2020 Gegužės 27 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Daugiausiai balsų tauragiškiai skyrė G. Nausėdai, I. Šimonytė – antra

  • Įkelta: 2019-05-13
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Sekmadienį Lietuvos prezidento rinkimų pirmajame ture Ingrida Šimonytė poros tūkstančių balsų persvara aplenkė kitą kandidatą į prezidentus Gitaną Nausėdą. Tačiau Tauragės rinkimų apygardoje ekonomistas buvo nepralenkiamas ir surinko daugiausiai, 38,87 proc. balsų.

Prezidento rinkimuose Tauragės apygardoje balsavo 51,73 proc. rinkėjų. Aktyviausi jų buvo Aukštupių (58,06 proc.) Kęsčių (57,77), Melioratorių (57,21), Tauragės (57,07) apylinkėse. Vangiausiai balsavo Šakviečio (31), Juodpetrių (35,99) ir Eičių (37,99) apylinkių rinkėjai.

Susumavus visus balsus didžiausią rinkėjų paramą Tauragėje gavo Gitanas Nausėda – 38,87 proc. nuo visų balsavusiųjų. Jis beveik 2,5 tūkst. balsų skirtumu atsiplėšė nuo Ingridos Šimonytės, kuri liko antra (24,74). Saulius Skvernelis prezidento rinkimuose surinko 22,22 proc. tauragiškių balsų, Vytenis Povilas Andriukaitis – 4,71, Arvydas Juozaitis – 4,4, Mindaugas Puidokas – 2,76, Naglis Puteikis – 0,71, Valentinas Mazuronis – 0,53, Valdemaras Tomaševskis – 0,30 proc.

Referendumas dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo (dvigubos pilietybės) Tauragės apygardoje balsavo 47,90 proc., dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo – 44,30 proc. rinkėjų. Lietuvoje atitinkamai – 52,58 ir 47,24 proc. rinkėjų.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) preliminariais duomenimis (suskaičiavus visų 1972-jų rinkimų apylinkių balsus), I. Šimonytė gavo 31,13 proc. balsavusiųjų rinkėjų balsų, G. Nausėda – 30,95 proc.

Skirtumas tarp lyderių – vos 2 647 balsai. Konservatorių kandidatei prisivyti nepriklausomą kandidatą G. Nausėdą ir jį aplenkti padėjo iš anksto balsavusieji – už I. Šimonytę šiemet net 5 dienas trukusiuose išankstiniuose rinkimuose balsavo apie 30 tūkst. rinkėjų daugiau.

Iš viso rinkimuose Lietuvoje dalyvavo 56,8 proc. balso teisę turinčių piliečių.

Šią savaitę numatomi ganėtinai permainingi orai. Pirmadienį šalis bus padalinta į dvi dalis: vieną dalį lepins šiluma, o kitoje bus gerokai vėsiau ir drėgniau. Kitomis paromis temperatūra po truputį kils, protarpiais palis, o dar daugiau kritulių galima tikėtis savaitei baigiantis.

Iš Druskininkų kilusią, o dabar Vilniuje gyvenančią dizainerę Rivą Elmantę prie piešimo sugrąžino trimetis sūnelis, o išgarsino originalios iliustracijos ant marškinėlių. Pirmiausia tai buvo politikų karikatūros, o vienas paskutinių projektų – Lietuvos miestams skirti printai ant marškinėlių. Jau sukurti ir mūsų miestui skirti marškinėliai. Idėjos, sako ji, nesibaigia – kai jau atrodo, kad nebeįmanoma sukurti nieko naujo, išaušta nauja diena ir idėjos vėl puola prie pieštuko.

Lietuvos merginų salės futbolo (Futsal) žaidynėse „Ladygolas“ dešimtokių amžiaus grupėje antrus metus iš eilės prizininkėmis tapo Tauragės moksleivės.
 

Vartoti Q10 preparatą, kurio Jūsų organizmas neįsisavina, yra tikras pinigų švaistymas, deja, neįsisavinamų preparatų rinkoje yra stebėtinai daug. Daugybė žmonių nė nenutuokia, kad Q10 preparato biologiniam įsisavinimui įtakos turi ne vien žaliavos kokybė. Kur kas svarbesnis yra to preparato pagaminimo būdas.

Iš arčiau susipažinti su populiariu aktoriumi visada įdomu. Į vakar Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje surengtą susitikimą su teatro ir kino aktoriumi Mariumi Repšiu susirinko daug žmonių, juo labiau, kad ir susitikimo progos būta išties neeilinės – aktorius pristatė savo knygą „Heraklis Nr. 4“.