2020 Sausio 27 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Tauragėje nebeliko nė vieno spaudos kiosko

  • Įkelta: 2018-11-03
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Praėjusią savaitę uždarytas spaudos kioskas Dariaus ir Girėno gatvėje, prie Muzikos mokyklos. Kioską valdančios įmonės atstovė informuoja, kad veikla nutraukta dėl netenkinančių finansinių rezultatų.

Spaudos kioskai buvo patogi vieta miestelėnams nusipirkti ne tik spaudos leidinių, bet ir gaiviųjų gėrimų, užkandžių ar tabako gaminių. Dar prieš penkerius metus Tauragėje veikė du spaudos kioskai – antrasis stovėjo Vytauto gatvėje, šalia evangelikų liuteronų bažnyčios. 2013-aisiais jį uždarius – irgi, kaip tada informuota, dėl mažo pelningumo, liko tik vienas – Dariaus ir Girėno gatvėje, prie Muzikos mokyklos. Tais metais Lietuvoje veikė 244 „Lietuvos spaudos“ kioskai ir 29 „R-kiosk“ parduotuvės.

UAB „Reitan Convenience Lithuania“, valdanti „Lietuvos spauda“ ir „R-kiosk“ prekybos tinklus, kuriems šiuo metu priklauso 150 kioskų, ir toliau intensyviai optimizuoja savo veiklą ir nepelningai dirbančias prekybos vietas uždaro. Taip „Tauragės žinioms“ paaiškino įmonės rinkodaros vadovė Rūta Chadasevičiūtė. Pasak jos, klientų nuolat ženkliai mažėja. Labai tikėtina, kad tai susiję su bendromis demografinėmis tendencijomis šalyje.

– Be to, ir klientų poreikiai keičiasi. Reaguodami į juos, vietoje „Lietuvos spaudos“ kioskų didžiuosiuose miestuose plečiame taip pat mūsų įmonės valdomą modernesnį parduotuvių tinklą „Narvesen“. Jame siūlome platesnį užkandžių ir gėrimų asortimentą, – sakė R. Chadasevičiūtė.

Pasak jos, plėtros planus įmonė šiuo metu sieja su didžiaisiais Lietuvos miestais. Mūsų mieste veiklos planų ji neturi.
 

Nors, turint omenyje neįprastai šiltus orus, žiema dar nekvepia, savivaldybės administracija jau planuoja Kalėdų eglės įžiebimo šventę. „Tauragės žinių“ duomenimis, šiemet šventinę dvasią tauragiškiams įpūs Donatas Montvydas, koncertuosiantis gruodžio 1-ąją, eglutės įžiebimo šventės metu. Taip pat laikraštyje skaitykite apie artėjantį mėgėjų teatrų festivalį „Kvartetas“ ir interviu su jo siela, režisiere Genovaite Urmonaite. Politinės batalijos – bruzda partijų skyriai – jau aiškūs 5 kandidatai artėjančiuose mero rinkimuose. Kas jie, sužinosite paskaitę rytojaus numerį. Verslo naujienos – uždarytas paskutinis spaudos kioskas, tačiau pasipildė šakočių pardavėjų gretos. Sužinokite, kur įsikūrė dar viena tradicinių lietuviškų skanėstų parduotuvė. Miesto aktualijos – rajono taryba spręs dėl tankiausiai apgyvendinto Žalgirių mikrorajono įtraukimo į kvartalinės renovacijos projektą. Skelbiame ir abėcėlinį Šimtmečio tauragiškių sąrašą. Visa tai ir kitos naujienos – šįkart šeštadienį.

Tauragės vaikų reabilitacijos centro-mokykla „Pušelė“ sulaukė permainų – jau visai netrukus joje prasidės remontas. Jau kitą vasarą auklėtiniai galės džiaugtis renovuotomis patalpomis, grupės taps modernesnės, jose bus pastatyti nauji baldai, šiuolaikiška įranga.

Antroje savaitės pusėje danguje sukiosis didesni debesys, tačiau šiluma bus maloni. Penktadienį šalyje nuvilnis nedidelis lietus, bet atvėsti neskubės. Savaitgalio dienos bus šiek tiek vėsesnės. Šeštadienį daug kur palis, o sekmadienį vėl pasirodys saulė, vyraus ramūs orai. 

Besibaigiantis šilumos tinklų trasų renovavimo projektas gali atnešti nemenkų nuostolių bendrovei. Po daugiau nei metų bylinėjimosi su rangos konkurso nelaimėjusia įmone „Požeminiai darbai“, Šilumos tinklams vėl teks minti teismų slenksčius – bendrovė nesutinka su jai paskirta sankcija – 41 tūkst. eurų bauda.

Visų Šventųjų ir Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) dienomis kapinėse mirga tūkstančiai žvakelių, ant sutvarkytų kapų sugula puokštės chrizantemų, kitokių gėlių. Pasirinkimas didžiulis: kaip visada prieš Vėlines, gėlėmis ir jų puokštėmis nukrauta viena pusė Vytauto gatvės tarp Bažnyčių ir Dariaus ir Girėno gatvių. Prekiaujama gėlėmis, puokštėmis ir kitais Vėlinių atributais ir prie Papušynės kapinių. Ką pasirinkti, kad kapai ilgai atrodytų gražiai? Geriau gyvos ar dirbtinės gėlės, o gal sausa puokštė? Gal ir keista, tačiau net ir kapinėse egzistuoja mados. Pasak gėlių salono „Žiedlapis“ savininkės floristės Vaidos Žalandauskienės, rinkdamiesi, kaip puošti kapus, žmonės atsižvelgia ir į oro sąlygas.