2020 Gegužės 29 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Susitikimas su Vytautu V. Landsbergiu: tikras žodis paliečia širdis

  • Įkelta: 2019-02-01
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Ketvirtadienio vakarą Taurų bendruomenės namuose gausiai susirinkę žiūrovai klausėsi nuoširdžių rašytojo, režisieriaus ir atlikėjo Vytauto V. Landsbergio pasisakymų ir kartu su juo dainavo. Tai buvo išskirtinė galimybė kamerinėje aplinkoje susitikti su vienu geriausių šių dienų kūrėjų, ir ja pasinaudojo daug poetiškam žodžiui neabejingų ne tik Taurų gyventojų, bet ir tauragiškių.

Nuoširdų ir šiltą vakarą Taurų bendruomenės namuose skambėjo gražiausios ir labiausiai publikos mėgstamos rašytojo, poeto, režisieriaus, dainų autoriaus ir atlikėjo Vytauto V. Landsbergio dainos, pasakos, eilėraščiai, „rudnosiukizmai“.

Kaip „Tauragės žinioms“ papasakojo Tauragės kultūros centro Taurų filiale dirbanti režisierė, asociacijos „Mažoji scena“ prezidentė Genovaitė Urmonaitė, su šiuo kūrėju ji bendrauja sau seniai – ne tik kviečiasi į mūsų miestą, bet ir rengia bendrus koncertus visoje šalyje.

– Mes draugai jau daug metų, suprantame ir jaučiame vienas kitą, – pasakojo ji. – Ir ypač džiaugiuosi, kad taip puikiai pavyko surengti jo kūrybos vakarą būtent Tauruose. Akivaizdu, kad ir mažoje bendruomenėje gali vykti unikalūs, didžiulę emocinę ir intelektualinę vertę turintys susitikimai. Tauragėje tokių susitikimų esame surengę ne vien ir ne du. Čia susirinko kiek kitokia publika, tačiau ir tauragiškiams, kurie mėgsta jo kūrybą, nebuvo sunku atvažiuoti į Taurus. Džiaugiuosi šiuo susitikimu. Buvo nuostabu, kaip Taurų bendruomenės namuose gausiai susirinkę garbingi, dori ir nuoširdūs žiūrovai kartu su vakaro svečiu rašytoju, režisieriumi ir atlikėju Vytautu V. Landsbergiu dainavo ir absoliučioje tyloje klausėsi... Tikras žodis paliečia širdis.

V. V. Landsbergio kūrybinė veikla jau daug metų spindi Lietuvos kultūros padangėje, jis yra sukūręs daugiau nei dvidešimt kino filmų, aštuonias pjeses ir nemažai eilėraščių tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Menininkas, turintis gebėjimą savo kūrybą perteikti pačiais įvairiausiais būdais, gerbėjų ypatingai mylimas kaip atlikėjas. Jo koncertai panašūs į spektaklius, kurių metu menininkas tarp atliekamų dainų įterpia savo kurtų pasakų motyvus, filmų peržiūrą, poezijos skaitymą ir nuoširdų bendravimą su klausytojais.

Šiandien vyriausioji rinkimų komisija skelbia galutinius kandidatų į savivaldybių tarybas ir merus sąrašus artėjančiuose rinkimuose. Tauragės rinkimų apygardos komisijos pirmininkė Gintarė Rakauskienė informavo, jog Tauragės apygardoje iš pareiškinius dokumentus teikusių kandidatų sąrašų yra išbraukti penki – po vieną iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos, komiteto „Nepartinė Tauragė“ ir socialdemokratų sąrašų bei du Darbo partijos kandidatai. Šiandien VRK filtrą praėjusiems kandidatams bus įteikti pažymėjimai.

Trečiadienį rajono taryba rinkosi į svarbiausią metų posėdį. Svarstytas ne tik 2019-ųjų biudžetas, su kuriuo teks dirbti jau kitos kadencijos tarybai, bet ir atsiskaityta už praėjusių metų rezultatus. Be kita ko, valdantiesiems buvo užduodami klausimai ir apie pažadų, duotų rinkėjams prieš ketverius metus, įvykdymą. Nenuostabu, kad posėdžių salėje atmosfera įkaito. Vos keturis klausimus iš 50-ties politikai svarstė bemaž penkias valandas.

Nuo penktadienio šalyje įsivyraus šiltesni ir drėgnesni orai, sustiprės vėjas. Sniego apklotas sparčiai nyks, teks braidžioti po balas. Visgi, atšilus orams nereiškia, jog galime atsisveikinti ir su plikledžiu, taip pat pavojų kels ir lijundra bei boluosiantis rūkas. Tad keliuose, ypač tamsiuoju paros metu, patartina būti itin atidiems. Taip pat rekomenduojama vengti vaikščioti greta pastatų, nuo kurių stogų slinks susikaupęs sniegas ir ledas.  

Tauragės moksleivių kūrybos centrą (MKC) pamėgo jau kelios tauragiškių kartos. Tauragiškiai viešai komentavo atsimenantys, kad MKC erdvės viename iš Pilies korpusų nesikeičia dešimtmečius. Iškart po Naujųjų pasklidusi žinia, kad MKC sulauks remonto, pradžiugino ir jame dirbančius, ir jį lankančius žmones. Atsinaujinusiame MKC, į kurį kasmet susirenka per tūkstantį Tauragės rajono moksleivių, ieškančių kūrybinės erdvės ir pedagoginės pagalbos asmenybės saviraiškai, turiningam laisvalaikiui, pomėgiams sąlygos bus dar geresnes. Čia pakaks vietos ir dėmesio ne tik vaikams ir jaunimui, bet ir suaugusiesiems.

Šiandien nuo 10 val. ryto vyksta rajono tarybos posėdis. Besibaigiant kadencijai, valdantieji atsiskaito rinkėjams. Tarp penkiasdešimties svarstomų klausimų – mero Sigito Mičiulio ir tarybos, ir administracijos direktoriaus Modesto Petraičio ataskaitos. Patvirtintas ir ateinančių metų biudžetas.