2020 Sausio 23 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Kur ir kaip atlikti pilietinę pareigą

  • Įkelta: 2019-02-21
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Iki savivaldybių tarybų rinkimų lieka 10 dienų. Gyventojams jau pilnu pajėgumu nešiojamos rinkimų kortelės, informaciją, kur, kaip ir kada balsuoti, paskelbė Vyriausioji rinkimų komisija.

Rinkėjo kortelių įteikimas rinkėjams vyks iki vasario 23 d. Kartu su rinkėjo kortele rinkėjui įteikiama savivaldybių rinkimų komisijų išleista informacinė medžiaga apie rinkimus, kandidatus, kandidatų į savivaldybių tarybų narius-merus rinkimų programos.

Savivaldybės tarybos narius ir merą gali rinkti toje savivaldybėje gyvenamąją vietą deklaravęs ar įtrauktas į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą ir sulaukęs 18 metų Lietuvos Respublikos pilietis arba kitos šalies pilietis, turintis teisę gyventi Lietuvos Respublikoje. Asmuo, kuris savo gyvenamąją vietą po 2018 m. gruodžio 3 d. deklaravo kitoje savivaldybėje, gali balsuoti toje savivaldybėje, kur buvo registruotas iki tol.

Vasario 27–28 d., 8–20 valandomis, vyks išankstinis balsavimas savivaldybėje. Balsuoti iš anksto gali visi rinkėjai, kurie dėl įvairių priežasčių rinkimų dieną negalės atvykti ir balsuoti rinkimų apylinkėje. Rinkėjai, kurie balsuos iš anksto, rinkimų organizatoriams turės pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Balsavę gaus voko priėmimo kvitą su užklijuotu specialiu ženklu.

Vasario 27 dieną taip pat startuos balsavimas specialiuose punktuose – sveikatos priežiūros, socialinės rūpybos ar globos įstaigose, privalomosios karo tarnybos atlikimo vietose, laisvės atėmimo vietose, areštinėse, tardymo izoliatoriuose. Rinkėjai, kurie dėl savo sveikatos būklės ar amžiaus yra šiose įstaigose, balsuoti punktuose galės iki kovo 1 d.

Kovo 1–2 dienomis. 8–20 valandomis, vyks balsavimas namuose. Balsuoti namuose gali tik neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi rinkėjai ir sulaukę 70 metų ar vyresni, jeigu jie apylinkės rinkimų komisijai pateikė prašymą balsuoti namuose ir yra įrašyti į namuose balsuojančių rinkėjų sąrašus. Namuose balsuojančių rinkėjų sąrašą paskutinį ketvirtadienį iki rinkimų dienos sudaro ir tvirtina apylinkių rinkimų komisijos. Balsuojančių namuose lankymo grafiką tvirtina ir skelbia apylinkių rinkimų komisijų pirmininkai (paskelbia iki 12 val.).

Kovo 3-ąją, rinkimų dieną, 7–20 valandomis vyks balsavimas rinkimų apylinkėse. Rinkėjai, atvykę balsuoti į rinkimų apylinkę, rinkimų organizatoriams turės pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Visa informacija rinkėjams skelbiama elektroninėse svetainėse vrk.lt bei rinkejopuslapis.lt. Čia galima pasitikrinti, kuriai rinkimų apylinkei priklausote bei sužinoti visas naujienas. Rinkimų periodu, iki pat gegužės mėnesio veiks ir VRK trumpasis telefono numeris 1855, kuriuo rinkėjas gali sužinoti, kuriai rinkimų apylinkei priklauso jo gyvenamosios vietos adresas, ar rinkimų apylinkė pritaikyta žmonėms su negalia, kaip susisiekti su apylinkės rinkimų komisija ir kitą aktualią informaciją. Šiuo numeriu taip pat galima pranešti apie rinkimų įstatymų pažeidimus.

Tauragės rajone iš viso yra 35 rinkimų apylinkės, 9 iš jų – miesto ribose. Balsavimo teisę turinčių rinkėjų priskaičiuojama 35 445. Didžiausia Tauragės rajone – J. Tumo-Vaižganto rinkimų apylinkė, kurioje registruota 3380 rinkėjų, mažiausia – Vizbarų kaimo, su 154 rinkėjais.

VRK skelbiamais duomenimis, praėjusiuose savivaldybės tarybos rinkimuose Tauragės apygardoje iš 37866 balsavimo teisę turėjusių rinkėjų pilietinę pareigą atliko 18 230. Rinkėjų aktyvumas siekė 48,14 procento.

Šiandien rajono taryba susirinko į paskutinį posėdį prieš kovo 3-ąją vyksiančius savivaldybių merų ir tarybų rinkimus. Tiesa, šios sudėties taryba dar bent kartą posėdžiaus, kol priesaiką duos naujai išrinkti rajono atstovai. 2015-osios kadencija prisiekė balandžio pabaigoje.

 

Kandidatai į Tarybos narius Pranas Petrošius, Palmyra Gylienė bei kandidatas į merus Darius Petrošius įtarti rinkėjų papirkinėjimu, mat prieš Kalėdas dalino dovanas ir sveikinimus su politine reklama Lauksargių globos namų gyventojams. Nemalonę užsitraukė ir šios partijos deleguotas apylinkės rinkimų komisijos narys Aloyzas Turauskis. Vyras pripažintas sulaužęs rašytinį komisijos nario pasižadėjimą nevykdyti rinkimų agitacijos, mat politine reklama dalijosi socialiniame tinkle „Facebook“.

Tradicinį šimtadienį moksleiviai stengiasi atšvęsti vis išradingiau. „Versmės“ gimnazistai, trečiokai, ruošdamiesi išlydėti abiturientus, ne tik rengia jiems šventę, primenančią, kad mokyklos suolą „trinti“ beliko 100 dienų, bet ir kuria muzikinius vaizdo klipus. Nuo pernai tokiu klipu nustebinusių bendramokslių nusprendė neatsilikti ir šių metų trečiokai – nuotaikingą vaizdo klipą, pavadintą „Versmės šimtadienio repas“ susuko jiems patiems.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbia, jog Tauragės rajone yra tik dvi šeimynos. Redakciją pasiekė informacija, kad iš 30 metų veikusios Jono ir Seliutės Puodžiuvių šeimynos, kuriai ministras Donatas Jankauskas yra įteikęs „Gerumo žvaigždę“ ir padėkos raštą, antradienį paimti keturi globotiniai. Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba informavo, jog vaikai iš šeimynos paimti remiantis teismo sprendimu baudžiamojoje byloje dėl smurto bei apgyvendinti saugioje aplinkoje. Vaikų globoti šeimyna nebegalės. Patys Puodžiuviai su žurnalistais kalbėti nesutiko.