2020 Sausio 23 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Vasario 22-osios anonsas: „Dunokų“ aikšteles pirko su KGB viršininku

  • Įkelta: 2019-02-21
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Trečiadienį Tarybos posėdyje Pranas Petrošius nusprendė kartą ir visiems laikams atsakyti į jam nuolat viešai užduodamą klausimą: kaip ir už kiek kadaise privatizavo „Dunokų“ automobilių stovėjimo aikšteles. Anksčiau visų tauragiškių reikmėms naudotos aikštelės šiuo metu privačios ir skirtos tik prekybos centrų „Norfa“ pirkėjams. Naktimis statyti automobilių jose negalima. P. Petrošiui pareiškus, kad aikšteles pirko UAB „Bernotiškės“, kurioje jis buvo tik vienas iš akcininkų, paaiškėjo įdomių dalykų. Įmonę netrukus po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo jis įkūrė kartu su buvusiu Tauragės KGB poskyrio viršininku Aleksandru Kičaikinu. Nuo 2005 m. akcininkų sąraše figūruoja dabartinio kandidato į merus Dariaus Petrošiaus pavardė.

Baseino kontūrai išlieti. Pasižvalgykite. Praėjusio trečiadienio popietę Tauragės rajono savivaldybės administracija Tarybos narius ir žurnalistus pakvietė apsilankyti baseino statybvietėje. Darbų vykdytojai patikino, jog kapitaliniai statybos darbai praktiškai baigti – sienos, lubos, grindys ir baseino techninės konstrukcijos beveik paruoštos vidaus apdailai, o baseino zonų kontūrai matyti jau dabar. Kaip atrodo baseinas, pamatykite naujausiame numeryje.

Skandinavų bendrovių atstovai: Tauragė atvira investicijoms. Praėjusį penktadienį  Tauragėje pirmą kartą lankėsi Švedijos, Danijos, Norvegijos ir Suomijos pramonės ir prekybos rūmų vadovai ir 21-os verslo įmonių atstovai iš įvairių Šiaurės šalių. Pilies menėse surengtame susitikime svečiai susipažino su Tauragės regiono investicine aplinka, su rajono vadovais ir verslininkais aptarė bendradarbiavimo galimybes.

Ingrida Šimonytė Tauragėje: apie Seimo narių mažinimą ir milijardą milijonui. Pirmadienio vakarą Tauragės bendruomenių namuose vyko susitikimas su kandidate į prezidentus Ingrida Šimonyte. Pilnutėlė salė tauragiškių klausėsi politikės įžvalgų apie prezidento ir savivaldos rinkimus, Seimo narių skaičiaus mažinimo vajų, kitas nūdienos aktualijas. I. Šimonytė atsakė į susirinkusiems rūpimus klausimus: ar reikia visuotinio šaukimo į kariuomenę, kokios užsienio politikos tendencijos pasaulyje, ar bus Lietuvoje krizė.  

Pernai Tauragės keliuose nežuvo nė vienas žmogus. Antradienį Tauragės vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai visuomenei pristatė savo praėjusiais metais darbus bei kriminogeninę situaciją rajone. Statistika nenuliūdino – nusikaltimų rajone mažėja, pernai išvengta žūčių ir eismo įvykiuose.

Kultūros projektams – 44 tūkst. eurų. Lietuvos kultūros taryba (LKT) priėmė galutinius sprendimus dėl Tolygios kultūrinės raidos programos finansavimo. Trims šimtams visoje Lietuvoje vyksiančių iniciatyvų šiame etape paskirstyta daugiau nei 1,8 mln. eurų. Tauragės apskrityje 18 projektų skirta 89 750 Eur, iš jų 9 Tauragės projektams – 44 400 Eur.

Šauliams – skveras, kultūrininkams – alėja. Tauragės rajono savivaldybės taryba pritarė projektui, kuriame numatyti pavadinimai erdvėms, esančioms prie Kultūros rūmų. Nuo Dariaus ir Girėno gatvės besidriekiantį taką nuspręsta pavadinti Meno kolektyvų alėja, o greta Vlado Putvinskio paminklo esančią zoną – Šaulių skveru.

Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondo projekte „Ir kas gi mus nugalės...“ straipsnis „Garsiai partizanei One Švedienei – kariuomenės vado medalis“. Seimui paskelbus 2019-uosius Lietuvos Nepriklausomybės kovų atminimo metais, per Lietuvą vilnija renginių, skirtų istorinės atminties puoselėjimui banga. Minint Lietuvos nepriklausomybės atminimo metines Švč. Trejybės bažnyčios skvere atidengta atminimo lenta žuvusiems Kęstučio apygardos partizanų vadams atminti, taip pat kartu pagerbtas bei įprasmintas prieš 70 metų vykęs visos Lietuvos partizanų vadų suvažiavimas. Už Lietuvos laisvę 1946–1953 m. žuvo 1157 Kęstučio apygardos partizanai. Aštuonios jų pavardės (Juozo Kasperavičiaus, Jono Žemaičio, Henriko Danilevičiaus, Alekso Miliulio, Antano Bakšio, Povilo Morkūno, Jono Vilčinsko) įamžintos akmens lentoje Tauragėje. Šaulių sąjungos Juozo Kasperavičiaus 2-osios kuopos vado Sigito Ozgirdo teigimu, šiandien rajone veikiausiai turime vienintelę gyvą bei partizanų laikus menančią kovotoją Oną Lešinskytę-Švedienę. 96-us metus skaičiuojanti moteris neseniai sulaukė Lietuvos kariuomenės vado Jono Vytauto Žuko išskirtinio apdovanojimo.

„Tauragės metų žmogus 2018“: apdovanojimai vyko bažnyčioje. Vasario 16-osios vakarą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtus renginius vainikavo netradicinėje erdvėje – Švč. Trejybės bažnyčioje – vykę kasmetiniai bendruomenės apdovanojimai „Tauragės metų žmogus 2018“. Ryškiomis spalvomis prožektorių apšviestoje bažnyčioje buvo padėkota pagarbos nusipelniusiems tauragiškiams, apdovanotos dvi socialiai atsakingos įmonės. Renginį įvairiaspalviu repertuaru užbaigė Šiaulių berniukų choras „Dagilėlis“, savo profesionalumu privertęs žiūrovus pakilti iš savo vietų.

„Versmės“ gimnazistai pristato šimtadieniui skirtą vaizdo klipą. Tradicinį šimtadienį moksleiviai stengiasi atšvęsti vis išradingiau. „Versmės“ gimnazistai, trečiokai, ruošdamiesi išlydėti abiturientus, ne tik rengia jiems šventę, primenančią, kad mokyklos suolą „trinti“ beliko 100 dienų, bet ir kuria muzikinius vaizdo klipus. Nuo pernai tokiu klipu nustebinusių bendramokslių nusprendė neatsilikti ir šių metų trečiokai – nuotaikingą vaizdo klipą, pavadintą „Versmės šimtadienio repas“ susuko jiems patiems.

Gero skaitymo!

Iki savivaldybių tarybų rinkimų lieka 10 dienų. Gyventojams jau pilnu pajėgumu nešiojamos rinkimų kortelės, informaciją, kur, kaip ir kada balsuoti, paskelbė Vyriausioji rinkimų komisija.

Šiandien rajono taryba susirinko į paskutinį posėdį prieš kovo 3-ąją vyksiančius savivaldybių merų ir tarybų rinkimus. Tiesa, šios sudėties taryba dar bent kartą posėdžiaus, kol priesaiką duos naujai išrinkti rajono atstovai. 2015-osios kadencija prisiekė balandžio pabaigoje.

 

Kandidatai į Tarybos narius Pranas Petrošius, Palmyra Gylienė bei kandidatas į merus Darius Petrošius įtarti rinkėjų papirkinėjimu, mat prieš Kalėdas dalino dovanas ir sveikinimus su politine reklama Lauksargių globos namų gyventojams. Nemalonę užsitraukė ir šios partijos deleguotas apylinkės rinkimų komisijos narys Aloyzas Turauskis. Vyras pripažintas sulaužęs rašytinį komisijos nario pasižadėjimą nevykdyti rinkimų agitacijos, mat politine reklama dalijosi socialiniame tinkle „Facebook“.

Tradicinį šimtadienį moksleiviai stengiasi atšvęsti vis išradingiau. „Versmės“ gimnazistai, trečiokai, ruošdamiesi išlydėti abiturientus, ne tik rengia jiems šventę, primenančią, kad mokyklos suolą „trinti“ beliko 100 dienų, bet ir kuria muzikinius vaizdo klipus. Nuo pernai tokiu klipu nustebinusių bendramokslių nusprendė neatsilikti ir šių metų trečiokai – nuotaikingą vaizdo klipą, pavadintą „Versmės šimtadienio repas“ susuko jiems patiems.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbia, jog Tauragės rajone yra tik dvi šeimynos. Redakciją pasiekė informacija, kad iš 30 metų veikusios Jono ir Seliutės Puodžiuvių šeimynos, kuriai ministras Donatas Jankauskas yra įteikęs „Gerumo žvaigždę“ ir padėkos raštą, antradienį paimti keturi globotiniai. Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba informavo, jog vaikai iš šeimynos paimti remiantis teismo sprendimu baudžiamojoje byloje dėl smurto bei apgyvendinti saugioje aplinkoje. Vaikų globoti šeimyna nebegalės. Patys Puodžiuviai su žurnalistais kalbėti nesutiko.