2020 Sausio 23 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai vėl keisis: ruoškitės – atkeliauja krituliai

  • Įkelta: 2018-12-06
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Antroje savaitės pusėje, po ramesnio ketvirtadienio, šalį pasieks visa puokštė kritulių. Visgi, sniegu džiaugsimės neilgai, jį gana greitai pakeis lietus ir šlapdriba. Savaitgalį termometrų stulpeliai vėl stiebsis aukščiau, numatomi šiltesni orai.

Šiandien, pirmoje dienos pusėje, vietomis dangus bus ganėtinai giedras. Visgi, po pietų debesuotumas išaugs, o negausūs mišrūs krituliai numatomi tik kai kur šiaurės vakariniuose ir šiauriniuose šalies rajonuose. Pūs vidutinio stiprumo pietvakarių krypties vėjas. Dienos metu šilčiausia bus pajūryje, kur vyraus 4–5 laipsnių šiluma. Likusioje šalies dalyje temperatūra svyruos nuo –1 laipsnio šalčio iki 1 laipsnio šilumos, išsilaikys plikledžio pavojus. Vilniuje ir Panevėžyje bus apie nulį, Kaune ir Šiauliuose apie 1 laipsnį šilumos. Vakare ims šalti stipriau.

Penktadienį į šalį plūstels kritulių banga. Jau antroje nakties pusėje pirmiausiai ji pasieks vakarinius, pietvakarinius šalies rajonus ir palaipsniui keliaus tolyn. Tad ryte vietomis peizažas jau gali būti baltas nuo sniego. Dienos metu krituliai apims visą šalį, visgi, pajūryje, vietomis vakarinėje šalies dalyje, sniegą gali keisti šlapdriba, lietus. Vakare oras ims šiltėti, tad ir krituliai jau daug kur bus skystesni. Eismo sąlygos bus sudėtingos, nepraraskite budrumo. Nakties valandomis temperatūra svyruos tarp –5–1 laipsnio šalčio, pajūryje išsilaikys 1–2 laipsnių šiluma. Dieną Vilniuje šals iki –1 laipsnio. Kaune bus apie 1 laipsnį šilumos, Šiauliuose ir Panevėžyje apie nulį. Prie jūros oras sušils iki 5 laipsnių.

Šeštadienį vyraus šiltesni orai, sustiprės pietų, pietvakarių krypties vėjas. Vėl sulauksime kritulių, tiesa, gražų baltą peizažą teks pamiršti, nes lis, kris šlapdriba. Nakties metu bus ganėtinai šilta, temperatūra svyruos tarp 1–6 laipsnių šilumos, tik kai kur rytinėje šalies dalyje dar silpnai spustels –2–0 laipsnių šaltukas. Tuo metu daug kur suboluos rūkas. Dieną taip pat išsilaikys labai panaši šiluma. Vilniuje bus apie 2–3, Šiauliuose ir Panevėžyje apie 3–4 laipsnius šilumos. Kaune temperatūra gali šoktelti ir iki 5, pajūryje iki 7 laipsnių.

Sekmadienį orai labiau primins rudenį: dangų niaukstys debesys, daug kur numatomas lietus, vietomis galimos šlapios snaigės. Pūs gūsingas pietų krypties vėjas. Nakties metu vyraus 0–6 laipsnių šiluma, šilčiausia bus prie jūros. Dieną Vilniuje bus apie 2, Šiauliuose ir Panevėžyje apie 3 laipsnius šilumos. Kaune oras sušils iki 4, pajūryje iki 5–6 laipsnių.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, ateinančios savaitės pradžioje šalyje ir toliau išsilaikys panaši temperatūra ir krituliai. Tikėtina, kad nuo savaitės vidurio į šalį vėl brausis šaltesni orai, suksis žvarbus šiaurės rytų vėjas, kritulių mažės.    

Vandens turizmo entuziastų pamėgtoje Balskų poilsiavietėje bemaž ištisus metus burzgia kateriai ir motorinės valtys. Tvenkinio pakrantėje vasarą knibžda poilsiautojų, be to, Balskus ypač pamėgo žvejai. Siekiama, kad kitąmet poilsiavietėje ne tik išdygtų pavėsinė, bet ir būtų įrengtas valčių nuleidimo takas bei apsisukimo aikštelė.

24,7 mln. eurų – mažiausiai tiek per metus būtų galima sutaupyti efektyviau naudojant mokyklų infrastruktūrą, atskleidė Lietuvos laisvosios rinkos instituto analizė. Sutaupius perteklinei infrastruktūrai skiriamas lėšas, jas būtų galima panaudoti ugdymo procesui ir mokytojų atlyginimams kelti.

Valymo paslaugos vieniem gali pasirodyti kaip pinigų švaistymas, o štai kietiems – būtinybė. Nors dažniausiai lietuviai savo namus yra linkę tvarkytis patys, o valytojus kviečiasi išvalyti tik biurus, darbo ar kitas, daugiau komercinei veiklai skirtas patalpas. Vis dėlto, tenka pripažinti, kad valymo paslaugos vis sparčiau populiarėja ir privačiame sektoriuje.