2020 Gegužės 25 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Cirkas papiktino gyvūnų teisių gynėjus

  • Įkelta: 2019-05-31

Europos piliečiams labai rūpi gyvūnų gerovė, ir pastaraisiais metais vis daugiau žmonių domisi, ar su gyvūnais elgiamasi etiškai. Neabejingi gyvūnams ir tauragiškiai: vos spėjo į miestą atvažiuoti cirkas, „Tauragės žinias“ pasiekė skundas – esą gyvūnai ligoti, jais prastai rūpinamasi. Tauragės valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba tą pačią dieną suskubo apsilankyti cirke ir patikrinti, kaip yra iš tiesų.

Jauna mama, su vaikais apsilankiusi prie iš Čekijos atkeliavusio cirko „Original Czech circus Francesko Jung“ palapinės – ji stovi „Šaltinio“ progimnazijos stadione – pasigėrėti šalia besiganančiais gyvūnais, suskubo ieškoti žurnalistų pagalbos. Jai pasirodė, kad kai kurie gyvūnai yra nesveiki ir prastai atrodo.

– Dramblys be vienos akies, o dešiniajame jo šone – kažkoks didelis guzas, gal koks auglys, – susijaudinusi pasakojo moteris. – O poniukas toks liesas, kad baisu žiūrėti, vieni kaulai ir oda.

Tauragės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojos laikinai patarėjos pareigas einanti Aušra Masedunskaitė ir vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Sandra Jokubauskienė apsilankė cirko buveinėje ir išsamiai patikrino, kaip ten laikosi gyvūnai.

Pasak jų, visi gyvūnai, laikomi šiame cirke, sveiki ir prižiūrimi, jiems pakanka maisto, vandens ir erdvės.

– Pavyzdžiui, tigrai – jie yra keturi – kasdien gauna po 15 kg šviežios vištienos. Visi jie įmitę, švarūs, – teigė veterinarijos specialistės. – Dramblys akį susižalojo prieš 7–10 metų, kasydamasis į medį, ir nuo to laiko ta akimi jis mato prasčiau – yra tai patvirtinantys dokumentai, bet šiaip jis sveikas, o guzas jo šone – tai... skrandis. Pasak prižiūrėtojų, šis dramblys labai rajus, todėl šonas ir išsipūtęs.

Tauragiškei nerimą sukėlęs pernelyg liesas ponis iš tiesų esąs labai senas. Jis pasirodymuose nedalyvauja, tiesiog keliauja kartu, nes cirke jis užaugintas ir yra kaip šeimos narys. Taip pat kartu keliauja ir pasirodymuose nedalyvaujantis buivoliukas.

Veterinarijos specialistės pasakojo, kad Europos Sąjungoje galioja vieninga gyvūnų transportavimo tvarka. Pagal ją cirko darbuotojai patys tvarko dokumentus savo šalyje, o duomenis sistemoje mato visos Europos šalys. Visiems gyvūnams prieš išvažiuojant į užsienį jie privalo gauti sertifikatus, kitaip neišvažiuotų iš šalies. Pasak veterinarijos specialisčių, šis cirkas turi visus veterinarijos ir vidaus judėjimo sertifikatus.

Cirko direktorė Marija Jungova „Tauragės žinioms“ teigė, kad per visą Europą jie važiuoja be jokių problemų, tačiau vos atvažiuoja į Lietuvą – kiekviename mieste yra skundžiami ir tikrinami.

– Ne mūsų gyvūnai ligoniai, o tie, kurie skundžia, – piktinosi ji. – Mes savo gyvūnus mylime ir jais rūpinamės.

Visgi, viešoje erdvėje mirga pasipiktinimo kupini komentarai dėl cirko su gyvūnais etiškumo, raginantys tauragiškius boikotuoti šį renginį. VšĮ „Gyvūnų globa Tauragėje“ savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo širdį veriančia nuotrauka su supančiotu drambliu. „Prašau, niekada neikite į cirką, zoologijos sodus, nemokėkite už tai, kad pamatytumėte dramblius, atliekančius tai, kas prieštarauja jų prigimčiai, ir niekada nejodinėkite ant dramblio, nesvarbu, kur būtumėte. Ačiū jums!“ – rašoma pranešime. Tauragiškiai socialiniuose tinkluose taip pat dalijasi nuotraukomis, kuriose matyti dramblys, vedžiojamas miesto gatvėmis. Vieni tokiu egzotišku vaizdu džiaugiasi, kiti piktinasi.

