2020 Spalio 25 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Savivaldos rinkimų kandidatai bruzda: renkami rinkėjų parašai

  • Įkelta: 2019-01-08
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Iki savivaldybių tarybų rinkimų liko 54 dienos, politinė kampanija įsibėgėja visu pajėgumu. Gruodžio 28-oji buvo paskutinė diena, kai partijos, kandidatų sąrašai ir savarankiškai išsikėlę kandidatai galėjo pateikti rinkimų komisijai pareiškinius dokumentus. Kitas etapas – parašų rinkimas. Vos prasidėjus parašų rinkimo vajui redakcija jau gavo nusiskundimą dėl įkyraus agitavimo pasirašyti už vieną iš kandidatų. Tauragės apygardos rinkimų komisija grūmoja pirštu – parašų rinkimas turi būti vykdomas etiškai, nepažeidžiant rinkėjų teisės į privatumą ir asmens duomenų saugumo.

Anot Tauragės rinkimų apygardos (Nr. 50) rinkimų komisijos pirmininkės Gintarės Rakauskienės, iki gruodžio 28 dienos pareiškinius dokumentus pateikė 6 partijos, 1 visuomeninis komitetas ir 1 savarankiškai išsikėlęs kandidatas. Dokumentų nepateikė, vadinasi, rinkimuose nedalyvaus, tik Tauragės apygardoje registruota Lietuvos centro partija. Kandidatų į merus Tauragės apygardoje iš viso aštuoni: liberalas Dovydas Kaminskas, konservatorė Giedrė Stulginskienė, „valstietė“ Virginija Eičienė, socialdemokratas Darius Petrošius, visuomeninio komiteto „Nepartinė Tauragė“ kandidatas Vidas Bičkus, „tvarkietis“ Silverijus Statkus, Darbo partijos atstovas Vaidotas Globys bei savarankiškai išsikėlęs kandidatas Rimantas Kičas. Kandidatų į savivaldybės tarybą sąrašus pateikė 6 minėtos partijos ir 1 visuomeninis komitetas, iš viso kandidatuoja 269 asmenys. Dokumentus pateikę kandidatai skelbiami interneto svetainėje rinkejopuslapis.lt.

G. Rakauskienės teigimu, šiuo metu komisija visiems kandidatams yra išdavusi parašų rinkimų lapus. Komisija informuoja, kad kandidatą galima paremti ir elektroniniu būdu adresu https://www.rinkejopuslapis.lt/kandidatu-sarasu-ir-kandidatu-iskelimo-paremimas. Anot komisijos pirmininkės, pilietis gali pasirašyti ir keletui kandidatų, to įstatymas nedraudžia.

– Parašų lapai komisijai turės būti grąžinti ne vėliau kaip sausio 17 d. Minimalus parašų skaičius – 300, tačiau skatiname kandidatus pateikti daugiau, nes parašai bus tikrinami komisijos ir kai kurie gali būti pripažinti negaliojančiais. Dėl šios priežasties taip pat raginame kandidatus nelaukti paskutinės dienos, – sakė G. Rakauskienė.

Komisijos pirmininkė taip pat informavo, jog viešai informacija apie kandidatus bus skelbiama likus ne mažiau nei 18 dienų iki rinkimų, tai yra ne vėliau kaip vasario 13 dieną, skelbimų lentose, VRK (Vyriausioji rinkimų komisija) interneto svetainėje ir kitur. Kaip ir per kiekvienus rinkimus, VRK išleis specialų leidinį apie kandidatus, kuris bus platinamas rinkėjams.

– Vasario 1 dieną komisija atitinkamam atstovui perduos kandidatų į savivaldybės tarybos narius pažymėjimus su juose įrašytais kandidatų rinkimų numeriais. Todėl komisija turi teisę iki sausio 31 d. priimti sprendimą registruoti ar ne išsikėlusį kandidatą į savivaldybės tarybos narius ar į merus, – kandidatų registravimo eigą paaiškino G. Rakauskienė.

