2020 Birželio 05 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai: vyraus tikra žiema – šėls pūgos, atšals stipriau

  • Įkelta: 2019-01-03
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Antroje savaitės pusėje viena sniego banga keis kitą, vyraus smarkokas vėjas, tad vietomis pustys, kils nedidelės pūgos. Penktadienį šalčio gniaužtai sustiprės, tačiau šeštadienį jie ir vėl atlėgs, temperatūra kils aukščiau, visgi tai truks neilgai, nes sekmadienį į šalį vėl sugrįš didesnis šaltis. Tad artimiausiomis dienomis šalyje vyraus žiemiški orai.

Šiandien dieną šalyje laikysis neigiama oro temperatūra, eismo sąlygas sunkins plikledis, sniegas. Šiaurės vakariniuose šalies rajonuose numatomi pragiedruliai. Išsilaikys gūsingas šiaurės krypties vėjas, vietomis pustys. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie –4, Kaune apie –3 laipsnius šalčio. Prie jūros vyraus –2 laipsnių šaltukas.

Penktadienio naktį atšals kiek stipriau, temperatūra šalyje svyruos tarp –10–4 laipsnių. Kritulių sumažės, pasnigs tik kai kur. Pūs silpnesnis šiaurės, šiaurės vakarų krypties vėjas. Ryto valandomis pro šiaurės vakarinius šalies rajonus į šalį plūstels kita kritulių banga. Per dieną sniegas pasieks daugelį šalies vietovių. Pajūryje kris mišrūs krituliai, čia temperatūra šoktels aukščiau nulio ir sieks 3 laipsnius šilumos, bus slidu. Vilniuje šals iki –4, Šiaulių ir Panevėžio apylinkėse iki –3 laipsnių. Kaune šaltukas sieks –2 laipsnius. Pajūryje oras šils iki 3 laipsnių.

Šeštadienį orai bus truputį šiltesni, kelius slidins plikledis. Nakties valandomis šalyje ir toliau kris krituliai, daugiausiai tai bus sniegas, tik vakarinėje šalies dalyje numatoma šlapdriba. Temperatūra svyruos nuo –4 laipsnių šalčio šalies pietryčiuose iki 2–3 laipsnių šilumos prie jūros. Dienos metu sustiprės šiaurės krypties vėjas, vietomis protarpiais pasnigs. Vilniuje ir Kaune bus apie nulį. Šiauliuose ir Panevėžyje laikysis –1 laipsnio šaltukas. Prie jūros oras atvės ir bus apie nulį. Artėjant vakarui visoje šalyje temperatūra sparčiai kris, bus slidu.

Sekmadienio naktį šalį pasieks didesnis šaltis, suksis gūsingas šiaurės rytų krypties vėjas. Naktį temperatūra nukris iki –10–5, pajūryje iki –2 laipsnių, vietomis numatomas negausus sniegas. Dieną šaltis neskubės trauktis, išsilaikys neigiama temperatūra, gausesnių kritulių nenumatoma. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje šals iki –6–5 laipsnių. Kaune bus apie –4, prie jūros apie –3 laipsnius šalčio.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, ateinančios savaitės pradžioje išsilaikys žiemiški orai, šaltis trauktis neskubės.     

   

Regionų krepšinio lygoje (RKL) rungtyniaujanti „Fortūna-Agava“ pradės reguliariojo sezono antrojo rato varžybas. Banguotai rungtyniavusi Tauragės ekipa prieš šventes į savo gretas susigražino traumą patyrusį komandos lyderį Igną Juškevičių.

Priimti, kad ir laikinai, svetimą, dažniausiai gyvenimo jau traumuotą vaiką į savo namus – nemenkas iššūkis. Tam pasiryžtų tikrai ne kiekvienas, o ir pasiryžęs ne kiekvienas susidorotų su rūpesčiais ir klausimais, kurių kyla daugybė, ir juos spręsti reikia čia ir dabar. Kad palengvintų budinčių globotojų naštą, Tauragės, Šilalės ir Jurbarko savivaldybės bendrai dalyvauja įgyvendinant ES lėšomis finansuojamą projektą „Tvaraus perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų sistemos sąlygų sukūrimas Lietuvoje“.

Laikrodžiai jau skaičiuoja paskutines nueinančių, 2018-ųjų metų minutes. Žengiant į Naujuosius metus su nekantrumu laukiame, ką jie atneš, taigi, savotiškai tikimės pokyčių. Kad pasikeis ne tik data, su kuria pradėsime kasdienius darbus, bet ir kažkas neapčiuopiamo mumyse pačiuose. Ir, be abejo, tikimės, pokyčio į gera.

Artėjant rinkimams pareigas palieka mero patarėjas Artūras Fetingis. „Tauragės žinių“ duomenimis, mero komandoje šiandien jis dirba paskutinę dieną.

​Už 4 dienų pasitiksime Naujuosius, 2019-uosius metus. Astrologai juos žada ramius, tačiau kokie jie bus tauragiškiams, sužinosime tik metų pabaigoje. „Tauragės žinios“ kasmet rengia metų apžvalgą, į kurią patenka daugiausiai dėmesio sulaukę mūsų krašto žmonės ir įvykiai. Vieni jų pilni džiugesio, antri – liūdesio, treti verčia ironiškai šypsotis pasitinkant 2019-iuosius, Kiaulės metus.