2020 Spalio 20 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Isvalda Aleknienė: neiti į rinkimus – ne protestas, o savo balso padovanojimas kitiems

  • Įkelta: 2019-05-24

Šiandien visoje Lietuvoje prie balsadėžių rinkėjus sukvies antrasis Prezidento rinkimų turas. Rinkėjai spręs, kuris iš dviejų kandidatų – Ingrida Šimonytė ar Gitanas Nausėda ateinantiems 5 metams įsikurs Daukanto aikštės rūmuose. Ne mažiau svarbūs ir kartu vyksiantys Europos Parlamento rinkimai, kuriuose Lietuvos atstovams bus suteikta 11 mandatų.

Nuo pirmadienio vyko balsavimas iš anksto Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų antrajame ture ir rinkimuose į Europos Parlamentą. Į apylinkes sekmadienį negalėsiantys atvykti rinkėjai 5 dienas galėjo atiduoti savo balsus visose savivaldybėse. VRK duomenimis, išankstiniame balsavime savo pasirinkimą penktadienį Tauragėje buvo išreiškę 5,44 proc. rinkėjų.

Statistika rodo, jog prie balsadėžių paprastai ateina apie 50 proc. visų balsavimo teisę turinčių rinkėjų. Pirmajame Prezidento rinkimų ture šiemet šis skaičius buvo šiek tiek didesnis – 56,96 proc. Lietuvoje, Tauragėje – 51,73 proc. Manoma, kad rinkėjus mobilizavo du vykę referendumai – dėl dvigubos pilietybės ir Seimo narių skaičiaus mažinimo, tačiau nė vienas jų neįvyko – rinkėjų aktyvumo vis vien pritrūko.

Prieš penkerius metus antrajame prezidento rinkimų ture dalyvavo 47,37 proc., tai yra mažiau nei pusė visų Lietuvos rinkėjų. Tauragėje rinkusių prezidentą procentas vos perkopė 40 (43,41 proc.). Tiek pat balsavo ir tą pačią dieną vykusiuose Europos Parlamento rinkimuose.

Pasak Tauragės Europe Direct informacijos centro vadovės Isvaldos Aleknienės, neiti balsuoti į rinkimus – ne protestas, o tiesiog savo balso, savo nuomonės padovanojimas kitiems.

– Kurio žmogaus bepaklaustum, ar jis jaučiasi europietis, atsako – taip! Todėl lygiai taip pat svarbu mums išrinkti ir atstovus, kurie dirbs Europos Parlamente. Ne tik svarbu balsuoti, bet ypatingai reikia pagalvoti, kokius žmones renkame. Kandidatų daug, o bus išrinkta tik 11. Ir tie 11 žmonių priiminės įstatymus, kurių mes laikysimės. O jei neisime balsuoti, vis tiek tuos 11 išrinks! Išrinks tie, kurie norės ir kuriuos norės. Europos Parlamentui nesvarbu, ką mes išrenkame, tai Lietuvai svarbu, kas ten dirbs! – sakė I. Aleknienė.

Šiuose Europos Parlamento rinkimuose į 11 mandatų pretenduoja net 16 sąrašų arba 300 politikų, todėl rinktis, anot vadovės, tikrai yra iš ko.

– Mane, asmeniškai kartais trikdo, kad partijos pasitelkia žinomas pavardes. Ir kai kurie užkimba ant to kabliuko. Bet pamąstykime, ar tas žinomas žmogus tikrai  tinkamas spręsti tokius klausimus? Taip, sąrašuose daug ir negirdėtų pavardžių. Bet juk yra internetas! Viską apie visus galima sužinoti. Aš nepriklausau jokiai partijai, aš esu visiškai laisva rinktis. Todėl atidžiai išanalizavau partijų pateiktų kandidatų sąrašus ir išsirinkau tą partiją, kurios kandidatai, mano manymu, būtų tinkamiausi. Galima ir reitinguoti, – teigė ji.

Paklausta, ką atsakytų rinkėjams, kurie teigia nebalsuojantys dėl to, kad yra nusivylę politika, I. Aleknienė apskritai stebėjosi tokiu požiūriu. Pasak jos, klaidinga manyti, jog nebalsuodami žmonės nubaudžia kažką valdžioje:

– Man labai keistas tas protestas, kuris nieko niekam valdžioje nepakenkia, o pakenkia būtent mums patiems. Kam tada šaukti „O kas tokius išrinko?“. Ir kai paklausi, o kurį jūs rinkote kandidatą, atsako, kad nėjo balsuoti... Labai klaidinga galvoti, kad mūsų – vieno ar kito – balsas nieko nelemia. Lemia, dar ir kaip. Jūs vienas, ana dar vienas, dar trečias – jau visa žmonių grupė.

