2020 Gegužės 29 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Tauragėje bus rengiami dveji politiniai debatai

  • Įkelta: 2019-02-08
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Tauragės rajono savivaldybės kandidatai į merus ir tarybas prieš kovo 3-osios rinkimus dalyvaus atviruose debatuose. Pirmieji vyks vasario 22 dieną Bendruomenių namuose, antrieji – Tauragės kabelinėje televizijoje.

Politikos stebėseną vykdantis tinklas „Žinau, ką renku“ vasario 22 dieną Tauragėje kvies žmones susipažinti su kandidatais, užduoti jiems savo klausimus ir tiesiogiai išgirsti atsakymus. Debatų organizatoriai skelbiasi, kad tai nešališkas tinklas, kuriame dalyvauja jauni žmonės iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Jie siekia, kad Lietuvos politikai būtų atskaitingi rinkėjams, todėl skatina piliečius sąmoningai dalyvauti viešajame gyvenime ne tik prieš rinkimus, bet ir po jų.

„Žinau, ką renku“ pagrindinė nuostata, jog politikų išvaizda ir populistiniai pažadai – netinkami pasirinkimo kriterijai, todėl siūloma rinkėjams rasti argumentų ir patikrinti faktus, kurie padėtų jiems apsispręsti, už ką balsuoti. Prieš rinkimus organizuoja debatus tarp kandidatų, o po rinkimų – viešas diskusijas su išrinktais politikais ir jų ataskaitas rinkėjams.

Vasario 22 dieną vyksiančius kandidatų į merus debatus Tauragės bendruomenių namuose moderuos Lietuvos žurnalistų sąjungos prezidentas Dainius Radzevičius. Skelbiama, kad diskusija vyks nuo 18 iki 20 val. Į ją ateiti gali visi norintys.

Kad politiniai debatai domina gyventojus, rodo tauragiškių susidomėjimas socialiniame tinkle „Facebook“. Beveik 200 asmenų nurodo, kad dalyvaus, arba yra susidomėję šiuo renginiu.

Rinkimams skirtų diskusijų ciklą tradiciškai surengs ir Tauragės kabelinė televizija. Kaip „Tauragės žinias“ informavo reporterė Rūta Karmazinaitė, TVK debatai vyks dvi dienas.

Vasario 25 bus rengiamos kandidatų į rajono tarybą diskusijos. Kiekviena partija ar komitetas deleguos tris sąrašo dalyvius, kurie turės galimybę pasisakyti apie atstovaujamos partijos programą, ateities viziją ir jos įgyvendinimą. Kviečiami bus ir politikus palaikantys komandos nariai, šie galės pasipuošti skiriamąja atributika.

– Daugelis jau sutiko dalyvauti, tačiau kai kurių partijos atstovų atsakymų dar neturime. Apie tai, jog kažkas dalyvauti negalės, niekas nepranešė, – teigė R. Karmazinaitė.

Vasario 26 dieną TVK studijoje vyks ir kandidatų į merus debatai. Šiemet rinkimuose dalyvauja Vaidotas Globys, Dovydas Kaminskas, Darius Petrošius, Virginija Eičienė, Silverijus Statkus, Rimantas Kičas, Giedrė Stulginskienė ir Vidas Bičkus.

Televizija debatus tiesiogiai transliuos HD kanalu, taip pat internetu, per Youtube platformą. Diskusijas su politikais moderuos Lietuvos kabelinės televizijos asociacijos prezidentė, Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondo tarybos pirmininkė Vaiva Žukienė.

– Manome, kad debatus turi vesti neutralus žmogus, iš kito miesto. V. Žukienė turi daug patirties, be to, jai padėsiu ir aš, – „Tauragės žinioms“ teigė Rūta Karmazinaitė.

Vasario 6-ąją įvyko konkursai į dviejų Tauragės ugdymo įstaigų: lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ bei „Versmės“ gimnazijos vadovų pareigas. Iš trijų pretendentų vadovauti „Ąžuoliukui“ geriausiai pasirodė buvusi Žalgirių gimnazijos direktorė Viktorija Paulauskienė, už nugaros antrą kartą palikusi šiuo metu Pagramančio pagrindinei mokyklai vadovaujantį Zigmą Mozuraitį. Šie du vadovai jau buvo susirungę dėl Tarailių progimnazijos direktoriaus kėdės, tačiau konkurentą aplenkusi V. Paulauskienė tuokart vadovauti mokyklai negalėjo. Koją pakišo atleidimas iš ankstesnės darbovietės dėl pažeidimų – taryba apsisprendė neleisti jai eiti vadovės pareigų. „Versmės“ vadovo konkursas staigmenų nepateikė – direktore taps dabartinė gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia Pukelienė, konkurentų neturėjusi.

Tauragėje stinga ugdymo įstaigų vadovų. Šiandien įvykęs konkursas tą stygių sumažino dviem – „Ąžuoliuko“ lopšeliui-darželiui „Versmės“ gimnazijai vadovai išrinkti.

Tauragėje stinga ugdymo įstaigų vadovų. Šiuo metu jų neturi „Ąžuoliuko“, „Žvaigždutės“ darželiai, „Versmės“ gimnazija. Šiandien turėtų įvykti du konkursai – „Ąžuoliuko“ ir „Versmės“ direktorių pareigoms eiti, o „Žvaigždutės“, ko gero, laukia kitoks likimas – šį darželį svarstoma prijungti prie netoliese esančio kito darželio – „Kodėlčiaus“.

Birutės Baltrušaitytės viešąją biblioteką ar jos filialus lankantys tauragiškiai jau visai netrukus galės dar patogiau naudotis kompiuteriais – ten, kur jos dar nėra, bus įrengta nemokama viešoji interneto prieiga, atsiras daug naujos šiuolaikiškos kompiuterinės įrangos, o gyventojai bus mokomi ir skatinami elektroninėmis paslaugomis. Tai tapo įmanoma įgyvendinant du naujus projektus, dėl kurių savivaldybė, tarybai pritarus, pasirašė sutartį su Nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka.

Policija praneša, jog kelių eismo taisyklių pažeidėjų stebėjimui pajungtos didesnės pajėgos, tarp jų ir nežymėti automobiliai.