2020 Gegužės 29 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

13-asis kraštiečių susitikimas Vilniuje – šiltas ir nepamirštamas

  • Įkelta: 2019-02-04
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Jau tryliktą kartą Vilniuje, pastaruosius kartus – Mažajame teatre – rinkosi tauragiškiai, gyvenantys sostinėje. Renginį – kaip ir visus ankstesnius, organizavo Tauragės liaudies teatro režisierė Genovaitė Urmonaitė. Susitikti su kraštiečiais – liaudies teatru iš Tauragės, liaudiškos muzikos grupe, vadovaujama Arūno Rakevičiaus, Tauragės rajono meru Sigitu Mičiuliu ir būriu besišypsančių savivaldybės darbuotojų – atvyko apie pora šimtų žmonių.

Tauragiškiai parodė spektaklį „Gudri našlė“, keletą dainų padovanojo Donalda Meiželytė, kalbėjo Sigitas Mičiulis, kraštietis Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Vėliau bendravimas tęsėsi prie tauragiškių vilniečiams paruošto vaišių stalo.
Kaip savo „Facebook“ paskyroje rašo Eugenijus Šaltis, sunku buvo su visais pažįstamais spėti pabendrauti, nes pasikalbėti tikrai buvo apie ką, vieni kitų buvo pasiilgę. „Su kuo pakalbėjau? Ogi su senais bičiuliais – garbės piliečiais Alfonsu Čepausku, Albinu Batavičiumi, buvusiais kolegomis Elena ir Jurgiu Stasiuliais, gydytoja Zita Venckiene ir jos dukra Laura, žurnalistu Alvidu Jancevičiumi, buvusiu radijo diktoriumi Vytautu Širka, aktoriumi Ervinu Peteraičiu, inžinieriumi ir buvusiu Tauragės teatro aktoriumi Antanu Dirginčiumi, Fortūnatu Dirginčiumi, Tauragės kraštiečių draugijos Vilniuje pirmininke Otilija Klimaitiene, Larisa Gureckiene, Virginijumi Jociu ir kitais kraštiečiais. Susipažinau ir su naujais žmonėmis. Buvo labai įdomu ir gera“, – rašo jis.

Vilniuje gyvenantys tauragiškiai jau siunčia padėkas už nuostabų vakarą ir sako visada jo laukiantys. O G. Urmonaitė sako jau galvojanti, ką dar padaryti, kad būtų dar daugiau šiltų apsikabinimų.

– Labai fainai praėjo, – „Tauragės žinioms“ sakė ji, – labai daug darbo įdėta, tačiau jis tikrai atsiperka. Bendravimas visada būna toks šiltas ir tikras – kaip šeimos susitikime. Labai daug žmonių susirinko, daug  jaunų, daug tokių, kurie pirmąkart atėjo. Mes nuvažiavom visas autobusas teatralų ir prijaučiančių. Smagu, kad atvažiavo ir meras, savivaldybės darbuotojai.

Ji pasakojo buvusi labai nustebinta ir nudžiuginta, kai visa salė, Donaldos Meiželytės paraginta, sveikino ją kūrybinio jubiliejaus proga – sukako 40 metų, kai G. Urmonaitė dirba Tauragėje.

Susitikimo organizatorė sakė esanti be galo dėkinga visiems – ir padėjusiems jį surengti, ir parėmusiems. 

Trečiadienį rajono taryba rinkosi į svarbiausią metų posėdį. Svarstytas ne tik 2019-ųjų biudžetas, su kuriuo teks dirbti jau kitos kadencijos tarybai, bet ir atsiskaityta už praėjusių metų rezultatus. Be kita ko, valdantiesiems buvo užduodami klausimai ir apie pažadų, duotų rinkėjams prieš ketverius metus, įvykdymą. Nenuostabu, kad posėdžių salėje atmosfera įkaito. Vos keturis klausimus iš 50-ties politikai svarstė bemaž penkias valandas.

Ketvirtadienio vakarą Taurų bendruomenės namuose gausiai susirinkę žiūrovai klausėsi nuoširdžių rašytojo, režisieriaus ir atlikėjo Vytauto V. Landsbergio pasisakymų ir kartu su juo dainavo. Tai buvo išskirtinė galimybė kamerinėje aplinkoje susitikti su vienu geriausių šių dienų kūrėjų, ir ja pasinaudojo daug poetiškam žodžiui neabejingų ne tik Taurų gyventojų, bet ir tauragiškių.

Šiandien vyriausioji rinkimų komisija skelbia galutinius kandidatų į savivaldybių tarybas ir merus sąrašus artėjančiuose rinkimuose. Tauragės rinkimų apygardos komisijos pirmininkė Gintarė Rakauskienė informavo, jog Tauragės apygardoje iš pareiškinius dokumentus teikusių kandidatų sąrašų yra išbraukti penki – po vieną iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos, komiteto „Nepartinė Tauragė“ ir socialdemokratų sąrašų bei du Darbo partijos kandidatai. Šiandien VRK filtrą praėjusiems kandidatams bus įteikti pažymėjimai.

Trečiadienį rajono taryba rinkosi į svarbiausią metų posėdį. Svarstytas ne tik 2019-ųjų biudžetas, su kuriuo teks dirbti jau kitos kadencijos tarybai, bet ir atsiskaityta už praėjusių metų rezultatus. Be kita ko, valdantiesiems buvo užduodami klausimai ir apie pažadų, duotų rinkėjams prieš ketverius metus, įvykdymą. Nenuostabu, kad posėdžių salėje atmosfera įkaito. Vos keturis klausimus iš 50-ties politikai svarstė bemaž penkias valandas.

Nuo penktadienio šalyje įsivyraus šiltesni ir drėgnesni orai, sustiprės vėjas. Sniego apklotas sparčiai nyks, teks braidžioti po balas. Visgi, atšilus orams nereiškia, jog galime atsisveikinti ir su plikledžiu, taip pat pavojų kels ir lijundra bei boluosiantis rūkas. Tad keliuose, ypač tamsiuoju paros metu, patartina būti itin atidiems. Taip pat rekomenduojama vengti vaikščioti greta pastatų, nuo kurių stogų slinks susikaupęs sniegas ir ledas.