2020 Sausio 27 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Tauragiškiai užtikrintai palaikė Ingridą Šimonytę

  • Įkelta: 2018-11-05

Rinkimuose dalyvavo 269 asmenys

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Sekmadienį suskaičiavus biuletenius paaiškėjo, kad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirminius kandidato į prezidentus rinkimus užtikrintai laimėjo Seimo narė, buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė. Kandidatė rinkėjų pasitikėjimo sulaukė ir Tauragėje, kur už ją balsavo 82,53 proc. balsavusiųjų.

Tauragėje ne kartą lankęsis Vygaudas Ušackas didesnio palankumo Tauragėje nesulaukė. Per dvi dienas, šeštadienį ir sekmadienį, už ji balsavo 47 asmenys (17.47 proc. visų balsų). Susumavus visų 62 Lietuvos miestų rezultatus, jo rezultatas buvo šiek tiek geresnis – 21 proc. rinkėjų pasitikėjimo balsų.

Tauragės skyriaus pirmininkės Giedrės Stulginskienės teigimu, pirminiai kandidatų į prezidentus rinkimai sulaukė nemažo visuomenės susidomėjimo. Iš anksto užsiregistravo 99 tauragiškiai, tiesa, balsuoti atvyko ne visi, tačiau didžioji dalis.

– Džiaugiuosi, kad atviri rinkimai – Demokratijos šventė – suteikė teisę prijaučiantiems partijos nariams dalyvauti renkant mūsų kandidatą į prezidentus. Pastebėjome, kad dauguma buvo jaunesnės kartos atstovai, o tai reiškia, kad jiems rūpi Lietuvos ateitis, – kalbėjo TS-LKD Tauragės skyriaus pirmininkė.

G. Stulginskienė pridūrė, kad rinkimai vyko sklandžiai, dalyvavę Vygaudo Ušacko stebėtojai iš Klaipėdos priekaištų komisijos darbui neturėjo.

Pagal partijos skelbiamus rezultatus kandidatė I. Šimonytė tvirto pasitikėjimo sulaukė ir kaimyniniuose rajonuose. Šilalėje už ją balsavo 69.68 proc., Jurbarke – 85.47, Pagėgiuose – 96.15 proc. rinkėjų.

Giedrė Stulginskienė
Justas Kirstukas

TS-LKD sekretoriato teigimu, gavus visų miestų duomenis paaiškėjo, už I. Šimonytę balsavo 79 proc. (16 tūkst. 418) konservatorių ir užsiregistravusių nepartinių rėmėjų, už buvusį diplomatą V. Ušacką – 21 proc. (4441).

Sekmadienio vakarą pasveikinti I. Šimonytės atvyko Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. Pirminių rinkimų laimėtoja sulaukė ir būsimo varžovo Gitano Nausėdos sveikinimo. Anksčiau jis atsisakė dalyvauti TS-LKD pirminiuose rinkimuose.

Savaitgalį vykusiuose rinkimuose buvo reitinguojamas sąrašas į Europos Parlamento bei Tauragės rajono savivaldybės tarybos rinkimus. Praėjusią savaitę šį sąrašą jau suformavo socialdemokratai.

– Balsuoti už kandidatus atvyko per partijos skyriaus 200 narių. Į Europos Parlamento rinkimus daugiausiai palaikymo balsų gavo Liudas Mažylis, Stasys Šedbaras ir Andrius Kubilius. Savivaldos tarybų rinkimuose reitinguojamas sąrašas dar tikslinimas. Jo viršuje – ne tik gerai žinomų partijos narių, bet ir sėkmingai pasirodžiusių naujokų veidai, – teigė pavasarį kandidate į merus patvirtinta G. Stulginskienė.

Savivaldybių tarybų rinkimai vyks kitų metų kovo 3 dieną, prezidento – gegužės 12 dieną, Europos Parlamento rinkimai – gegužės 26 dieną. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų įsigalioja lapkričio 7 dieną – tai bus rinkimų kampanijos pradžios data.

Šį šeštadienį LDK Kęstučio šaulių 7 rinktinė įžengė į paskutinius metus prieš gyvavimo šimtmetį – minėtos 99-osios Lietuvos šaulių sąjungos įkūrimo metinės. Prie paminklo Kęstučio apygardos partizanams iškilmingai prisiekė nauji šauliai.

Praėjusią savaitę uždarytas spaudos kioskas Dariaus ir Girėno gatvėje, prie Muzikos mokyklos. Kioską valdančios įmonės atstovė informuoja, kad veikla nutraukta dėl netenkinančių finansinių rezultatų.

Nors, turint omenyje neįprastai šiltus orus, žiema dar nekvepia, savivaldybės administracija jau planuoja Kalėdų eglės įžiebimo šventę. „Tauragės žinių“ duomenimis, šiemet šventinę dvasią tauragiškiams įpūs Donatas Montvydas, koncertuosiantis gruodžio 1-ąją, eglutės įžiebimo šventės metu. Taip pat laikraštyje skaitykite apie artėjantį mėgėjų teatrų festivalį „Kvartetas“ ir interviu su jo siela, režisiere Genovaite Urmonaite. Politinės batalijos – bruzda partijų skyriai – jau aiškūs 5 kandidatai artėjančiuose mero rinkimuose. Kas jie, sužinosite paskaitę rytojaus numerį. Verslo naujienos – uždarytas paskutinis spaudos kioskas, tačiau pasipildė šakočių pardavėjų gretos. Sužinokite, kur įsikūrė dar viena tradicinių lietuviškų skanėstų parduotuvė. Miesto aktualijos – rajono taryba spręs dėl tankiausiai apgyvendinto Žalgirių mikrorajono įtraukimo į kvartalinės renovacijos projektą. Skelbiame ir abėcėlinį Šimtmečio tauragiškių sąrašą. Visa tai ir kitos naujienos – šįkart šeštadienį.

Tauragės vaikų reabilitacijos centro-mokykla „Pušelė“ sulaukė permainų – jau visai netrukus joje prasidės remontas. Jau kitą vasarą auklėtiniai galės džiaugtis renovuotomis patalpomis, grupės taps modernesnės, jose bus pastatyti nauji baldai, šiuolaikiška įranga.

Antroje savaitės pusėje danguje sukiosis didesni debesys, tačiau šiluma bus maloni. Penktadienį šalyje nuvilnis nedidelis lietus, bet atvėsti neskubės. Savaitgalio dienos bus šiek tiek vėsesnės. Šeštadienį daug kur palis, o sekmadienį vėl pasirodys saulė, vyraus ramūs orai.