2020 Liepos 12 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Daugiabučių administravimas – privačiose rankose

  • Įkelta: 2018-12-04
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Trečias kartas nemelavo – praėjusią savaitę surengtas savivaldybės valdomų įmonių akcijų aukcionas buvo iš dalies sėkmingas. Parduota viena iš dviejų bendrovių – Tauragės butų ūkis. Šimto procentų akcijų paketą įsigijo didžiausio Tauragės butų ūkio konkurento „Tauragės būsto“ „sesė“, visoje Lietuvoje daugiabučių administravimo veiklą vykdančio „Mano būsto“ dukterinė įmonė „Šilutės būstas“, kuri praėjusį kartą aukcioną sustabdė, paduodama Tauragės rajono savivaldybę į teismą.

Pradinė savivaldybės kontroliuojamo Butų ūkio akcijų paketo kaina ketvirtadienį vykusiame aukcione buvo 424 tūkst. Eur – 5 proc. mažesnė nei pirmąkart. Už kiek parduotos akcijos, Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vytautas Navickas neatskleidė.

– Įvyko, pardavėm, gavom tiek, kiek norėjom ir dar truputį daugiau, – informavo už aukciono vykdymą atsakingas valdininkas.

Pasak jo, gyventojai, sužinoję apie Butų ūkio akcijų pardavimą, jau skambino savivaldybei, klausinėjo, kas bus.

– Noriu nuraminti gyventojus, kad niekas nesikeičia, niekas niekur nedingo. Butų ūkis ir toliau vykdys veiklą, teiks visas paslaugas, kol bus pasirašyta pirkimo-pardavimo sutartis. Tai mes turime atlikti per mėnesį, per 5 dienas turime gauti apmokėjimą. Po sutarties pasirašymo paslaugas teiks privati bendrovė, – teigė V. Navickas.

Pasak administracijos direktoriaus pavaduotojo, Tauragės butų ūkio dokumentų paketus buvo išsipirkusios 4 įmonės, aukcione dalyvavo dvi. Laimėjo pasiūliusi didesnę kainą – „Šilutės būstas“.

Valdišką daugiabučių administratorių įsigijusios bendrovės vadovas Marius Stankus, vadovaujantis ir Tauragėje jau prieš porą metų įkurtam „Tauragės būstui“, kalbus nebuvo. Laišku informavęs redakciją apie tai, kad įsigijo Tauragės butų ūkį, užsiminė, kad daugiau informacijos neteiks.

„Pastatų priežiūros paslaugas teikianti bendrovė „Šilutės būstas“ ir toliau plečia veiklą Vakarų Lietuvos regione – įsigijo Tauragės butų ūkio akcijas. „Šilutės būstas“, priklausantis įmonių grupei „Mano Būstas“, savo paslaugas jau teikia Šilutės, Šilalės ir Pagėgių rajonuose. Kaip teigia įmonės atstovai, Tauragėje, kaip ir kituose rajonuose, bus teikiamos aukščiausios kokybės paslaugos, siekiant, kad daugiabučiai būtų prižiūrimi laikantis aukščiausių standartų“, – rašoma laiške.

Kaip toliau bus valdomos Tauragėje dvi tai pačiai grupei priklausančios įmonės, ar jos bus sujungtos, M. Stankus teigė komentuoti kol kas negalintis.

– Jokie sprendimai dar nėra priimti, sutartis dar nepasirašyta. Kai nutarsime, kaip toliau dirbsime, informuosime, – teigė UAB „Šilutės būstas“ ir „Tauragės būstas“ vadovas.

Dar prieš pradedant Butų ūkio privatizavimo procesą „Mano būsto“ dukterinė įmonė „Tauragės būstas“ bandė atsiriekti konkurentų administruojamų daugiabučių dalį. Konkurencinėje kovoje „Tauragės būsto“ atstovai tauragiškius viliojo žemesne administravimo paslaugų kaina. Platintose skrajutėse nurodoma, jog pasirinkę „Tauragės būstą“ gyventojai sutaupys 160 eurų už viso namo administravimą per mėnesį.

Per keletą pirmųjų veiklos metų įmonė įsivėlė į teisinius ginčus su Tauragės rajono savivaldybe, mat daugiabučių administravimo paslaugų teikimą periminėjo agituodama gyventojus pasirašyti jungtinės veiklos sutartis.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo V. Navicko teigimu, šiuo metu dar bylinėjamasi dėl 2 ar 3 namų. Ieškinių šiose bylose savivaldybė atsiimti neketina, tai, esą, visiškai nesusiję dalykai.

