2020 Vasario 17 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Daugiabučių administravimas – privačiose rankose

  • Įkelta: 2018-12-04
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Trečias kartas nemelavo – praėjusią savaitę surengtas savivaldybės valdomų įmonių akcijų aukcionas buvo iš dalies sėkmingas. Parduota viena iš dviejų bendrovių – Tauragės butų ūkis. Šimto procentų akcijų paketą įsigijo didžiausio Tauragės butų ūkio konkurento „Tauragės būsto“ „sesė“, visoje Lietuvoje daugiabučių administravimo veiklą vykdančio „Mano būsto“ dukterinė įmonė „Šilutės būstas“, kuri praėjusį kartą aukcioną sustabdė, paduodama Tauragės rajono savivaldybę į teismą.

Pradinė savivaldybės kontroliuojamo Butų ūkio akcijų paketo kaina ketvirtadienį vykusiame aukcione buvo 424 tūkst. Eur – 5 proc. mažesnė nei pirmąkart. Už kiek parduotos akcijos, Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vytautas Navickas neatskleidė.

– Įvyko, pardavėm, gavom tiek, kiek norėjom ir dar truputį daugiau, – informavo už aukciono vykdymą atsakingas valdininkas.

Pasak jo, gyventojai, sužinoję apie Butų ūkio akcijų pardavimą, jau skambino savivaldybei, klausinėjo, kas bus.

– Noriu nuraminti gyventojus, kad niekas nesikeičia, niekas niekur nedingo. Butų ūkis ir toliau vykdys veiklą, teiks visas paslaugas, kol bus pasirašyta pirkimo-pardavimo sutartis. Tai mes turime atlikti per mėnesį, per 5 dienas turime gauti apmokėjimą. Po sutarties pasirašymo paslaugas teiks privati bendrovė, – teigė V. Navickas.

Pasak administracijos direktoriaus pavaduotojo, Tauragės butų ūkio dokumentų paketus buvo išsipirkusios 4 įmonės, aukcione dalyvavo dvi. Laimėjo pasiūliusi didesnę kainą – „Šilutės būstas“.

Valdišką daugiabučių administratorių įsigijusios bendrovės vadovas Marius Stankus, vadovaujantis ir Tauragėje jau prieš porą metų įkurtam „Tauragės būstui“, kalbus nebuvo. Laišku informavęs redakciją apie tai, kad įsigijo Tauragės butų ūkį, užsiminė, kad daugiau informacijos neteiks.

„Pastatų priežiūros paslaugas teikianti bendrovė „Šilutės būstas“ ir toliau plečia veiklą Vakarų Lietuvos regione – įsigijo Tauragės butų ūkio akcijas. „Šilutės būstas“, priklausantis įmonių grupei „Mano Būstas“, savo paslaugas jau teikia Šilutės, Šilalės ir Pagėgių rajonuose. Kaip teigia įmonės atstovai, Tauragėje, kaip ir kituose rajonuose, bus teikiamos aukščiausios kokybės paslaugos, siekiant, kad daugiabučiai būtų prižiūrimi laikantis aukščiausių standartų“, – rašoma laiške.

Kaip toliau bus valdomos Tauragėje dvi tai pačiai grupei priklausančios įmonės, ar jos bus sujungtos, M. Stankus teigė komentuoti kol kas negalintis.

– Jokie sprendimai dar nėra priimti, sutartis dar nepasirašyta. Kai nutarsime, kaip toliau dirbsime, informuosime, – teigė UAB „Šilutės būstas“ ir „Tauragės būstas“ vadovas.

Dar prieš pradedant Butų ūkio privatizavimo procesą „Mano būsto“ dukterinė įmonė „Tauragės būstas“ bandė atsiriekti konkurentų administruojamų daugiabučių dalį. Konkurencinėje kovoje „Tauragės būsto“ atstovai tauragiškius viliojo žemesne administravimo paslaugų kaina. Platintose skrajutėse nurodoma, jog pasirinkę „Tauragės būstą“ gyventojai sutaupys 160 eurų už viso namo administravimą per mėnesį.

Per keletą pirmųjų veiklos metų įmonė įsivėlė į teisinius ginčus su Tauragės rajono savivaldybe, mat daugiabučių administravimo paslaugų teikimą periminėjo agituodama gyventojus pasirašyti jungtinės veiklos sutartis.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo V. Navicko teigimu, šiuo metu dar bylinėjamasi dėl 2 ar 3 namų. Ieškinių šiose bylose savivaldybė atsiimti neketina, tai, esą, visiškai nesusiję dalykai.

