2020 Vasario 17 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai keisis: šaltis atslūgs, tačiau užgrius kiti nemalonumai

  • Įkelta: 2018-12-03
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Pirmąją gruodžio savaitę žiema truputį sušlubuos – į šalį plūstels šiltesnis oras ir viską sujauks. Beveik kasdien sulauksime įvairių kritulių: nuo sniego iki lietaus. Keičiantis temperatūrai keliuose pavojų kels plikledis, lijundra.

Nors šį rytą vietomis peizažą papuošė baltos snaigės, visgi ilgai jomis džiaugtis neteks. Sparčiai į šalį besibraunančios permainos atneš šiltesnius ir drėgnesnius orus. Šiandien šalyje daug kur numatomi krituliai: šlapdriba, lietus. Formuosis plikledis, lijundra, tad tiek pėstiesiems, tiek vairuojantiems teks būti itin atsargiems. Pūs gūsingas pietų, pietryčių krypties vėjas. Sparčiausiai oras šils antroje dienos pusėje. Įdienojus Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje termometrai fiksuos 1, Kaune 2 laipsnius šilumos. Pajūryje tuo metu bus apie 5 laipsnius šilumos, o po pietų temperatūra šoktels iki 7 laipsnių.

Antradienį taip pat išsilaikys drėgni orai, debesys vėl atneš kritulių. Tačiau bus gerokai šilčiau. Pūs pietų, pietvakarių krypties vėjas. Naktį vietomis teks pasisaugoti plikledžio, lis, kai kur kris šlapios snaigės. Temperatūra svyruos tarp 1–6 laipsnių šilumos. Diena bus apniukusi, daug kur tęsis krituliai. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje vyraus 4–5, Kaune 5–6 laipsnių šiluma. Pajūryje oras šils iki 7 laipsnių.

Trečiadienį šiluma blės. Naktį vietomis tvyros rūkas, formuosis plikledis. Suksis gūsingas vakarų, šiaurės vakarų krypties vėjas. Temperatūra svyruos tarp 0–4 laipsnių šilumos. Pirmoje paros pusėje vyraus debesuotumas, daug kur numatomi mišrūs krituliai. Dieną šiluma jau bus kuklesnė. Vilniuje, Šiaulių ir Panevėžio apylinkėse numatoma 1–2, Kaune 3 laipsnių šiluma. Pajūryje bus apie 4–5 laipsnius šilumos. Po pietų debesuotumas mažės, atšals sparčiau, bus slidu. Tik prie jūros išsilaikys šiltesni orai.

Ketvirtadienio naktį spustels –6–2 laipsnių šaltukas, pajūryje išsilaikys silpnai teigiama temperatūra. Keliai bus itin slidūs, tad pasisaugokite. Dieną daugelyje vietovių numatomi krituliai: sniegas, o pajūryje šlapdriba, lietus. Išsilaikys neramus vakarinių krypčių vėjas. Vilniuje ir Panevėžyje temperatūra sieks 1, Kaune ir Šiauliuose 2 laipsnius šilumos. Pajūryje vyraus 4 laipsnių šiluma.

Penktadienį kritulių jau bus mažiau, numatomas nepastovus debesuotumas, tad pro debesis ir saulė žvilgtels. Nakties metu vietomis truputį pasnigs, bus apie –5–1 laipsnį šalčio, numatomas plikledis. Dieną pūs vidutinio stiprumo pietryčių krypties vėjas, daugelyje vietovių išsilaikys silpnas šaltukas. Vilniuje bus apie –2, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje apie –1 laipsnį šalčio. Prie jūros tempertūra svyruos apie nulį.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, tikėtina, jog savaitgalį vėl sulauksime truputį šiltesnių orų ir kritulių. Pūs smarkokas pietų, pietvakarių krypties vėjas.     

Nuo kitų metų skaičiuojant švietimo įstaigų vadovų atlyginimus jie bus skirstomi į pastoviąją ir kintamąją dalis. Trečiadienį po ilgų diskusijų rajono taryba patvirtino švietimo įstaigų vadovų darbo užmokesčio pastoviosios dalies koeficientus. Nors buvo ieškoma bendro sutarimo su vadovais ir profesinėmis sąjungomis, patenkinti liko ne visi. Pastovioji atlyginimo dalis mažės keturių mokyklų direktoriams, mat pagal naująją tvarką valstybės skiriamų lėšų mokyklų valdymo išlaidoms nepakanka. Kadangi pagal Darbo kodeksą vadovų algos mažėti negali, trūkumą iš savo kišenės turės kompensuoti savivaldybė. Kitas variantas – reorganizuoti nuostolingas mokyklas.

Šeštadienį daugelis Lietuvos miestų įžiebė Kalėdines egles. Ne išimtis ir Tauragė, kuri šiemet žaliaskarę papuošė ryškiaspalviu kaspinu. Giedras dangus susirinkusiems tauragiškiams leido pasimėgauti įspūdingais fejerverkais, po kurių sušalusią minią bandė išjudinti atlikėjas Donatas Montvydas.

Profesorius Rimvydas Laužikas tyrinėja istorinę Lietuvos virtuvę. Jo sukauptas žinių bagažas stulbina. Pavyzdžiui, ar žinojote, tikrai lietuviška yra tik viena daržovė, kad desertui didikai valgė salotas arba kad meduolis galėjo atstoti... vežimo ratą? Apie visa tai ir daugybę kitų gastronomijos įdomybių sužinojo į Birutės Baltrušaitytės viešąją biblioteką susirinkę tauragiškiai. 

Atsakingo vartojimo tema verčia susimąstyti ne tik apie save, bet ir apie aplinkinius, mūsų veiksmų poveikį gamtai. Siekdami mažinti vartojimą turime įprasti dalintis. Nauda dviguba: taip ir taupome gamtos išteklius, ir padedame kitiems. Jei turite nereikalingą daiktą ir manote, kad jis dar būtų naudingas kitiems, nuo šiol jį galima pristatyti Paberžių g. 14 A, Tauragėje. Ir atiduoti, ir pasiimti daiktus galima nemokamai.

Pagrindiniu šio savaitgalio renginių akcentu taps šeštadienį rengiama Kalėdų eglės įžiebimo šventė. Jos metu išvysime teatralizuotą pasaką, tikrą Kalėdų Senelį ir scenoje visus linksminsiantį atlikėją Donatą Montvydą.