Apie Europos Sąjungos aktualijas – regionų žiniasklaidai
Įkelta:
2019-04-19
Nuotrauka

Balandžio 12–13 dienomis Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir Europos Parlamento biuras į seminarą  „Lietuva Europos Sąjungoje: pasiekimai ir perspektyvos“ sukvietė regionų žiniasklaidą. Lietuvos žiniasklaidos ir komunikacijos elito moderuojamose diskusijose dalyvavo ir „Tauragės žinių“ redaktorė Eglė Červinskaitė.

Renginio organizatoriai neslėpė, jog seminaras regioninei žiniasklaidai surengtas dėl to, kad ji yra arčiausiai Lietuvos miestuose ir miesteliuose gyvenančių žmonių. Diskusijose ne kartą skambėjo naratyvas, jog regioninės žiniasklaidos svarba žmonėms ne sumažėjo, o atvirkščiai, dar labiau auga. Skaitytojai labiau pasitiki rajoniniais laikraščiais, nei nacionalinėmis medijomis, nes jų skelbiamą informaciją gali patikrinti savo patirtimi.

Seminaras surengtas siekiant įkvėpti periferijos žurnalistus kelti diskusijas apie Europos Sąjungos svarbą kiekvieno lietuvio gyvenime. Juk artėja svarbus įvykis – gegužės 26 dieną vyksiantys Europos Parlamento rinkimai, todėl svarbu apmąstyti, ką kiekvienam iš mūsų reiškia Lietuvos narystė Europos Sąjungoje ir aktyviai dalyvauti rinkimuose, kad išsirinktume geriausius Lietuvos atstovus Europos Parlamente.

– Man Europos Sąjunga pirmiausia reiškia laisvę, –  teigė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, pastaruoju metu pamėgęs lankytis Tauragėje. Praėjusią savaitę Atviroje Jaunimo Erdvėje viešėjęs A. Pranckevičius seminaro metu, kalbėdamas apie regionų perspektyvas, ne kartą geru žodžiu minėjo Tauragę, kaip gerosios patirties pavyzdį.

– Be galo svarbu ateiti balsuoti, ir ne tik balsuoti, bet domėtis, kuo užsiima Europos Parlamentas. Lietuvai svarbu turėti stiprią nuomonę apie Europos ateitį ir aktyviai, kūrybingai tos ateities kūrime dalyvauti, – kalbėjo A. Pranckevičius.

Anot Daivos Jakaitės, Europos Parlamento biuro Lietuvoje vadovės, Europos Parlamentas po Lisabonos sutarties yra tapęs labai svarbia institucija, vienas svarbiausių sprendimų priėmėjų kartu su valstybėmis ir vyriausybėmis – ir dėl biudžeto, ir dėl visų tarptautinių sutarčių. Klaidingai manoma, jog 11 Lietuvos atstovų Europos Parlamente negali nieko nulemti.

– Per penkerius metus EP buvo priimta apie 400 sprendimų, kurių rezultatą nulėmė 3–4 balsai. O mes turime 11. Todėl mums labai svarbu, ką mes išrinksim. Kitas dalykas, kokiais klausimais užsiims mūsų išrinkti Europos Parlamento nariai. Mes jau dabar turime žiūrėti, kokie yra jų pajėgumai, nes vienuolika, tai turi būti pačių geriausių. Kad jie išmanytų įvairiausius dalykus – nuo užsienio politikos iki vidaus rinkos, nuo migracijos, iki aplinkosaugos. Vėlgi, norėčiau pasiremti nesenais pavyzdžiais, labai verkia – plastiko direktyva. O tai kur buvo verslas ir interesų grupės, kai ta direktyva buvo pasiūlyta? Noriu pasakyti, kad Lietuvos interesų grupės per mažai domisi, kas vyksta Europos Sąjungos mastu, per mažai siekia daryti įtakos tiek Europos Parlamento nariams, tiek Lietuvos institucijų vadovams, vykstantiems į posėdžius, – kalbėjo D. Jakaitė.

Diskusijoje „Europa kryžkelėje: ar neiškrisime iš vežimo?“ buvo kalbama ir apie turbūt karščiausią europinę aktualiją šiuo metu – Brexit procesą. Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius sakė, kad situacija tapo tragikomiška.

