2020 Rugpjūčio 04 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Tik ištikus nelaimei sužinai, kiek aplink gerų žmonių

  • Įkelta: 2019-01-28
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Kai skaudi nelaimė ištiko Gaurės seniūnijos Girgždų kaimo gyventojus – vidury nakties kilęs gaisras pasiglemžė visą šeimos turtą, šeima liko kaip stovi. Vos sužinoję apie nelaimę, neabejingi žmonės ėmė siūlyti pagalbą. Dabar nuo gaisro nukentėję žmonės jau ne tik turi kur prisiglausti, bet ir tikisi dar šiemet turėti naujus namus. Ugnies sunaikinto namo šeimininkė Aleksandra Rimkienė, atsigavusi po patirto šoko, atėjo į redakciją, norėdama padėkoti visiems, kurie ištiesė pagalbos ranką. Ji iki šiol negali atsistebėti, kiek daug aplink gerų žmonių.  

Liepsnos sunaikino ir namą, ir automobilį

Nelaimė įvyko prieš porą savaičių. Ugniagesiai po įvykio pranešė, kad jiems atvykus namas degė atvira liepsna. Gaisro metu išdegė pastato vidus, sudegė namų apyvokos daiktai, apdegė rąstinė išorė, liko tik karkasas. Apgadintas ir šalia stovėjęs lengvasis automobilis „Audi A6“.

Iki atvykstant ugniagesiams gelbėtojams 3 suaugusieji ir 3 vaikai iš liepsnų išsigelbėjo patys.

Į „Tauragės žinių“ redakciją užsukusi namo šeimininkė Aleksandra Rimkienė pasakojo vis dar negalinti atsigauti po nelaimės. Ji jaudindamasi pasakojo tos baisios nakties įvykius: atsibudusi 3 val. nakties ji pajuto, kad visas namas traška. Puolė susirinkti drabužių, bet atidarius į koridorių duris iš jo plūstelėjo ugnis. Ji ir pažadino visą šeimą: sūnų Svajūną, jo žmoną, jųdviejų šešerių ir metų ir dviejų mėnesių dukreles ir 17-metį kito sūnaus vaiką. Vos spėjo visi iššokti per langą, ir užgriuvo lubos.

– Nelaimė su laiminga pabaiga – dar 5 minutės, ir būtų radę kauliukus, – atsidūsta A. Rimkienė.

Bendruomenė – ne vien šventėms švęsti

Kitą dieną „Facebook“ paskyroje žinia apie įvykį pasidalinęs bendruomenės „Kunigiškietis“ pirmininkas Mindaugas Lukošaitis tada rašė, kad nelaimės ištiktiems žmonėms reikalinga visokeriopa pagalba, nes jie liko be nieko. Jis surašė net drabužių ir avalynės dydžius, paskelbė savo telefono numerį, kad norintieji paremti šeimą kreiptųsi, ir kvietė nelikti abejingiems. Ir žmonės atsiliepė – savo pagalbą siūlė, kas kokią galėjo: vieni siuntė ir vežė drabužius, avalynę, patalynę, indus, baldus, kiti gi siūlė eiti gyventi į tuščius jų butus.

A. Rimkienė sako, kad būtent bendruomenės pirmininkas tapo tarsi šeimos ryšininku, nes patys buvo ištikti šoko, be to, ir telefonų neturėjo. M. Lukošaitis ir ėmėsi organizuoti visą pagalbą.

– Bendruomenė tam ir yra, kad padėtume vienas kitam, o ne vien šventėms švęsti,– teigė bendruomenės pirmininkas. 

Jis tikina padarysiąs viską, kad visos surinktos lėšos bus panaudotos itin skaidriai, kad niekam nekiltų jokių abejonių:

– Noriu, kad tai būtų pavyzdys kitiems, kad ateity žmonės nebijotų aukoti.

Dėkoja visiems padėjusiems

A. Rimkienė sako norinti viešai padėkoti visiems, kurie neliko abejingi jos šeimą ištikusiai bėdai. Ji pasakojo, kad ir ugniagesiai, ir greitoji medicinos pagalba atskubėjo labai greitai. Nors išgelbėti namo buvo nebeįmanoma, ji labai dėkinga ugniagesiams, susodinusiems visus nelaimėlius į savo automobilį ir įjungusiems šildymą – visi jie buvo be viršutinių drabužių, iš namo sprukę kaip stovi. Sušilti ir bent šiek tiek atsigauti padėjo ir netrukus atskubėję medikai.

