2020 Birželio 05 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Mero patarėja ir referentė dalyvauja elektromobilių lenktynėse

  • Įkelta: 2019-05-03
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Penktadienį Vilniuje startavo unikalios elektromobilių lenktynės „Charge it on! Vilnius – Palanga“. Šiemet jose Tauragei atstovauja merginų, dirbančių Tauragės rajono savivaldybės administracijoje, komanda.

Tai jau penktus metus rengiamos elektromobilių lenktynės. R. Šimašius, kviesdamas prie starto linijos Tauragės savivaldybės atstovių ekipažą, kuriam burtai lėmė pirmąjį starto numerį ir teisę pradėti varžybas, priminė, jog šiuo metu vien Vilniaus gatvėmis važinėja beveik tūkstantis elektromobilių arba net keturis kartus daugiau, nei jų riedėjo visos Lietuvos keliais 2015 metais, kai surengtos pirmosios šios unikalios varžybos.

Tauragės rajono mero patarėja Solveiga Skarbaliūtė ir referentė Karolina Stirbytė šiose varžybose dalyvauja pirmąjį kartą. Pernai elektromobilių lenktynėse Tauragei atstovavo Vytautas Navickas ir Artūras Fetingis, užpernai – Sigitas Mičiulis ir Modestas Petraitis.

Tauragės ekipažas važiuoja su 2016 metų gamybos „Nisan Leaf“. Šį elektromobilį savivaldybė įsigijo prieš trejus metus, skatindama ekologiško transporto plėtrą.

Apie 15 val. „Tauragės žinioms“ susisiekus su S. Skarbaliūte ši teigė, kad ekipažas sėkmingai rieda Palangos link.

–Liko nuvažiuoti apie 100 kilometrų. Dabar kaip tik esame įkrovimo stotelėje. Sekasi gerai, važiuojama maždaug 90–100 km/val. greičiu. Su elektromobiliu greičiau neina, – teigė S. Skarbaliūtė.

Kaip sekėsi tauragiškėms lenktynėse, skaitykite kitame „Tauragės žinių“ laikraštyje.

„Jie nemoka mokesčių, jie netarnaus Lietuvos kariuomenėje, jie naudosis tik privilegijomis, bet pareigų vengs, emigracija tik didės.“ Tokių ir panašių kaltinimų išgirsta daugelis užsienyje gyvenančių lietuvių, kurie laukia gegužės 12-ąją vyksiančio Referendumo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės išsaugojimo, įgijus kitos šalies, atitinkančios europinės ar transatlantinės integracijos kriterijus atitinkančios valstybės pilietybę. Transatlantinius kriterijus atitinkančios valstybės yra nusakomos kaip NATO ir EBPO narės.

Per Atvelykį Tauragėje lankėsi ir Šv. Mišioms Švč. Trejybės bažnyčioje vadovavo Apaštališkasis Nuncijus Pedro Lopez Quintana. Po penkerių metų diplomatinės tarnystės Ekscelencija arkivyskupas palieka Baltijos šalis ir artimiausiomis dienomis išvyksta atstovauti Šv. Sostui Austrijoje.

Klaipėdos apygardos prokuratūra priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl grupės tikinčiųjų kaltinimų evangelikų liuteronų vyskupui Mindaugui Sabučiui – jis kaltintas galimu turto iššvaistymu ir  piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi.
 

Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) inicijuoti „Metų renovacijos projekto“ rinkimai supažindino su daugiabučių, dalyvavusių Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje istorijomis ir pristato daugiausiai skaitytojų ir komisijosbalsų sulaukusius projektus.Didžiausių visuomenės simpatijų po atviro balsavimo internete sulaukė Energetikų g. 11 Šiauliuose atnaujintas gyvenamasis namas. Tuo tarpu Marijampolėje, Kosmonautų g. 2, esantis daugiabutis daugiausia balsų gavo iš ekspertų komisijos.

Miesto šventė ant nosies, o Kultūros centro direktorius išeina iš darbo. Tokia naujiena antradienį pasiekė tauragiškių ausis. Kokios tokio netikėto sprendimo priežastys? Užkulisiuose kalbama, kad tokį sprendimą lėmė galimi nemalonumai dėl jubiliejinio tarptautinio vyrų chorų festivalio  „Užtraukim, vyrai, dainą“, kuriam skirtas nemenkas lėšas esą gali tekti grąžinti. Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus ieškojo „Tauragės žinios“.