2020 Gegužės 26 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Vadovauti darželiui siekia trys pretendentai

  • Įkelta: 2019-02-06

Tauragėje stinga ugdymo įstaigų vadovų. Šiuo metu jų neturi „Ąžuoliuko“, „Žvaigždutės“ darželiai, „Versmės“ gimnazija. Šiandien turėtų įvykti du konkursai – „Ąžuoliuko“ ir „Versmės“ direktorių pareigoms eiti, o „Žvaigždutės“, ko gero, laukia kitoks likimas – šį darželį svarstoma prijungti prie netoliese esančio kito darželio – „Kodėlčiaus“.

Konkurse – trys kandidatai

Šiandien paaiškės, kas vadovaus „Ąžuoliuko“ lopšeliui-darželiui. Pareigas palikus darželio direktorei L. Gudavičienei – ji įkūrė privatų darželį „Debesų vaikai“, nuo rugsėjo pradžios „Ąžuoliuko“ vadovo pareigas laikinai eina direktoriaus pavaduotoja Benjamina Karmazinienė. „Tauragės žinias“ pasiekė informacija, kad pretendentų į šias pareigas yra trys: Pagramančio pagrindinės mokyklos direktorius Zigmas Mozuraitis, Suaugusiųjų mokymo centro direktorė Ona Sturonienė ir buvusi Žalgirių mokyklos direktorė Viktorija Paulauskienė. Pastaroji gimnazijai vadovavo 2006–2015 m., kol buvo atleista rajono tarybos sprendimu. Tada konstatuota, kad ji supainiojo viešuosius ir privačius interesus, priimdama į darbą savo seserį. Atleidimo V. Paulauskienė neskundė, o 2016 m. jai laimėjus konkursą į Tarailių direktoriaus progimnazijos pareigas paaiškėjo, kad jų eiti ji negali – pagal Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą interesus supainiojusiam valstybės tarnautojui eiti valdiškas vadovaujančias pareigas draudžiama trejus metus. V. Paulauskienė kreipėsi į teismą, prašydama pripažinti, kad į konkurso būdu laimėtas Tarailių progimnazijos direktoriaus pareigas buvo nepriimta neteisėtai. Tačiau teismas jos skundą atmetė.

Susisiekti nei su O. Sturoniene, nei su V. Paulauskiene „Tauragės žinioms“ nepavyko.

Ketina laužyti stereotipus

Vasario 23-ąją sukaks dveji metai, kai 56-erių Z. Mozuraitis vadovauja Pagramančio pagrindinei mokyklai. „Tauragės žinioms“ jis patvirtino dalyvausiąs konkurse į „Ąžuoliuko“ vadovo pareigas. Paklaustas, ar taip nusprendė dėl to, kad Pagramančio mokyklos galbūt nebeliks, jis sakė:

– Mokykla neina link uždarymo, ji tikriausiai išliks, tačiau valdymo išlaidų nėra: jei anksčiau gaudavau 1000 eurų atlyginimo, tai dabar 200 gausiu. Ir tai kartu su pavaduotoju. Žinot, dabar mokyklų niekas neuždarinėja – tiesiog valdymui nebeduoda pinigų. Turbūt su tokia mintim, kad kai mokykla liks be vado, mokiniai patys išsilakstys... Todėl ir einu į konkursą – reikia gyventi iš kažko. Mielai likčiau, jei savivaldybė kitą dalį lėšų skirtų.

Jis pasakojo, jog Pagramantyje tėvai renka parašus, kad mokykla liktų. Pasak Z. Mozuraičio, vaikus į jų mokyklą veža net iš miesto mokyklų, nes čia geras mikroklimatas.

– Gal ir nežengiam į ugdymo kokybės aukštumas, bet kas siekia žinių – pasiekia. Štai praėjusią savaitę viena mūsų dešimtokė biologijos olimpiadoj trečiąją vietą užėmė. Tiesa, tų besistengiančių mokytis nėra labai daug, užtat labai daug dėmesio pas mus skiriama emocinio intelekto ugdymui. Ruošiam vaiką gyvenimui... – pasakojo Z. Mozuraitis.

Pasak jo, konkurse vasario 6-ąją laimės geriausias.

