2020 Gegužės 27 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Naujos tarybos darbinis posėdis šiek tiek priminė turgų

  • Įkelta: 2019-05-13
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Pirmadienį naujos kadencijos rajono Taryba pirmą kartą sėdo prie apskrito stalo. Kadangi Tarybos komitetai dar nepatvirtinti, prieš trečiadienį vyksiantį posėdį klausimai buvo aptarti bendrame pasitarime. Pirmojo darbinio posėdžio nuotaika svyravo nuo pasišpagavimų juokais iki aštrių diskusijų. Nori nenori, naujai sudarytai valdančiajai daugumai bei atsinaujinusiai opozicijai teks apsišlifuoti kampus – laukia ketverių metų bendras darbas rajono labui.

Politikai dalijosi vietas komitetuose bei svarstė rajono gyventojų problemas. Pasinaudodamas jam reglamento suteikta teise, naujasis meras Dovydas Kaminskas pareiškė tarybos darbą organizuosiantis kitaip – vietoje anksčiau buvusių 5 komitetų belieka 4, mat Aplinkos ir kaimo reikalų komitetą nuspręsta prijungti prie Ekonomikos, finansų ir strateginio planavimo komiteto.

Taip pat aptarti trečiadienį vyksiančiam Tarybos posėdžiui parengti sprendimų projektai dėl administracijos direktoriaus Modesto Petraičio tvirtinimo slaptu balsavimu, pastarojo atlyginimo bei mero Dovydo Kaminsko ir vicemerės Virginijos Eičienės algų.

Kai kuriems naujai išrinktiems Tarybos nariams kilo sunkumų prisitaikant prie posėdžiavimo tvarkos, dėl to tarpais salėje pasigirsdavo turgų primenantis bruzdesys. Savo pozicijų nesirengiantys užleisti aiškiai rodė ir senbuviai, dėl to atmosfera kaito.

Diskusijas šiandien svarstytais klausimais politikai pratęs trečiadienį, 10 val. didžiojoje posėdžių salėje. Tarybos posėdis bus transliuojamas tiesiogiai Tauragės rajono savivaldybės interneto svetainėje taurage.lt bei „Youtube“ paskyroje.

Kaip politikams sekėsi ieškoti sutarimo, plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Gegužės 18 dieną Tauragėje įvyks pagrindinis šiais metais Lietuvos kariuomenės renginys visuomenei – Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės šventė. Miesto centre, Jono Viktoro Kalvano parke, visų rūšių Lietuvos kariuomenės pajėgos, NATO priešakinių pajėgų bataliono kariai, su kariuomene bendradarbiaujančios nevyriausybinės organizacijos pristatys visuomenei savo ginkluotę, karinę techniką ir įrangą.

Sekmadienį Lietuvos prezidento rinkimų pirmajame ture Ingrida Šimonytė poros tūkstančių balsų persvara aplenkė kitą kandidatą į prezidentus Gitaną Nausėdą. Tačiau Tauragės rinkimų apygardoje ekonomistas buvo nepralenkiamas ir surinko daugiausiai, 38,87 proc. balsų.

Šią savaitę numatomi ganėtinai permainingi orai. Pirmadienį šalis bus padalinta į dvi dalis: vieną dalį lepins šiluma, o kitoje bus gerokai vėsiau ir drėgniau. Kitomis paromis temperatūra po truputį kils, protarpiais palis, o dar daugiau kritulių galima tikėtis savaitei baigiantis.

Iš Druskininkų kilusią, o dabar Vilniuje gyvenančią dizainerę Rivą Elmantę prie piešimo sugrąžino trimetis sūnelis, o išgarsino originalios iliustracijos ant marškinėlių. Pirmiausia tai buvo politikų karikatūros, o vienas paskutinių projektų – Lietuvos miestams skirti printai ant marškinėlių. Jau sukurti ir mūsų miestui skirti marškinėliai. Idėjos, sako ji, nesibaigia – kai jau atrodo, kad nebeįmanoma sukurti nieko naujo, išaušta nauja diena ir idėjos vėl puola prie pieštuko.

Lietuvos merginų salės futbolo (Futsal) žaidynėse „Ladygolas“ dešimtokių amžiaus grupėje antrus metus iš eilės prizininkėmis tapo Tauragės moksleivės.