2020 Birželio 02 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Apaštališkasis nuncijus su Lietuva atsisveikino Tauragėje

  • Įkelta: 2019-05-03
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Per Atvelykį Tauragėje lankėsi ir Šv. Mišioms Švč. Trejybės bažnyčioje vadovavo Apaštališkasis Nuncijus Pedro Lopez Quintana. Po penkerių metų diplomatinės tarnystės Ekscelencija arkivyskupas palieka Baltijos šalis ir artimiausiomis dienomis išvyksta atstovauti Šv. Sostui Austrijoje.

Savo „Facebook“ paskyroje Švč. Trejybės bažnyčios klebonas Marius Venskus rašo: „Nuncijaus tarnystė pažymėta ypatingu jautrumu vargstantiems ir tiems, kurių gyvenimuose regimas kenčiančio Kristaus veidas ir Jo žaizdos. Nuostabus nusilenkimas prieš senelių namų gyventojus, plaunant ir bučiuojant jiems kojas, žmonėms su negalia, ligotiems ir visiems, kurie ieško Kristaus vilties. Apaštališkasis Nuncijus yra regimas mūsų tikėjimo ir vienybės ryšys su Šventuoju Tėvu Popiežiumi Pranciškumi! Didžiulė palaima Nuncijaus buvimas šalyje ir jo malda su mumis ir už mus“.

Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas, dalyvavęs šiose Šv. Mišiose ir pasveikinęs garbingą svečią, apie tai irgi parašė savo „Facebook“ paskyroje: „Man teko didžiulė garbė ir atsakomybė bendruomenės vardu pasveikinti bei padėkoti arkivyskupui už parodytą dėmesį Tauragei, už didžiulius nuveiktus darbus ir už tai, ir kad Lietuva praėjusiais metais turėjo galimybę susitikti su Popiežiumi Pranciškumi.

Apaštališkasis Nuncijus savo paskutines Šv.Mišias Lietuvoje aukojo būtent Tauragėje. Tai didžiulis diplomatinis Tauragės miesto įvertinimas ir didžiulė pagarba. Dėkoju Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonui, dekanui Mariui Venskui už šio išskirtinio svečio pakvietimą į Tauragę, Atvelykio iškilmių organizavimą ir mūsų bendruomenės dvasios stiprinimą!“

Klaipėdos apygardos prokuratūra priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl grupės tikinčiųjų kaltinimų evangelikų liuteronų vyskupui Mindaugui Sabučiui – jis kaltintas galimu turto iššvaistymu ir  piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi.
 

Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) inicijuoti „Metų renovacijos projekto“ rinkimai supažindino su daugiabučių, dalyvavusių Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje istorijomis ir pristato daugiausiai skaitytojų ir komisijosbalsų sulaukusius projektus.Didžiausių visuomenės simpatijų po atviro balsavimo internete sulaukė Energetikų g. 11 Šiauliuose atnaujintas gyvenamasis namas. Tuo tarpu Marijampolėje, Kosmonautų g. 2, esantis daugiabutis daugiausia balsų gavo iš ekspertų komisijos.

Miesto šventė ant nosies, o Kultūros centro direktorius išeina iš darbo. Tokia naujiena antradienį pasiekė tauragiškių ausis. Kokios tokio netikėto sprendimo priežastys? Užkulisiuose kalbama, kad tokį sprendimą lėmė galimi nemalonumai dėl jubiliejinio tarptautinio vyrų chorų festivalio  „Užtraukim, vyrai, dainą“, kuriam skirtas nemenkas lėšas esą gali tekti grąžinti. Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus ieškojo „Tauragės žinios“.

Į Europą įsiveržus šaltesnėms oro masėms daug kur gerokai atvėso. Iš Lietuvos taip pat išstumta maloni šiluma, tačiau gera žinia ta, kad kasdien sulauksime bent šiek tiek lietaus. Visgi, artimiausiomis dienomis vasarinius rūbus teks pakeisti gerokai šiltesniais.

Sprendimą pareigų atleisti Batakių pagrindinės mokyklos direktorių Rimvydą Varanavičių rajono taryba priėmė dar gruodžio pabaigoje, tačiau jį smurtu prieš mokinį apkaltintas mokyklos vadovas apskundė teismui. Po kelių mėnesių bylinėjimosi R. Varanavičius nutarė kreiptis į rajono tarybą su pasiūlymu – arba pakeisti atleidimo pagrindą ir sumokėti kompensaciją, arba grąžinti atgal į darbą.