– Aš manau, kad Viljamas Šekspyras šiuo metu vartosi kape ir galvoja, kokia jo drama visgi įsigyvendins šio skausmingo proceso pabaigoje. Ar tai bus „Hamletas“ – pasirinkimas būti ar nebūti ir labai tragiška pabaiga, ar tai bus „Audra“, kuri viską nuneš ir pasiliks tik tie, kurie stipriausi, ar tai bus „Daug triukšmo dėl nieko“ – patriukšmausim 3 metus ir nieko neįvyks. Tai turbūt viskas dar yra įmanoma, – sarkastiškai kalbėjo A. Pranckevičius, teigdamas, kad Jungtinė Karalystė dar turi galimybę bet kurią minutę, net ir šiandien atšaukti Brexit procesą. – Ir nors diskusijos yra labai aštrios, aš džiaugiuosi, kad jos vyksta Europoje, nes Europa yra ne biurokratinis, o gyvas projektas, kuris kas dieną mus veikia. Ir per plastiko direktyvą, ir per duomenų apsaugos reglamentą, per mobilumo paketą ir per daugelį kitų  labai konkrečių aspektų. Tai tuos, kurie jums sako, kad Europos Parlamentas nieko neveikia, ar kad nėra svarbus institutas, pasiųskite juos kuo toliau, nes tai nėra tiesa.

Jungtinės Karalystės išstojimui iš ES yra numatytos 2 galutinės datos – arba spalio 30 diena, arba birželio 1–oji, jeigu Didžioji Britanija nesugebėtų surengti Europos Parlamento rinkimų. Pirmuoju atveju tikimasi, jog iki to laiko, per 6 mėnesius Didžiosios Britanijos parlamentas sugebės susitarti dėl dvejus metus rengto „Skyrybų“ dokumento, kuris, anot A. Pranckevičiaus, yra svarbus tiek piliečiams, tiek dėl finansinių įsipareigojimų.

Rytų Europos studijų centro direktorius Linas Kojala, neseniai viešėjęs Tauragėje ir pristatęs savo knygą „Europa?“ teigė esąs maloniai nustebintas keliaudamas po regionus. Pasak jo, knygos pristatymuose diskusijos apie Europos Sąjungą virte verda.  Žmonės aktyviai domisi Europos Sąjungos istorija ir perspektyvomis, taip pat – šiandien ES kamuojančiomis migracijos, Jungtinės Karalystės išstojimo, saugumo, finansinio netikrumo problemomis.

– Mums tai yra įdomu, ir vis labiau įdomu. Dingsta tas supratimas, kad yra Europos Sąjunga ir čia yra greta to Lietuva. Mes vis labiau matome save kaip integralią to dalį. O jeigu esi viduje, nori ir kuo geriau suprasti vidinio žaidimo taisykles ir galbūt sužinoti, ką tie 11 Europos Parlamento narių iš tikrųjų galėtų nuveikti, kad padarytų kiekvieno iš mūsų gyvenimą geresnį. Manau, kad yra daug pozityvių ženklų, – kalbėjo L. Kojala.

Kitose seminaro diskusijose apie žiniasklaidos vartojimą informacinio triukšmo pasaulyje kalbėjo BNS vyriausiasis redaktorius Vaidotas Beniušis ir komunikacijos specialistas Arijus Katauskas, apie Lietuvos regionų išgyvenimo strategiją – Tautvydas Marčiulaitis, Vilniaus universiteto partnerystės docentas, viešųjų ryšių specialistas Aidas Puklevičius pristatė knygą „Žmonės, kurie saugo Europą“.

 

 

