2020 Lapkričio 26 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Gruodžio 7-osios anonsas: Tauragės pedagogai nestreikuoja

  • Įkelta: 2018-12-06
„Tauragės žinių“ inform.
informacija@taurageszinios.lt

Švietimo sistemoje – nepasitenkinimo vėjai. Nors šią savaitę iš pareigų atleista ministrė Jurgita Petrauskienė, pedagogai nusileisti dėl etatinio apmokėjimo tvarkos neketina. Kartu su žinomu žurnalistu Andriumi Tapinu sekmadienį profsąjungų atstovai ir mokytojai ketina burtis į protesto akciją „Paskutinis skambutis“. „Tauragės žinių“ duomenimis, ten vyks ir pavieniai Tauragės pedagogai, tačiau masinio nepasitenkinimo banga čia neatsirito. Kol politikai ir visuomenės veikėjai ieško kaltų ir bendro sutarimo, alternatyvą švietimo sistemai siūlo Laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas, ketvirtadienį apsilankęs Tauragėje. 24,7 mln. eurų – mažiausiai tiek per metus būtų galima sutaupyti efektyviau naudojant mokyklų infrastruktūrą

„Nepartiniame“ komitete pirmu smuiku gros buvę partiniai. Iki savivaldybių tarybų rinkimų liko 86 dienos, tačiau rinkimų dalyvių sąrašas pildosi vangiai. Šiuo metu Vyriausiosios rinkimų komisijos tinklalapyje Tauragės apygardoje registruoti 5 politinės kampanijos dalyviai – trys politinių partijų sąrašai, vienas kandidatas į merus ir vienas visuomeninis rinkimų komitetas – „Nepartinė Tauragė“. Deklaratyviai  pasivadinusio komiteto sąraše mirga buvusių partinių pavardės. Kokie šios organizacijos tikslai, ir kaip juos vertina politiniai oponentai, skaitykite „Tauragės žinių“ penktadienio numeryje.

Andžela Jakienė: darbo jėgos pasiūlos ir paklausos neatitikimas vis ryškėja. Statistika skelbia, kad Tauragės rajone nedarbo lygis siekia 8,9 proc. – kiek aukštesnis nei vidutinis šalies vidurkis (7,9 proc.). Per metus darbo neturinčių asmenų sumažėjo beveik šimtu. Kaip pasikeitė Tauragės tarnybos programų įgyvendinimo strategija, „Tauragės žinios“ teiraujasi Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento patarėjos Andželos Jakienės.  

Skandinaviška verslo kultūra šaknis įleido Tauragėje. Šią savaitę Danijos kapitalo bendrovėje „Elka Rainwear“, gamybą vykdančioje Tauragės industriniame parke, lankosi įmonės darbuotojų ir aukščiausių vadovų delegacija. Prieš Kalėdas į Tauragę danai atvyksta ne šiaip sau – įmonė mini 60-ies metų jubiliejų. Tauragėje gamyba organizuojama jau 23-ejus metus. Įmonės vadovė Rima Zeringienė teigė, jog Lietuvoje danai ypač vertina žmogiškąjį kapitalą ir patikimumą.

Kaip atpažinti savižudybės signalus? Lietuvoje nuo savižudybių per metus miršta daugiau žmonių nei per eismo įvykius. Apie tai, kaip atpažinti savižudybės riziką, ką daryti norint padėti ir kur kreiptis pagalbos, kalbama tris dienas trunkančiuose mokymuose Tauragės savivaldybėje, kuriuos veda psichologas Saidas Dadaševas. Jis įsitikinęs: būtina visuomenėje daugiau kalbėti apie šią problemą bei netylėti žmonėms, kenčiantiems skausmą ar galvojantiems apie savižudybę, ir nebijoti kreiptis pagalbos.

Verta pasisaugoti: gripas jau kyla į ataką. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, kad sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) šalyje ir toliau didėja. Tiesa, mūsų miestas infekcijoms kol kas pasiduoti nelinkęs – sergamumas vienas mažiausių šalyje. Tačiau „Tauragės žinių“ pakalbinta gydytoja Iveta Skurvydienė patvirtino – sergančiųjų išties daugėja.

