2020 Vasario 20 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai: sausiui baigiantis užklups permainos

  • Įkelta: 2019-01-28
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Paskutinėmis sausio dienomis vyraus permainingi orai. Temperatūra palaipsniui kils, nors antroje savaitės pusėje dar sulauksime trumpo šaltesnių orų įsiveržimo. Taip pat vis dažniau baltas snaiges pakeis mišrūs krituliai, ypač baigiantis savaitei. Tiek vairuotojai, tiek pėstieji turės būti itin atsargūs, kadangi keliuose tykos slidūs pavojai. 

Šiandien dieną šalyje numatomas gūsingas pietryčių krypties vėjas, kuris pustys sniegą. Pirmoje dienos pusėje daugelyje vietovių snigs, po pietų kritulių jau bus mažiau, vietomis  galimi ir pragiedruliai. Keliuose išsilaikys plikledžio pavojus. Vilniuje dieną bus apie –6, Šiauliuose ir Panevėžyje apie –5 laipsnius šalčio. Kaune šals iki –4 laipsnių. Prie jūros dieną bus apie nulį, vietomis apie 1 laipsnį šilumos.

Antradienio naktį pro pietvakarinius šalies rajonus atkeliaus kita kritulių banga, daugiausiai snigs, dėl gūsingo vėjo pustys. Visgi, ryte prie jūros jau numatomi mišrūs krituliai, čia vyraus teigiama temperatūra, bus slidu. Naktį šaltis svyruos tarp –7–0 laipsnių šalčio. Dieną vyraus kur kas šiltesni orai nei pirmadienį, vakarinėje šalies dalyje numatoma šlapdriba, formuosis plikledis, lijundra, tad keliai bus slidūs. Vilniuje ir Kaune bus apie 1, pajūryje apie 2 laipsnius šilumos. Šiauliuose ir Panevėžyje temperatūra sieks nulį.

Trečiadienį kritulių jau bus mažiau, vietomis numatomi pragiedruliai. Pūs silpnesnis, nepastovios krypties vėjas. Tiek naktį, tiek dieną išsilaikys plikledžio pavojus. Nakties valandomis temperatūra svyruos tarp –4–0 laipsnių šalčio. Dieną numatoma silpnai neigiama temperatūra, tik prie jūros oras šils iki 1 laipsnio. Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje bus apie nulį, Šiauliuose šals iki –1 laipsnio. Vakarėjant orai atšals sparčiau.

Ketvirtadienį šaltis sustiprės, o iš pietryčių į šalį plūstels sniego banga. Keliuose vairuotojų ir vėl lauks iššūkiai. Pūs žvarbus šiaurės, šiaurės rytų krypties vėjas. Nakties metu temperatūra svyruos tarp –9–2 laipsnių šalčio, numatomas plikledis. Dieną Vilniuje, Kaune ir prie jūros šals iki –1 laipsnio. Šiauliuose bus apie –3, Panevėžyje apie –2 laipsnius šalčio.

Penktadienį šaltis atlėgs, temperatūra vėl kils, kelius slidins plikledis, formuosis lijundra. Nakties valandomis dar pasikandžios –8–2 laipsnių šaltis, vietomis truputį pasnigs. Dienos metu temperatūra šalyje svyruos nuo –2 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, pirmąjį vasario savaitgalį orai toliau sparčiai šils, įsismarkaus pietryčių krypties vėjas. Naktimis temperatūra svyruos apie nulį, o dienomis orai šils iki 1–3 laipsnių, numatomi mišrūs krituliai, bus slidu.

Kai skaudi nelaimė ištiko Gaurės seniūnijos Girgždų kaimo gyventojus – vidury nakties kilęs gaisras pasiglemžė visą šeimos turtą, šeima liko kaip stovi. Vos sužinoję apie nelaimę, neabejingi žmonės ėmė siūlyti pagalbą. Dabar nuo gaisro nukentėję žmonės jau ne tik turi kur prisiglausti, bet ir tikisi dar šiemet turėti naujus namus. Ugnies sunaikinto namo šeimininkė Aleksandra Rimkienė, atsigavusi po patirto šoko, atėjo į redakciją, norėdama padėkoti visiems, kurie ištiesė pagalbos ranką. Ji iki šiol negali atsistebėti, kiek daug aplink gerų žmonių.  

 

Šiandien Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, atidaryta Tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur“. Jos tema – potyrių turizmas, nes šiandieninis keliautojas tradicinius traukos objektus, poilsio formas keičia į autentiškus maršrutus ir perka ne turizmo produktą, o unikalią emocinę patirtį.

Liko vos daugiau nei mėnuo iki savivaldybių tarybų ir tiesioginių mero rinkimų. Tauragėje ir jos rajone vis ryškiau šviečia politinės reklamos stendai, kurie politikams kainuoja dešimtis tūkstančių eurų. Kaip skelbia vrk.lt, kai kurių kandidatų partijai pervesti pinigai buvo grąžinti. Paaiškėjo, kad keturių socialdemokratų oficialių deklaruojamų pajamų neužtenka, kad šie galėtų paaukoti partijos politinei kampanijai tokio dydžio sumas.

Siekiant vaikams padėti su gamta susipažinti ne vien skaitant vadovėlius, bet ir praktinių užsiėmimų lauke metu, Lietuvos nacionaliniai bei regioniniai parkai organizuoja gamtos mokyklas – neformalios edukacijos gamtos pažinimo pamokas. Rambyno regioninio parko atstovai džiaugiasi, kad atvykstantys moksleiviai nori susipažinti su saugomomis teritorijomis, ir tikina, jog nuo gamtos visiškai nutolusio vaiko portretas tėra pramanas.

Vėl ant plauko pakibo Pagramančio pagrindinės mokyklos likimas – svarstoma palikti tik pradinio ir ikimokyklinio ugdymo programas, o vyresniuosius mokinius ugdyti mieste. Švietimo ir sporto skyrius suskaičiavo, kad taip būtų sutaupoma apie 40 tūkst. eurų per metus. Tačiau kalbinti mokytojai ir tėvai nesutinka su reorganizacija – į miestą vežti vaikus jiems esą ir taip niekas nedraudžia. O kaimo mokyklą lanko todėl, kad mieste nepritampa.