– Juk ne visi žmonės turi tuos „feisbukus“, todėl noriu per laikraštį padėkoti. Ačiū telekomunikacijų bendrovei „Bitė“ už nemokamą internetą, savivaldybės merui ir darbuotojams, seniūnijai, „Lions“ klubui, visiems, kurie vežė ir siuntė drabužius, indus, patalynę ir kitokius buities daiktus. Matytumėt, kiek turim drabužių, net nebetelpa, – pasakojo A. Rimkienė.

Pasak jos, net nepažįstami žmonės atnešdavo vokelius su pinigais, ir anūkui „Versmės“ gimnazijoje bendramoksliai, surinkę pinigėlių, įdėjo vokelį į striukės kišenę. Stoties gatvėje įsikūrusios baldų parduotuvės savininkai skambino ir siūlė naujų baldų, patalynės, o jei jų nebereikia, žadėjo pervesti pinigėlių.   

Kartu su A. Rimkiene į redakciją užsukęs M. Lukošaitis pasakojo, kad skambučių pirmąsias dienas po nelaimės buvo tiek, kad telefonas „virte virė“. Siūlydami pagalbą, skambino ir vietiniai, pažįstami, ir visai nepažįstami žmonės iš kitų miestų ir net šalių. Atsiliepė ir užsienio lietuviai – savo pagalbą siūlė Didžiojoje Britanijoje, Norvegijoje gyvenantys tautiečiai. Verstfoldo lietuvių bendruomenė iš Norvegijos atsiuntė siuntinį, kuriame – indai, skalbimo priemonės. Bendrapavardis iš Vilniaus atsiuntė siuntinį paštu. O piniginių lėšų vien bendruomenė surinko per 3500 eurų. Pinigų surinko ir Stragutės, Stirbaičių, Pašaltuonio gyventojai, Gaurės kunigai per Šv. Mišias paskelbė, kad renkamos lėšos nuo gaisro nukentėjusiems žmonėms, ir parapijiečiai aukojo, kiek kas galėjo. Nemažai žmonių pervedinėjo pinigus į paskelbtą sąskaitą.

– Ypač sujaudina, kai matai vos kelių eurų įnašus, – pasakojo A. Rimkienė. – Yra ir 4, ir 5 eurų įnašų – vadinasi, tiek žmogus tegalėjo. Gal jam tie keli eurai reiškia daugiau nei kitam šimtas...

1000 eurų, surinktų per labdaringą kalėdinį koncertą, šeimai perdavė gospel choro „Gloria“ vadovė Rasa Levickaitė-Šerpytienė.

Padės pastatyti naują namą

A. Rimkienei su anūku savivaldybė skyrė socialinį būstą – jie jau įsikūrė renovuotame devynaukštyje prie Autobusų stoties. Moteris labai patenkinta. O jos sūnus su šeima kol kas apsistojo pas giminaičius.

M. Lukošaitis įsitikinęs, kad neilgai trukus šeima vėl turės savo namus. Pasak jo, per vasarą namas turėtų būti pastatytas, nes statoma bus ant tų pačių pamatų, taigi projekto nereikės. Be to, ir pačioje šeimoje yra išmanančių apie statybas vyrų, anūkas studijuoja statybos inžineriją.

– Jau yra žmonių, kurie siūlosi padėti pastatyti namą. Žmogus, kuris pats yra nukentėjęs nuo gaisro, net visą apdailą žada atlikti. Yra kas savaitgaliais padės. Prie namo atstatymo ir savivaldybė, manau, prisidės – skirs 1000 eurų ir leis su 50 proc. nuolaida išsikirsti miško. Yra kas medieną iš dyką išpjaus. Ir seniūnija padės – dėl konkrečios sumos dar sprendžia komisija, be to, ji galės pagelbėti, kai prie statybų prireiks traktoriaus ar žmonių į talką. Bendruomenės surinktus pinigus panaudosim statybinėms medžiagoms pirkti, manau, kad dar ir nuolaidų sugebėsim gauti. Manau, kad ir kaimynai kuo galėdami padės. O jei dar kas norėtų prisidėti prie statybų – mes atviri pasiūlymams, – svarstė M. Lukošaitis.

Tų, kas siūlo baldus ar buitinę techniką, jis prašo palaikyti tuos daiktus, kol bus atstatytas namas.

