2019 Lapkričio 18 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Globalių tauragiškių susitikime – konkretūs planai ateičiai

  • Įkelta: 2019-01-03
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Prieš pat Naujuosius neseniai duris atvėrusiose Tauragės pilies menėse susitiko tie, kurie mūsų miestą vadina savu, nors gyvena kitur – kitame Lietuvos mieste ar net kitoje šalyje. Šventėms sugrįžę į gimtąjį miestą, jie susirinko į kalėdinį globalių tauragiškių susitikimą pasidalinti mintimis, padiskutuoti.

Pasidalinti gerąją patirtimi, pasisemti naujų idėjų, teigiamos energijos į susitikimą atvyko ambasadoriai, kraštiečiai bei gausus būrys tauragiškių.

Visus atvykusius pasveikino Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis, džiaugdamasis tauragiškių, kraštiečių, ambasadorių iniciatyvomis, prasmingais darbais.

Apie emigraciją, projektą „Globali Tauragė“, mūsų miesto ateitį, planuojamus renginius, susitikimus ir galimybę prisidėti prie gimtojo krašto gerovės gerinimo kalbėjo projekto ambasadorės Audronė Anulienė (Belgija), Agnė Bernikaitė (Šveicarija), Laura Grinevičiūtė (Gruzija), Monika Lionaitė (Švedija). Jų nuomone, Tauragė labai keičiasi, gražėja, tampa atviresnė įvairioms iniciatyvoms.

Tiesioginio interneto ryšio pagalba gražių artėjančių Naujųjų metų palinkėjo Amerikoje gyvenanti Sigita Šimkuvienė, Australijoje gyvenantis Benas Norvilas.

Toks susitikimas vyko jau antrus kartą, tikimasi, kad jis taps tradicija ir sulauks vis didesnio susidomėjimo. Tauragės garbės ambasadorių tinklas kuriamas visame pasaulyje, siekiama palaikyti ryšį su išvykusiais ir suteikti jiems visą reikalingą informaciją apie Tauragę – pradedant įgyvendinamais pokyčiais, darbo vietomis ar galimybe kurti savo verslą, baigiant vieta darželyje ar mokykloje.

LR Seimas 2019 metus paskelbė Pasaulio lietuvių metais, tad globalių tauragiškių susitikime aktyviai diskutuota apie konkrečius pasiūlymus Tauragei – vasaros stovyklas emigrantų vaikams ir jaunimui, iš užsienio sugrįžusiųjų šeimų vaikų darželio grupės steigimą, renginius, skirtus įvairiuose pasaulio kraštuose gyvenantiems tauragiškiams.

Laikrodžiai jau skaičiuoja paskutines nueinančių, 2018-ųjų metų minutes. Žengiant į Naujuosius metus su nekantrumu laukiame, ką jie atneš, taigi, savotiškai tikimės pokyčių. Kad pasikeis ne tik data, su kuria pradėsime kasdienius darbus, bet ir kažkas neapčiuopiamo mumyse pačiuose. Ir, be abejo, tikimės, pokyčio į gera.

Artėjant rinkimams pareigas palieka mero patarėjas Artūras Fetingis. „Tauragės žinių“ duomenimis, mero komandoje šiandien jis dirba paskutinę dieną.