Tuo tarpu kandidatai į merus ir savivaldybės tarybą pradėjo agitaciją už savo partijų sąrašus ir asmenines kandidatūras. Miestas pasipuošė agitaciniais stendais, gyventojai per Kalėdas savo pašto dėžutėse rado vienos kandidačių kalėdinį sveikinimą. Kiti savo politines vertybes viešai skelbia socialiniuose tinkluose. Paremti kandidatus savo parašu rinkėjai raginami įvairiais komunikacijos kanalais. Štai redakcija dar prieš Kalėdas gavo skundą (asmens vardas ir pavardė redakcijai žinomi), jog savarankiškai išsikėlęs kandidatas Rimantas Kičas tauragiškius atakuoja elektroniniais laiškais, kuriuose grindžia savo motyvaciją dalyvauti rinkimuose bei agituoja pasirašyti už jį elektroniniu būdu, pateikiami tikslūs nurodymai, kaip tai padaryti – prisijungimo nuoroda ir kita. Lyg tarp kitko, sveikina ir su Kalėdomis. Vienas iš laiško gavėjų, atsiuntęs šią informaciją redakcijai, tokį agitavimą įvertino kaip „spamą“ (šlamštą). Esą tą patį laišką jis gavo bent tris kartus. Persiuntę šį laišką rinkimų komisijai, gavome išaiškinimą:

„VRK duomenų apsaugos pareigūno nuomone, šiuo konkrečiu atveju kandidatas pažeidė asmens duomenų apsaugos reikalavimus. Kadangi šiuo atveju kandidatas yra šių asmens duomenų (el. pašto adresų) tvarkytojas ir yra už juos atsakingas. Asmuo, turintis pretenzijų dėl jo asmens duomenų naudojimo, pirmiausia turėtų kreiptis į kandidatą, t. y. pareikšti kandidatui pretenziją, nurodant, kad yra pažeidžiama teisė į asmens duomenų apsaugą. Taip pat pažymime, kad vadovaujantis Politinės reklamos žymėjimo tvarkos aprašo nuostatais, patvirtintais Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos 2010 m. rugsėjo 7 d. sprendimu Nr. Sp-58 „Dėl Politinės reklamos žymėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – Aprašas) 13 punkte nurodoma, kokie užrašai turi būti pateikiami politinėje reklamoje. Šiuo atveju politinė reklama nepažymėta, todėl pažeista reklamos žymėjimo tvarka“, – informavo Tauragės apygardos rinkimų komisijos pirmininkė G. Rakauskienė.

Paklausta, ar nuo politinės kampanijos pradžios buvo nustatyta kitų politinės reklamos įstatymo pažeidimų, Komisijos pirmininkė informavo, jog toks skundas gautas vienas.

– Buvo atliktas tyrimas dėl vieno kandidato politinės reklamos ženklinimo neatitikimo tvarkos aprašui, tačiau buvo kreiptasi į kandidatą bei į reklamos gamintoją, kad neatitikimai būtų pašalinti. Šiuo metu esame informuoti, kad reklamos ženklinimo neatitikimai ištaisysi, – teigė G. Rakauskienė.

Šią savaitę žiema pademonstruos savo charakterį: kasdien palaipsniui į šalį brausis vis didesnis šaltis, dažniau kris žiemiški krituliai – sniegas. Savaitei baigiantis šalčio gniaužtai taip sustiprės, kad vietomis temperatūra nukris iki –20 laipsnių. Tačiau labai greitai atkeliaus pokyčiai.   

Sausio 5-ąją Tauragę apskriejo žinia, kad mirė Mamertina Balserytė – žinoma masinių renginių režisierė, scenaristė, šokių vadovė, įvairių klubų steigėja ir organizatorė.

