pirmą kartą Tauragėje įgyvendinamas dalyvaujamasis biudžetas. Tauragės rajono gyventojai siūlė idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Iš viso gauta 14 kriterijus atitinkančių paraiškų. Kitas etapas – balsavimas. Jau nuo gegužės 10 d. (pirmadienio) gyventojai galės balsuoti už labiausiai patikusias iniciatyvas, o daugiausiai palaikymo sulaukusias idėjas įgyvendins Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
rūkymas
Įkelta:
2021-05-07
Nuo sausio įsigaliojus Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pakeitimui gyventojai gali pareikšti pageidavimą, kad daugiabutyje, kuriame jie gyvena, nebūtų rūkoma. Tauragėje draudimas rūkyti įsigaliojo šešiuose daugiabučiuose. Nepaisantiems draudimo gresia baudos.
Nuotrauka
savivaldybė
Įkelta:
2021-05-07
Pirmą kartą Tauragėje įgyvendinamas dalyvaujamasis biudžetas. Tauragės rajono gyventojai siūlė idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Iš viso gauta 14 kriterijus atitinkančių paraiškų. Kitas etapas – balsavimas. Jau nuo gegužės 10 d. (pirmadienio) gyventojai galės balsuoti už labiausiai patikusias iniciatyvas, o daugiausiai palaikymo sulaukusias idėjas įgyvendins Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-07
Nuo trečiadienio visą mėnesį prekybos centro „Senukai“ hole eksponuojama Tauragės profesinio rengimo centro mokinių darbų paroda. Tauragiškiai kviečiami balsuoti už labiausiai patikusį darbą bei laimėti vieną eksponuojamų paveikslų.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-07
Jau šiandien startuoja gegužės 7–8 dienomis Tauragės rajone vyksianti aplinkosauginė akcija „Darom 2021“. Kviečiame prisijungti prie komandos ir jos kilnaus tikslo!