2020 Gegužės 27 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Mirė kultūros puoselėtoja Mamertina Balserytė

  • Įkelta: 2019-01-07
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Sausio 5-ąją Tauragę apskriejo žinia, kad mirė Mamertina Balserytė – žinoma masinių renginių režisierė, scenaristė, šokių vadovė, įvairių klubų steigėja ir organizatorė.

M. Balserytė gimė 1940 m spalio 20 d. Tauragės rajono Šakviečio kaime.

Dar dirbdama tuometinėje Skaičiavimo mašinų elementų gamykloje daug jėgų ir energijos ji skyrė savo išpuoselėtam garsiam kultūros klubui,  jos pastangomis ten veikė stiprūs meno kolektyvai – mišrus choras, šokių kolektyvai, pučiamųjų instrumentų orkestras, kapela, meninės agitbrigados, dramos kolektyvas ir kiti meno mėgėjų dariniai. Šie kolektyvai buvo respublikinių konkursų laureatai, nugalėtojai, pasaulio lietuvių dainų švenčių dalyviai.

M. Balserytės idėja buvo įkurti Tauragės literatų klubą „Žingsniai“, jos pastangomis susibūrė ir pagarsėjo Tauragės bandonininkų ansamblis „Velnio tuzinas“. Tebegyvuoja jos įkurti mokytojų senjorų, kultūros darbuotojų senjorų klubai.

M. Balserytė buvo meno saviveiklos žymūnė, Lietuvos kultūros žymūnė, Tauragės rajono savivaldybės tarybos apdovanota garbės ženklu „Už nuopelnus Tauragės rajonui“. Darbšti ir reikli kultūros darbuotoja paliko neišdildomą pėdsaką Tauragės krašto kultūroje ir ją pažinojusiųjų, kartu dirbusiųjų širdyse.

M. Balserytė pašarvota laidojimo namų „Rimtija“ didžiojoje salėje. Antradienį 9.00 už velionę bus aukojamos šv. Mišios. M. Balserytė 13 val. bus išlydima į Papušinės kapines. 

Nuo sausio 1-osios startavusi mokesčių reforma apskaitininkus paplušėti privertė jau gruodžio pabaigoje. Kad netektų paskutinio metų mėnesio atlyginimų skaičiuoti pagal naują tvarką, algas dauguma darbdavių išmokėjo dar iki Naujųjų. Nuo sausio mėnesio darbuotojas savo algalapyje aiškiai matys, kokią dalį jo darbo užmokesčio atsiriekia valstybė, nes darbdavio ir darbuotojo įmokos konsoliduojamos ir nuskaitomos nuo darbuotojo algos „ant popieriaus“. Kaupti ar nebekaupti senatvės pensijai privačiuose fonduose, gyventojams tikras galvosūkis. Nes nuo to priklausys, ar didės ir kiek didės atlyginimas „į rankas“.

Sausio 1-oji Enaros ir Vyto šeimoje nuo šiol bus ne tik Naujųjų metų šventė. Šią dieną pasaulį išvydo trečiasis jų vaikas – mergaitė, kuriai duotas Gretos vardas. Nuo šiol Mikučiai – daugiavaikiai tėvai. Buvusio kriminalinės policijos pareigūno ir pardavėjos šeimoje krykštaus trys vaikai – naujagimė, trylikametis Deividas ir dvejų Skaistė. Tačiau pasidžiaugti naujagime dukryte tėčiui ilgai neteks – kad uždirbtų duonai, buvęs pareigūnas netrukus išvyks į reisą.

Laisvės kovotojų keliais
  • Įkelta: 2019-01-03

Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos mokiniai savanoriai, dalyvaudami integruoto ugdymo projekte „Laisvės kovotojų keliais“, skirto Adolfo Ramanausko–Vanago metams paminėti,  per istorijos, geografijos pamokas išsiaiškino Tauragės apylinkėse veikusias partizanų rinktines, būrius, jų vadus, esamus paminklus ir lankytinas vietas, mokėsi sudaryti maršruto žemėlapius.

Prieš pat Naujuosius neseniai duris atvėrusiose Tauragės pilies menėse susitiko tie, kurie mūsų miestą vadina savu, nors gyvena kitur – kitame Lietuvos mieste ar net kitoje šalyje. Šventėms sugrįžę į gimtąjį miestą, jie susirinko į kalėdinį globalių tauragiškių susitikimą pasidalinti mintimis, padiskutuoti.

Antroje savaitės pusėje viena sniego banga keis kitą, vyraus smarkokas vėjas, tad vietomis pustys, kils nedidelės pūgos. Penktadienį šalčio gniaužtai sustiprės, tačiau šeštadienį jie ir vėl atlėgs, temperatūra kils aukščiau, visgi tai truks neilgai, nes sekmadienį į šalį vėl sugrįš didesnis šaltis. Tad artimiausiomis dienomis šalyje vyraus žiemiški orai.