Nuo sausio 1-osios startavusi mokesčių reforma apskaitininkus paplušėti privertė jau gruodžio pabaigoje. Kad netektų paskutinio metų mėnesio atlyginimų skaičiuoti pagal naują tvarką, algas dauguma darbdavių išmokėjo dar iki Naujųjų. Nuo sausio mėnesio darbuotojas savo algalapyje aiškiai matys, kokią dalį jo darbo užmokesčio atsiriekia valstybė, nes darbdavio ir darbuotojo įmokos konsoliduojamos ir nuskaitomos nuo darbuotojo algos „ant popieriaus“. Kaupti ar nebekaupti senatvės pensijai privačiuose fonduose, gyventojams tikras galvosūkis. Nes nuo to priklausys, ar didės ir kiek didės atlyginimas „į rankas“.

Sausio 1-oji Enaros ir Vyto šeimoje nuo šiol bus ne tik Naujųjų metų šventė. Šią dieną pasaulį išvydo trečiasis jų vaikas – mergaitė, kuriai duotas Gretos vardas. Nuo šiol Mikučiai – daugiavaikiai tėvai. Buvusio kriminalinės policijos pareigūno ir pardavėjos šeimoje krykštaus trys vaikai – naujagimė, trylikametis Deividas ir dvejų Skaistė. Tačiau pasidžiaugti naujagime dukryte tėčiui ilgai neteks – kad uždirbtų duonai, buvęs pareigūnas netrukus išvyks į reisą.

Laisvės kovotojų keliais
  • Įkelta: 2019-01-03

Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos mokiniai savanoriai, dalyvaudami integruoto ugdymo projekte „Laisvės kovotojų keliais“, skirto Adolfo Ramanausko–Vanago metams paminėti,  per istorijos, geografijos pamokas išsiaiškino Tauragės apylinkėse veikusias partizanų rinktines, būrius, jų vadus, esamus paminklus ir lankytinas vietas, mokėsi sudaryti maršruto žemėlapius.

Prieš pat Naujuosius neseniai duris atvėrusiose Tauragės pilies menėse susitiko tie, kurie mūsų miestą vadina savu, nors gyvena kitur – kitame Lietuvos mieste ar net kitoje šalyje. Šventėms sugrįžę į gimtąjį miestą, jie susirinko į kalėdinį globalių tauragiškių susitikimą pasidalinti mintimis, padiskutuoti.

Antroje savaitės pusėje viena sniego banga keis kitą, vyraus smarkokas vėjas, tad vietomis pustys, kils nedidelės pūgos. Penktadienį šalčio gniaužtai sustiprės, tačiau šeštadienį jie ir vėl atlėgs, temperatūra kils aukščiau, visgi tai truks neilgai, nes sekmadienį į šalį vėl sugrįš didesnis šaltis. Tad artimiausiomis dienomis šalyje vyraus žiemiški orai.

Regionų krepšinio lygoje (RKL) rungtyniaujanti „Fortūna-Agava“ pradės reguliariojo sezono antrojo rato varžybas. Banguotai rungtyniavusi Tauragės ekipa prieš šventes į savo gretas susigražino traumą patyrusį komandos lyderį Igną Juškevičių.

Priimti, kad ir laikinai, svetimą, dažniausiai gyvenimo jau traumuotą vaiką į savo namus – nemenkas iššūkis. Tam pasiryžtų tikrai ne kiekvienas, o ir pasiryžęs ne kiekvienas susidorotų su rūpesčiais ir klausimais, kurių kyla daugybė, ir juos spręsti reikia čia ir dabar. Kad palengvintų budinčių globotojų naštą, Tauragės, Šilalės ir Jurbarko savivaldybės bendrai dalyvauja įgyvendinant ES lėšomis finansuojamą projektą „Tvaraus perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų sistemos sąlygų sukūrimas Lietuvoje“.

Laikrodžiai jau skaičiuoja paskutines nueinančių, 2018-ųjų metų minutes. Žengiant į Naujuosius metus su nekantrumu laukiame, ką jie atneš, taigi, savotiškai tikimės pokyčių. Kad pasikeis ne tik data, su kuria pradėsime kasdienius darbus, bet ir kažkas neapčiuopiamo mumyse pačiuose. Ir, be abejo, tikimės, pokyčio į gera.