– Tai daugiau yra susiję su dokumentų teisėtumu, su neteisėtu bandymu tapti daugiabučių administratoriumi, – teigė administracijos direktoriaus pavaduotojas.  

Kovos dėl teisės administruoti daugiabučius – ne vieninteliai „Šilutės būsto“ teisiniai ginčai su savivaldybe. Pasitelkdama teismą, bendrovė buvo sustabdžiusi Tauragės butų ūkio aukcioną liepos mėnesį, kai reikalavo pripažinti Tauragės butų ūkio privatizavimo procedūras neteisėtomis ir taikyti laikinąsias apsaugos priemones, t. y. stabdyti privatizavimo procesą. Dar prieš tai „Mano būsto“ atstovai tikino, jog Butų ūkio akcijų pirkti neketina.

Kontrolinio „Dunokų“ akcijų paketo Tauragės rajono savivaldybei parduoti nepavyko jau trečią kartą. Anot V. Navicko, aukcione nedalyvavo nė viena įmonė. Kada bus skelbiamas kitas aukcionas, dar neaišku, mat visas privatizavimo procedūras teks kartoti.

– Administracijos direktorius sušauks komisiją, privatizavimo dokumentai bus rengiami iš naujo. Kitas aukcionas, geriausiu atveju, galėtų vykti 2019-ųjų pradžioje, – teigė administracijos direktoriaus pavaduotojas.

Šįkart aukcione už savivaldybei nuosavybės teise priklausančių 56,14 proc. „Dunokų“ akcijų paketą buvo prašoma 827 592 Eur.

Baigėsi ruduo, o su juo – ir dauguma žemės ūkio darbų. Paskutinis penktadienis prieš adventą – puikus laikas trumpam stabtelėti ir pasidžiaugti tais, kurie šiais metais patobulino savo ūkius, įdiegė daug naujų inovacijų, pagražino savo sodybas. Todėl  būtent tądien Tauragės rajono savivaldybės administracijos Kaimo reikalų skyrius rajono darbščiausius rajono žmones – žemdirbius subūrė į kasmetinę šventę.

Pirmąją gruodžio savaitę žiema truputį sušlubuos – į šalį plūstels šiltesnis oras ir viską sujauks. Beveik kasdien sulauksime įvairių kritulių: nuo sniego iki lietaus. Keičiantis temperatūrai keliuose pavojų kels plikledis, lijundra.

Nuo kitų metų skaičiuojant švietimo įstaigų vadovų atlyginimus jie bus skirstomi į pastoviąją ir kintamąją dalis. Trečiadienį po ilgų diskusijų rajono taryba patvirtino švietimo įstaigų vadovų darbo užmokesčio pastoviosios dalies koeficientus. Nors buvo ieškoma bendro sutarimo su vadovais ir profesinėmis sąjungomis, patenkinti liko ne visi. Pastovioji atlyginimo dalis mažės keturių mokyklų direktoriams, mat pagal naująją tvarką valstybės skiriamų lėšų mokyklų valdymo išlaidoms nepakanka. Kadangi pagal Darbo kodeksą vadovų algos mažėti negali, trūkumą iš savo kišenės turės kompensuoti savivaldybė. Kitas variantas – reorganizuoti nuostolingas mokyklas.

Šeštadienį daugelis Lietuvos miestų įžiebė Kalėdines egles. Ne išimtis ir Tauragė, kuri šiemet žaliaskarę papuošė ryškiaspalviu kaspinu. Giedras dangus susirinkusiems tauragiškiams leido pasimėgauti įspūdingais fejerverkais, po kurių sušalusią minią bandė išjudinti atlikėjas Donatas Montvydas.

Profesorius Rimvydas Laužikas tyrinėja istorinę Lietuvos virtuvę. Jo sukauptas žinių bagažas stulbina. Pavyzdžiui, ar žinojote, tikrai lietuviška yra tik viena daržovė, kad desertui didikai valgė salotas arba kad meduolis galėjo atstoti... vežimo ratą? Apie visa tai ir daugybę kitų gastronomijos įdomybių sužinojo į Birutės Baltrušaitytės viešąją biblioteką susirinkę tauragiškiai.