– Bandysim, – sakė jis. – Tiesa, gal moteris darželiui labiau tinka? Toks stereotipas yra. Tačiau apie vadovavimą darželiui išmanau: Mažonų darželį atidarėm nuo nulio, pats ieškojau metodinių priemonių, vaikų, auklėtojų, rašiau ugdymo planus, tvarkiau higienos pasą. Labai išsamiai su viskuo esu susipažinęs. Šiemet darželyje jau yra dvi grupės po 15 vaikų. Būtų galima ir trečią įsteigti.

Pretendentai prisistatė kolektyvui

Laikinai „Ąžuoliuko“ vadovės pareigas einanti Benjamina Karmazinienė „Tauragės žinioms“ atskleidė, kad darželio bendruomenei jau nėra paslaptis, kas pretenduoja jam vadovauti. Mat visi trys kandidatai apsilankė ugdymo įstaigoje, prisistatė kolektyvui, sulaukė daug, neretai ir nepatogių, klausimų, išdėstė savo viziją, kaip jie įsivaizduoja darželio veiklą.

– Bendruomenė nuomonę susidarė, tikriausiai turi ir favoritą, o kas laimės konkursą, pamatysim, – sakė ji.

Svarsto apjungti valdymą

Šiandien vyks ir dar vienas konkursas – į „Versmės“ gimnazijos direktoriaus pareigas. Kiek dalyvių jame, savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus specialistai neatskleidė.

O štai konkursas „Žvaigždutės“ lopšelio-darželio direktoriaus pareigoms eiti buvo skelbtas net keturis kartus, tačiau norinčiųjų jame dalyvauti neatsirado. Todėl svarstoma galimybė jo valdymą apjungti su „Kodėlčiumi“. Tokia mintis buvo išsakyta praėjusią savaitę Švietimo, kultūros ir sporto komitete, pristatant švietimo sistemos optimizavimo planą. 

Birutės Baltrušaitytės viešąją biblioteką ar jos filialus lankantys tauragiškiai jau visai netrukus galės dar patogiau naudotis kompiuteriais – ten, kur jos dar nėra, bus įrengta nemokama viešoji interneto prieiga, atsiras daug naujos šiuolaikiškos kompiuterinės įrangos, o gyventojai bus mokomi ir skatinami elektroninėmis paslaugomis. Tai tapo įmanoma įgyvendinant du naujus projektus, dėl kurių savivaldybė, tarybai pritarus, pasirašė sutartį su Nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka.

Policija praneša, jog kelių eismo taisyklių pažeidėjų stebėjimui pajungtos didesnės pajėgos, tarp jų ir nežymėti automobiliai.

Pirmąjį vasario savaitgalį šalyje beveik pakvipo pavasariu – sniegas sparčiai tirpo, vyravo teigiama temperatūra. Tačiau šios savaitės pradžioje žiema mėgins susigrąžinti savo poziciją: vietomis gausiai snigs, grįš neigiama temperatūra. Beveik kasdien šalyje vyks nedidelės permainos – bus tai šalčiau, tai šilčiau. Visi eismo dalyviai turėtų būti itin būdrūs ir atsargūs, nes bus slidu. Antroje savaitės pusėje bus šalčiau ir giedriau, tačiau neilgam.

Jau tryliktą kartą Vilniuje, pastaruosius kartus – Mažajame teatre – rinkosi tauragiškiai, gyvenantys sostinėje. Renginį – kaip ir visus ankstesnius, organizavo Tauragės liaudies teatro režisierė Genovaitė Urmonaitė. Susitikti su kraštiečiais – liaudies teatru iš Tauragės, liaudiškos muzikos grupe, vadovaujama Arūno Rakevičiaus, Tauragės rajono meru Sigitu Mičiuliu ir būriu besišypsančių savivaldybės darbuotojų – atvyko apie pora šimtų žmonių.

Trečiadienį rajono taryba rinkosi į svarbiausią metų posėdį. Svarstytas ne tik 2019-ųjų biudžetas, su kuriuo teks dirbti jau kitos kadencijos tarybai, bet ir atsiskaityta už praėjusių metų rezultatus. Be kita ko, valdantiesiems buvo užduodami klausimai ir apie pažadų, duotų rinkėjams prieš ketverius metus, įvykdymą. Nenuostabu, kad posėdžių salėje atmosfera įkaito. Vos keturis klausimus iš 50-ties politikai svarstė bemaž penkias valandas.