„Tauragės žinios“ pakalbino keletą žmonių gatvėje. Klausėme, ar ketina eiti balsuoti, ar jau yra apsisprendę, už kuriuos kandidatus  balsuos, ir ar pakanka informacijos sprendimui priimti. Iš apklaustų praeivių, kurių kai kurie nenorėjo fotografuotis, galima susidaryti vaizdą, kad balsuoti ketina eiti maždaug pusė tauragiškių.

Zita M. pensininkė, buvusi darželio auklėtoja

– Taip. Esu išsirinkusi, už ką balsuosiu ir Prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose. Seku informaciją televizijoje, per radiją, laikraščiuose. Informacijos yra užtektinai.

Žydrūnas

– Nebalsuosiu. Nenoriu sakyti kodėl, bet nebalsuosiu. Nei už Prezidentą, nei į Europos Parlamentą. Anksčiau visada balsuodavau, dabar nebeinu. Nusivylęs paprasčiausiai esu jais visais.

Jadvyga L., pensininkė, buvusi draudimo inspektorė

– O kaip ne! Visada balsuoju ir balsuosiu, kol gyva būsiu. Dar nežinau už ką, nepagalvojau gerai. Bet turiu namuose knygutes (VRK informacinis leidinys, dalintas per I Prezidento rinkimų turą, – red. past.), pasižiūrėsiu ir nuspręsiu.

Arūnas, tolimųjų reisų vairuotojas

– Nebalsuosiu. Nepatinka politika. Tikriausiai tos informacijos yra, bet pasirinkimas, koks jis bebūtų, nieko gero neatneš.

Nebereikalingus tekstilės gaminius tauragiškiai galės mesti nebe į buitinius konteinerius, o į tam pritaikytus tekstilės atliekų surinkimo konteinerius. Tauragės rajone pastatyti pirmieji 18 konteinerių.

Šiandien daugumoje Tauragės rajono gimnazijų abiturientams skamba paskutinis skambutis. Šiais metais bendrojo ugdymo mokyklas Lietuvoje baigia 23,7 tūkst. abiturientų. Tauragės rajone su mokykla atsisveikina beveik dešimtadaliu jaunuolių mažiau nei pernai – 446.

Šią savaitę elektroniniuose dienynuose būsimų moksleivių tėveliai gavo džiugią žinią – mokyklinėmis priemonėmis jiems rūpintis nereikės. Kiek iš viso moksleivių pravers mokyklų duris rugsėjo pirmąją bei kiek savivaldybei atsieis visus juos aprūpinti būtiniausių priemonių krepšeliu, skaitykite „Tauragės žiniose“. Laikraštyje kaip paprastai rasite daug sporto naujienų, sužinosite, kiek kainuoja pirmosios lietuviškos braškės bei kuri maitinimo įstaiga keičia meniu bei koncepciją. Šiame numeryje nemažai kriminalų – Šilinės miškų padegėjas sulaukė bausmės, pagautas degalinių įsilaužėlis ir nelegali kriptovaliutų ferma. Kultūros rubrikose pasigėrėsite dviejų grandiozinių savaitgalio renginių akimirkomis bei sužinosite, ką paruošė jau už savaitės vyksiančios miesto šventės organizatoriai. Taip pat išsamiai, kodėl verta „pakelti bulvę nuo sofos“ ir sekmadienį ateiti prie balsadėžių rinkti Prezidento ir Europos Parlamento narių.  

Europos Parlamento (EP) rinkimams sukurtas europiečių bendrumo jausmu paremtas filmas „Pasirink savo ateitį“ sulaukė precedento neturinčio dėmesio – beveik 75 mln. peržiūrų. Jautrus vaizdo įrašas kviečia nelikti abejingiems ir ateiti į Europos Parlamento rinkimus, kurie Lietuvoje vyks kartu su Prezidento rinkimų antruoju turu, sekmadienį, gegužės 26 dieną. 

Estetinės chirurgijos paslaugos yra populiarios visame pasaulyje. Nemažai procedūrų yra atliekamos norint pagerinti gyvenimo kokybę, labiau pasitikėti savimi, siekiant pašalinti sveikatos problemas, patyrus įvairias traumas bei dėl kitų priežasčių.

