2020 Sausio 23 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Balskuose planuoja valčių nuleidimo taką

  • Įkelta: 2018-12-06
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Vandens turizmo entuziastų pamėgtoje Balskų poilsiavietėje bemaž ištisus metus burzgia kateriai ir motorinės valtys. Tvenkinio pakrantėje vasarą knibžda poilsiautojų, be to, Balskus ypač pamėgo žvejai. Siekiama, kad kitąmet poilsiavietėje ne tik išdygtų pavėsinė, bet ir būtų įrengtas valčių nuleidimo takas bei apsisukimo aikštelė.

Tauragės rajono savivaldybė planuoja poilsiautojų pamėgtoje Balskų poilsiavietėje imtis infrastruktūros įrengimo. „Tauragės žiniose“ jau rašėme, jog yra pateikta paraiška pagal Europos Sąjungos bendradarbiavimo per sieną programą poilsiavietei įrengti, tačiau susizgribta, jog vandens turizmui ir žvejybai aktyviai naudojamoje pakrantėje nėra infrastruktūros vandens motoriniam transportui.

Trečiadienį posėdyje pritarta teikti paraišką ir projektui dėl valčių nuleidimo tako ir aikštelės įrengimo. Anot Tauragės rajono savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėjos Ramutės Noreikienės, kartu su partneriais – Pagramančio regioninio parko direkcija bei Tauragės medžiotojų ir žvejų draugija norima įrengti Balskuose 400 kv. m apsisukimo aikštelę bei valčių nuleidimo taką. Automobilių statyti šioje aikštelėje galima nebus, ji bus skirta į vandenį nuleisti valtims. Bendra projekto vertė 20 tūkst. eurų, savivaldybei teks pridėti 5 proc., jeigu paraiška bus patvirtinta. Infrastruktūros įrengimo darbus planuojama pradėti kitąmet.

Pagramančio regioninio parko direkcijos vadovas Sigitas Mėlinavičius „Tauragės žinioms“ sakė, jog valčių nuleidimo takas Balskuose verkiant reikalingas.

– Vien dėl žvejų, ypač rudeniop, kai prasideda žvejybos sezonas, čia jų knibžda. Daug katerių plaukioja ir vasarą, tvenkinys yra didelis, o valčių nuleidimo tako nėra niekur, nei Šilalės rajone, nei pas mus. Ir kas liečia ekologinę pusę – tarša: ir vandenį užteršia, ir gruntą, ten praktiškai žolės nebėra, – kalbėjo S. Mėlinavičius.

R. Noreikienė informavo, jog gruodžio 15 d. bus vertinama ir Tauragės rajono savivaldybės projekto paraiška dėl poilsiaviečių Balskuose ir Ringiuose (13-ajame kilometre, vadinamame „Bajorų pliaže“) įrengimo. Maksimali Tauragės savivaldybės administracijai tenkanti projekto vertė – apie 330 000 Eur. Jis būtų finansuojamas 2014–2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos (90 proc.) ir savivaldybės biudžeto (10 proc.) lėšomis 2019–2021 metais.

Balskų tvenkinio pakrantėje 2,43 ha sklypas priklauso Tauragės rajono savivaldybei.

 

24,7 mln. eurų – mažiausiai tiek per metus būtų galima sutaupyti efektyviau naudojant mokyklų infrastruktūrą, atskleidė Lietuvos laisvosios rinkos instituto analizė. Sutaupius perteklinei infrastruktūrai skiriamas lėšas, jas būtų galima panaudoti ugdymo procesui ir mokytojų atlyginimams kelti.

Valymo paslaugos vieniem gali pasirodyti kaip pinigų švaistymas, o štai kietiems – būtinybė. Nors dažniausiai lietuviai savo namus yra linkę tvarkytis patys, o valytojus kviečiasi išvalyti tik biurus, darbo ar kitas, daugiau komercinei veiklai skirtas patalpas. Vis dėlto, tenka pripažinti, kad valymo paslaugos vis sparčiau populiarėja ir privačiame sektoriuje.

Tauragės apylinkės teismo pirmininko pareigas nuo gruodžio 3-osios pradėjo eiti teisėjas Egidijus Mockaitis, pakeitęs laikinai keletą mėnesių šias pareigas užėmusią Gražiną Gudžiūnienę.