Startuoja Nacionalinė bibliotekų savaitė
Įkelta:
2019-04-23
Nuotrauka

Šiandien startuoja Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiai. Visoje Lietuvoje bibliotekos kviečia lankytojus patirti naujų įspūdžių, susipažinti su bibliotekinikais bei dovanoja skaitytojo pažymėjimus. Kaip daugelis turbūt pastebėjo, įvairiose Tauragės vietose atsirado knygų mainų dėžutės, kuriose galima palikti perskaitytas savo knygas ir mainais pasiimti patikusią. Šią savaitę Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos filialuose – susitikimai su įdomiais autoriais, Metų knygos rinkimai, skaitymai ir kitos įdomybės.

Balandžio 23 d. 12 val. – Nacionalinės bibliotekų savaitės atidarymas: konkurso „Tauragės metų knyga 2018“ apdovanojimai. 2018 metais Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos kraštotyros leidinių fondą papildė 13 knygų, kurias išleido kūrybingi Tauragės krašto žmonės bei organizacijos. Tai –  krašto pažinimui skirti leidiniai, poezijos ir prozos knygos suaugusiems bei vaikams. Šių metu konkurse išrinksime 3 knygas nugalėtojas nominacijose – populiariausia grožinės literatūros knyga, geriausia pažintinė knyga ir gražiausia knyga. 

24 d. 17 val.  – susitikimas su politologu Liutauru Gudžinsku – „Kaip korupcija žudo: valdymo kokybė ir visuomenės sveikata“. Dr. Liutauras Gudžinskas – politologas, Lietuvos politologų asociacijos prezidentas, mokslinio žurnalo „Baltic Journal of Political Science" vyr. redaktorius, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas, 2013 m. išrinktas Lietuvos politologų asociacijos prezidentu. Jo moksliniai interesai - lyginamoji politika, valdymo kokybė, lyginamoji politika. Kviečiame dalyvauti!

23-26 d. biblioteka kviečia dalyvauti orientaciniame žaidime „Kodas – biblioteka“. 8-12 kl. mokiniai, taip pat jų mokytojai kviečiami dalyvauti žaidime, kurio metu suteiksime galimybę prisiminti savo žinias iš geografijos, muzikos, meno ir kt. sričių. Mokiniai bus supažindinami su bibliotekoje vykstančiomis veiklomis, naujovėmis, žaidimo metu bus ugdomas jų komandinis jausmas, loginis ir kritinis mąstymas.

Nuo 23 d. – „Knygų mainų dėžutės Tauragėje“ – Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka įgyvendina projektą „Skaitymo virusas“, kurio viena iš veiklų – penkių knygų mainų dėžučių įrengimas Tauragės mieste. Šiose dėžutėse gyventojai nuo šiol galės palikti nebereikalingas, perskaitytas knygas bei pasiimti bet kurias kitas joje esančias.

24 d. 15 val. knygos „Draugystė ant dramblio straublio galo“ skaitymai ir kūrybinės dirbtuvės (Vaikų literatūros skyriuje) 2017 m. M. Marcinkevičiaus ir A. Kiudulaitės knyga „Draugystė ant straublio galo“ buvo išrinkta gražiausia metų knyga vaikams. Renginyje vyks šios knygelės skaitymai, be to, vaikai turės galimybę pasigaminti iš popieriaus dramblio voką bei parašyti laišką draugui, bibliotekai ar knygos autoriui. Juk rašyti ir kurti taip smagu! O gauti laišką dar smagiau, juk net dramblys Džeraldas rašė laiškus savo draugei Pelytei Patricijai.

25 d. 16 val. Vitos Žalandauskaitės ir Vaidos Žalandauskienės autorinės parodos „Atsikartojimai“ pristatymas (Vaikų literatūros skyriuje) Tai mamos ir dukros piešinių paroda, kuriais atskleidžiama, kaip, į gyvenimą atėjus vaikui, nusispalvina kasdienybė, užsipildoma nauja energija ir nuotaika.

29 d. 13.30 val. susitikimas su rašytoja Gintare Adomaityte (Vaikų literatūros skyriuje). G. Adomaitytė – rašytoja, žurnalistė, knygų vaikams autorė, J. Tumo -Vaižganto premijos laureatė, apdovanota Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu.

Parodos, akcijos ir dovanos:

Paroda „Tauragės kraštas grožinėje literatūroje“ (Periodikos skaitykloje)

Parodoje kviečiame susipažinti su prozos bei poezijos leidiniais, kuriuose minima Tauragė, rajono miesteliai ar kaimai, apdainuojama Meilės alėja, Jūra bei kiti krašto upeliai. Paroda skiriama Nacionalinei bibliotekų savaitei ir Vietovardžių metams.

Eksponuojama Ginos Juškienės kūrybos  darbų paroda „Atspindžiai“ (Periodikos skaitykloje)

Skaitytojo pažymėjimas  – geriausia dovana! (akcija vyks balandžio 23 – 29 d. Viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose). Visi, neturintys bibliotekos skaitytojo pažymėjimo, jį nemokamai galės įsigyti bet kurioje jam artimiausioje bibliotekoje.