Tauragės rajono savivaldybės taryba trečiadienį sušauktame posėdyje nusprendė suteikti Tauragės rajono garbės piliečio vardus kultūrininkui Jonui Liorančui ir Tauragės bičiulių draugijos Rydštate pirmininkui Klausui Norbertui Minteriui. Anksčiau posėdžiavusi  komisija svarstė keturias kandidatūras.

Pavakare Tauragės pakraštyje kilo gaisras – buvo matyti atvira liepsna, dangų temdė dūmai. Gavę pranešimą, kad laužyne dega senas autobusas, ugniagesiai išvyko jo gesinti.

Kadenciją pradedančios rajono Tarybos nariai kibo į darbus ir vieni kitiems į atlapus. Praėjusios savaitės posėdyje politikai formavo ketveriems metams darbo grupes – skirstėsi vietas komitetuose. Dėl pagrindinių trijų komitetų sudėties pasiektas konsensusas, tačiau Tarybos Kontrolės komiteto pirmininko kandidatūra užvirė tikrą velniavą. Į pagal įstatymą opozicijai priklausančias pareigas socdemai pasiūlė buvusį Šilumos tinklų direktorių Vaclovą Karbauskį. Su tuo valdantieji, švelniai tariant, nesutiko – ėmė traukti į dienos šviesą senas politiko nuodėmes.

Savivaldybė skelbia, kad šių metų vasaros poilsio programoms vykdyti skiria 60 000 Eur. Siūloma finansuoti 39 programas. Iš viso buvo gautos 42 paraiškos, lėšų poreikis joms įgyvendinti – 109 972 Eur. Stovyklas organizuoja ne tik mokyklos – vis dažniau šios veiklos imasi bendruomenės, asociacijos, viešosios įstaigos. Štai šiemet pirmą kartą jungtinę programą teikia Žalgirių gimnazija – prie tradicinės mokymo plaukti stovyklos prijungia stovyklą ,,Taikios lyderystės stovykla ,,Veringoje“ ir stovyklą būsimiems gimnazijos pirmokams. Pirmą kartą stovyklų programas paruošė ir Tauragės profesinio rengimo centras bei ir B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka.

Apie 1940 m., nedaug likus iki Lietuvos okupacijos, pastatoma uždara turgaus halė, kad prekiauti šalia tuometinės turgaus aikštė būtų patogu ir eilinę dieną, bet kokiomis oro sąlygomis ir išlaikant aukštesnį higienos lygį. Prie sienų ir eilėje halės vidury buvo nedidelės krautuvėlės su baltomis glazūruotų plytelių sienomis, metlacho grindimis. Kiekvienoje buvo vandentiekis, kriauklė, kanalizacija, elektros apšvietimas. Priekinė siena stiklinė su langu prekėms paduoti, durys. Nakčiai priekį su durimis buvo galima užtraukti grotomis. Užpakalinėje sienoje – lentynos, prie lango – stalviršis. Abiejuose halės galuose – dideli vartai, pro kuriuos buvo galima įvažiuoti su dvikinkiu vežimu – atvežti prekes, šalia – durys pėstiesiems. Kodėl apie ją kalbame?

Automobilį daužė kirviu
  • Įkelta: 2019-05-20

Savaitgalį Tauragėje girti vyrai linksminosi daužydami automobilius. Šeštadienio vakarą Vytauto gatvėje siautėjęs vyriškis į pagalbą pasitelkė kirvį.

Šiandien prasidėjo balsavimas iš anksto Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų antrajame ture ir rinkimuose į Europos Parlamentą. Lietuva renkasi tarp dviejų kandidatų – Ingridos Šimonytės ir Gitano Nausėdos, kuriuos pirmajame ture skyrė 3935 rinkėjų balsai. Kartu vykstančiuose Europos Parlamento rinkimuose į 11 mandatų pretenduoja 17 partijų ir rinkimų komitetų sąrašų.

Savaitės pradžia šalyje bus itin šilta, protarpiais gaivins trumpi lietūs su perkūnija. Dienoms bėgant, tikėtina, jog tropinė šiluma palaipsniui atslūgs, o krituliai nesitrauks.

Gegužės 20-oji šiemet yra simbolinė pirmoji diena metuose, kada pradedame dirbti nebe mokesčiams, o sau. Simbolinė laisvės nuo mokesčių diena šiemet atėjo keturiomis dienomis anksčiau nei pernai ar užpernai. Ekonomika auga sparčiau nei valstybės išlaidos, šiek tiek mažėjo vidutinio gyventojo mokami mokesčiai, suskaičiavo Lietuvos laisvosios rinkos institutas.