– Tai daugiau yra susiję su dokumentų teisėtumu, su neteisėtu bandymu tapti daugiabučių administratoriumi, – teigė administracijos direktoriaus pavaduotojas.  

Kovos dėl teisės administruoti daugiabučius – ne vieninteliai „Šilutės būsto“ teisiniai ginčai su savivaldybe. Pasitelkdama teismą, bendrovė buvo sustabdžiusi Tauragės butų ūkio aukcioną liepos mėnesį, kai reikalavo pripažinti Tauragės butų ūkio privatizavimo procedūras neteisėtomis ir taikyti laikinąsias apsaugos priemones, t. y. stabdyti privatizavimo procesą. Dar prieš tai „Mano būsto“ atstovai tikino, jog Butų ūkio akcijų pirkti neketina.

Kontrolinio „Dunokų“ akcijų paketo Tauragės rajono savivaldybei parduoti nepavyko jau trečią kartą. Anot V. Navicko, aukcione nedalyvavo nė viena įmonė. Kada bus skelbiamas kitas aukcionas, dar neaišku, mat visas privatizavimo procedūras teks kartoti.

– Administracijos direktorius sušauks komisiją, privatizavimo dokumentai bus rengiami iš naujo. Kitas aukcionas, geriausiu atveju, galėtų vykti 2019-ųjų pradžioje, – teigė administracijos direktoriaus pavaduotojas.

Šįkart aukcione už savivaldybei nuosavybės teise priklausančių 56,14 proc. „Dunokų“ akcijų paketą buvo prašoma 827 592 Eur.

Baigėsi ruduo, o su juo – ir dauguma žemės ūkio darbų. Paskutinis penktadienis prieš adventą – puikus laikas trumpam stabtelėti ir pasidžiaugti tais, kurie šiais metais patobulino savo ūkius, įdiegė daug naujų inovacijų, pagražino savo sodybas. Todėl  būtent tądien Tauragės rajono savivaldybės administracijos Kaimo reikalų skyrius rajono darbščiausius rajono žmones – žemdirbius subūrė į kasmetinę šventę.

Pirmąją gruodžio savaitę žiema truputį sušlubuos – į šalį plūstels šiltesnis oras ir viską sujauks. Beveik kasdien sulauksime įvairių kritulių: nuo sniego iki lietaus. Keičiantis temperatūrai keliuose pavojų kels plikledis, lijundra.

Nuo kitų metų skaičiuojant švietimo įstaigų vadovų atlyginimus jie bus skirstomi į pastoviąją ir kintamąją dalis. Trečiadienį po ilgų diskusijų rajono taryba patvirtino švietimo įstaigų vadovų darbo užmokesčio pastoviosios dalies koeficientus. Nors buvo ieškoma bendro sutarimo su vadovais ir profesinėmis sąjungomis, patenkinti liko ne visi. Pastovioji atlyginimo dalis mažės keturių mokyklų direktoriams, mat pagal naująją tvarką valstybės skiriamų lėšų mokyklų valdymo išlaidoms nepakanka. Kadangi pagal Darbo kodeksą vadovų algos mažėti negali, trūkumą iš savo kišenės turės kompensuoti savivaldybė. Kitas variantas – reorganizuoti nuostolingas mokyklas.

Šeštadienį daugelis Lietuvos miestų įžiebė Kalėdines egles. Ne išimtis ir Tauragė, kuri šiemet žaliaskarę papuošė ryškiaspalviu kaspinu. Giedras dangus susirinkusiems tauragiškiams leido pasimėgauti įspūdingais fejerverkais, po kurių sušalusią minią bandė išjudinti atlikėjas Donatas Montvydas.

Profesorius Rimvydas Laužikas tyrinėja istorinę Lietuvos virtuvę. Jo sukauptas žinių bagažas stulbina. Pavyzdžiui, ar žinojote, tikrai lietuviška yra tik viena daržovė, kad desertui didikai valgė salotas arba kad meduolis galėjo atstoti... vežimo ratą? Apie visa tai ir daugybę kitų gastronomijos įdomybių sužinojo į Birutės Baltrušaitytės viešąją biblioteką susirinkę tauragiškiai. 

Atsakingo vartojimo tema verčia susimąstyti ne tik apie save, bet ir apie aplinkinius, mūsų veiksmų poveikį gamtai. Siekdami mažinti vartojimą turime įprasti dalintis. Nauda dviguba: taip ir taupome gamtos išteklius, ir padedame kitiems. Jei turite nereikalingą daiktą ir manote, kad jis dar būtų naudingas kitiems, nuo šiol jį galima pristatyti Paberžių g. 14 A, Tauragėje. Ir atiduoti, ir pasiimti daiktus galima nemokamai.

