2020 Gegužės 27 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Paskutinis posėdis prieš rinkimus – aštri retorika ir pašaipios šypsenos

  • Įkelta: 2019-02-20

Eglės Červinskaitės nuotraukos 

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Šiandien rajono taryba susirinko į paskutinį posėdį prieš kovo 3-ąją vyksiančius savivaldybių merų ir tarybų rinkimus. Tiesa, šios sudėties taryba dar bent kartą posėdžiaus, kol priesaiką duos naujai išrinkti rajono atstovai. 2015-osios kadencija prisiekė balandžio pabaigoje.

Šiandien svarstomi 66 klausimai, daugiau nei pusė jų susiję su švietimu. Taryba tvirtina praėjusių metų švietimo įstaigų vadovų ataskaitas bei nustato užduotis kitiems metams ir atlyginimo kintamąją dalį pagal Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintą naują tvarką.  

Posėdis tradiciškai prasidėjo Tautiška giesme. Šios dienos posėdyje dalyvauja 22 Tarybos nariai. Dėl ligos neatvyko socialdemokratas Viktoras Kovšovas ir konservatorius Darius Bredelis.

Neapsieita be viešų pareiškimų ir santykių aiškinimosi. Tarybos nariai skaičiavo vienas kito turtą bei narstė praeities nuodėmes. Į kokius klausimus kartą ir visiems laikams atsakė vieni kitiems valdantieji ir opozicija, skaitykite penktadienio laikraštyje.

 

Kandidatai į Tarybos narius Pranas Petrošius, Palmyra Gylienė bei kandidatas į merus Darius Petrošius įtarti rinkėjų papirkinėjimu, mat prieš Kalėdas dalino dovanas ir sveikinimus su politine reklama Lauksargių globos namų gyventojams. Nemalonę užsitraukė ir šios partijos deleguotas apylinkės rinkimų komisijos narys Aloyzas Turauskis. Vyras pripažintas sulaužęs rašytinį komisijos nario pasižadėjimą nevykdyti rinkimų agitacijos, mat politine reklama dalijosi socialiniame tinkle „Facebook“.

Tradicinį šimtadienį moksleiviai stengiasi atšvęsti vis išradingiau. „Versmės“ gimnazistai, trečiokai, ruošdamiesi išlydėti abiturientus, ne tik rengia jiems šventę, primenančią, kad mokyklos suolą „trinti“ beliko 100 dienų, bet ir kuria muzikinius vaizdo klipus. Nuo pernai tokiu klipu nustebinusių bendramokslių nusprendė neatsilikti ir šių metų trečiokai – nuotaikingą vaizdo klipą, pavadintą „Versmės šimtadienio repas“ susuko jiems patiems.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbia, jog Tauragės rajone yra tik dvi šeimynos. Redakciją pasiekė informacija, kad iš 30 metų veikusios Jono ir Seliutės Puodžiuvių šeimynos, kuriai ministras Donatas Jankauskas yra įteikęs „Gerumo žvaigždę“ ir padėkos raštą, antradienį paimti keturi globotiniai. Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba informavo, jog vaikai iš šeimynos paimti remiantis teismo sprendimu baudžiamojoje byloje dėl smurto bei apgyvendinti saugioje aplinkoje. Vaikų globoti šeimyna nebegalės. Patys Puodžiuviai su žurnalistais kalbėti nesutiko.

Šios savaitės pradžioje šalyje orai ir toliau primins pavasarį. Tačiau tai tęsis neilgai. Permainos mus pasieks antroje savaitės pusėje, kuomet įsiverš šaltesnės oro masės ir neigiama temperatūra vyraus ne tik naktimis, bet ir dienomis. Galime sulaukti ir snaigių, pūs žvarbus vėjas.

Technologijų lyderės „Tele2“ klientai naudojasi sparčiausiu internetu. Tai paaiškėjo Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybai (RRT) sausį ir vasarį atlikus pirmuosius 2019 m. matavimus šalies miestuose ir keliuose.