2019 Lapkričio 14 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Tik ištikus nelaimei sužinai, kiek aplink gerų žmonių

  • Įkelta: 2019-01-28
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Kai skaudi nelaimė ištiko Gaurės seniūnijos Girgždų kaimo gyventojus – vidury nakties kilęs gaisras pasiglemžė visą šeimos turtą, šeima liko kaip stovi. Vos sužinoję apie nelaimę, neabejingi žmonės ėmė siūlyti pagalbą. Dabar nuo gaisro nukentėję žmonės jau ne tik turi kur prisiglausti, bet ir tikisi dar šiemet turėti naujus namus. Ugnies sunaikinto namo šeimininkė Aleksandra Rimkienė, atsigavusi po patirto šoko, atėjo į redakciją, norėdama padėkoti visiems, kurie ištiesė pagalbos ranką. Ji iki šiol negali atsistebėti, kiek daug aplink gerų žmonių.  

Liepsnos sunaikino ir namą, ir automobilį

Nelaimė įvyko prieš porą savaičių. Ugniagesiai po įvykio pranešė, kad jiems atvykus namas degė atvira liepsna. Gaisro metu išdegė pastato vidus, sudegė namų apyvokos daiktai, apdegė rąstinė išorė, liko tik karkasas. Apgadintas ir šalia stovėjęs lengvasis automobilis „Audi A6“.

Iki atvykstant ugniagesiams gelbėtojams 3 suaugusieji ir 3 vaikai iš liepsnų išsigelbėjo patys.

Į „Tauragės žinių“ redakciją užsukusi namo šeimininkė Aleksandra Rimkienė pasakojo vis dar negalinti atsigauti po nelaimės. Ji jaudindamasi pasakojo tos baisios nakties įvykius: atsibudusi 3 val. nakties ji pajuto, kad visas namas traška. Puolė susirinkti drabužių, bet atidarius į koridorių duris iš jo plūstelėjo ugnis. Ji ir pažadino visą šeimą: sūnų Svajūną, jo žmoną, jųdviejų šešerių ir metų ir dviejų mėnesių dukreles ir 17-metį kito sūnaus vaiką. Vos spėjo visi iššokti per langą, ir užgriuvo lubos.

– Nelaimė su laiminga pabaiga – dar 5 minutės, ir būtų radę kauliukus, – atsidūsta A. Rimkienė.

Bendruomenė – ne vien šventėms švęsti

Kitą dieną „Facebook“ paskyroje žinia apie įvykį pasidalinęs bendruomenės „Kunigiškietis“ pirmininkas Mindaugas Lukošaitis tada rašė, kad nelaimės ištiktiems žmonėms reikalinga visokeriopa pagalba, nes jie liko be nieko. Jis surašė net drabužių ir avalynės dydžius, paskelbė savo telefono numerį, kad norintieji paremti šeimą kreiptųsi, ir kvietė nelikti abejingiems. Ir žmonės atsiliepė – savo pagalbą siūlė, kas kokią galėjo: vieni siuntė ir vežė drabužius, avalynę, patalynę, indus, baldus, kiti gi siūlė eiti gyventi į tuščius jų butus.

A. Rimkienė sako, kad būtent bendruomenės pirmininkas tapo tarsi šeimos ryšininku, nes patys buvo ištikti šoko, be to, ir telefonų neturėjo. M. Lukošaitis ir ėmėsi organizuoti visą pagalbą.

– Bendruomenė tam ir yra, kad padėtume vienas kitam, o ne vien šventėms švęsti,– teigė bendruomenės pirmininkas. 

Jis tikina padarysiąs viską, kad visos surinktos lėšos bus panaudotos itin skaidriai, kad niekam nekiltų jokių abejonių:

– Noriu, kad tai būtų pavyzdys kitiems, kad ateity žmonės nebijotų aukoti.

Dėkoja visiems padėjusiems

A. Rimkienė sako norinti viešai padėkoti visiems, kurie neliko abejingi jos šeimą ištikusiai bėdai. Ji pasakojo, kad ir ugniagesiai, ir greitoji medicinos pagalba atskubėjo labai greitai. Nors išgelbėti namo buvo nebeįmanoma, ji labai dėkinga ugniagesiams, susodinusiems visus nelaimėlius į savo automobilį ir įjungusiems šildymą – visi jie buvo be viršutinių drabužių, iš namo sprukę kaip stovi. Sušilti ir bent šiek tiek atsigauti padėjo ir netrukus atskubėję medikai.

– Juk ne visi žmonės turi tuos „feisbukus“, todėl noriu per laikraštį padėkoti. Ačiū telekomunikacijų bendrovei „Bitė“ už nemokamą internetą, savivaldybės merui ir darbuotojams, seniūnijai, „Lions“ klubui, visiems, kurie vežė ir siuntė drabužius, indus, patalynę ir kitokius buities daiktus. Matytumėt, kiek turim drabužių, net nebetelpa, – pasakojo A. Rimkienė.

Pasak jos, net nepažįstami žmonės atnešdavo vokelius su pinigais, ir anūkui „Versmės“ gimnazijoje bendramoksliai, surinkę pinigėlių, įdėjo vokelį į striukės kišenę. Stoties gatvėje įsikūrusios baldų parduotuvės savininkai skambino ir siūlė naujų baldų, patalynės, o jei jų nebereikia, žadėjo pervesti pinigėlių.   