Nuotrauka
Autobusu stotis
Įkelta:
prieš 8 valandas
Šiemet Tauragėje planuojama atnaujinti ir išplėsti miesto ir priemiesčio autobusų maršrutų ir stotelių tinklą. Kiekvienam autobuso maršrutui ketinama priskirti tam tikrą spalvą. Toks maršrutų žymėjimas būtinas kuo paprastesniam informacijos pateikimui autobusų stotelių švieslentėse, kurias mieste tikimasi įrengti jau šį rudenį. Gyventojų prašoma atkreipti dėmesį, ar toks maršrutų suskirstymas juos tenkina.
Nuotrauka
Savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Sausio 19 dieną Tauragės rajono savivaldybės administracijos savivaldybės gydytojo (vyriausiojo specialisto) pareigas pradėjo eiti Rūta Stasytienė.
Nuotrauka
vėliava
Įkelta:
prieš 1 dieną
Prie tilto per Jūrą jau netrukus iškils net 30 m aukščio stiebas, ant kurio suplevėsuos Lietuvos vėliava. Tai dar vienas gražus projektas Tauragei, prie kurio jau dirba grupė savivaldybės specialistų.
Nuotrauka
Tauragės rajono savivaldybės bendruomeniniai šeimos namai
Įkelta:
prieš 1 dieną
2017 m. buvusio „Šaltinėlio“ patalpose įsikūrę Tauragės rajono savivaldybės bendruomeniniai šeimos namai tarp tauragiškių išpopuliarėjo dėl galimybės pasinaudoti nemokamomis psichologo konsultacijomis. Nuo kito mėnesio prie jau dirbančių trijų psichologių prisijungia psichologė iš Šilalės Alma Žiauberienė.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-18
Sudėtingesnės eismo sąlygos dėl snygio išlieka vakarinėje šalies dalyje. Tauragės gatvėse, nors dirba kelius valanti technika, eismo sąlygos sudėtingos.
Nuotrauka
Koliažas
Įkelta:
2021-01-18
Rugsėjį per visą šalį nuskambėjusi nelegalių šunų daugyklų istorija nesibaigia. Vyksta ikiteisminis tyrimas dėl Gaurės gatvėje aptiktos nelegalios daugyklos, iš kurios paimti šunys buvo nualinti nuolatinio kergimo. Meldiklaukio kaime (Lauksargių sen.) aptiktos nelegalios daugyklos byla jau perduota Tauragės apylinkės teismui. O gyvūnų globos organizacijų savanoriai teigia, jog kova prieš šunų nepriežiūrą ir nelegalias šunų daugyklas dar nebaigta, priešingai, ji tik prasideda – šalyje fiksuojamos brangių veislių šunų vagystės.
Nuotrauka
Milgaudziai
Įkelta:
2021-01-18
Savaitės pradžioje šaltis palaipsniui švelnės, nors naktimis temperatūra dar daug kur kris iki –20 laipsnių, visgi, taip šalta, kaip savaitgalį jau nebus. Antroje savaitės pusėje sulauksime ryškesnių pokyčių – plūstels šiluma. 
Nuotrauka
saligatviai
Įkelta:
2021-01-18
Praėjusios savaitės pabaigoje gausiai pasnigus, o vėliau šalį ėmus kaustyti šalčiams kai kurių gatvių šaligatviai buvo užversti sniegu ar sušalusio sniego sankaupomis. Redakcija penktadienį sulaukė Jovarų gyventojo skambučio. Vyras teigė, jog dalies Jovarų šaligatviai nenuvalyti, klausė, ar seniūnija rengiasi juos valyti, o gal tai gyventojų darbas.
Nuotrauka
savivaldybe
Įkelta:
2021-01-18
Nuosavo būsto problema aktuali išlieka visoje Lietuvoje: ne visos jaunos šeimos dėl mažų pajamų gali tikėtis banko paskolos įsigyti būstą, kitiems nepavyksta sutaupyti lėšų būstui įsigyti, tad tenka jį nuomotis. Tačiau ką daryti, jeigu vos suduri galą su galu, o sumokėjus nuomą vargiai lieka pragyvenimui? Tam šalies savivaldybės perka ir už daug mažesnę nei rinkos kaina nuomoja nepasiturintiems gyventojams socialinius būstus. Tačiau juos gauti pretenduojančiųjų eilės skaičiuojamos šimtais.
Nuotrauka
snygis
Įkelta:
2021-01-16
Lietuvos automobilių kelių direkcija praneša, jog sudėtingiausios eismo sąlygos išlieka vakarų ir šiaurės vakarų Lietuvoje, čia dėl buvusio ar besitęsiančio snygio valstybinės reikšmės kelių dangos yra padengtos puraus arba prispausto sniego sluoksniu, daugelyje vietų provėžotos, slidžios.
Nuotrauka
rogutes
Įkelta:
2021-01-15