Tauragės krašto muziejus „Santaka“ tradiciškai prisijungė prie tarptautinės „Muziejų nakties“ akciją. Programoje – ekskursijos, edukacijos, parodos, muzikinės kompozicijos, „Slemas su ragais Nr. 2“, koncertai ir net cirko pasirodymas.
 

Tauragės policija pranešė apie neįprastą operaciją – nustatyta, jog vienoje iš Tauragėje esančių įmonių įrengtoje kriptovaliutų „fermoje“ galimai vogta elektra. ESO skaičiuoja vir 47 tūkst. eurų siekiančius nuostolius.

Planuojama, kad jau kitais metais prie Pagramančio regioninio parko lankytojų centro, kur Akmena įteka į Jūros upę, bus pastatytas apžvalgos bokštas.

Gegužės 10-ąją, iškart po Europos dienos, Tauragės Žalgirių gimnazijoje surengta „Žvaigždžių diena“, skirta pagerbti gimnazijos vardą garsinantiems olimpiadų, konkursų, varžybų prizininkams. Žvaigždžių diena gimnazijoje prasidėjo iš pat ryto, kiemelyje visiems kartu apkabinant žodį ŽALGIRIAI. Gimnazijos erdvėse skambėjo daug juoko, nusirito gyva žalgiriečių „banga“. Po pietų gimnazijos bendruomenė bei svečiai – Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas ir „Europe Direct“ informacijos centro vadovė Isvalda Aleknienė rinkosi į šauniausiųjų apdovanojimus.

38 kartai – tiek išaugo afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejų Lietuvoje, pernai metų rezultatus lyginant su 2014-ųjų, kai šalyje užfiksuotas pirmasis ligos protrūkis. Skaičiai išties grėsmingi, tad kol nėra vakcinos nuo viruso, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) pareigūnai įspėja: būtina griežtai laikytis biologinės saugos taisyklų. Tik taip bus apsaugoti kiaulių ūkiai, liga neužsikrės šernai, o AKM plitimą pavyks prislopinti ir netgi sustabdyti.

Slapto balsavimo metu Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus postas dar kartą patikėtas Liberalų sąjūdžio atstovui Modestui Petraičiui. Trečia pagal hierarchiją rajono „galva“ sulaukė ne tik koalicijos partnerių, bet ir kitų frakcijų atstovų pasitikėjimo.  

Kadenciją pradedančios rajono Tarybos nariai kibo į darbus ir vieni kitiems į atlapus. Trečiadienio posėdyje politikai formavo ketveriems metams darbo grupes – skirstėsi vietas komitetuose. Dėl pagrindinių trijų komitetų sudėties pasiektas konsensusas, tačiau Tarybos Kontrolės komiteto pirmininko kandidatūra užvirė tikrą velniavą. Į pagal įstatymą opozicijai priklausančias pareigas socdemai pasiūlė buvusį Šilumos tinklų direktorių Vaclovą Karbauskį. Su tuo valdantieji, švelniai tariant, nesutiko – ėmė traukti į dienos šviesą senas politiko nuodėmes.

Gegužės 18-ąją. Tauragėje rengiama Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės šventė. Todėl miesto gatvėse bus ribojamas eismas.

 

Vyko šaudymo varžybos
  • Įkelta: 2019-05-16

Praėjusį šeštadienį Jurbarko rajone Giedrių kaime vyko komandinės ir individualaus šaudymo varžybos „Steiner Cup 2019“. Varžybose dalyvavo nemažas būrys Tauragės medžiotojų.

Respublikos gatvėje atvėrusi duris kavos studija ne tik žada lepinti kavos gurmanus, bet ir tikisi tapti jaukia susitikimų vieta. Jaukioje minimalistiniu stiliumi įrengtoje kavinėje galima smagiai bendrauti su draugais gardžiuojantis šviežia ir itin kokybiška kava ar gaiviais vaisių gėrimais, skanaujant ledus ar kitus desertus.

Baigiantis savaitei orai palaipsniui šils vis labiau, protarpiais palis. Kiek gausesnio lietaus sulauksime penktadienį. Savaitgalį temperatūra perkops 20 laipsnių, vyraus maloni vasariška šiluma. Šeštadienį dar daug kur gali nuvilnyti trumpas lietus, o sekmadienį, tikėtina, kad dangus bus saulėtas, orai primins vasarą.