Pagrindiniu šio savaitgalio renginių akcentu taps šeštadienį rengiama Kalėdų eglės įžiebimo šventė. Jos metu išvysime teatralizuotą pasaką, tikrą Kalėdų Senelį ir scenoje visus linksminsiantį atlikėją Donatą Montvydą.

Gaurės g. 2 A, automobilių pardavimo aikštelėje stovinčiame pastate vėl veikia kartodromas. „Topkart“ atstovai Deividas ir Artūras tauragiškiams siūlo pramogauti ir tobulinti vairavimo įgūdžius 500 m ilgio trasoje uždaroje patalpoje, padedant ir prižiūrint instruktoriams.

Paskutinis rudens numeris, nors sniego dar nėra, – jau žiemiškas. Jame rasite, kokie renginiai laukia tauragiškių kalėdiniu laikotarpiu, kuris su trenksmu PIlies aikštėje startuoja jau rytoj, kur įsigyti ir kiek kainuos žaliaskarės bei kur arčiausiai galima nuvykti slidinėti. Be abejo, laikraštyje ir rajono gyvenimo aktualijos. Ketvirtadienį surengtas savivaldybės valdomų įmonių akcijų aukcionas buvo iš dalies sėkmingas – parduota viena iš dviejų bendrovių – Tauragės butų ūkis. Kas nuo šiol administruos Tauragės daugiabučius?  Kaip keisis mokyklų vadovų darbo apmokėjimo tvarka? Taip pat apie ligoninės planus plėsti patalpas, milijonus kultūros projektams ir daug kitų žinių. 

Į Tauragę po 9 metų pertraukos sugrįžęs poetas Mindaugas Valiukas Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje kartu su aktore Valda Bičkute trečiadienio vakarą pristatė naujausią poezijos knygą „Mokytojas mirti ir kitos poemos“.

Artimiausiomis dienomis šalyje įsismarkavęs vėjas kaip reikiant privers žvarbti. Šalčio gniaužtai taip pat stiprės, tad lauke būti norėsis kuo trumpiau. Žvilgtelėjus į termometrų stulpelį gali susidaryti įspūdis, jog apsirengėte tinkamai, tačiau išėjus laukan pasirodys priešingai. Tad turėkite omenyje, kad stiprus vėjas šalčio pojūtį tik dar labiau sustiprins. Gera žinia ta, jog danguje debesys bus mažesni, tad bent jau saulės spinduliai pradžiugins. Po šaltų dienų savaitgalį sulauksime permainų.

Vis dažniau susiduriame su naujienomis apie kibernetines atakas. Retas, pastebėjęs panašų incidentą, žino, kur kreiptis pagalbos ar kaip kovoti su tokio pobūdžio nusikaltimais. Ne tik turime patys būti dėmesingi ir saugotis, bet ir privalome pasirūpinti, kad būtų užkirstas kelias kibernetinėms atakoms, vos tik pajuntame jų grėsmę. Nei verslas, nei privatūs asmenys nėra šimtu procentų apsaugoti nuo kibernetinių išpuolių. Kaip juos atpažinti, kam ir kokiu būdu apie tai pranešti, teiraujamės Nacionalinio kibernetinio saugumo centro prie Krašto apsaugos ministerijos (NKSC) direktoriaus dr. Ryčio Rainio.

Tauragės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Robertas Masolas gali lengviau atsikvėpti – porą metų trukę teismai su buvusia darboviete, Tauragės apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu, kuriame jis vadovavo Migracijos skyriui, baigėsi jo pergale. Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmai dar liepos mėnesį buvo paskelbę jam palankų teismo sprendimą – priteisę vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką – kone 20 tūkstančių eurų. Policijos komisariatas buvo apskundęs šį sprendimą, tačiau nieko nepešė, taigi pinigus sumokėti teks.

