2020 Gegužės 29 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai: su sausiu iškeliaus ir žiemiški orai

  • Įkelta: 2019-01-31
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Nuo penktadienio šalyje įsivyraus šiltesni ir drėgnesni orai, sustiprės vėjas. Sniego apklotas sparčiai nyks, teks braidžioti po balas. Visgi, atšilus orams nereiškia, jog galime atsisveikinti ir su plikledžiu, taip pat pavojų kels ir lijundra bei boluosiantis rūkas. Tad keliuose, ypač tamsiuoju paros metu, patartina būti itin atidiems. Taip pat rekomenduojama vengti vaikščioti greta pastatų, nuo kurių stogų slinks susikaupęs sniegas ir ledas.  

Šiandien dieną numatomas nepastovus debesuotumas, antroje dienos pusėje daug kur pasnigs. Pūs juntamesnis rytų, šiaurės rytų krypties vėjas. Keliuose išsilaikys plikledžio  pavojus. Vilniuje, Kaune ir prie jūros šals iki –1, Šiauliuose ir Panvėžyje iki –3–2 laipsnių.

Penktadienį, pirmąją vasario dieną, vyraus švelnesnė temperatūra, tačiau netrūks kritulių. Nakties metu daugiausiai snigs, temperatūra svyruos nuo –4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Keliuose bus slidu, formuosis lijundra, vietomis boluos rūkas. Dieną numatomi mišrūs krituliai, pūs nestiprus pietų, pietryčių krypties vėjas. Temperatūra svyruos apie nulį. Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje oras šils iki 2 laipsnių. Šiauliuose ir prie jūros bus apie 1 laipsnį šilumos.

Šeštadienį pūs gūsingas pietryčių krypties vėjas. Gausesnių kritulių sulauks vakarinė šalies dalis, nors dienai bėgant jų pasirodys ir kitose šalies vietovėse. Kris šlapdriba, vietomis ir palis, o sniegas sparčiai tirps. Nakties ir ryto valandomis bus apie –3–0 laipsnių šalčio, kelius itin slidins plikledis, lijundra. Dieną numatoma teigiama temperatūra. Vilniuje ir Kaune oras šils iki 2, Šiauliuose ir Panevėžyje iki 1 laipsnio. Prie jūros bus apie 3 laipsnius šilumos.

Sekmadienį bus dar šilčiau, net naktį vietomis išsilaikys silpnai teigiama temperatūra. Dangumi plauks debesys, iš kurių kris lietaus lašai, vietomis šlapios snaigės. Antroje dienos pusėje kai kur galimi pragiedrėjimai. Išsilaikys neramus pietinių krypčių vėjas. Nakties valandomis vietomis bus apie nulį, nors jau daug kur išsilaikys vienas kitas laipsnis šilumos. Dienos metu Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie 3, Kaune ir prie jūros apie 4 laipsnius šilumos.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, ateinančios savaitės pradžioje orai vėl palaipsniui atšals, tad bus itin slidu. Pirmadienį dar daug kur galimi negausūs mišrūs krituliai, išsilaikys gūsingas vėjas, kuris suksis iš vakarų, pietvakarių. Vakarėjant temperatūra sparčiai kris, keliai virs čiuožyklomis.

 

Tauragės moksleivių kūrybos centrą (MKC) pamėgo jau kelios tauragiškių kartos. Tauragiškiai viešai komentavo atsimenantys, kad MKC erdvės viename iš Pilies korpusų nesikeičia dešimtmečius. Iškart po Naujųjų pasklidusi žinia, kad MKC sulauks remonto, pradžiugino ir jame dirbančius, ir jį lankančius žmones. Atsinaujinusiame MKC, į kurį kasmet susirenka per tūkstantį Tauragės rajono moksleivių, ieškančių kūrybinės erdvės ir pedagoginės pagalbos asmenybės saviraiškai, turiningam laisvalaikiui, pomėgiams sąlygos bus dar geresnes. Čia pakaks vietos ir dėmesio ne tik vaikams ir jaunimui, bet ir suaugusiesiems.

Šiandien nuo 10 val. ryto vyksta rajono tarybos posėdis. Besibaigiant kadencijai, valdantieji atsiskaito rinkėjams. Tarp penkiasdešimties svarstomų klausimų – mero Sigito Mičiulio ir tarybos, ir administracijos direktoriaus Modesto Petraičio ataskaitos. Patvirtintas ir ateinančių metų biudžetas.

Vėl ant plauko pakibo Pagramančio pagrindinės mokyklos likimas – svarstoma palikti tik pradinio ir ikimokyklinio ugdymo programas, o vyresniuosius mokinius ugdyti mieste. Švietimo ir sporto skyrius paskaičiavo, jog taip būtų sutaupome apie 40 tūkst. eurų per metus. Tačiau kalbinti mokytojai ir tėvai nesutinka su reorganizacija – į miestą vežti vaikus jiems esą ir taip niekas nedraudžia. O kaimo mokyklą lanko todėl, kad mieste nepritampa.

Daug kas žinome šiuos įrenginius iš komiksų, filmų ar TV laidų. Metalo detektoriai yra įgavę tokį, kiek mistinį vertinimą. Tai – tarsi magiškas įrenginys, kurį pasitelkia visi lobių ieškotojai ir randa didžiulę skrynią, užkastą kažkur visai netoli namų. Deja, realybė yra kiek kitokia ir šie įrenginiai yra mažiau fantastiški, o labiau realūs, techniškai tikslūs ir labai funkcionalūs prietaisai. Turbūt todėl daugumos „lobių ieškotojų“ noras įsigyti tokį įrenginį kiek atšąla, pamačius tai, kiek žinių ir informacijos reikia turėti, kad teisingai pasirinkti. Laimei šiame straipsnyje nurodysime svarbiausius patarimus, kaip nepadaryti klaidos renkantis metalo detektorių.

Tauragės kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvas „Vėjava“ minėjo 15-ąsias kūrybinės veiklos metines. Visoje Lietuvoje žinomas kolektyvas, pelnęs daugybę apdovanojimų, tarp kurių – ir „Aukso paukštė“, savo paaugliško gimtadienio proga dovanojo savo gerbėjams nuostabų koncertą. Jo būta ir smagaus, ir šiek tiek liūdno, nes su kolektyvu atsisveikino jo įkūrėja ir vienintelė vadovė Birutė Sagatauskienė.