Lietuvos interesas – stipri Europos Sąjunga
Įkelta:
2019-05-15
Nuotrauka

Gerbiamieji,

jau labai greitai, gegužės 26 dieną, rinksime Lietuvos atstovus į Europos Parlamentą. Pastaruosius penkerius metus Europos Parlamente (EP) Lietuvai atstovavo 11 europarlamentarų, o iš viso šioje svarbiausioje Europos Sąjungos (ES) institucijoje dirba 751 atstovas iš 28 ES valstybių narių. Lyginant su Lietuvos atstovų skaičiumi, mūsų brolių latvių yra dar mažiau – tik 8, estų – 6. Palyginimui, Lenkija turi 51, Vokietija – 96, Jungtinė Karalystė, jau keleri metai neva norinti, bet vis dar nepasiryžtanti išeiti iš ES – 71 atstovą.

Lietuvos garbės reikalas – į Europos Parlamentą išsiųsti geriausius. Kas galėtų būti geriausiais? Geriausieji yra tie, kurie išmano ES reikalus, supranta Lietuvos ir visos Europos Sąjungos interesus ir suvokia savo misiją – ko jie ten važiuoja, ką ir kaip ten reikia dirbti, yra darbštūs ir pareigingi. Tie, kurie moka rasti ir suburti sąjungininkus svarbiems tikslams pasiekti, kurie gerai moka bent jau anglų kalbą ir geba bendrauti. Lietuvai gerai gali atstovauti tie, kurie supranta, kad Lietuvos interesas – stipri Europos Sąjunga. Lietuvai Europos Parlamente nereikia ES pamatų ardytojų, nereikia Rusijos vasalų ir tarnų – atvirkščiai, mums reikia Lietuvai ištikimų, patikimų politikų, atkakliu ir nuosekliu darbu pasirengusių stiprinti Lietuvą ir visą Europos Sąjungą.

Lietuvos narystei ES – 15 metų

Netruko prabėgti penkiolika Lietuvos narystės Europos Sąjungoje metų. Per tą laiką pripratome prie euro, bevizio judėjimo Europoje, prie stendų ar lentelių su užrašais „Projektą bendrai finansuoja Europos Sąjunga ir Lietuvos Respublika”. Kaip ir prie nuolat girdimo niurzgėjimo, kaip toje ES blogai ir kokia ji mums neteisinga ar net pragaištinga.

Mes Lietuvoje kaip savaime suprantamą dalyką priimame, pavyzdžiui, faktą, kad jau 130 000 lietuvių, studentų ir dėstytojų, yra dalyvavę  „Erasmus+” mainų programose arba kad nuo Lietuvos narystės ES pradžios apie 18 milijardų! eurų ES struktūrinių ir investicinių fondų lėšų investuota mūsų valstybėje. Savaime suprantamos atrodo ir išmokos ūkininkams, ir iš bendros Europos Sąjungos  „piniginės” finansuojami mokyklų, ligoninių, slaugos namų, kultūros centrų remontai, kelių tvarkymas, vandentiekio ir nuotekų tinklų įrengimas, ir daugybė kitų darbų, kuriuos finansuoja Europos Sąjunga. Neįvertiname, kad taip galėjo ir nebūti.

Kiekvieną savaitę po posėdžių Briuselyje ar Strasbūre grįžusi į Lietuvą su padėjėjais lankome Lietuvos savivaldybes, susitikinėjame su bendruomenėmis, lankomės gimnazijose bei universitetuose ir t.t. Po tokių susitikimų ir vizitų labai gerai matosi ir kiekvienos savivaldybės ir pasiekimai, ir problemos, ne vienerius metus laukiančios sprendimų. Viena iš šių savivaldybių – Tauragė.

