2020 Gegužės 30 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Garsieji „braliukai“ lankėsi Tauragėje

  • Įkelta: 2019-01-08
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Garsieji krepšinio aistruoliai broliai Nauris ir Normundas Maciai savaitgalį lankėsi Tauragėje. Aplankę iš JAV sugrįžusį tauragiškį Darių Baranauską, jie nusprendė susipažinti šio miesto klebonu Mariumi Venskumi ir meru Sigitu Mičiuliu.

„Tauragės žinios“ pavyko sužinoti, jog į Tauragę garsieji „braliukai“ atvyko neatsitiktinai. Jų geras bičiulis – D. Baranauskas, krepšinio sirgalius yra svetingai priėmęs JAV. Broliukai šio draugiško lietuvaičio gesto nepamiršo, sužinoję, kad jis grįžta į Lietuvą, nusprendė pasitikti jį oro uoste. Žinoję, kad D. Baranauskas yra buvęs „Bremenos“ žaidėjas ir labai didis krepšinio fanas, Maciai tauragiškį nusivežė į sekmadienį vykusias Kauno „Žalgirio“ ir Klaipėdos „Neptūno“ varžybas. Kartu su linksma kompanija leidosi ir kitas krepšinio aistruolis Linas Janušonis. Pastarasis „Tauragės žinioms“ teigė, jog broliai gerai pažįsta Klaipėdos komandos trenerį Kazį Maksvytį, po įtemptų sekmadienio varžybų buvo surengtas bendras susitikimas su „Neptūno“ komandos vadovais.

Svečiavęsi pas D. Baranauską broliukai labai norėjo susipažinti su Tauragės miestu. Jų didžiausias noras buvo aplankyti vaikų globos namus, nes patys Maciai užaugo be tėvų.

Nuvykę į Pilies aikštę prie Kalėdų eglės, vėliau jie pasuko į Švč. Trejybės bažnyčią. Čia broliai susipažino ir nusifotografavo su klebonu Mariumi Venskumi. 

Pirmadienį Nauris ir Normundas apsilankė Tauragės rajono savivaldybėje, kur susitiko su meru Sigitu Mičiuliu. Broliai padovanojo merui prekinio ženklo „Braliukai“ kepuraites.

Latvijoje gimę ir šiuo metu Rygoje gyvenantys Maciai abu yra gavę Lietuvos pilietybę. Vyrai kaimyninėje šalyje turi atidarę barą, kuriame rodomos Lietuvos rinktinės ir Kauno „Žalgirio“ varžybos. Jie taip pat prekiauja krepšinio atributika.

Nauris ir Normundas išpopuliarėjo nuoširdumu ir meile Lietuvai. Jie drąsiai gieda Lietuvos himną, krepšinio sirgalius puošia ne viena tatuiruotė, kurioje atvaizduota mūsų šalies trispalvė, kamuoliai bei tokie užrašai kaip „Štombergas yra geriausias“, „Aš myliu Lietuvos krepšinį ir Arvydą Sabonį“, „Trys milijonai“.

Iki savivaldybių tarybų rinkimų liko 54 dienos, politinė kampanija įsibėgėja visu pajėgumu. Gruodžio 28-oji buvo paskutinė diena, kai partijos, kandidatų sąrašai ir savarankiškai išsikėlę kandidatai galėjo pateikti rinkimų komisijai pareiškinius dokumentus. Kitas etapas – parašų rinkimas. Vos prasidėjus parašų rinkimo vajui redakcija jau gavo nusiskundimą dėl įkyraus agitavimo pasirašyti už vieną iš kandidatų. Tauragės apygardos rinkimų komisija grūmoja pirštu – parašų rinkimas turi būti vykdomas etiškai, nepažeidžiant rinkėjų teisės į privatumą ir asmens duomenų saugumo.

Šią savaitę žiema pademonstruos savo charakterį: kasdien palaipsniui į šalį brausis vis didesnis šaltis, dažniau kris žiemiški krituliai – sniegas. Savaitei baigiantis šalčio gniaužtai taip sustiprės, kad vietomis temperatūra nukris iki –20 laipsnių. Tačiau labai greitai atkeliaus pokyčiai.   

Sausio 5-ąją Tauragę apskriejo žinia, kad mirė Mamertina Balserytė – žinoma masinių renginių režisierė, scenaristė, šokių vadovė, įvairių klubų steigėja ir organizatorė.

Nuo sausio 1-osios startavusi mokesčių reforma apskaitininkus paplušėti privertė jau gruodžio pabaigoje. Kad netektų paskutinio metų mėnesio atlyginimų skaičiuoti pagal naują tvarką, algas dauguma darbdavių išmokėjo dar iki Naujųjų. Nuo sausio mėnesio darbuotojas savo algalapyje aiškiai matys, kokią dalį jo darbo užmokesčio atsiriekia valstybė, nes darbdavio ir darbuotojo įmokos konsoliduojamos ir nuskaitomos nuo darbuotojo algos „ant popieriaus“. Kaupti ar nebekaupti senatvės pensijai privačiuose fonduose, gyventojams tikras galvosūkis. Nes nuo to priklausys, ar didės ir kiek didės atlyginimas „į rankas“.

Sausio 1-oji Enaros ir Vyto šeimoje nuo šiol bus ne tik Naujųjų metų šventė. Šią dieną pasaulį išvydo trečiasis jų vaikas – mergaitė, kuriai duotas Gretos vardas. Nuo šiol Mikučiai – daugiavaikiai tėvai. Buvusio kriminalinės policijos pareigūno ir pardavėjos šeimoje krykštaus trys vaikai – naujagimė, trylikametis Deividas ir dvejų Skaistė. Tačiau pasidžiaugti naujagime dukryte tėčiui ilgai neteks – kad uždirbtų duonai, buvęs pareigūnas netrukus išvyks į reisą.