Artėjant rinkimams pareigas palieka mero patarėjas Artūras Fetingis. „Tauragės žinių“ duomenimis, mero komandoje šiandien jis dirba paskutinę dieną.

​Už 4 dienų pasitiksime Naujuosius, 2019-uosius metus. Astrologai juos žada ramius, tačiau kokie jie bus tauragiškiams, sužinosime tik metų pabaigoje. „Tauragės žinios“ kasmet rengia metų apžvalgą, į kurią patenka daugiausiai dėmesio sulaukę mūsų krašto žmonės ir įvykiai. Vieni jų pilni džiugesio, antri – liūdesio, treti verčia ironiškai šypsotis pasitinkant 2019-iuosius, Kiaulės metus.

Nuo Naujųjų keičiasi eismas Martyno Mažvydo gatvėje. Nuo sausio 2-osios bus įrengti atitinkami kelio eismo ženklai, kurie važiuojantiems M. Mažvydo gatve nebesuteiks pirmumo teisės. Tokį sprendimą, remdamasi gyventojų pageidavimu, priėmė Tauragės rajono savivaldybės Saugaus eismo komisija.

Antroje savaitės pusėje plūstelėjusi šiluma ir skystesnio pavidalo krituliai naikins baltą žiemos peizažą. Kils daugybė pavojų keliuose, tad atsargumas tikrai pravers. Iki kitos savaitės pradžios šalyje vyraus gerokai švelnesni ir drėgnesni orai.

Tauragės vizitinė kortelė – pilis. Jos bokštai, pastatai, erdvės – praeities liudininkai, išlikę ne kartą griautoje ir niokotoje Tauragėje. Pilies komplekse įgyvendinama keletas projektų. Vienas iš jų užbaigtas – pilies menių pritaikymas visuomenės poreikiams. Praėjusią savaitę į menių atidarymą sukviesti miestiečiai ir projekto įgyvendintojai, valdžios atstovai, naujai įrengtas erdves pašventino katalikų ir evangelikų liuteronų kunigai. Tauragės pilies menių atidarymą vedė aktorė Virginija Kochanskytė, atskleidusi daugybę esamų ir galimų sąsajų su siena kaip valstybės riba (mes nuo seno gyvename prie sienos), su žmonių ryšiais, jausmais. Šventinę nuotaiką kūrė dainininkės Editos Leitaitės ir pianistės Beatos Vingraitės atlikti kūriniai.

Naujųjų metų sutikimas turėtų būti viena laukiamiausių akimirkų metuose, bet dažnai ši tema tampa tikru galvos skausmu. Juk sakoma – kaip sutiksi Naujuosius metus, tokie jie ir bus. Vieni renkasi komfortišką ir jaukią šventę namuose, artimųjų apsuptyje, kiti – kelionę su draugais ar nutrūktgalvišką vakarėlį mieste. Deja, įsilieti šventinį šurmulį Tauragėje, ko gero,  nepavyks – mieste nežadama jokio šurmulio. Ko gero, tradicija švęsti naujuosius kavinėse ir restoranuose nyksta – vietų, kur galima audringai ir turiningai išlydėti senuosius metus ir pasitikti Naujuosius, Tauragės rajone vos dvi. Šventinius Naujųjų metų vakarus su programa, atlikėjais ir šventinėmis vaišėmis organizuoja Tauragės rajone įsikūrusios kaimo turizmo sodybos „Požerūnų malūnas“ ir „Griežpelkiai“. Visos kitos viešojo maitinimo įstaigos arba dirbs kaip įprastą dieną, arba šventinį vakarą apskritai bus uždarytos.   

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas praneša, jog iš gyvūnų krematoriumo Zoliškių k. pavogtos betoninių šunų skulptūros. Policija ieško įvykio liudininkų.

Ankstyvą Kalėdų rytą policijos pareigūnams neblaivus už vairo įkliuvo pasienietis. Vyras uždarytas į areštinę, jam gresia baudžiamoji atsakomybė.