Galiu drąsiai sakyti: be Europos Sąjungos paramos tų problemų neįveiksime. Ir čia kalbu ne vien apie Tauragės žmonių gyvenimus – kalbu apie visą Lietuvą, nes daugelio savivaldybių problemos yra panašios. Akivaizdu, kaip svarbu sutvarkyti pensijas ir atlyginimus, nes Europos Sąjungoje, tarp jos valstybių narių negali būti tokių milžiniškų skirtumų, negali būti pirmarūšių ir antrarūšių europiečių. Tuo tikslu Europos Sąjungos lygiu turės atsirasti bendroji socialinė politika, kuri bus iš dalies finansuojama iš Europos Sąjungos biudžeto, iš bendros „piniginės”. Mums reikia užtikrinti piliečių saugumą, nors ne mažiau svarbūs ir kiti dalykai, tokie, kaip piliečių saugumas, sienų apsauga, žemės ūkis, darbo vietų kūrimas ir pan. Kaip ir anksčiau, mums svarbus skirtumų tarp regionų išlyginimas, ir Lietuva šioje srityje turi atlikti daug darbų. Jei norime pasiekti šių ir kitų svarbių, čia nepaminėtų tikslų, turime būti labiau susitelkę, veikti kryptingai ir atkakliai.

Lietuva – nebe naujokė Europos Sąjungoje, žinome, ką ir kada reikia daryti. Daugelį dalykų pasaulyje galima nusipirkti, o štai patyrimo – ne, jį reikia įgyti. Mano darbo patirtis Europos Parlamente rodo, kad mums reikia patyrusių ir savo darbą išmanančių atstovų Europos Parlamente, nes jie ir tik jie gali pasiekti mums reikalingo rezultato.

Tokių sunkių rinkimų ES dar nebuvo

Susitikimuose kalbu apie artėjančius Europos Parlamento rinkimus. Ir apie tai, kad daugelis valstybių vadovų juos vadina tokiais sunkiais, kokių nebuvo per visą Europos Sąjungos istoriją, nuo pat 1979 m. įvykusių pirmųjų tiesioginių rinkimų į Europos Parlamentą.

Kodėl šių metų rinkimai vadinami sunkiais ir kodėl visi geros valios europiečiai visose ES valstybėse narėse kviečiami vienytis ir balsuoti už tuos, kurie konkrečiais darbais stiprina ir toliau pasirengę stiprinti Europos Sąjungą?

Pirmiausia todėl, kad jau kelerius metus virš Europos Sąjungos kabo Brexito „debesis", ir dėl to ir Jungtinė Karalystė, ir visa Europos Sąjungos, tame tarpe ir Lietuva, patiriame nuostolių jau dabar. Brexito autoriaibritų politikai populistai, atvedę šalį į kritinę padėtį. Antra, ne tik Britanijoje, bet ir kitose ES valstybėse gerokai padaugėjo populistų ir ekstremistų bei radikalų, o tai nieko gero Europai nežada. Matau šiuos veikėjus ir Europos Parlamente, jų yra ir Lietuvoje, tarp pretenduojančių į Europos Parlamentą. Kaip taisyklė, jie yra apsikaišę margomis ir patraukliomis tėvynės meilės, patriotizmo plunksnomis. Jiems nepatinka Europos Sąjunga, kuri neva esantis blogis, su kuriuo reikia kovoti. Šie veikėjai stebėtinai tinka ir patinka Kremliui, V. Putinas negaili jiems visokeriopos paramos, ir politinės, ir finansinės. Kviečiu: atskirkime pelus nuo grūdų. Ne kiekvienas, kuris garsiai šaukia apie tėvynės meilę, tėvynei nori gero.