Priešiškumo sulaukė ir agresyvi cirko reklama miesto stenduose: „Čekų cirkas tiesiog tyčiojasi! Pasiskambinau nurodytu numeriu. Sunkiai kalbanti lietuviškai moteris aiškino, kad ji nežinojusi jog miesto šventė ir, kad mergaitės čekų klijavo ir ji čia niekuo dėta... Muziejaus reklama tiesiog išvis uždengta 100 proc. Nuimti nesutiko. Pasiteisino, kad jie daugiau reklamos nebekabins. Beje, taip yra visuose miesto reklaminiuose stenduose,“ – savo „Facebook“ paskyroje rašo Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorius Romualdas Vaitkus.

Ažiotažas dėl cirko su gyvūnais pernai kilo Klaipėdoje. Po skandalingo „VIP“ cirko pasirodymo, kai žiūrovams pagailo nustekentos ir pavargusios meškutės, daugybė žmonių tarsi praregėjo. Sukurtą elektroninę peticiją „Už cirką be kankinamų gyvūnų“ jau pasirašė tūkstančiai lietuvių. Galiausiai įstaiga buvo priversta nutraukti gastroles Klaipėdoje.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ragina žmones pranešti apie netinkamą žiaurų elgesį su gyvūnais.

Laikraščio vedamajame – rajono politikos aktualijos: ketvirtadienio neeilinis posėdis prasidėjo iškilminga naujo Tarybos nario priesaika. Mandato dėl savivaldybės administracijos direktoriaus pareigų atsisakiusį Modestą Petraitį pakeitė praeitoje kadencijoje Tarybos Ekonomikos, finansų ir strateginio planavimo komitete dirbęs UAB „Televizijos komunikacijos“ direktorius Vilmantas Liorančas. Tarybos posėdyje opozicija antrą kartą teikė tą patį kandidatą į Kontrolės komiteto pirmininkus, ir vėl – nesėkmingai. Laikraščio pirmuosiuose puslapiuose ir žvilgsnis į neatpažįstamai besikeičiančią Martyno Mažvydo progimnaziją. Kriminalų puslapyje – širdį verianti Tauragės rajone sumuštos moksleivė drama, sulaukusi atgarsio visoje Lietuvoje. Taip pat laikraštyje gražiausių miesto šventės renginių pristatymai, muzikos ir meno užkulisiai bei Tauragės  gatvėmis žingsniuojantis dramblys.

Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ pristato naujieną – naujosios kartos išmanųjį telefoną „Fonos O1“ ir skelbia nuolaidą jam įsigyti. Tai padaryti ir dar gauti dovanų galima tik operatoriaus salonuose arba internetinėje parduotuvėje www.tele2.lt.

Šių metų gegužės 31–birželio 2 dienomis Tauragės miestas švęs 512 metų gimtadienį. Tris dienas tauragiškius ir miesto svečius džiugins įvairių muzikos atlikėjų koncertai, teatro, šokio pasirodymai, sportinės rungtys, gausybė nemokamų atrakcionų mažiesiems ir kitos išskirtinės pramogos – kiekvienas ras sau mėgstamiausią. Šių metų šventinėje programoje – ir lankytojų pamėgti tradiciniai, ir įvairūs nauji renginiai, – skelbiama pranešime spaudai.

Lietuva turi naują prezidentą – juo užtikrintai tapo Gitanas Nausėda. Išankstiniais duomenimis, už kandidatą balsavo 65,86 proc. visų rinkėjų, palaikymo jis susilaukė visoje Lietuvoje, ne išimtis – ir Tauragė. Už G. Nausėdą balsavo 74,16 proc. į rinkimus atėjusių tauragiškių.

Praėjusį šeštadienį Tauragės krašto muziejus „Santaka“ tradiciškai prisijungė prie tarptautinės „Muziejų nakties“. Jos metu kiekvienas galėjo rasti būdą smagiai ir turiningai praleisti laiką, nes programoje buvo daug pramogų visiems skoniams: ne tik apžiūrėti ekspozicijas, bet ir dalyvauti ekskursijose, edukacijose, parodose, pasiklausyti muzikinės kompozicijos, „Slemo su ragais Nr. 2“, koncertų ir net pamatyti cirko pasirodymą. „Muziejų naktis“ susidraugavo“ ir su „Menų festu'19", tad visą vakarą Tauragės pilies kiemelyje vyko koncertai – klausytojų neišgąsdino net lietus.