Klebonas Marius Venskus: mus veda aiškus kelias – būti žmogumi. Laiko tėkmė nenumaldomai priartina mus prie didžiausios ir gražiausios metų šventės – Šv. Kalėdų. Belaukiant Kristaus gimimo ir jam ruošiantis yra geriausias laikas pasvarstyti, kokios vertybės mums svarbiausios. Tam ir skirtas adventas, kviečiantis į rimtį ir susikaupimą, primenantis, kad visiems reikalingas dvasinis augimas. Apie Kūčių, Kalėdų laukimą, pamatines vertybes ir stebuklingą advento laikotarpį, kurio tikrąsias tradicijas šiandien daugelis mūsų jau kiek primiršę, – pokalbis su Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonu Mariumi Venskumi.

Projektas „Vaikų svajonės“ kviečia daryti gerus darbus. Projektas „Vaikų svajonės“, prieš aštuonerius metus startavęs su 300 svajonių Vilniaus regione, pernai jų visoje Lietuvoje išpildė net 18 tūkst. Vaikučių, laukiančių svajonių išsipildymo, daug ir mūsų rajone. Populiariausios dovanos – žaislai: lėlės, pultu valdomos mašinėlės. Tačiau iš kai kurių vaikų svajonių matyti, kokioje skurdžioje buityje jie auga. Tokių vaikų svajonės kelia graudulį: dažnas nori ne telefonų ar išmanių žaislų, o... sportinio kostiumo.

Gero skaitymo!

Praėjusią savaitę pritarta Pagramančio bendruomenės centro „Gramančia“ teiktai paraiškai. Bendruomenė prašė, kad savivaldybė prisidėtų baigiant įrengti Pagramančio miestelio daugiafunkcinį paslaugų centrą, kuriame bus plėtojamas socialinis verslas: duris atvers ne tik savarankiško gyvenimo namai seneliams ir neįgaliesiems, bet ir kas tik norės galės atgauti jėgas socialinių paslaugų centre.

Antroje savaitės pusėje, po ramesnio ketvirtadienio, šalį pasieks visa puokštė kritulių. Visgi, sniegu džiaugsimės neilgai, jį gana greitai pakeis lietus ir šlapdriba. Savaitgalį termometrų stulpeliai vėl stiebsis aukščiau, numatomi šiltesni orai.

Vandens turizmo entuziastų pamėgtoje Balskų poilsiavietėje bemaž ištisus metus burzgia kateriai ir motorinės valtys. Tvenkinio pakrantėje vasarą knibžda poilsiautojų, be to, Balskus ypač pamėgo žvejai. Siekiama, kad kitąmet poilsiavietėje ne tik išdygtų pavėsinė, bet ir būtų įrengtas valčių nuleidimo takas bei apsisukimo aikštelė.

24,7 mln. eurų – mažiausiai tiek per metus būtų galima sutaupyti efektyviau naudojant mokyklų infrastruktūrą, atskleidė Lietuvos laisvosios rinkos instituto analizė. Sutaupius perteklinei infrastruktūrai skiriamas lėšas, jas būtų galima panaudoti ugdymo procesui ir mokytojų atlyginimams kelti.

Valymo paslaugos vieniem gali pasirodyti kaip pinigų švaistymas, o štai kietiems – būtinybė. Nors dažniausiai lietuviai savo namus yra linkę tvarkytis patys, o valytojus kviečiasi išvalyti tik biurus, darbo ar kitas, daugiau komercinei veiklai skirtas patalpas. Vis dėlto, tenka pripažinti, kad valymo paslaugos vis sparčiau populiarėja ir privačiame sektoriuje.

Praėjusį savaitgalį Tauragėje prasidėjo didžiausių žiemos švenčių maratonas. Kalėdinė nuotaika jau tvyro ore, norisi, kad kvapnus miško aromatas užlietų ir namus, taigi miestiečiai jau svarsto, kada, kur ir kokią eglutę šiemet įsigyti namams papuošti, o galbūt apsiriboti eglės ar pušies šakele.

Vakar, Tarptautinę neįgalių žmonių dieną, Tauragės kultūros rūmuose šventiškai paminėta ir mūsų rajono neįgaliųjų draugijos 30 metų sukaktis. Jau dešimtmetį draugijai vadovaujančiam Kęstučiui Petkui įteiktas garbingas apdovanojimas už ilgametį ir nuoširdų darbą.

Tauragės apylinkės teismo pirmininko pareigas nuo gruodžio 3-osios pradėjo eiti teisėjas Egidijus Mockaitis, pakeitęs laikinai keletą mėnesių šias pareigas užėmusią Gražiną Gudžiūnienę.

