2020 Gegužės 27 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Europos diena Tauragėje švenčiama su užmoju

  • Įkelta: 2019-05-09
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Šiandien sukanka 15 metų, kai Lietuva tapo Europos sąjungos nare. Tauragė Europos dieną, kurios tema šiemet – „Nebūk plastikas!“, pradėjo švęsti dar vakar. Vaikų darželiuose „Ąžuoliukas“, „Kodėlčius“, „Žvaigždutė“ ir „Pušelė “ E-snaiperių būrio nariai sekė pasaką apie „Babaisą Plastiką“. Vaikai, klausydami inscenizuotos pasakos, sužinojo, koks žalingas vienkartinis plastikas gamtai, žiūrėjo nuotraukas bei filmuką. Šventė tęsiasi ir šiandien. Visą dieną Pilies aikštėje karaliaus vaikai, o suaugusieji vakare kviečiami pažiūrėti, ką vaikai sukūrė. Jiems bus demonstruojamas ir nemokamas filmas.

Nuo 12 val. Pilies aikštėje rinksis pradinukai iš visų mokyklų. Šią šventės dalį ves Giedrius Bučas, iniciatyvos „Kūrybos kampas 360“ įkūrėjas. Aikštėje eksponuojama jo fotografijų paroda „Išpakuotas smėlis“, atkreipianti dėmesį į aplinkos taršą.

Vyks įvairiausios dirbtuvės: iš įvairių didesnių išmestų daiktų, rastų netikėtose vietose ir atsineštų dalyvių, bus statomas „obeliskas“. Ant kiekvieno „radinio“ bus užklijuotas užrašas, kas ir kur jį rado). Iš spalvotų plastikinių kamštukų bus kuriama mandala , o iš kitokių atliekinių medžiagų bus gaminami atšvaitai.

Vyks ir „Žaliojo taško“ veikla: populiariausi stalo žaidimai, pagaminti iš antrinių žaliavų, atliekų rūšiavimo turnyras ir t.t.
Aikštėje ant žolės vyks iškyla: dalyviai kviečiami atsinešti užkąsti, atsigerti, bet nesinaudoti jokiais vienkartiniais plastikiniais indais ar pakuotėmis.
Tauragės simbolis – tauro skulptūra – irgi bus „papuošta“ šia tema.

Po darbo valandų visi kviečiami ateiti į aikštę pasižiūrėti, ką vaikai sukūrė.

Nuo 19 val. prasidės jaunimo ir suaugusiųjų laikas – Tauragės kultūros rūmuose bus rodomas nemokamas festivalio „Kino pavasaris“ filmas „Dvilypiai gyvenimai“.
Bus organizuota ir linksma „E-snaiperįų būrio“ akcija „Mano batų-115“, susijusi su Europos Parlamento (EP) rinkimais.

Socialiniuose tinkluose bus galima pasižiūrėti vaizdo medžiagos, ką galvoja devynmečiai vaikai apie EP rinkimus sklaida. Bus kalbinami ir filmuojami praeiviai apie Lietuvos narystės ES 15-ąsias metines.
„E-snaiperių būrys“ paruoš kreipimąsi į jaunimą būti aktyviems ir akyliems rinkimuose, kurį paskleis ne tik per socialinius tinklus, bet ir per Tauragės TV, radiją, spaudą.
Gegužės 13–24 d. vyks akcija „Nebūk molis!“, skirta EP rinkimams. Ji vyks visose mokymo įstaigose, kuriose mokosi pirmą kartą balsuosiantis jaunimas.

Balandžio 27-osios rytą Tauragės miškininkai sukvietė gamtos mylėtojus ir istorijos paveldo puoselėtojus į „Nacionalinį miškasodį 2019“, kuris vyko Pužiškės girininkijoje, jau išnykusiame Kaziškės kaime. Miškasodis vyko partizano, Kęstučio apygardos vado Aleksandro Miliulio-Neptūno žuvimo vietoje. Šioje vietoje 1949 m. birželio 8 d. kartu žuvo ir A. Norkus, S. Venskaitis, jų palaikai gulėjo išniekinti Tauragės Šubertinės kieme, manoma, kad ten ir palaidoti. Žuvimo vietoje, prie buvusio bunkerio, pastatytas paminklas žuvusiesiems, Pužiškės girininkijos darbuotojai pastatė ąžuolinę tvorelę, kuri saugos žuvusių atminimą, kol suaugs talkininkų pasodinti ąžuolai. Šventės metu pasodinta 1,5 tūkstančio ąžuoliukų, užaugę medžiai taps gyvais paminklais žuvusiesiems už Lietuvos laisvę.

Savivaldybės komisija paskirstė jaunimo užimtumo ir verslo skatinimo programai skirtas lėšas. Trylikai projektų įgyvendinti skirta 9 tūkst. eurų. Už juos bus surengti pažintiniai ir pramoginiai renginiai, sporto turnyrai.

 

Tauragės miesto šventė šiemet, kaip ir užpernai, prasidės UNICEF vaikų bėgimu „Už kiekvieną vaiką“. Gegužės 31 dieną, penktadienį, jis startuos V. Kalvano parke.

Sekmadienį minėjome Motinos dieną. Tauragės rajono neįgaliųjų draugija Kultūros rūmuose mamas sveikino pirmoji, tauragiškius į Kultūros rūmus sukvietusi dar penktadienį. Koncerte „Pavasariniai žiedai Mamai“ skambėjo mamoms skirti nuoširdūs žodžiai ir jausmingos dainos, susimąstyti apie moterų likimus privertė Neįgaliųjų draugijos saviraiškos būrelio spektaklis ir, žinoma, buvo daug gėlių.

Tradiciškai turizmo sezonas tęsiasi maždaug devynis mėnesius per metus – nuo kovo iki lapkričio. Tuo laiku žmonės daugiausia linkę keliauti, nors atvyksta jų ir žiemą. Pernai per visus metus Tauragę aplankė kone 15 tūkst. turistų, šiemet, nors praėjo dar tik trys mėnesiai, – jau per 7 tūkst. Akivaizdu, kad Tauragė turistus domina vis labiau, nors daug metų verkėme, esą nieko gražaus nei įdomaus pas mus nėra. Pokalbis su Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Kultūros, turizmo projektų ir viešųjų ryšių specialiste Agne Vitartaite – apie tai, kiek turistų atvyksta į mūsų kraštą, kuo įdomus žada būti įsibėgėjantis turizmo sezonas.