2019 Gruodžio 14 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

„Adventur 2019“: kviečia patirti Tauragę

  • Įkelta: 2019-01-25

Romualdo Vaitkaus nuotrauka

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Šiandien Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, atidaryta Tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur“. Jos tema – potyrių turizmas, nes šiandieninis keliautojas tradicinius traukos objektus, poilsio formas keičia į autentiškus maršrutus ir perka ne turizmo produktą, o unikalią emocinę patirtį.

Trečiojoje salėje „Pažink Lietuvą“, skirtoje miestų turizmui, aktyviam laisvalaikiui Lietuvoje, pažintinėms kelionėms po Lietuvą, pristatomas ir Tauragės kraštas. Pasak Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Kultūros, turizmo projektų ir viešųjų ryšių specialistės Agnės Vitartaitės,  Tauragės stende pasitelkiant modernias technologijas interaktyviai pristatomi turizmo ištekliai. Lankytojų įspūdžiai paįvairinami žaidimu „Potyrių sienelė“, o Tauragės prisistatymą dar labiau pagyvina tinklaraštininko Igno Dombrauskio nuotaikingi video reportažai ir gyvas pasakojimas apie šeimos keliavimo po Tauragės kraštą ypatumus.

Tauragės stendo pagrindinis akcentas – didžiulė video siena (matmenys 3x3 m), sudaryta net iš 9 televizoriaus ekranų. Lankytojai turi galimybę išvysti 360 laipsnių Tauragės panoramą – interaktyviai keliauti nuo vieno turistinio objekto prie kito. Video sienoje rodomi nuotaikingi I. Dombrauskio video įrašai apie šeimos patirtus nuotykius keliaujant po Tauragę. Parodos lankytojams bus pristatoma virtualios realybės istorija „Paslapčių tunelis“. Tauragės pilies tunelio paslaptis atgimsta šiuolaikišku ir įtaigiu būdu – per šiuo metu geriausios raiškos virtualios realybės akinius „HTC Vive“. O potyrių sienelė „Pajausk ir atspėk“ neleidžia praeiti abejingam nė vienam turistui. Pasikliaujant vien lietimo pojūčiais tenka iššūkis atspėti, kokie trys sienelėje paslėpti objektai reprezentuoja Tauragės kraštą.

Sausio 26-ąją, šeštadienį, parodos lankytojai turės galimybę Tauragės krašto stende susitikti su I. Dombrauskiu, kuris pasidalins kelionių įspūdžiais paskaitoje „Tauragė pro 10 akių – jaunos šeimos kelionės“.

Paroda vyksta Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, Laisvės pr. 5, Vilniuje. Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ stendas – 3 salėje, stendo Nr. 3.49. Laukiami ir tauragiškiai, ir Lietuvos bei užsienio keliautojai, kurie norėtų daugiau sužinoti apie turizmą Tauragėje ar išbandyti interaktyvias pramogas.

Tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur“ yra didžiausias specializuotas renginys turizmo profesionalams Baltijos šalyse. Čia pristatomos aktualios turizmo rinkos naujovės, pasaulinės turizmo tendencijos, mezgami naudingi verslo ryšiai ir asmeniniai kontaktai su vartotojais, tiriama rinka, skatinamas visuomenės susidomėjimas pačiomis įvairiausiomis keliavimo, aktyvaus laisvalaikio ir poilsio formomis Lietuvoje ir užsienyje.

Liko vos daugiau nei mėnuo iki savivaldybių tarybų ir tiesioginių mero rinkimų. Tauragėje ir jos rajone vis ryškiau šviečia politinės reklamos stendai, kurie politikams kainuoja dešimtis tūkstančių eurų. Kaip skelbia vrk.lt, kai kurių kandidatų partijai pervesti pinigai buvo grąžinti. Paaiškėjo, kad keturių socialdemokratų oficialių deklaruojamų pajamų neužtenka, kad šie galėtų paaukoti partijos politinei kampanijai tokio dydžio sumas.

Vėl ant plauko pakibo Pagramančio pagrindinės mokyklos likimas – svarstoma palikti tik pradinio ir ikimokyklinio ugdymo programas, o vyresniuosius mokinius ugdyti mieste. Švietimo ir sporto skyrius suskaičiavo, kad taip būtų sutaupoma apie 40 tūkst. eurų per metus. Tačiau kalbinti mokytojai ir tėvai nesutinka su reorganizacija – į miestą vežti vaikus jiems esą ir taip niekas nedraudžia. O kaimo mokyklą lanko todėl, kad mieste nepritampa.

Antroje savaitės pusėje šalyje ir toliau tęsis žiemiškai šalti orai. Ketvirtadienį dar pasimėgausime giedru dangumi, tačiau nuo penktadienio debesuotumas padidės, protarpiais ir pasnigs. Visgi, šaltis trauktis neskubės, naktimis kai kur temperatūra priartės prie –20 laipsnių. Šalčio gniaužtai atlėgs savaitei baigiantis.

Tauragės garbės pilietis, tautodailininkas Antanas Bagdonas po savo mirties paliko didžiulę kūrinių kolekciją – bemaž 400 darbų. Iki šiol jie saugomi Virginijos ir Petro Dedūrų kaimo turizmo sodyboje, Griežpelkiuose. Neseniai nacionalinėje spaudoje išgirtas tautodailės muziejus netikėtai tapo nesantaikos priežastimi – jo saugojimu nuo 2006-ųjų rūpinęsis P. Dedūra pareiškė nuosavybes teises į eksponatus, kurie iki šiol buvo laikomi Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ dalimi. P. Dedūra įsitikinęs – jo sodyboje eksponuojami garbės piliečio a. a. Antano Bagdono tautodailės dirbiniai – jo nuosavybė. Tauragės krašto muziejaus direktorius Romualdas Vaitkus atkerta – šis konfliktas – didžiulė nepagarba pačiam šviesios atminties tautodailininkui.