2019 Lapkričio 18 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Bibliotekos praturtės kompiuterine įranga

  • Įkelta: 2019-02-05

Birutės Baltrušaitytės viešąją biblioteką ar jos filialus lankantys tauragiškiai jau visai netrukus galės dar patogiau naudotis kompiuteriais – ten, kur jos dar nėra, bus įrengta nemokama viešoji interneto prieiga, atsiras daug naujos šiuolaikiškos kompiuterinės įrangos, o gyventojai bus mokomi ir skatinami elektroninėmis paslaugomis. Tai tapo įmanoma įgyvendinant du naujus projektus, dėl kurių savivaldybė, tarybai pritarus, pasirašė sutartį su Nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka.

Savivaldybė susitarė bendradarbiauti su Nacionaline biblioteka 2018–2020 metais įgyvendinant projektus „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje infrastruktūroje“ ir „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“, kurie savivaldybės gyventojams suteiks galimybę viešosiose bibliotekose naudotis nemokama viešąja interneto prieiga bei mokys ir skatins naudotis elektroninėmis paslaugomis ir elektroninės informacijos resursais. Pagal šiuos projektus viešosios interneto prieigos savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir jos struktūriniuose vienetuose bus įrengtos arba pagertos.

Sutartis sudaryta vadovaujantis viešosios įstaigos „Centrinė projektų valdymo agentūra“ ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos pasirašyta iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje infrastruktūroje“ sutartimi.

Rajono bibliotekoms pagal projektą atiteks išties nemažai kompiuterinės įrangos. Numatyta, kad dauguma bibliotekų gaus po 2, 3, 4, 5, o miesto A. Vymerio biblioteka – net 6 kompiuterius, visos 28 bibliotekos gaus po daugiafunkcinį įrenginį, projektorių, bevielio ryšio prieigos įrenginį.

Tuose bibliotekos filialuose, kur nėra interneto, jis bus įrengtas, kaip ir signalizacija. B. Baltrušaitybės viešojoje bibliotekoje bus įrengtas liečiamas terminalas. Biblioteka gaus ir tris specifinius įrangos paketus: inžinerinį, kūrybinį ir programavimo. Inžinerinį sudaro 3D spausdintuvas, darbo stotis ir 5 konstruktoriai, kūrybinį – negatyvų ir nuotraukų skaitmeninimo skeneris, rašalinis spausdintuvas nuotraukoms, darbo stotis, ausinės, mikrofonas, 360 laipsnių kamera, Web tipo FHD kamera, planšetinio tipo kompiuteris, grafinė planšetė ir du programinės įrangos vienetai. Į programavimo paketą įeina  AiO tipo stacionarus kompiuteris, planšetinio tipo kompiuteris su programine įranga, konstruktoriai (6 vnt.), mikrokompiuterio rinkiniai (2 vnt.), programuojamo mikrokontrolerio rinkiniai (3 vnt.), kompiuteriuko rinkiniai (2 vnt.), edukaciniai programuojami dronai (2 vnt.).

„Tauragės žinių“ pakalbinta B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė sakė, kad sutartį Nacionalinė biblioteka pasirašė su savivaldybe, tačiau visą įrangą pirks Nacionalinė biblioteka, savivaldybei tai nieko nekainuos. Ji tik įsipareigoja tinkamai parengti bibliotekas viešosios prieigos įrengimui ir pagerinimui, nupirkti reikalingų baldų, pasirūpinti patalpų, kuriose stovės įranga, saugumu ir mokėti už interneto ryšį.

Pasak direktorės, įranga po truputį jau pasiekia biblioteką.

Džiaugiasi, kad netrukus bibliotekose prasidės kompiuteriniai mokymai pradedantiesiems ir pažengusiesiems.

 

Policija praneša, jog kelių eismo taisyklių pažeidėjų stebėjimui pajungtos didesnės pajėgos, tarp jų ir nežymėti automobiliai.

Pirmąjį vasario savaitgalį šalyje beveik pakvipo pavasariu – sniegas sparčiai tirpo, vyravo teigiama temperatūra. Tačiau šios savaitės pradžioje žiema mėgins susigrąžinti savo poziciją: vietomis gausiai snigs, grįš neigiama temperatūra. Beveik kasdien šalyje vyks nedidelės permainos – bus tai šalčiau, tai šilčiau. Visi eismo dalyviai turėtų būti itin būdrūs ir atsargūs, nes bus slidu. Antroje savaitės pusėje bus šalčiau ir giedriau, tačiau neilgam.

Jau tryliktą kartą Vilniuje, pastaruosius kartus – Mažajame teatre – rinkosi tauragiškiai, gyvenantys sostinėje. Renginį – kaip ir visus ankstesnius, organizavo Tauragės liaudies teatro režisierė Genovaitė Urmonaitė. Susitikti su kraštiečiais – liaudies teatru iš Tauragės, liaudiškos muzikos grupe, vadovaujama Arūno Rakevičiaus, Tauragės rajono meru Sigitu Mičiuliu ir būriu besišypsančių savivaldybės darbuotojų – atvyko apie pora šimtų žmonių.

Trečiadienį rajono taryba rinkosi į svarbiausią metų posėdį. Svarstytas ne tik 2019-ųjų biudžetas, su kuriuo teks dirbti jau kitos kadencijos tarybai, bet ir atsiskaityta už praėjusių metų rezultatus. Be kita ko, valdantiesiems buvo užduodami klausimai ir apie pažadų, duotų rinkėjams prieš ketverius metus, įvykdymą. Nenuostabu, kad posėdžių salėje atmosfera įkaito. Vos keturis klausimus iš 50-ties politikai svarstė bemaž penkias valandas.

Ketvirtadienio vakarą Taurų bendruomenės namuose gausiai susirinkę žiūrovai klausėsi nuoširdžių rašytojo, režisieriaus ir atlikėjo Vytauto V. Landsbergio pasisakymų ir kartu su juo dainavo. Tai buvo išskirtinė galimybė kamerinėje aplinkoje susitikti su vienu geriausių šių dienų kūrėjų, ir ja pasinaudojo daug poetiškam žodžiui neabejingų ne tik Taurų gyventojų, bet ir tauragiškių.