2020 Sausio 21 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Tyrimas: kurių kandidatų pavardės mirga regiono spaudoje?

  • Įkelta: 2018-11-15
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Ar skirtingoms Lietuvoms reikia skirtingų prezidentų? Vilniaus politikos analizės instituto analizė rodo, jog skirtumas tarp naujienų apie kandidatus nacionalinėje ir regioninėje žiniasklaidoje tikrai egzistuoja. Regioninė spauda kur kas daugiau dėmesio skiria Arvydui Juozaičiui ir Nagliui Puteikiui nei nacionalinė spauda.

Vilniaus politikos analizės institutas vykdo priešrinkiminį internetinės žiniasklaidos stebėsenos projektą, kuriame analizuojami kandidatų paminėjimai daugiau nei 80-yje Lietuvos interneto portalų. Šiuo metu analizuojami 6 kandidatų (Petro Auštrevičiaus, Arvydo Juozaičio, Gitano Nausėdos, Aušros Maldeikienės, Naglio Puteikio, Ingridos Šimonytės) paminėjimai.

Daugiausia dėmesio per pastarąsias 90 dienų sulaukę kandidatai skirtingai rikiuojasi regioninėje ir nacionalinėje žiniasklaidoje. Regioninė spauda dažniausiai mini tris kandidatus – Arvydą Juozaitį, Ingridą Šimonytę ir Naglį Puteikį, tuo tarpu nacionalinė žiniasklaida labiau domisi Ingrida Šimonyte ir Gitanu Nausėda. Nacionalinė ir regioninė spauda labiausiai skiriasi būtent dėmesio A. Juozaičiui atžvilgiu.

Nacionaliniai favoritai ryškūs

Aiškiausia lyderė nacionaliniuose portaluose buvo konservatorių kandidatė į prezidentus Ingrida Šimonytė. Iš visų analizuojamų straipsnių daugiau nei trečdalyje figūravo jos pavardė. Be jokios abejonės, prie to prisidėjo ir Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos organizuoti pirminiai partijos kandidato į prezidentus rinkimai, pakankamai plačiai nušviesti viešojoje erdvėje.

Nacionalinėje spaudoje ypač ryškūs du lyderiai – I. Šimonytė ir G. Nausėda – minimi kelis kartus dažniau nei kiti kandidatai, o kartu jie sudaro 61 procentą viso žiniasklaidos dėmesio kandidatų rinkiminėms kampanijoms.

Regionuose dėmesys skirstosi kitaip

Regioninės žiniasklaidos portaluose situacija skiriasi. Nacionalinėje žiniasklaidoje tik ketvirtoje vietoje su 11 procentų esantis Arvydas Juozaitis kur kas dažniau minimas regioninės spaudos straipsniuose – net 29 procentai mini A. Juozaičio pavardę. Šis skirtumas – didžiausias tarp visų paskelbusių savo kandidatavimą.

Dideliu populiarumu regioninėje spaudoje taip pat gali džiaugtis antrąją vietą pagal paminėjimų dažnumą užimanti Ingrida Šimonytė. Vis tik ji gana smarkiai atsilieka nuo A. Juozaičio, surinkusi 22 procentus paminėjimų.

Iškart po I. Šimonytės – kaip ir A. Juozaitis, regioninėje žiniasklaidoje populiaresnis Naglis Puteikis (21 procentas).

Egzistuoja dvi grupės  

Iš skaitinės analizės aišku, kad egzistuoja gana ryškios dvi kandidatų grupės. Pirmojoje I. Šimonytė ir G. Nausėda išsiskiria tuo, jog, žvelgiant proporcingai, yra kur kas dažniau minimi nacionalinėje spaudoje nei regioninėje. Prie jų gretų iš visų kitų kandidatų galima priskirti tik Aušrą Maldeikienę – nacionaliniai interneto portalai jos vardą linksniuoja 9 procentus, o regioniniai – tik 4 procentus iš visų kandidatų paminėjimų.

Tuo tarpu A. Juozaitis ir N. Puteikis savo pranašumą kaupia regionuose. Petras Auštrevičius taip pat iš pažiūros priklausytų labiau regionų žiniasklaidos mėgstamų kandidatų grupei (6 procentai nacionaliniu mastu ir 9 – regionuose).

Nors apžvelgti duomenys ir neatskiria neigiamų ar teigiamų kontekstų, kuriuose kandidatai minimi, vien iš paminėjimų dažnių akivaizdu, kad tarp regioninės ir nacionalinės žiniasklaidos yra gana plati takoskyra.

Vilniaus politikos analizės institutas kandidatų paminėjimus skirtingose žiniasklaidos priemonėse analizuos iki pat rinkimų.

 

 

Norvegų kapitalo bendrovėje „Egersund Net“ jos vadovo Anders Myklebust iniciatyva lankėsi J. E. Norvegijos ambasadorius Lietuvoje K. Klepsvik su žmona. Su juos susitiko ir rajono meras Sigitas Mičiulis su komanda bei TAVA atstovai.

Nuo liepos 1-osios įsigaliojo nauja vaiko teisių apsaugos sistema, kuri teoriškai turėjo užkirsti kelią smurtui prieš vaikus šeimose. Tačiau šalies mastu viena po kitos viešinamos istorijos, kai vaikai iš šeimų paimami už menkus prasižengimus. Ginčytini atvejai privertė žmones abejoti vaiko teisių specialistų kompetencija ir rinktis į mitingus, platinamą peticiją, reikalaujant apginti šeimas ir vaikus nuo tarnybų smurto, pasirašė keliolika tūkstančių žmonių. Apie būtinybę taisyti vaiko apsaugos mechanizmus prabilo ir kai kurie parlamentarai. Kiti politikai ragina neskubėti švelninti įstatymų. Psichologės Inos Kalvanienės nuomone, atskyrimo nuo tėvų pasekmės vaiko psichikai ir asmenybės raidai gali būti itin žalingos. Kokia situacija Tauragės apskrityje, kaip sekasi dirbti reformuotai vaiko teisų apsaugos tarnybai, kiek vaikų paimta iš šeimų, domisi „Tauragės žinios“.

Taryba  po karštų diskusijų priėmė sprendimą dalinai finansuoti Tauragėje vykdomų ištęstinių studijų programų studentus, jei jie renkasi specialybę, įtrauktą į reikalingų rajonui sąrašą.

Šią savaitę šalyje ir toliau išsilaikys lapkričiui nebūdinga šiluma. Dangus kasdien bus niūrus, atkeliaus gausesni krituliai, tačiau tik trumpam.