2020 Gegužės 25 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Globalių tauragiškių susitikime – konkretūs planai ateičiai

  • Įkelta: 2019-01-03
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Prieš pat Naujuosius neseniai duris atvėrusiose Tauragės pilies menėse susitiko tie, kurie mūsų miestą vadina savu, nors gyvena kitur – kitame Lietuvos mieste ar net kitoje šalyje. Šventėms sugrįžę į gimtąjį miestą, jie susirinko į kalėdinį globalių tauragiškių susitikimą pasidalinti mintimis, padiskutuoti.

Pasidalinti gerąją patirtimi, pasisemti naujų idėjų, teigiamos energijos į susitikimą atvyko ambasadoriai, kraštiečiai bei gausus būrys tauragiškių.

Visus atvykusius pasveikino Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis, džiaugdamasis tauragiškių, kraštiečių, ambasadorių iniciatyvomis, prasmingais darbais.

Apie emigraciją, projektą „Globali Tauragė“, mūsų miesto ateitį, planuojamus renginius, susitikimus ir galimybę prisidėti prie gimtojo krašto gerovės gerinimo kalbėjo projekto ambasadorės Audronė Anulienė (Belgija), Agnė Bernikaitė (Šveicarija), Laura Grinevičiūtė (Gruzija), Monika Lionaitė (Švedija). Jų nuomone, Tauragė labai keičiasi, gražėja, tampa atviresnė įvairioms iniciatyvoms.

Tiesioginio interneto ryšio pagalba gražių artėjančių Naujųjų metų palinkėjo Amerikoje gyvenanti Sigita Šimkuvienė, Australijoje gyvenantis Benas Norvilas.

Toks susitikimas vyko jau antrus kartą, tikimasi, kad jis taps tradicija ir sulauks vis didesnio susidomėjimo. Tauragės garbės ambasadorių tinklas kuriamas visame pasaulyje, siekiama palaikyti ryšį su išvykusiais ir suteikti jiems visą reikalingą informaciją apie Tauragę – pradedant įgyvendinamais pokyčiais, darbo vietomis ar galimybe kurti savo verslą, baigiant vieta darželyje ar mokykloje.

LR Seimas 2019 metus paskelbė Pasaulio lietuvių metais, tad globalių tauragiškių susitikime aktyviai diskutuota apie konkrečius pasiūlymus Tauragei – vasaros stovyklas emigrantų vaikams ir jaunimui, iš užsienio sugrįžusiųjų šeimų vaikų darželio grupės steigimą, renginius, skirtus įvairiuose pasaulio kraštuose gyvenantiems tauragiškiams.

Antroje savaitės pusėje viena sniego banga keis kitą, vyraus smarkokas vėjas, tad vietomis pustys, kils nedidelės pūgos. Penktadienį šalčio gniaužtai sustiprės, tačiau šeštadienį jie ir vėl atlėgs, temperatūra kils aukščiau, visgi tai truks neilgai, nes sekmadienį į šalį vėl sugrįš didesnis šaltis. Tad artimiausiomis dienomis šalyje vyraus žiemiški orai.

Regionų krepšinio lygoje (RKL) rungtyniaujanti „Fortūna-Agava“ pradės reguliariojo sezono antrojo rato varžybas. Banguotai rungtyniavusi Tauragės ekipa prieš šventes į savo gretas susigražino traumą patyrusį komandos lyderį Igną Juškevičių.

Priimti, kad ir laikinai, svetimą, dažniausiai gyvenimo jau traumuotą vaiką į savo namus – nemenkas iššūkis. Tam pasiryžtų tikrai ne kiekvienas, o ir pasiryžęs ne kiekvienas susidorotų su rūpesčiais ir klausimais, kurių kyla daugybė, ir juos spręsti reikia čia ir dabar. Kad palengvintų budinčių globotojų naštą, Tauragės, Šilalės ir Jurbarko savivaldybės bendrai dalyvauja įgyvendinant ES lėšomis finansuojamą projektą „Tvaraus perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų sistemos sąlygų sukūrimas Lietuvoje“.

Laikrodžiai jau skaičiuoja paskutines nueinančių, 2018-ųjų metų minutes. Žengiant į Naujuosius metus su nekantrumu laukiame, ką jie atneš, taigi, savotiškai tikimės pokyčių. Kad pasikeis ne tik data, su kuria pradėsime kasdienius darbus, bet ir kažkas neapčiuopiamo mumyse pačiuose. Ir, be abejo, tikimės, pokyčio į gera.

Artėjant rinkimams pareigas palieka mero patarėjas Artūras Fetingis. „Tauragės žinių“ duomenimis, mero komandoje šiandien jis dirba paskutinę dieną.