Šiandien Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, atidaryta Tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur“. Jos tema – potyrių turizmas, nes šiandieninis keliautojas tradicinius traukos objektus, poilsio formas keičia į autentiškus maršrutus ir perka ne turizmo produktą, o unikalią emocinę patirtį.

Liko vos daugiau nei mėnuo iki savivaldybių tarybų ir tiesioginių mero rinkimų. Tauragėje ir jos rajone vis ryškiau šviečia politinės reklamos stendai, kurie politikams kainuoja dešimtis tūkstančių eurų. Kaip skelbia vrk.lt, kai kurių kandidatų partijai pervesti pinigai buvo grąžinti. Paaiškėjo, kad keturių socialdemokratų oficialių deklaruojamų pajamų neužtenka, kad šie galėtų paaukoti partijos politinei kampanijai tokio dydžio sumas.

Siekiant vaikams padėti su gamta susipažinti ne vien skaitant vadovėlius, bet ir praktinių užsiėmimų lauke metu, Lietuvos nacionaliniai bei regioniniai parkai organizuoja gamtos mokyklas – neformalios edukacijos gamtos pažinimo pamokas. Rambyno regioninio parko atstovai džiaugiasi, kad atvykstantys moksleiviai nori susipažinti su saugomomis teritorijomis, ir tikina, jog nuo gamtos visiškai nutolusio vaiko portretas tėra pramanas.

Vėl ant plauko pakibo Pagramančio pagrindinės mokyklos likimas – svarstoma palikti tik pradinio ir ikimokyklinio ugdymo programas, o vyresniuosius mokinius ugdyti mieste. Švietimo ir sporto skyrius suskaičiavo, kad taip būtų sutaupoma apie 40 tūkst. eurų per metus. Tačiau kalbinti mokytojai ir tėvai nesutinka su reorganizacija – į miestą vežti vaikus jiems esą ir taip niekas nedraudžia. O kaimo mokyklą lanko todėl, kad mieste nepritampa.

Antroje savaitės pusėje šalyje ir toliau tęsis žiemiškai šalti orai. Ketvirtadienį dar pasimėgausime giedru dangumi, tačiau nuo penktadienio debesuotumas padidės, protarpiais ir pasnigs. Visgi, šaltis trauktis neskubės, naktimis kai kur temperatūra priartės prie –20 laipsnių. Šalčio gniaužtai atlėgs savaitei baigiantis.

Tauragės garbės pilietis, tautodailininkas Antanas Bagdonas po savo mirties paliko didžiulę kūrinių kolekciją – bemaž 400 darbų. Iki šiol jie saugomi Virginijos ir Petro Dedūrų kaimo turizmo sodyboje, Griežpelkiuose. Neseniai nacionalinėje spaudoje išgirtas tautodailės muziejus netikėtai tapo nesantaikos priežastimi – jo saugojimu nuo 2006-ųjų rūpinęsis P. Dedūra pareiškė nuosavybes teises į eksponatus, kurie iki šiol buvo laikomi Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ dalimi. P. Dedūra įsitikinęs – jo sodyboje eksponuojami garbės piliečio a. a. Antano Bagdono tautodailės dirbiniai – jo nuosavybė. Tauragės krašto muziejaus direktorius Romualdas Vaitkus atkerta – šis konfliktas – didžiulė nepagarba pačiam šviesios atminties tautodailininkui.

Laisvė – didžiausia kiekvieno žmogaus ir kiekvienos tautos vertybė. Sausio 13-oji kasmet mums tai primena. Minėdama Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, Tauragė susiliejo su visa Lietuva: prasidėjęs patriotine atminties akcija ,,Sustok už didvyrius“ penktadienį, atminties ir bendrystės savaitgalis baigėsi sekmadienį Šv. Mišiomis ir šventiniu koncertu Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje.

Ne vienoje šalies savivaldybėje jau veikia priklausomybės ligų konsultaciniai kabinetai, padedantys ne tik nuo tokių ligų kenčiantiems žmonėms, bet ir jų artimiesiems. Pasikonsultuoti juose gali ir socialiniai ar kiti darbuotojai, norintys padėti priklausomybę turintiems žmonėms. Jau visai netrukus toks konsultacinis kabinetas įsikurs ir Tauragėje. Tokią žinią išgirdo savivaldybėje susirinkę socialiniai darbuotojai, vaikų teisių specialistai, probacijos ir policijos pareigūnai.

