2020 Vasario 21 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Paramą išreiškė visi, „už“ balsavo tik 19

  • Įkelta: 2019-05-17
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Slapto balsavimo metu Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus postas dar kartą patikėtas Liberalų sąjūdžio atstovui Modestui Petraičiui. Trečia pagal hierarchiją rajono „galva“ sulaukė ne tik koalicijos partnerių, bet ir kitų frakcijų atstovų pasitikėjimo.  

Į politinio pasitikėjimo pareigas deleguotas Liberalų sąjūdžio atstovas M. Petraitis Tarybos posėdyje dėkojo už bendrą darbą per praėjusius ketverius metus ir dabartinio mero D. Kaminsko pasitikėjimą.

Politikas naujai išrinktiems tarybos nariams pristatė trumpą savo dosjė. Vyras ilgą laiką įvairiose įmonėse dirbo vyriausiuoju finansininku, tačiau, kaip pats teigė, labiausiai vertina 10 metų stažą lektoriaus pareigose Kauno kolegijoje, taip pat vadovavimo patirtį „Valdymo apskaitoje“ ir 4 metų patirtį Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigose.

– Daug dėmesio skiriu komandiniam darbui, užduočių paskirstymui. Mano pomėgiai – inovacijos, kelionės, sportas, iškylos gamtoje, groti armonika ir laisvalaikis su šeima, – teigė M. Petraitis.

M. Petraitis kovo 3 dienos savivaldos rinkimuose surinko 1485 balsus. Pagal populiarumą tai ketvirtas politikas šioje Taryboje, jį lenkia tik Darius ir Pranas Petrošiai bei buvęs meras Sigitas Mičiulis (1630 balsų). Anot M. Petraičio, žmonių pasitikėjimas – viena iš priežasčių, dėl kurios jis pasirinko dar kartą imtis šių svarbių pareigas.

Kandidatas akcentavo galimybę toliau tęsti pokyčius ir įgyvendinti naujus projektus. 9-ta Tauragės vieta Lietuvos savivaldybių indekse, 37 proc., arba 2,1 mln. eurų sumažinta savivaldybės skola, pelningai veikiančios savivaldybės įmonės, sumažinta šilumos kaina – pagrindiniai klausimai, kurių sprendimais administracijos vadovas teigė džiaugęsis praėjusioje kadencijoje.

Prašydamas palaikymo, M. Petraitis pagrindiniu savo tikslu iškėlė efektyvumo rodiklių siekimą, savivaldybės, seniūnijos darbuotojų funkcijų išgryninimą bei kokybišką interesantų aptarnavimą. 

Opozicija M. Petraičiui  priminė neblizgančias „Transparency international“ savivaldybių skaidrumo tyrimo išvadas, Vyriausios tarnybinės etikos komisijos tyrimą, kuriame dar tik bus svarstomas galimas jo pažeidimas dėl nepapildytos deklaracijos duomenimis apie dalyvavimą savivaldybės Viešųjų pirkimų komisijos veikloje. Galų gale socialdemokratai toną sušvelnino ir pripažino neabejojantys, kad M. Petraitis užims šias pareigas.

– Deja, esu beviltiškas optimistas. Žiūrėdamas į žmogų, visad stengiuosi matyti teigiama, gera. Siūlau ir kolegom, dedam brūkšnį. Turiu vilties, kad darbas eis geriau, todėl balsuosiu „už“, – teigė socialdemokratas Viktoras Kovšovas.

D. Petrošius antrino ir teigė nustebinsiąs tuo, kad socialdemokratų frakcija palaikys kandidatą. „Nepartinės Tauragės“ lyderis Vidas Bičkus taip pat patikino, jog M. Petraitį palaikys. Tačiau susumavus rezultatus paaiškėjo, jos slaptame balsavime iš 23 narių „už“ balsavo tik 19.

Dirbti M. Petraitis pradės gegužės 27 dieną. Jo algos pareiginis koeficientas – 17,5, o tai reiškia, kad atlyginimas sieks 3027 eurų popieriuje arba 1831 Eur „į rankas“.

 

Kadenciją pradedančios rajono Tarybos nariai kibo į darbus ir vieni kitiems į atlapus. Trečiadienio posėdyje politikai formavo ketveriems metams darbo grupes – skirstėsi vietas komitetuose. Dėl pagrindinių trijų komitetų sudėties pasiektas konsensusas, tačiau Tarybos Kontrolės komiteto pirmininko kandidatūra užvirė tikrą velniavą. Į pagal įstatymą opozicijai priklausančias pareigas socdemai pasiūlė buvusį Šilumos tinklų direktorių Vaclovą Karbauskį. Su tuo valdantieji, švelniai tariant, nesutiko – ėmė traukti į dienos šviesą senas politiko nuodėmes.

Gegužės 18-ąją. Tauragėje rengiama Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės šventė. Todėl miesto gatvėse bus ribojamas eismas.

 

Vyko šaudymo varžybos
  • Įkelta: 2019-05-16

Praėjusį šeštadienį Jurbarko rajone Giedrių kaime vyko komandinės ir individualaus šaudymo varžybos „Steiner Cup 2019“. Varžybose dalyvavo nemažas būrys Tauragės medžiotojų.

Respublikos gatvėje atvėrusi duris kavos studija ne tik žada lepinti kavos gurmanus, bet ir tikisi tapti jaukia susitikimų vieta. Jaukioje minimalistiniu stiliumi įrengtoje kavinėje galima smagiai bendrauti su draugais gardžiuojantis šviežia ir itin kokybiška kava ar gaiviais vaisių gėrimais, skanaujant ledus ar kitus desertus.

Baigiantis savaitei orai palaipsniui šils vis labiau, protarpiais palis. Kiek gausesnio lietaus sulauksime penktadienį. Savaitgalį temperatūra perkops 20 laipsnių, vyraus maloni vasariška šiluma. Šeštadienį dar daug kur gali nuvilnyti trumpas lietus, o sekmadienį, tikėtina, kad dangus bus saulėtas, orai primins vasarą.