Savaitgalį pasnigus tauragiškiai suskubo į parduotuves pirkti rogučių. Deja, ne visur jų įsigyti pavyks. O ten, kur jų yra, šios paklausios prekės kaina  siekia ir 50 eurų.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2021-01-14
Kad šiais laikais galima apsipirkti neišeinant iš namų – ne naujiena. Internetinė prekyba ypač pagyvėjo užklupus pandemijai – saugodami sveikatą, žmonės vis dažniau apsiperka  internetu. Vis dėlto iki šiol tai daugiausia buvo prekybos milžinų kovos laukas. Tačiau imtis ryžtingų sprendimų gyvenimas verčia ir smulkiuosius prekybininkus: drąsiausieji irgi jau kelia koją į internetą: internetinę parduotuvę atidarė du mažas maisto krautuvėles turinti verslininkė, o prekiaujantieji drabužiais, pristatydami savo prekes, rengia gyvas vaizdo transliacijas.
Nuotrauka
upė Jūra.
Įkelta:
2021-01-14
Nuo ketvirtadienio į Lietuvą plūs arktinis šaltis. Nors dieną temperatūros dar nebus itin žemos, tačiau vakarėjant termometrų stulpeliai sparčiai kris žemyn. Penktadienio dieną šalčio jau bus dvigubai daugiau, o naktį temperatūra priartės prie –20 laipsnių. Savaitgalį stingdantis šaltis tik stiprės, naktimis bus apie –25 laipsnius, vietomis ir daugiau.  
Nuotrauka
kelias
Įkelta:
2021-01-14
Neseniai Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) pasidalijo informacija apie šalyje planuojamus įrengti greičio matavimo įrenginius. Tauragės prieigose, ruože nuo Papušynės kaimo iki Mažonų, planuojama įrengti vidutinio greičio kontrolės ruožą.
Nuotrauka
poliklinika
Įkelta:
2021-01-14
Šiandien Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centrą pasiekė 72 vakcinos nuo COVID-19, artėjantį pirmadienį – dar 180. Kaip „Tauragės žinioms“ teigė Donatas Petrošius, Tauragės PSPC direktorius, pirmiausia bus skiepijami slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninių darbuotojai.
Nuotrauka
namas
Įkelta:
2021-01-13
Praėjusios Kalėdos dešimčiai Adakavo socialinių paslaugų namų gyventojų atnešė patį tikriausią stebuklą – jie įsikūrė naujutėlaičiuose, specialiai jiems pastatytuose grupinio gyvenimo namuose. Po daugybės įstaigoje praleistų metų pagaliau jie džiaugiasi ramybe ir mokosi savarankiškumo. Namas Norkaičiuose pastatytas įgyvendinant globos namų institucinę pertvarką. Tai jau antras toks namas Tauragėje, o netrukus bus pradėti statyti dar du tokie namai Skaudvilėje, vėliau dar du – Tauragėje.
Nuotrauka
rukymas
Įkelta:
2021-01-13
Nuo šių metų įsigaliojo pernai seimo įteisintas draudimas rūkyti balkonuose, kai tam prieštarauja bent vienas daugiabučio gyventojas.
Nuotrauka
ugniagesių cisterna
Įkelta:
2021-01-13
Vakar, apie 19.50 val., Pajūralio kaime (Šilalės r.) kilus gaisrui sudegė tuo metu savo lovoje buvusi 80 m. senjora.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-12
Antradienį šalį pasiekusi pūga ir snygis sukėlė sumaištį Šiaurės ir Vakarų Lietuvoje. Pranešama apie eismo įvykius, ekstremalias sąlygas. Kelininkai barsto kelius, bet sako, kad esant tokioms oro sąlygoms jų darbas didelės naudos neduoda.
Nuotrauka
Vytauto Butkaus nuotraukos
Vytauto Butkaus nuotraukos
Įkelta:
2021-01-12
Sausio 13-osios istorija – tai įvykiai, kuriuos patyrė dabar gyvenanti, kurianti šalies karta. Sausio įvykiai, taip staiga ir netikėtai sukrėtę visuomenę, įrėžė gilų randą Lietuvos žmonių širdyse. Tiems, kuriems likimas lėmė juos išgyventi, to nepamirš niekada. Žmonės, ištisomis paromis nemiegoję, sušalę, kantriai saugojo neseniai iškovotą Laisvę. Tai buvo ypatingo susikaupimo ir vienybės laikotarpis. Tauragiškis Seimo narys Romualdas Vaitkus, tuomet Žemės ūkio akademijos studentas, kartu su bendramoksliais, tarp kurių buvo ir jo žmona Edita, tomis rūsčiomis sausio dienomis saugojęs Juragių retransliacijos stotį, sako, kad tų dienų prisiminimai ir dabar kelia jaudulį.