2019 Gegužės 25 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Prekyba eglutėmis – jau netrukus

  • Įkelta: 2018-12-05
Birutė SLAVINSKIENĖ

Praėjusį savaitgalį Tauragėje prasidėjo didžiausių žiemos švenčių maratonas. Kalėdinė nuotaika jau tvyro ore, norisi, kad kvapnus miško aromatas užlietų ir namus, taigi miestiečiai jau svarsto, kada, kur ir kokią eglutę šiemet įsigyti namams papuošti, o galbūt apsiriboti eglės ar pušies šakele.

Valstybinių miškų urėdijos Tauragės padalinio  Miško želdinimo ir apsaugos inžinierius Saulius Austrevičius „Tauragės žinioms“ pasakojo, kad šiemet prekyba eglutėmis prasidės nuo gruodžio 14 dienos. Prekiaujama bus tik kirstomis eglutėmis, vazonėliuose pasodintų medelių nebus.  Kaip ir ankstesniais metais, prekiaujama bus prie prekybos centro „Iki“ Gedimino gatvėje.

– Kainos bus beveik tokios pat kaip pernai, – teigė S. Austrevičius. – Eglutės nuo 1,5 iki 2 metrų  kaina – apie 9 eurus, mažesnės kainuos pigiau, didesnės – brangiau.

Žinoma, eglučių – ir nukirstų, ir į vazonėlius įsodintų, jau netrukus bus galima įsigyti ir prekybos centruose, ir gėlių parduotuvėse, ir turgeliuose.

Nusipirkti eglutę, beje, galima ir pagal skelbimus internete. Siūloma ne tik paprastų eglučių iš lietuviško miško, bet net ir daniškų kėnių. Skelbiama, kad jų dydis nuo 1,5 iki 2 m, o kaina – nuo 13 eurų.

Vazonėliuose augančių įvairiausių eglučių galima įsigyti ir parduotuvėje „Žalia stotelė“. Dar didesnis jų pasirinkimas – internetinėje „Žalios stotelės“ parduotuvėje. Čia pasiūla išties plati: nuo 50–60 cm dygiosios kalėdinės eglės vazone, kainuojančios 9 eurus, iki 180–200 cm eglės, kurios kaina – 70 eurų. Tiesa, žadama prieš pat šventes taikyti nuolaidas, tačiau kokioms ir kada – dar neaišku.

Kaip ir kasmet, bus vykdoma ir tradicinė akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“: prieš pat šventes Pilies aikštėje bus nemokamai dalijamos eglių ir pušų šakos. Tiesa, dar negreit – tik gruodžio 20 dieną, nuo 12 val.

O tie, kam eglišakių reikia augalams nuo šalčio pridengti, praėjusį penktadienį galėjo jų nemokamai pasiimti prie valstybinių miškų urėdijos Tauragės padalinio arba prie girininkijų pastatų. 

– Tokia akcija surengta pirmą kartą, – pasakojo S. Austrevičius. – Tačiau tikrai pasiteisino – praėjusį penktadienį išdalijome du sunkvežimius eglišakių.    

Eglės šakos yra vienas seniausių, laiko patikrintų būdų per žiemą išsaugoti lepesnius sodo ir daržo augalus. Miškininkai parūpins šakų, gyventojams tereikės atvažiuoti jų pasiimti. Tokiu būdu jie nori visus paraginti elgtis sąmoningai ir atsakingai – nelaužyti miške šakų savavališkai ir tausoti mišką.

Gali atrodyti, kad medžiui nieko blogo nenutiks nulaužus vieną kitą šaką. Taip nėra – spygliuočiai medžiai ypač nemėgsta genėjimo ar šakų laužymo, o dažniausiai nukenčia jauni medeliai, kurių šakas lengva pasiekti.

Miškininkai primena, kad miške savavališkai laužant šakas yra pažeidžiamos LR aplinkos ministro įsakymu patvirtintos Lankymosi miške taisykles ir dėl tokios neatsakingos veiklos gali būti skiriama nemenka bauda. 

Prie didžiosios eglės Pilies aikštėje jau išsirikiavo ir visas būrys mažesnių eglaičių. Jos bus papuoštos vaikų dienos centrų lankytojų išpieštais žaislais 

Tauragės apylinkės teismo pirmininko pareigas nuo gruodžio 3-osios pradėjo eiti teisėjas Egidijus Mockaitis, pakeitęs laikinai keletą mėnesių šias pareigas užėmusią Gražiną Gudžiūnienę.

Trečias kartas nemelavo – praėjusią savaitę surengtas savivaldybės valdomų įmonių akcijų aukcionas buvo iš dalies sėkmingas. Parduota viena iš dviejų bendrovių – Tauragės butų ūkis. Šimto procentų akcijų paketą įsigijo didžiausio Tauragės butų ūkio konkurento „Tauragės būsto“ „sesė“, visoje Lietuvoje daugiabučių administravimo veiklą vykdančio „Mano būsto“ dukterinė įmonė „Šilutės būstas“, kuri praėjusį kartą aukcioną sustabdė, paduodama Tauragės rajono savivaldybę į teismą.