Susiduriame ir su priešiškomis išorės jėgomis – pastebėkime jas. Tai ir agresyvus Kremlius, pabandęs sukelti karą Europoje, užpuldamas Ukrainą, okupavęs Krymą ir jau kelerius metus kovojantis prieš Ukrainą, nuodijantis savo piliečius Europos Sąjungos valstybių teritorijose. Tai ir ambicinga Kinija, siekianti dominuoti pasaulyje jau iki 2030 metų. Nuo 2013 metų Kinija vykdo „Šilko kelio“ strategiją, vienas iš jos taikinių – Lietuva. Ten, kur rusai eina garsiai ir agresyviai, kartais – su tankais ar žaliaisiais žmogeliukais, kinai atsiranda tyliai, maloniai šypsodamiesi ir su stora pinigine, pasirengę pirkti energetikos objektus, oro ir jūrų uostus, geležinkelius, vykdyti milžiniškus infrastruktūros projektus – statyti kelius ir tiltus, geležinkelius ir oro bei jūrų uostus, krovinių terminalus. Bėda ta, kad kinams vietinių nereikia – nei jų dalyvavimo su kapitalo investicijomis, nei technologijų, nei darbo jėgos. Kinai viską atsiveža iš Kinijos, ir jiems reikia tik teritorijos. O štai šito europiečiai, taip pat ir Lietuva, neturėtų atiduoti.

Šalia agresyvaus Kremliaus ir ekonominius raumenis bei politines ambicijas pakeisti pasaulio tvarką demonstruojančios Kinijos turime eižėjančius mūsų, Europos Sąjungos, ryšius su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis. Jau kelerius metus matome demonstruojant, kad dabartinis Baltųjų rūmų šeimininkas nėra ES draugas, to pasekmes jaučiame. Suprantame, kad negalime leisti nukirsti šio strateginio ryšio, tačiau pastarųjų metų situacija yra pavojinga.

Visa tai, ką išvardijau, ir padaro artimiausius Europos Parlamento rinkimus sunkiais. Įvertinkime situacijos sudėtingumą ir surėmę pečius padarykime taip, kad po šių rinkimų Europos Sąjunga ir Lietuva joje pasijustų stovinčios ant tvirto pagrindo, kad turėtume stipresnę ES nei iki šiol.  

Lietuvos interesas – stipri Europos Sąjunga

Lietuvai stojant į Europos Sąjungą mes, lietuviai, tikėjomės turtingų valstybių klube, krikščioniškų valstybių sąjungoje turėsiantys ramų užutėkį ir galėsiantys kurti klestinčią Lietuvą, pasiturintį mūsų žmonių gyvenimą. Tai buvo teisingas ir pamatuotas noras. Todėl kviečiu: neatsisakykime savo svajonės.

Lietuvai reikia stiprios Europos Sąjungos, jai nenaudinga silpna, susipriešinusi, išsivaikščiojanti, nukraujavusi Europos Sąjunga. Europos Parlamento rinkimų dieną pasinaudokime savo teise ir prisidėkime prie mūsų Europos namų sutvirtinimo. Europa ir Lietuva joje – mūsų namai. Mylėkime ir saugokime tuos namus, nes kitų neturime.

Į Europos Parlamentą rinkime ne šoumenus ir populistus, į kairę ir dešinę žarstančius pažadus, nes iš to nieko gero nebus. Politinė ir gyvenimiška patirtis, gebėjimas dirbti daugiataučiame kolektyve, pažintys ir ryšiai, kurių nesukursi per trumpą laiką, kolegų europarlamentarų iš kitų valstybių pasitikėjimas – tai savybės, kurios būtinos geram Lietuvos europarlamentarui.

Linkiu mums visiems teisingo pasirinkimo.

Politinė reklama. Apmokėta iš TS-LKD rinkimų kampanijos sąskaitos. Užs. Nr. 2

 

