2020 Gegužės 30 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Gruodžio 7-osios anonsas: Tauragės pedagogai nestreikuoja

  • Įkelta: 2018-12-06
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Švietimo sistemoje – nepasitenkinimo vėjai. Nors šią savaitę iš pareigų atleista ministrė Jurgita Petrauskienė, pedagogai nusileisti dėl etatinio apmokėjimo tvarkos neketina. Kartu su žinomu žurnalistu Andriumi Tapinu sekmadienį profsąjungų atstovai ir mokytojai ketina burtis į protesto akciją „Paskutinis skambutis“. „Tauragės žinių“ duomenimis, ten vyks ir pavieniai Tauragės pedagogai, tačiau masinio nepasitenkinimo banga čia neatsirito. Kol politikai ir visuomenės veikėjai ieško kaltų ir bendro sutarimo, alternatyvą švietimo sistemai siūlo Laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas, ketvirtadienį apsilankęs Tauragėje. 24,7 mln. eurų – mažiausiai tiek per metus būtų galima sutaupyti efektyviau naudojant mokyklų infrastruktūrą

„Nepartiniame“ komitete pirmu smuiku gros buvę partiniai. Iki savivaldybių tarybų rinkimų liko 86 dienos, tačiau rinkimų dalyvių sąrašas pildosi vangiai. Šiuo metu Vyriausiosios rinkimų komisijos tinklalapyje Tauragės apygardoje registruoti 5 politinės kampanijos dalyviai – trys politinių partijų sąrašai, vienas kandidatas į merus ir vienas visuomeninis rinkimų komitetas – „Nepartinė Tauragė“. Deklaratyviai  pasivadinusio komiteto sąraše mirga buvusių partinių pavardės. Kokie šios organizacijos tikslai, ir kaip juos vertina politiniai oponentai, skaitykite „Tauragės žinių“ penktadienio numeryje.

Andžela Jakienė: darbo jėgos pasiūlos ir paklausos neatitikimas vis ryškėja. Statistika skelbia, kad Tauragės rajone nedarbo lygis siekia 8,9 proc. – kiek aukštesnis nei vidutinis šalies vidurkis (7,9 proc.). Per metus darbo neturinčių asmenų sumažėjo beveik šimtu. Kaip pasikeitė Tauragės tarnybos programų įgyvendinimo strategija, „Tauragės žinios“ teiraujasi Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento patarėjos Andželos Jakienės.  

Skandinaviška verslo kultūra šaknis įleido Tauragėje. Šią savaitę Danijos kapitalo bendrovėje „Elka Rainwear“, gamybą vykdančioje Tauragės industriniame parke, lankosi įmonės darbuotojų ir aukščiausių vadovų delegacija. Prieš Kalėdas į Tauragę danai atvyksta ne šiaip sau – įmonė mini 60-ies metų jubiliejų. Tauragėje gamyba organizuojama jau 23-ejus metus. Įmonės vadovė Rima Zeringienė teigė, jog Lietuvoje danai ypač vertina žmogiškąjį kapitalą ir patikimumą.

Kaip atpažinti savižudybės signalus? Lietuvoje nuo savižudybių per metus miršta daugiau žmonių nei per eismo įvykius. Apie tai, kaip atpažinti savižudybės riziką, ką daryti norint padėti ir kur kreiptis pagalbos, kalbama tris dienas trunkančiuose mokymuose Tauragės savivaldybėje, kuriuos veda psichologas Saidas Dadaševas. Jis įsitikinęs: būtina visuomenėje daugiau kalbėti apie šią problemą bei netylėti žmonėms, kenčiantiems skausmą ar galvojantiems apie savižudybę, ir nebijoti kreiptis pagalbos.

Verta pasisaugoti: gripas jau kyla į ataką. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, kad sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) šalyje ir toliau didėja. Tiesa, mūsų miestas infekcijoms kol kas pasiduoti nelinkęs – sergamumas vienas mažiausių šalyje. Tačiau „Tauragės žinių“ pakalbinta gydytoja Iveta Skurvydienė patvirtino – sergančiųjų išties daugėja.

Klebonas Marius Venskus: mus veda aiškus kelias – būti žmogumi. Laiko tėkmė nenumaldomai priartina mus prie didžiausios ir gražiausios metų šventės – Šv. Kalėdų. Belaukiant Kristaus gimimo ir jam ruošiantis yra geriausias laikas pasvarstyti, kokios vertybės mums svarbiausios. Tam ir skirtas adventas, kviečiantis į rimtį ir susikaupimą, primenantis, kad visiems reikalingas dvasinis augimas. Apie Kūčių, Kalėdų laukimą, pamatines vertybes ir stebuklingą advento laikotarpį, kurio tikrąsias tradicijas šiandien daugelis mūsų jau kiek primiršę, – pokalbis su Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonu Mariumi Venskumi.

Projektas „Vaikų svajonės“ kviečia daryti gerus darbus. Projektas „Vaikų svajonės“, prieš aštuonerius metus startavęs su 300 svajonių Vilniaus regione, pernai jų visoje Lietuvoje išpildė net 18 tūkst. Vaikučių, laukiančių svajonių išsipildymo, daug ir mūsų rajone. Populiariausios dovanos – žaislai: lėlės, pultu valdomos mašinėlės. Tačiau iš kai kurių vaikų svajonių matyti, kokioje skurdžioje buityje jie auga. Tokių vaikų svajonės kelia graudulį: dažnas nori ne telefonų ar išmanių žaislų, o... sportinio kostiumo.

Gero skaitymo!

Praėjusią savaitę pritarta Pagramančio bendruomenės centro „Gramančia“ teiktai paraiškai. Bendruomenė prašė, kad savivaldybė prisidėtų baigiant įrengti Pagramančio miestelio daugiafunkcinį paslaugų centrą, kuriame bus plėtojamas socialinis verslas: duris atvers ne tik savarankiško gyvenimo namai seneliams ir neįgaliesiems, bet ir kas tik norės galės atgauti jėgas socialinių paslaugų centre.

Antroje savaitės pusėje, po ramesnio ketvirtadienio, šalį pasieks visa puokštė kritulių. Visgi, sniegu džiaugsimės neilgai, jį gana greitai pakeis lietus ir šlapdriba. Savaitgalį termometrų stulpeliai vėl stiebsis aukščiau, numatomi šiltesni orai.

Vandens turizmo entuziastų pamėgtoje Balskų poilsiavietėje bemaž ištisus metus burzgia kateriai ir motorinės valtys. Tvenkinio pakrantėje vasarą knibžda poilsiautojų, be to, Balskus ypač pamėgo žvejai. Siekiama, kad kitąmet poilsiavietėje ne tik išdygtų pavėsinė, bet ir būtų įrengtas valčių nuleidimo takas bei apsisukimo aikštelė.

24,7 mln. eurų – mažiausiai tiek per metus būtų galima sutaupyti efektyviau naudojant mokyklų infrastruktūrą, atskleidė Lietuvos laisvosios rinkos instituto analizė. Sutaupius perteklinei infrastruktūrai skiriamas lėšas, jas būtų galima panaudoti ugdymo procesui ir mokytojų atlyginimams kelti.

Valymo paslaugos vieniem gali pasirodyti kaip pinigų švaistymas, o štai kietiems – būtinybė. Nors dažniausiai lietuviai savo namus yra linkę tvarkytis patys, o valytojus kviečiasi išvalyti tik biurus, darbo ar kitas, daugiau komercinei veiklai skirtas patalpas. Vis dėlto, tenka pripažinti, kad valymo paslaugos vis sparčiau populiarėja ir privačiame sektoriuje.