Trečias kartas nemelavo – praėjusią savaitę surengtas savivaldybės valdomų įmonių akcijų aukcionas buvo iš dalies sėkmingas. Parduota viena iš dviejų bendrovių – Tauragės butų ūkis. Šimto procentų akcijų paketą įsigijo didžiausio Tauragės butų ūkio konkurento „Tauragės būsto“ „sesė“, visoje Lietuvoje daugiabučių administravimo veiklą vykdančio „Mano būsto“ dukterinė įmonė „Šilutės būstas“, kuri praėjusį kartą aukcioną sustabdė, paduodama Tauragės rajono savivaldybę į teismą.

Baigėsi ruduo, o su juo – ir dauguma žemės ūkio darbų. Paskutinis penktadienis prieš adventą – puikus laikas trumpam stabtelėti ir pasidžiaugti tais, kurie šiais metais patobulino savo ūkius, įdiegė daug naujų inovacijų, pagražino savo sodybas. Todėl  būtent tądien Tauragės rajono savivaldybės administracijos Kaimo reikalų skyrius rajono darbščiausius rajono žmones – žemdirbius subūrė į kasmetinę šventę.

Pirmąją gruodžio savaitę žiema truputį sušlubuos – į šalį plūstels šiltesnis oras ir viską sujauks. Beveik kasdien sulauksime įvairių kritulių: nuo sniego iki lietaus. Keičiantis temperatūrai keliuose pavojų kels plikledis, lijundra.

Nuo kitų metų skaičiuojant švietimo įstaigų vadovų atlyginimus jie bus skirstomi į pastoviąją ir kintamąją dalis. Trečiadienį po ilgų diskusijų rajono taryba patvirtino švietimo įstaigų vadovų darbo užmokesčio pastoviosios dalies koeficientus. Nors buvo ieškoma bendro sutarimo su vadovais ir profesinėmis sąjungomis, patenkinti liko ne visi. Pastovioji atlyginimo dalis mažės keturių mokyklų direktoriams, mat pagal naująją tvarką valstybės skiriamų lėšų mokyklų valdymo išlaidoms nepakanka. Kadangi pagal Darbo kodeksą vadovų algos mažėti negali, trūkumą iš savo kišenės turės kompensuoti savivaldybė. Kitas variantas – reorganizuoti nuostolingas mokyklas.

Šeštadienį daugelis Lietuvos miestų įžiebė Kalėdines egles. Ne išimtis ir Tauragė, kuri šiemet žaliaskarę papuošė ryškiaspalviu kaspinu. Giedras dangus susirinkusiems tauragiškiams leido pasimėgauti įspūdingais fejerverkais, po kurių sušalusią minią bandė išjudinti atlikėjas Donatas Montvydas.

Profesorius Rimvydas Laužikas tyrinėja istorinę Lietuvos virtuvę. Jo sukauptas žinių bagažas stulbina. Pavyzdžiui, ar žinojote, tikrai lietuviška yra tik viena daržovė, kad desertui didikai valgė salotas arba kad meduolis galėjo atstoti... vežimo ratą? Apie visa tai ir daugybę kitų gastronomijos įdomybių sužinojo į Birutės Baltrušaitytės viešąją biblioteką susirinkę tauragiškiai. 

Atsakingo vartojimo tema verčia susimąstyti ne tik apie save, bet ir apie aplinkinius, mūsų veiksmų poveikį gamtai. Siekdami mažinti vartojimą turime įprasti dalintis. Nauda dviguba: taip ir taupome gamtos išteklius, ir padedame kitiems. Jei turite nereikalingą daiktą ir manote, kad jis dar būtų naudingas kitiems, nuo šiol jį galima pristatyti Paberžių g. 14 A, Tauragėje. Ir atiduoti, ir pasiimti daiktus galima nemokamai.

Pagrindiniu šio savaitgalio renginių akcentu taps šeštadienį rengiama Kalėdų eglės įžiebimo šventė. Jos metu išvysime teatralizuotą pasaką, tikrą Kalėdų Senelį ir scenoje visus linksminsiantį atlikėją Donatą Montvydą.

Gaurės g. 2 A, automobilių pardavimo aikštelėje stovinčiame pastate vėl veikia kartodromas. „Topkart“ atstovai Deividas ir Artūras tauragiškiams siūlo pramogauti ir tobulinti vairavimo įgūdžius 500 m ilgio trasoje uždaroje patalpoje, padedant ir prižiūrint instruktoriams.