Nuotrauka
orai
Įkelta:
prieš 12 valandų
Ypač šiltos, vasarą primenančios dienos baigėsi – Lietuvoje įsivyraus labiau gegužei būdinga temperatūra, taip pat lietaus bus atgaivinta pavasariška žaluma. Artimiausiomis dienomis vyraus maloni šiluma, dangumi vis praplauks lietaus debesys, tikėtina, kad šeštadienį kritulių bus mažiau, dažniau nušvis saulė.
Nuotrauka
civilinės pratybos
Įkelta:
prieš 1 dieną
Trečiadienį Vidaus reikalų ministerija su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu (PAGD) organizavo valstybinio lygio civilinės saugos funkcines pratybas, kuriose dalyvavo ir šalies savivaldybės bei institucijos, – praneša LRT. Per pratybas vyko gyventojų apie galimą pavojų perspėjimo ir informavimo sistemos tikrinimas – 15.00 val. visoje Lietuvoje buvo įjungtos sirenos, taip pat gyventojams per Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą (GPIS) į mobiliuosius telefonus siunčiami pranešimai.
Nuotrauka
Maisto bankas
Įkelta:
2021-05-11
Gegužės 7-8 dienomis visoje Lietuvoje vyko tradicine tapusi pavasarinė „Maisto banko“ akcija, kurios metu buvo siekiama surinkti kuo daugiau paramos ilgo galiojimo maisto produktais socialiai pažeidžiamiems Lietuvos gyventojams. Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ pirkėjai daugiau kaip 106 tūkst. vienetų ilgo galiojimo maisto produktų, kurių vertė viršijo 99 tūkst. eurų. Paramos skrajutėmis pirkėjai paaukojo dar 14 tūkst. eurų.
Nuotrauka
skiepai
Įkelta:
2021-05-11
Pasiskiepyti nuo koronaviruso jau gali ir visi norintieji nuo 18-os metų. Tiesa, vakcinos pasirinkti nėra galimybės – siūloma „Vaxzevria“ vakcina. Jos rajone susikaupė apie 700. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-11
Susisiekimo ministerija primena, kad dėl keičiamų televizijos dažnių Tauragės, Telšių, Šilalės, Laukuvos, Pagėgių ir jų apylinkių gyventojai, kurie televizijos programas žiūri naudodami kambarines ar lauko antenas antradienį, gegužės 11 d., turėtų atlikti automatinę arba rankinę televizijos kanalų paiešką.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-11
Tauragė pelnytai vadinama automobilininkų miestu, tad visos naujienos, susijusios su mašinomis, tauragiškiams itin aktualios. Nuo gegužės 1-osios norint parduoti automobilį jau privalu turėti savininko deklaravimo kodą (SDK) arba gresia bauda. SDK nukreiptas prieš nesąžiningus perpardavinėtojus, kurie nedeklaruoja sandorių, nemoka mokesčių ir dažnai neatsako už parduodamą automobilį. Tačiau ir legaliai dirbantiems automobilių importuotojams gauti tokį kodą tapo iššūkiu: naujoji „Regitros“ sistema stringa, o automobilių prekeiviai netveria pykčiu – jų verslas žlugdomas. „Tauragės žinių“ kalbinti verslininkai naująją tvarką keikia ir vadina ją nesąmone.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-05-10
Šiandien vykusiame savivaldybės administracijos Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje pranešta apie tai, kad į mokyklas grįžo atskiros klasės ne tik Jovarų pagrindinėje mokykloje, bet ir „Šaltinio“ progimnazijoje. Kitų mokyklų bendruomenės irgi tariasi dėl vaikų sugrįžimo į kontaktinį ugdymą.
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2021-05-10
Šią savaitę vidaus reikalų ministerija su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu (PAGD) organizuoja valstybinio lygio civilinės saugos funkcines pratybas. Jų metu bus vertinamas institucijų gebėjimas operatyviai perduoti ir atnaujinti informaciją apie branduolinę avariją. Be to, bus tikrinama gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos (GPIS) veikla ir tai, kaip teikiama pirminė informacija bei rekomendacijos gyventojams.
Nuotrauka
spiečius
Įkelta:
2021-05-10
