2019 Lapkričio 12 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Besibaigiant kadencijai pristato nuveiktus darbus

  • Įkelta: 2019-01-30

Eglės Červinskaitės nuotraukos

Šiandien nuo 10 val. ryto vyksta rajono tarybos posėdis. Besibaigiant kadencijai, valdantieji atsiskaito rinkėjams. Tarp penkiasdešimties svarstomų klausimų – mero Sigito Mičiulio ir tarybos, ir administracijos direktoriaus Modesto Petraičio ataskaitos. Patvirtintas ir ateinančių metų biudžetas.

Į vieną paskutinių šios kadencijos Tarybos posėdžių susirinko 23 Tarybos nariai, nedalyvavo Juozas Kniukšta ir Eugenijus Margis. Atvyko Seimo narė Aušrinė Norkienė. Beje, pastaroji šį mėnesį šventė gimtadienį, kaip ir Tarybos nariai Robertas Piečia bei Linas Janušonis. Tradiciškai po Tautiškos giesmės jubiliatus pasveikino meras Sigitas Mičiulis, įteikdamas gėlių.

Nors darbotvarkėje numatyti 50 klausimų, tarp kurių ir daugelio biudžetinių įstaigų vadovų 2018 metų ataskaitos, į posėdžio pradžią nuspręsta atkelti savivaldybės strateginį planą, 2019 m. rajono biudžetą, rajono mero Sigito Mičiulio ir Tarybos bei savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio 2018 m. veiklos ataskaitas. Šių keturių dokumentų svarstymas užtruko daugiau nei keturias valandas.

Po ilgų diskusijų, kurios neapsiėjo be asmeniškumų ir kandžių replikų, biudžetas ir administracijos direktoriaus ataskaitos patvirtintos tik valdančiųjų balsais – 12 už. Opozicija neslėpė, jog M. Petraičio ataskaitai nepritaria iš principo, nors, Viktoro Kovšovo teigimu, tai „nieko asmeniško“, bet opozicijai nevalia girti valdančiųjų už nuveiktus darbus. Rajono meras S. Mičiulis tokios aštrios opozicinės frakcijos konfrontacijos nesulaukė. Jo ataskaita patvirtinta vienbalsiai.

Plačiau apie svarbiausius rajono dokumentus ir kadenciją bebaigiančių rajono vadovų nuveiktus darbus bei kokios kritikos jie susilaukė, skaitykite penktadienio laikraštyje.

Vėl ant plauko pakibo Pagramančio pagrindinės mokyklos likimas – svarstoma palikti tik pradinio ir ikimokyklinio ugdymo programas, o vyresniuosius mokinius ugdyti mieste. Švietimo ir sporto skyrius paskaičiavo, jog taip būtų sutaupome apie 40 tūkst. eurų per metus. Tačiau kalbinti mokytojai ir tėvai nesutinka su reorganizacija – į miestą vežti vaikus jiems esą ir taip niekas nedraudžia. O kaimo mokyklą lanko todėl, kad mieste nepritampa.

Daug kas žinome šiuos įrenginius iš komiksų, filmų ar TV laidų. Metalo detektoriai yra įgavę tokį, kiek mistinį vertinimą. Tai – tarsi magiškas įrenginys, kurį pasitelkia visi lobių ieškotojai ir randa didžiulę skrynią, užkastą kažkur visai netoli namų. Deja, realybė yra kiek kitokia ir šie įrenginiai yra mažiau fantastiški, o labiau realūs, techniškai tikslūs ir labai funkcionalūs prietaisai. Turbūt todėl daugumos „lobių ieškotojų“ noras įsigyti tokį įrenginį kiek atšąla, pamačius tai, kiek žinių ir informacijos reikia turėti, kad teisingai pasirinkti. Laimei šiame straipsnyje nurodysime svarbiausius patarimus, kaip nepadaryti klaidos renkantis metalo detektorių.

Išmaniųjų įrenginių remonto servisas „Smart Master“ skelbia gerą žinią „Huawei“ telefonų savininkams. Dabar daugelio šio gamintojo modelių ekranų taisymas čia atliekamas net iki 35 proc. pigiau.