Paskutinis rudens numeris, nors sniego dar nėra, – jau žiemiškas. Jame rasite, kokie renginiai laukia tauragiškių kalėdiniu laikotarpiu, kuris su trenksmu PIlies aikštėje startuoja jau rytoj, kur įsigyti ir kiek kainuos žaliaskarės bei kur arčiausiai galima nuvykti slidinėti. Be abejo, laikraštyje ir rajono gyvenimo aktualijos. Ketvirtadienį surengtas savivaldybės valdomų įmonių akcijų aukcionas buvo iš dalies sėkmingas – parduota viena iš dviejų bendrovių – Tauragės butų ūkis. Kas nuo šiol administruos Tauragės daugiabučius?  Kaip keisis mokyklų vadovų darbo apmokėjimo tvarka? Taip pat apie ligoninės planus plėsti patalpas, milijonus kultūros projektams ir daug kitų žinių. 

Į Tauragę po 9 metų pertraukos sugrįžęs poetas Mindaugas Valiukas Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje kartu su aktore Valda Bičkute trečiadienio vakarą pristatė naujausią poezijos knygą „Mokytojas mirti ir kitos poemos“.

Artimiausiomis dienomis šalyje įsismarkavęs vėjas kaip reikiant privers žvarbti. Šalčio gniaužtai taip pat stiprės, tad lauke būti norėsis kuo trumpiau. Žvilgtelėjus į termometrų stulpelį gali susidaryti įspūdis, jog apsirengėte tinkamai, tačiau išėjus laukan pasirodys priešingai. Tad turėkite omenyje, kad stiprus vėjas šalčio pojūtį tik dar labiau sustiprins. Gera žinia ta, jog danguje debesys bus mažesni, tad bent jau saulės spinduliai pradžiugins. Po šaltų dienų savaitgalį sulauksime permainų.

Vis dažniau susiduriame su naujienomis apie kibernetines atakas. Retas, pastebėjęs panašų incidentą, žino, kur kreiptis pagalbos ar kaip kovoti su tokio pobūdžio nusikaltimais. Ne tik turime patys būti dėmesingi ir saugotis, bet ir privalome pasirūpinti, kad būtų užkirstas kelias kibernetinėms atakoms, vos tik pajuntame jų grėsmę. Nei verslas, nei privatūs asmenys nėra šimtu procentų apsaugoti nuo kibernetinių išpuolių. Kaip juos atpažinti, kam ir kokiu būdu apie tai pranešti, teiraujamės Nacionalinio kibernetinio saugumo centro prie Krašto apsaugos ministerijos (NKSC) direktoriaus dr. Ryčio Rainio.

Tauragės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Robertas Masolas gali lengviau atsikvėpti – porą metų trukę teismai su buvusia darboviete, Tauragės apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu, kuriame jis vadovavo Migracijos skyriui, baigėsi jo pergale. Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmai dar liepos mėnesį buvo paskelbę jam palankų teismo sprendimą – priteisę vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką – kone 20 tūkstančių eurų. Policijos komisariatas buvo apskundęs šį sprendimą, tačiau nieko nepešė, taigi pinigus sumokėti teks.

„Man draugės istorija yra savotiškas stebuklas“, – sako žurnalistė Renata Šakalytė-Jakovleva. Šiame interviu ji pirmą kartą pasakoja, kaip padėjo draugei palikti smurtaujantį vyrą ir susikurti gyvenimą iš naujo. Jų istorija parodo, koks svarbus yra moterų savitarpio palaikymas smurtinėse situacijose. „Kalbu, nes noriu, kad tokių istorijų būtų kuo mažiau“, – sako TV3 televizijos laidų vedėja. „Turime auginti vaikus taip, kad smurto nebetoleruotume.“

2016-aisiais į Tauragę atvestas 5,8 kilometro ilgio skirstomasis dujotiekis. Praėjusiais metais prie jo prisijungė pieno perdirbimo milžinės „Vilkyškių pieninė“ grupės cechas AB „Modest“. Tada žadėta, kad bus dujofikuojami ir gyvenamųjų namų kvartalai. „Tauragės žinių“ duomenimis, gyventojai dujomis galės naudotis jau kitąmet.

Paskutinė lapkričio savaitė jau čia, o žiema nesnaudžia ir galanda dantis. Artimiausiomis dienomis temperatūra kasdien kris vis labiau, naktimis vietomis žemiau –10 laipsnių. Gausių kritulių nebus, priešingai, dangus vis labiau giedrinsis, tačiau stiprės žvarbus vėjas, dėl kurio lauke bus gerokai šalčiau.