Pernai vykę regioninių urėdijos padalinių vadovų konkursai Tauragės miškų ūkiui permainų neatnešė – du kartus rengtose atrankose neįtiko nė vienas kandidatas. Šią savaitę Valstybinių miškų urėdija pranešė vėl ieškanti vadovų Tauragės ir Šilutės regioniniams padaliniams.

Savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyrius parengė projektą, pagal kurį pirmą kartą Tauragės istorijoje bus sudaroma koncesijos sutartis tarp viešojo ir privataus sektoriaus atstovų. Skelbiama, kad savivaldybė siekia 15 metų laikotarpiui rasti valdytoją daugiafunkciniam sveikatingumo centrui, kuriame veiks statomas baseinas ir antrame aukšte suprojektuota sporto salė.

Šią savaitę šalyje vyraus tikra žiema: apylinkes puošia balta sniego skraistė, kurią protarpiais dar atnaujins šviežios snaigės. Visgi, sniego sulauksime vis mažiau, dangus giedrės, o termometrų stulpeliai kasdien vis žemės. Pagal dabartinius duomenis, trečiadienio ir ketvirtadienio naktys bus bene šalčiausios, temperatūra naktimis kai kur priartės prie –20 laipsnių šalčio. Savaitei baigiantis debesuotumas išaugs, stiprės vėjas, šaltis sušvelnės.

Tauragės butų ūkio pardavimo sandoris baigtas. Sausio 17 d. pasirašyta sutartis, paaiškėjo, kad už daugiabučių administratorių pirkėjas paklojo įspūdingą sumą – 1 milijoną 200 tūkst. eurų.  Tai bemaž trigubai daugiau nei įmonę buvo įkainoję turto vertintojai.

Užsitęsęs pirmasis šių metų Tauragės rajono tarybos Ekonomikos finansų ir strateginio planavimo komiteto posėdis pasibaigė nepilna sudėtimi. Baigiantis darbo valandoms, iš jo išėjo Vidas Bičkus ir Pranas Petrošius. Svarstant svarbiausio metų dokumentą – biudžetą, opozicijai atstovauti liko tik Viktoras Kovšovas, kuris užvirė diskusiją su valdančiaisiais.

Krašto apsaugos ministerija sausio 16 d. paskelbė šių metų šauktinių sąrašą Sausio 10 dieną sudaryti 2019 m. karo prievolininkų sąrašai patalpinti interneto svetainėje. Į tarnybą, kuri daliai šauktinių prasidės jau kovo viduryje, įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose šaukiami 31 068 karo prievolininkai, Tauragės apskrities gyventojų tarp jų bus 871.

Į redakciją kreipėsi penkių vaikų mama Ona, gyvenanti iš savivaldybės nuomojamame socialiniame būste Tauragės dvare. Moteris skundėsi, jog nuo lapkričio mėnesio būste neveikia centrinis šildymas. Ji ir mažamečiai vaikai gyvena priplėkusiose, pelėsio apimtose patalpose, kuriose žiemos metu šildosi tik elektriniais oro šildytuvais. „Tauragės žinių“ žurnalistė aiškinosi, dėl ko susidarė ir kada bus išspręsta situacija, apsunkinusi daugiavaikės šeimos buitį.

„Tauragės žiniose“ praėjusią savaitę rašėme apie prie banko „Luminor“ protestavusį vyriškį. Iki tol taikiai vaikščiojęs su plakatu protestuotojas vakar kibo į atlapus banko darbuotojams ir buvo išvežtas į psichiatrinę. Policija informavo, jog sulaikant vyrą teko net 4 kartus panaudoti elektrošoką.

Ketvirtadienį LDK Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione vyko iškilminga vado pasikeitimo ceremonija. Laikinai vykdęs bataliono vado pareigas štabo viršininkas majoras Vilius Zagurskis kovinę vėliavą perdavė pulkininkui leitenantui Vyčiui Andreikai. Prieš pat ceremoniją bataliono kariai sulaukė LR Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio vizito, kuris vakar oficialiai pranešė sieksiantis Prezidento posto. Premjeras, džiaugdamasis didėjančiu finansavimu krašto apsaugai pažadėjo, kad bus sutvarkytas žvyrkelis, vedantis į bataliono teritoriją Sakalinėje. Apverktina jo būkle vakar jis įsitikino savo akimis.

