2020 Birželio 05 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Jūreiviškame konkurse – ,,Versmės“ gimnazistų pergalė

  • Įkelta: 2019-05-06
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Vėjuotą gegužės antrosios rytą Tauragės gimnazistų komanda išvyko į Klaipėdos Aukštosios jūreivystės mokyklos 11 metus organizuojamą konkursą „Jūrų keliais 2019“. Konkurse, susidedančiame net iš 7 skirtingų užduočių bei veiklų, dalyvavo 12 komandų iš įvairių Lietuvos gimnazijų.

Komandas varžosi, kas greičiau įveiks įvairiausias užduotis bei gelbėjimo operacijas. Gelbėjimo užduotys baseine, imituoto laivo triume su dūmų labirintu, laivo valdymo simuliatoriuje, pirmosios pagalbos – gaivinimo bei žaizdų tvarstymo užduotys, metlynio metimas, teorinių žinių užduotys, kai reikia iš jūrinių vėliavėlių sudėlioti jūrinius pranešimus bei rišti jūrinius mazgus. Daugiausia jėgų reikalauja, adrenaliną ir įtampą kelia virvės traukimo rungtys.

Šis konkursas – puikaus vadybinio darbo rezultatas. Su gausybe rėmėjų, komandų pagalbininkais studentais jūrininkais, su maitinimu ir puikiomis dovanomis absoliučiai visiems dalyviams.

Mūsų komandą šiemet lydėjo ir globojo buvęs „Versmės“ gimnazistas Andrius, studijuojantis LAJM. Smagus, nuoširdus, šiltas ryšys ir komandinis darbas teikė didžiausią pasitenkinimą ir dovanojo sėkmę.

„Tauragės „Versmės“ komanda „Turi tikslą – kelią randa!“ Toks komandos šūkis buvo tikrai prasmingas. Komanda iškovojo pirmąją vietą ir laimėjo kelionę DFDS kompanijos keltu į Švediją, į Karlshamno uostą! O didžiausią visų nuostabą kėlė tai, kad mūsų komanda į konkursantų gretas įšoko likus savaitei iki mokinių atostogų , dviem savaitėms iki konkurso dienos.

Dėkojame organizatoriams ir tikimės, kad konkurso atidaryme nuskambėjęs jūreiviškas linkėjimas „7 pėdos po kyliu, lydės kelionės metu!“

Penktadienį Vilniuje startavo unikalios elektromobilių lenktynės „Charge it on! Vilnius – Palanga“. Šiemet jose Tauragei atstovauja merginų, dirbančių Tauragės rajono savivaldybės administracijoje, komanda.

„Jie nemoka mokesčių, jie netarnaus Lietuvos kariuomenėje, jie naudosis tik privilegijomis, bet pareigų vengs, emigracija tik didės.“ Tokių ir panašių kaltinimų išgirsta daugelis užsienyje gyvenančių lietuvių, kurie laukia gegužės 12-ąją vyksiančio Referendumo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės išsaugojimo, įgijus kitos šalies, atitinkančios europinės ar transatlantinės integracijos kriterijus atitinkančios valstybės pilietybę. Transatlantinius kriterijus atitinkančios valstybės yra nusakomos kaip NATO ir EBPO narės.

Per Atvelykį Tauragėje lankėsi ir Šv. Mišioms Švč. Trejybės bažnyčioje vadovavo Apaštališkasis Nuncijus Pedro Lopez Quintana. Po penkerių metų diplomatinės tarnystės Ekscelencija arkivyskupas palieka Baltijos šalis ir artimiausiomis dienomis išvyksta atstovauti Šv. Sostui Austrijoje.

Klaipėdos apygardos prokuratūra priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl grupės tikinčiųjų kaltinimų evangelikų liuteronų vyskupui Mindaugui Sabučiui – jis kaltintas galimu turto iššvaistymu ir  piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi.
 

Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) inicijuoti „Metų renovacijos projekto“ rinkimai supažindino su daugiabučių, dalyvavusių Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje istorijomis ir pristato daugiausiai skaitytojų ir komisijosbalsų sulaukusius projektus.Didžiausių visuomenės simpatijų po atviro balsavimo internete sulaukė Energetikų g. 11 Šiauliuose atnaujintas gyvenamasis namas. Tuo tarpu Marijampolėje, Kosmonautų g. 2, esantis daugiabutis daugiausia balsų gavo iš ekspertų komisijos.