Kartu su A. Rimkiene į redakciją užsukęs M. Lukošaitis pasakojo, kad skambučių pirmąsias dienas po nelaimės buvo tiek, kad telefonas „virte virė“. Siūlydami pagalbą, skambino ir vietiniai, pažįstami, ir visai nepažįstami žmonės iš kitų miestų ir net šalių. Atsiliepė ir užsienio lietuviai – savo pagalbą siūlė Didžiojoje Britanijoje, Norvegijoje gyvenantys tautiečiai. Verstfoldo lietuvių bendruomenė iš Norvegijos atsiuntė siuntinį, kuriame – indai, skalbimo priemonės. Bendrapavardis iš Vilniaus atsiuntė siuntinį paštu. O piniginių lėšų vien bendruomenė surinko per 3500 eurų. Pinigų surinko ir Stragutės, Stirbaičių, Pašaltuonio gyventojai, Gaurės kunigai per Šv. Mišias paskelbė, kad renkamos lėšos nuo gaisro nukentėjusiems žmonėms, ir parapijiečiai aukojo, kiek kas galėjo. Nemažai žmonių pervedinėjo pinigus į paskelbtą sąskaitą.

– Ypač sujaudina, kai matai vos kelių eurų įnašus, – pasakojo A. Rimkienė. – Yra ir 4, ir 5 eurų įnašų – vadinasi, tiek žmogus tegalėjo. Gal jam tie keli eurai reiškia daugiau nei kitam šimtas...

1000 eurų, surinktų per labdaringą kalėdinį koncertą, šeimai perdavė gospel choro „Gloria“ vadovė Rasa Levickaitė-Šerpytienė.

Padės pastatyti naują namą

A. Rimkienei su anūku savivaldybė skyrė socialinį būstą – jie jau įsikūrė renovuotame devynaukštyje prie Autobusų stoties. Moteris labai patenkinta. O jos sūnus su šeima kol kas apsistojo pas giminaičius.

M. Lukošaitis įsitikinęs, kad neilgai trukus šeima vėl turės savo namus. Pasak jo, per vasarą namas turėtų būti pastatytas, nes statoma bus ant tų pačių pamatų, taigi projekto nereikės. Be to, ir pačioje šeimoje yra išmanančių apie statybas vyrų, anūkas studijuoja statybos inžineriją.

– Jau yra žmonių, kurie siūlosi padėti pastatyti namą. Žmogus, kuris pats yra nukentėjęs nuo gaisro, net visą apdailą žada atlikti. Yra kas savaitgaliais padės. Prie namo atstatymo ir savivaldybė, manau, prisidės – skirs 1000 eurų ir leis su 50 proc. nuolaida išsikirsti miško. Yra kas medieną iš dyką išpjaus. Ir seniūnija padės – dėl konkrečios sumos dar sprendžia komisija, be to, ji galės pagelbėti, kai prie statybų prireiks traktoriaus ar žmonių į talką. Bendruomenės surinktus pinigus panaudosim statybinėms medžiagoms pirkti, manau, kad dar ir nuolaidų sugebėsim gauti. Manau, kad ir kaimynai kuo galėdami padės. O jei dar kas norėtų prisidėti prie statybų – mes atviri pasiūlymams, – svarstė M. Lukošaitis.

Tų, kas siūlo baldus ar buitinę techniką, jis prašo palaikyti tuos daiktus, kol bus atstatytas namas.

Liko vos daugiau nei mėnuo iki savivaldybių tarybų ir tiesioginių mero rinkimų. Tauragėje ir jos rajone vis ryškiau šviečia politinės reklamos stendai, kurie politikams kainuoja dešimtis tūkstančių eurų. Kaip skelbia vrk.lt, kai kurių kandidatų partijai pervesti pinigai buvo grąžinti. Paaiškėjo, kad keturių socialdemokratų oficialių deklaruojamų pajamų neužtenka, kad šie galėtų paaukoti partijos politinei kampanijai tokio dydžio sumas.

Vėl ant plauko pakibo Pagramančio pagrindinės mokyklos likimas – svarstoma palikti tik pradinio ir ikimokyklinio ugdymo programas, o vyresniuosius mokinius ugdyti mieste. Švietimo ir sporto skyrius suskaičiavo, kad taip būtų sutaupoma apie 40 tūkst. eurų per metus. Tačiau kalbinti mokytojai ir tėvai nesutinka su reorganizacija – į miestą vežti vaikus jiems esą ir taip niekas nedraudžia. O kaimo mokyklą lanko todėl, kad mieste nepritampa.

Antroje savaitės pusėje šalyje ir toliau tęsis žiemiškai šalti orai. Ketvirtadienį dar pasimėgausime giedru dangumi, tačiau nuo penktadienio debesuotumas padidės, protarpiais ir pasnigs. Visgi, šaltis trauktis neskubės, naktimis kai kur temperatūra priartės prie –20 laipsnių. Šalčio gniaužtai atlėgs savaitei baigiantis.