„Man draugės istorija yra savotiškas stebuklas“, – sako žurnalistė Renata Šakalytė-Jakovleva. Šiame interviu ji pirmą kartą pasakoja, kaip padėjo draugei palikti smurtaujantį vyrą ir susikurti gyvenimą iš naujo. Jų istorija parodo, koks svarbus yra moterų savitarpio palaikymas smurtinėse situacijose. „Kalbu, nes noriu, kad tokių istorijų būtų kuo mažiau“, – sako TV3 televizijos laidų vedėja. „Turime auginti vaikus taip, kad smurto nebetoleruotume.“

2016-aisiais į Tauragę atvestas 5,8 kilometro ilgio skirstomasis dujotiekis. Praėjusiais metais prie jo prisijungė pieno perdirbimo milžinės „Vilkyškių pieninė“ grupės cechas AB „Modest“. Tada žadėta, kad bus dujofikuojami ir gyvenamųjų namų kvartalai. „Tauragės žinių“ duomenimis, gyventojai dujomis galės naudotis jau kitąmet.

Paskutinė lapkričio savaitė jau čia, o žiema nesnaudžia ir galanda dantis. Artimiausiomis dienomis temperatūra kasdien kris vis labiau, naktimis vietomis žemiau –10 laipsnių. Gausių kritulių nebus, priešingai, dangus vis labiau giedrinsis, tačiau stiprės žvarbus vėjas, dėl kurio lauke bus gerokai šalčiau.

Tauragės rajono savivaldybė skina praėjusių metų darbo vaisius – šią savaitę Lietuvos laisvosios rinkos instituto paskelbtame savivaldybių indekse, kuriame vertinami 2017 m. rodikliai, pašoko per tris vietas. Administracijos direktorius Modestas Petraitis, vertindamas rezultatus, teigė, jog daugelyje sričių pataikome į dešimtuką, tačiau yra kur tobulėti – turto valdymas, plėtra ir investicijos – kitais metais turėtų būti įvertintos dar aukštesniais balais, mat 2018-aisiais daug padaryta atsisakant nereikalingo turto bei skatinant verslą.

Daugeliui žinoma, kad žuvis yra sunkiųjų metalų, pavyzdžiui, gyvsidabrio, šaltinis, bet mokslininkai tvirtina, kad žuvyje esantis selenas neutralizuoja galimą žalą.

Lapkričio 23-ąją minima Lietuvos kariuomenės diena. Švenčiant atkurtos Lietuvos kariuomenės šimtmetį, visoje šalyje vyksta renginiai, karių rikiuotės, paradai.

Spalvoto meduolio diena kasmet suburia tūkstančius žmonių visoje Lietuvoje kartu su draugais, šeimos ar bendruomenės nariais marginti meduolių. Žmonėms svarbu susiburti ir pabūti kartu, skirti laiko artimiesiems, draugams, kaimynams. Tauragėje šiemet nutarta šią dieną paminėti šiek tiek kitaip: ne tik papramogauti, pasilinksminti, pabendrauti, bet ir pabandyti siekti rekordo – nulipdyti Rekordinį kalėdinį meduolį.

Vienintelis Tauragėje veikiantis muzikinis klubas „Rūsys“ savaitgalį švęs trečiąjį gimtadienį. Svečių laukia staigmena, nauji baldai bei kitos interjero detalės.

„Juodasis penktadienis“ (angl. „Black Friday“) JAV ir Didžiojoje Britanijoje – viena geriausių dienų metuose masiniam apsipirkimui. Būtent šią dieną mažos ir didelės parduotuvės ne tik šiuose, bet ir daugelyje kitų šalių, tarp jų ir Lietuvoje, rengia didžiausius išpardavimus. Neatsilieka ir Tauragė: šiandien nemažai mūsų miesto parduotuvių irgi žada tikrą nuolaidų lietų.

Tauragės rajono savivaldybė skina praėjusių metų darbo vaisius – šią savaitę Lietuvos laisvosios rinkos instituto paskelbtame savivaldybių indekse, kuriame vertinami 2017 m. rodikliai, pašoko per tris vietas. Administracijos direktorius Modestas Petraitis, vertindamas rezultatus, teigė, jog daugelyje sričių pataikome į dešimtuką, tačiau yra kur tobulėti – turto valdymas, plėtra ir investicijos – kitais metais turėtų būti įvertintos dar aukštesniais balais, mat 2018-aisiais daug padaryta atsisakant nereikalingo turto bei skatinant verslą.

Antroje savaitės pusėje žymesnių kritulių dar nebus, jų sulauksime pirmoje savaitgalio pusėje, tikėtina, jog daugiausiai tai bus sniegas, tad apylinkės jau labiau primins žiemą. Tuo metu ir atšals kiek stipriau.

Rusijos tankai  įžlega į Lietuvą, dangų užtemdo lėktuvai. Užklupti lietuviai tik žagteli. NATO neria į krūmus ir net nemano kištis. Lietuva parklupdoma per dieną. Manote, toks scenarijus įmanomas?