Laikinai Tauragės šilumos tinklų direktoriaus pareigas einančio Audriaus Arcišausko teigimu, gerų rezultatų šiais metais bendrovė pasiekė dėl valdybos ir akcininkės (savivaldybės) numatytos strategijos. Vasarą investavusi į biokuro atsargas ir sukaupusi žaliavos rezervą, žiemą bendrovė gali pasidžiaugti gaminanti šilumą, kuri yra viena pigiausių Lietuvoje. A. Arcišausko tvirtinimu, 2018 metais bendrovė įgyvendino svarbius projektus, o tai – svarbus Šilumos tinklų darbuotojų komandos pasiekimas.

 

Kalėdų naktis yra asmeninė Dievo ir žmogaus bendravimo istorija. Biblijos Dievas visada trokšta asmeninio santykio su žmogumi. Mes skaitome Šv. Rašte, kaip jis nuolat kreipiasi konkrečiu vardu į žmogų. Dievo tariamame žmogaus varde nėra vien regimoji prasmė – jis apima visą mūsų gyvenimo ir patirties istoriją Tik atsiliepdamas į Dievo kvietimą, žmogus savyje ir aplink save kuria tą pasaulį, kurio visada troško. Kiekvieno mūsų didžiausias troškimas būti pakviestiems tikruoju mūsų vardu, kaip ir galėjimas į kitą kreiptis vardu daro mus artimus. Todėl jau Biblijos pradžioje Dievui žmogus užduoda klausimą: „Kuo esi vardu? Kaip į Tave kreiptis?“. „Aš Esu, kurs Esu – esu Esantysis pasaulyje ir tavo gyvenime“, – atsakė Dievas.

Visi žino, kad judėjimas – sveikata, tačiau paprastai su amžiumi juda vis mažiau, o tai lemia sveikatos sutrikimus. Senyvo amžiaus žmonės praranda raumenų jėgą ir gebėjimą atlikti greitus judesius, todėl dažniau nugriūva. Todėl labai svarbu mankštintis. Kad „išjudintų“ senjorus, Tauragės visuomenės sveikatos biuras įgyvendina projektą „Sveikam gyvenimui sakome – TAIP“. Projektas išties sėkmingas – į užsiėmimus, vedamus trenerio Arūno Vladičkos, senjorai skuba kaip į šventę.

Trečiadienį Tauragės kultūros rūmuose surengtas šventinis Tauragės rajono savivaldybės padėkos vakaras. Jau tradicija tapusioje šventėje pagerbti ir apdovanoti labiausiai mūsų kraštui nusipelnę žmonės.

Artėjant Kalėdoms šventėms Tauragės rajono savivaldybės mero Sigito Mičiulio iniciatyva bendram pokalbiui su savivaldybės vadovais buvo pakviesti Tauragės rajono dvasininkai. Gražaus susitikimo metu kalbėta apie besibaigiančius metus, atliktus darbus,  gražiausių metų švenčių reikšmę bei ateinančių metų planus.

Po ramesnio ketvirtadienio į šalį vėl atkeliaus sniegas, tad pasiruoškite, nes eismo sąlygos bus sudėtingos. Savaitgalį taip pat sulauksime kritulių, dažniausiai mišrių, nes temperatūra kils aukščiau, vietomis ji bus teigiama. Visgi, sniego gražiausioms metų šventėms tikrai turėtų likti. Ateinančios savaitės pradžioje šalčio gniaužtai ir vėl sustiprės. Vyraujant permainingiems orams keliuose patartina imtis didžiausių atsargumo priemonių, kad būtų išvengta skaudžių nelaimių.

Tauragėje šiuo metu yra 116 viešojo maitinimo įmonių, vien šiemet jų įsteigta 17. Restorano vardą turi tik viena  jų – vakar „Tauragės“ viešbučio pirmajame aukšte duris atvėręs „Da Feng“. Pasak jo savininkės Almos Marozienės, svajonės pildosi lėtai: idėja sukurti tokį restoraną gimė prieš penkerius metus, o įgyvendinta per pusmetį.