 

Nuotrauka
Autobusu stotis
Įkelta:
prieš 9 valandas
Šiemet Tauragėje planuojama atnaujinti ir išplėsti miesto ir priemiesčio autobusų maršrutų ir stotelių tinklą. Kiekvienam autobuso maršrutui ketinama priskirti tam tikrą spalvą. Toks maršrutų žymėjimas būtinas kuo paprastesniam informacijos pateikimui autobusų stotelių švieslentėse, kurias mieste tikimasi įrengti jau šį rudenį. Gyventojų prašoma atkreipti dėmesį, ar toks maršrutų suskirstymas juos tenkina.
Nuotrauka
Savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Sausio 19 dieną Tauragės rajono savivaldybės administracijos savivaldybės gydytojo (vyriausiojo specialisto) pareigas pradėjo eiti Rūta Stasytienė.
Nuotrauka
vėliava
Įkelta:
prieš 1 dieną
Prie tilto per Jūrą jau netrukus iškils net 30 m aukščio stiebas, ant kurio suplevėsuos Lietuvos vėliava. Tai dar vienas gražus projektas Tauragei, prie kurio jau dirba grupė savivaldybės specialistų.
Nuotrauka
Tauragės rajono savivaldybės bendruomeniniai šeimos namai
Įkelta:
prieš 1 dieną
2017 m. buvusio „Šaltinėlio“ patalpose įsikūrę Tauragės rajono savivaldybės bendruomeniniai šeimos namai tarp tauragiškių išpopuliarėjo dėl galimybės pasinaudoti nemokamomis psichologo konsultacijomis. Nuo kito mėnesio prie jau dirbančių trijų psichologių prisijungia psichologė iš Šilalės Alma Žiauberienė.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-18
Sudėtingesnės eismo sąlygos dėl snygio išlieka vakarinėje šalies dalyje. Tauragės gatvėse, nors dirba kelius valanti technika, eismo sąlygos sudėtingos.
Nuotrauka
Koliažas
Įkelta:
2021-01-18
Rugsėjį per visą šalį nuskambėjusi nelegalių šunų daugyklų istorija nesibaigia. Vyksta ikiteisminis tyrimas dėl Gaurės gatvėje aptiktos nelegalios daugyklos, iš kurios paimti šunys buvo nualinti nuolatinio kergimo. Meldiklaukio kaime (Lauksargių sen.) aptiktos nelegalios daugyklos byla jau perduota Tauragės apylinkės teismui. O gyvūnų globos organizacijų savanoriai teigia, jog kova prieš šunų nepriežiūrą ir nelegalias šunų daugyklas dar nebaigta, priešingai, ji tik prasideda – šalyje fiksuojamos brangių veislių šunų vagystės.
Nuotrauka
Milgaudziai
Įkelta:
2021-01-18
Savaitės pradžioje šaltis palaipsniui švelnės, nors naktimis temperatūra dar daug kur kris iki –20 laipsnių, visgi, taip šalta, kaip savaitgalį jau nebus. Antroje savaitės pusėje sulauksime ryškesnių pokyčių – plūstels šiluma. 
Nuotrauka
saligatviai
Įkelta:
2021-01-18
Praėjusios savaitės pabaigoje gausiai pasnigus, o vėliau šalį ėmus kaustyti šalčiams kai kurių gatvių šaligatviai buvo užversti sniegu ar sušalusio sniego sankaupomis. Redakcija penktadienį sulaukė Jovarų gyventojo skambučio. Vyras teigė, jog dalies Jovarų šaligatviai nenuvalyti, klausė, ar seniūnija rengiasi juos valyti, o gal tai gyventojų darbas.
Nuotrauka
savivaldybe
Įkelta:
2021-01-18
Nuosavo būsto problema aktuali išlieka visoje Lietuvoje: ne visos jaunos šeimos dėl mažų pajamų gali tikėtis banko paskolos įsigyti būstą, kitiems nepavyksta sutaupyti lėšų būstui įsigyti, tad tenka jį nuomotis. Tačiau ką daryti, jeigu vos suduri galą su galu, o sumokėjus nuomą vargiai lieka pragyvenimui? Tam šalies savivaldybės perka ir už daug mažesnę nei rinkos kaina nuomoja nepasiturintiems gyventojams socialinius būstus. Tačiau juos gauti pretenduojančiųjų eilės skaičiuojamos šimtais.
Nuotrauka
snygis
Įkelta:
2021-01-16
Lietuvos automobilių kelių direkcija praneša, jog sudėtingiausios eismo sąlygos išlieka vakarų ir šiaurės vakarų Lietuvoje, čia dėl buvusio ar besitęsiančio snygio valstybinės reikšmės kelių dangos yra padengtos puraus arba prispausto sniego sluoksniu, daugelyje vietų provėžotos, slidžios.
Nuotrauka
rogutes
Įkelta:
2021-01-15