Tauragės rajono savivaldybės jaunimo užimtumo ir verslo skatinimo programos konkurso projektų atrankos komisija, vadovaujama mero pavaduotojos Virginijos Eičienės, paskirstė jaunimo užimtumo ir verslo skatinimo programai skirtas lėšas. Dešimčiai projektų įgyvendinti skirta 13 249 Eur. Už šias lėšas vyks jaunimo verslumo ugdymo užsiėmimai, bus organizuojami filmų vakarai ir kitos veiklos.
Nuotrauka
konteineris
Įkelta:
2021-05-10
Tarp Vasario 16-osios ir Respublikos gatvių, daugiabučių kieme stovi žalias nežymėtas atliekų konteineris. O greta jo, nepriklausomai nuo metų laiko, nuolat susikaupia krūva žaliųjų atliekų.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-09
Ką daryti, kai nugaišęs, dažniausiai po automobilio ratais žuvęs gyvūnas taip ir lieka gulėti gatvėje ar jos pakraštyje? Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Tauragės departamento atstovai tokiu atveju pataria skambinti bendruoju pagalbos telefonu. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-09
Tauragės kultūros centras kviečia prisijungti puošiant miestą šventei – įkurti šventinę alėją „Tauro ragas 2021“. Per Kalėdas Bažnyčių gatvė džiugino nuostabia eglučių alėja, o štai per miesto šventę visi norintys galės prisidėti papuošdami šią gatvę savo sukurtais tauro ragais. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-08
Europos dieną, kuri švenčiama kiekvienų metų gegužės 9-ąją, džiaugiamasi taika ir vienybe Europoje. Šią dieną kasmet švenčia tūkstančiai žmonių: klausosi koncertų, dalyvauja ekskursijose, diskusijose ir kituose renginiuose. Tai progai skirtų renginių netrūks ir Tauragėje.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-08
Šiltą dieną smagu kavinės ar restorano terasoje papietauti, pasėdėti su kavos puodeliu ar pavakaroti. Užsitęsus karantinui žmonės to išties pasiilgo. Praėjusią savaitę po daugiau nei penkių mėnesių tylos lauko kavinės, restoranai ir barai veiklą atnaujino. Deja, džiaugsmu jų darbuotojai netrykšta: įvairiausi apribojimai niekur nedingo, o taip lauktą lankytojų antplūdį sustabdė atvėsę ir lietingi orai.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-05-07
Pirmą kartą Tauragėje įgyvendinamas dalyvaujamasis biudžetas. Tauragės rajono gyventojai siūlė idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Iš viso gauta 14 kriterijus atitinkančių paraiškų. Kitas etapas – balsavimas. Jau nuo gegužės 10 d. (pirmadienio) gyventojai galės balsuoti už labiausiai patikusias iniciatyvas, o daugiausiai palaikymo sulaukusias idėjas įgyvendins Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
rūkymas
Įkelta:
2021-05-07
Nuo sausio įsigaliojus Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pakeitimui gyventojai gali pareikšti pageidavimą, kad daugiabutyje, kuriame jie gyvena, nebūtų rūkoma. Tauragėje draudimas rūkyti įsigaliojo šešiuose daugiabučiuose. Nepaisantiems draudimo gresia baudos.
Nuotrauka
savivaldybė
Įkelta:
2021-05-07
Pirmą kartą Tauragėje įgyvendinamas dalyvaujamasis biudžetas. Tauragės rajono gyventojai siūlė idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Iš viso gauta 14 kriterijus atitinkančių paraiškų. Kitas etapas – balsavimas. Jau nuo gegužės 10 d. (pirmadienio) gyventojai galės balsuoti už labiausiai patikusias iniciatyvas, o daugiausiai palaikymo sulaukusias idėjas įgyvendins Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-07
Nuo trečiadienio visą mėnesį prekybos centro „Senukai“ hole eksponuojama Tauragės profesinio rengimo centro mokinių darbų paroda. Tauragiškiai kviečiami balsuoti už labiausiai patikusį darbą bei laimėti vieną eksponuojamų paveikslų.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-07
Jau šiandien startuoja gegužės 7–8 dienomis Tauragės rajone vyksianti aplinkosauginė akcija „Darom 2021“. Kviečiame prisijungti prie komandos ir jos kilnaus tikslo!