Praėjusių metų statistika rodo, kad būsto apsauga šalyje rūpinamasi vis dar per mažai – iš visų vagysčių net kas aštunta buvo įvykdyta gyvenamosiose patalpose. Todėl „Tele2“ kartu su partneriais sukūrė belaidį, per pusvalandį įdiegiamą ir saugos tarnybos visą parą prižiūrimą sprendimą „Saugūs namai“.

Tauragės garbės pilietis, tautodailininkas Antanas Bagdonas po savo mirties paliko didžiulę kūrinių kolekciją – bemaž 400 darbų. Iki šiol jie saugomi Virginijos ir Petro Dedūrų kaimo turizmo sodyboje, Griežpelkiuose. Neseniai nacionalinėje spaudoje išgirtas tautodailės muziejus netikėtai tapo nesantaikos priežastimi – jo saugojimu nuo 2006-ųjų rūpinęsis P. Dedūra pareiškė nuosavybes teises į eksponatus, kurie iki šiol buvo laikomi Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ dalimi. P. Dedūra įsitikinęs – jo sodyboje eksponuojami garbės piliečio a. a. Antano Bagdono tautodailės dirbiniai – jo nuosavybė. Tauragės krašto muziejaus direktorius Romualdas Vaitkus atkerta – šis konfliktas – didžiulė nepagarba pačiam šviesios atminties tautodailininkui.

Antroje savaitės pusėje netrūks permainų: ketvirtadienį plūstelėjusi šiluma atneš lietų ir kaip reikiant sumažins sniego atsargas, penktadienį į šalį vėl brausis šaltesni orai, o su jais ir sniegas. Tokių permainų sukūryje tiek vairuotojai, tiek pėstieji turėtų būti itin atsargūs, nes bus itin slidu. Savaitgalį sulauksime ramesnių, bet šaltesnių orų. Panašu, kad šaltis įsibėgės vis labiau, nes ateinančios savaitės pradžioje šals dar stipriau.

Šiais metais į „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos sceną žengs nemažas būrys Lietuvos publikai dar menkai pažįstamų atlikėjų. Viena jų – šiuo metu Kaune gyvenanti, tačiau Tauragėje užaugusi ir ten dainininkės kelią pradėjusi 19-metė Sofija Eitutytė-Sofi. Kukli mergina pripažįsta, jog šis šansas jai buvo netikėtas, o pačiam konkursui teigia besiruošianti viena pati.

 

Šiandien Lietuvos prokuratūra mini 100-mečio jubiliejų. Ta proga Vilniuje rengiama konferencija, o štai Tauragės apygardos prokuroras Eduardas Builisovas savo „dovanėlę“ įteikė jau vakar – jis įkliuvo prie vairo girtas.

Praėjusį penktadienį portale taurageszinios.lt rašėme, jog gaisras pasiglemžė Gaurės seniūnijos Girgždų kaime gyvenančios šeimos namus. Ugniagesiai pranešė, jog šiąnakt būta dar vieno gaisro. Šį kartą gyvenamasis namas atvira liepsna degė Žadgailų kaime.

Policijos suvestinėse pranešama, jog vakar, apie 16.10 val., sustabdytu BMW trys jaunuoliai važiavo apsiginklavę psichotropinėmis medžiagomis.

Tiesa ar melas?
  • Įkelta: 2019-01-15

Šventinis maratonas baigėsi, šią savaitę nurėdyta Kalėdų eglė, užgeso gatvių papuošimų šviesos. Kaip matyti iš viešoje erdvėje kilusių diskusijų ir komentarų, Pilies aikštėje įžiebta centrinė eglė abejingų nepaliko, ja žavėjosi tiek tauragiškiai, tiek kitų miestų gyventojai. Trijų Karalių dieną rajono opozicijos lyderis Pranas Petrošius savo „Facebook“ paskyroje nusprendė paviešinti, kiek tauragiškiams kainavo Kalėdų eglė ir jos papuošimas. Ažiotažas kilo nemažas, vieni komentatoriai ėmė piktintis tariamu pinigų švaistymu, kiti siūlė išvis nešvęsti Kalėdų, o pinigus atiduoti tiems, „kuriems dabar blogai, o prie ruso buvo gerai“. Žinoma, neapsieita be politikavimo. „Tauragės žinios“ domėjosi, kiek iš tikrųjų kainavo pagrindinė šventinė miesto puošmena ir ar paviešinta suma atitinka tikrovę.