Savaitgalį pasnigus tauragiškiai suskubo į parduotuves pirkti rogučių. Deja, ne visur jų įsigyti pavyks. O ten, kur jų yra, šios paklausios prekės kaina  siekia ir 50 eurų.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2021-01-14
Kad šiais laikais galima apsipirkti neišeinant iš namų – ne naujiena. Internetinė prekyba ypač pagyvėjo užklupus pandemijai – saugodami sveikatą, žmonės vis dažniau apsiperka  internetu. Vis dėlto iki šiol tai daugiausia buvo prekybos milžinų kovos laukas. Tačiau imtis ryžtingų sprendimų gyvenimas verčia ir smulkiuosius prekybininkus: drąsiausieji irgi jau kelia koją į internetą: internetinę parduotuvę atidarė du mažas maisto krautuvėles turinti verslininkė, o prekiaujantieji drabužiais, pristatydami savo prekes, rengia gyvas vaizdo transliacijas.
Nuotrauka
upė Jūra.
Įkelta:
2021-01-14
Nuo ketvirtadienio į Lietuvą plūs arktinis šaltis. Nors dieną temperatūros dar nebus itin žemos, tačiau vakarėjant termometrų stulpeliai sparčiai kris žemyn. Penktadienio dieną šalčio jau bus dvigubai daugiau, o naktį temperatūra priartės prie –20 laipsnių. Savaitgalį stingdantis šaltis tik stiprės, naktimis bus apie –25 laipsnius, vietomis ir daugiau.  
Nuotrauka
kelias
Įkelta:
2021-01-14
Neseniai Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) pasidalijo informacija apie šalyje planuojamus įrengti greičio matavimo įrenginius. Tauragės prieigose, ruože nuo Papušynės kaimo iki Mažonų, planuojama įrengti vidutinio greičio kontrolės ruožą.
Nuotrauka
poliklinika
Įkelta:
2021-01-14
Šiandien Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centrą pasiekė 72 vakcinos nuo COVID-19, artėjantį pirmadienį – dar 180. Kaip „Tauragės žinioms“ teigė Donatas Petrošius, Tauragės PSPC direktorius, pirmiausia bus skiepijami slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninių darbuotojai.
Nuotrauka
namas
Įkelta:
2021-01-13
Praėjusios Kalėdos dešimčiai Adakavo socialinių paslaugų namų gyventojų atnešė patį tikriausią stebuklą – jie įsikūrė naujutėlaičiuose, specialiai jiems pastatytuose grupinio gyvenimo namuose. Po daugybės įstaigoje praleistų metų pagaliau jie džiaugiasi ramybe ir mokosi savarankiškumo. Namas Norkaičiuose pastatytas įgyvendinant globos namų institucinę pertvarką. Tai jau antras toks namas Tauragėje, o netrukus bus pradėti statyti dar du tokie namai Skaudvilėje, vėliau dar du – Tauragėje.
Nuotrauka
rukymas
Įkelta:
2021-01-13
Nuo šių metų įsigaliojo pernai seimo įteisintas draudimas rūkyti balkonuose, kai tam prieštarauja bent vienas daugiabučio gyventojas.
Nuotrauka
ugniagesių cisterna
Įkelta:
2021-01-13
Vakar, apie 19.50 val., Pajūralio kaime (Šilalės r.) kilus gaisrui sudegė tuo metu savo lovoje buvusi 80 m. senjora.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-12
Antradienį šalį pasiekusi pūga ir snygis sukėlė sumaištį Šiaurės ir Vakarų Lietuvoje. Pranešama apie eismo įvykius, ekstremalias sąlygas. Kelininkai barsto kelius, bet sako, kad esant tokioms oro sąlygoms jų darbas didelės naudos neduoda.
Nuotrauka
Vytauto Butkaus nuotraukos
Vytauto Butkaus nuotraukos
Įkelta:
2021-01-12
Sausio 13-osios istorija – tai įvykiai, kuriuos patyrė dabar gyvenanti, kurianti šalies karta. Sausio įvykiai, taip staiga ir netikėtai sukrėtę visuomenę, įrėžė gilų randą Lietuvos žmonių širdyse. Tiems, kuriems likimas lėmė juos išgyventi, to nepamirš niekada. Žmonės, ištisomis paromis nemiegoję, sušalę, kantriai saugojo neseniai iškovotą Laisvę. Tai buvo ypatingo susikaupimo ir vienybės laikotarpis. Tauragiškis Seimo narys Romualdas Vaitkus, tuomet Žemės ūkio akademijos studentas, kartu su bendramoksliais, tarp kurių buvo ir jo žmona Edita, tomis rūsčiomis sausio dienomis saugojęs Juragių retransliacijos stotį, sako, kad tų dienų prisiminimai ir dabar kelia jaudulį.